Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kenan Sofuoglu tarihe geçmek istiyor.

Motovento
    REKLAM ALANI
    mhrrmkpnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

2007 Dünya Super Sport Şampiyonu Kenan Sofuoğlu, hedefini açıkladı: "Dünyada 3 önemli klasmanda şampiyonluk"

Kenan Sofuoğlu, hedefinin dünyada 3 önemli klasmanda şampiyonluk elde etmek olduğunu belirterek, "Tarihte bu 3 önemli klasmanda şampiyonluk elde eden yok, ben bunu başarmak istiyorum" dedi.

Sofuoğlu, Super Sport şampiyonu olduktan sonra kendi isteğiyle Dünya Super Bike klasmanında yarışmaya karar verdiğini kaydederek, farklı bir kategoride yarışacak olmasına rağmen başarılı olacağına inandığını söyledi.

2008'in, Super Bike kategorisinde tecrübe edinmekle geçeceğine inandığını ifade eden Sofuoğlu, şöyle dedi:
    "Takımımla 3 yıllık bir sözleşme yaptım. Takımım birinci yıl ilk 10, 2. yıl ilk 5, 3. yıl da şampiyonluğu hedefliyor. Ben bunu başarmak için elimden gelen gayreti göstereceğim. Benim amacım ilk yıl ilk 5'e girmek, 2. yıl da dünya şampiyonluğu. Önemli olan 2008 deki tecrübeyi 2009'a yansıtmam, ama bunu zaman gösterecek. Zorlu bir yükün altına girdim. İlk yarışlara bir şey kalmadı, 2 hafta içinde ilk yarış yapılacak. Orada ilk tecrübemi yaşayacağım Süper Bike'de. Dünyada 3 önemli şampiyona var. Birini başardım. Şimdi Super Bike için çalışıyorum. Bunu da başardıktan sonra en son MotorGP'yi başarmak istiyorum. Hedefim dünyada 3 önemli klasmanda şampiyonluk elde etmek. Tarihte bu önemli klasmanların tamamında şampiyonluk elde eden yok. Ben bunu başarmak istiyorum. Çünkü bunlar farklı kategoriler. Siz birinde şampiyon olursunuz diğerine uyum sağlayamazsınız. Genelde klas değiştiren sporcular uyum sağlayamayıp geri dönüyorlar. Çok büyük bir yükün altına girdim. Tabi 2008'in sonunda uyum sağlayıp sağlayamayacağım belli olacak, ama takımın hedefi ilk 10 iken, benim hedefim ilk 5."

"AVRUPA'DAKİ DESTEK DAHA FAZLA"

Türkiye'de motor sporları yeterince bilinmediği için çok zorluk çektiğini ifade eden Kenan Sofuoğlu, ''Dünya şampiyonu olduktan sonra yeterli destek geldiğini düşünüyorum. Motor sporları bilinen bir dal olmadığı için çok büyük şeylerin gelmesini beklemiyorum. Ama bu dala göre yeterli desteği aldım. Tabi Avrupa'daki destek daha fazla.''

Şampiyon olduktan sonra reklam filmleri çektiğini belirten Sofuoğlu, sözlerine şöyle devam etti:
    "Birkaç tane reklam filmi çekildi. Bunun yanında federasyon iyi destek vermeye başlıyor. Şu an ki konumum için yeterli. Tabi ki daha fazlası gelmesi lazım, ama bu spor pek bilinmediği için benim de çok fazla bir beklentim yok. Türkiye'den bana daha fazla ilgi gösterildiğini her geçen gün hissediyorum. Bu ilgi benim başarılarıma bağlı. Bir sporda bir kahraman çıktıktan sonra o spor daha iyi tanınır ve arkadan gelen gençlere destek olunur. Tabi burada zorluğu ben çektim, ama olsun. Benden sonraki gençler çekmesin."

A.A.
    true love..

Drift Religion

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    shrek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Renault Premium 440dxi Truck

Şampiyonun büyük hedefi

2007 Dünya Super Sport Şampiyonu Kenan Sofuoğlu, hedefinin dünyada 3 önemli klasmanda şampiyonluk elde etmek olduğunu belirterek, "Tarihte bu 3 önemli klasmanda şampiyonluk elde eden yok, ben bunu başarmak istiyorum" dedi.

Sofuoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Super Sport şampiyonu olduktan sonra kendi isteğiyle Dünya Super Bike klasmanında yarışmaya karar verdiğini kaydederek, farklı bir kategoride yarışacak olmasına rağmen başarılı olacağına inandığını söyledi.

2008’in, Super Bike kategorisinde tecrübe edinmekle geçeceğine inandığını ifade eden Sofuoğlu, şöyle dedi: "Takımımla 3 yıllık bir sözleşme yaptım. Takımım birinci yıl ilk 10, 2. yıl ilk 5, 3. yıl da şampiyonluğu hedefliyor. Ben bunu başarmak için elimden gelen gayreti göstereceğim. Benim amacım ilk yıl ilk 5’e girmek, 2. yıl da dünya şampiyonluğu. Önemli olan 2008 deki tecrübeyi 2009’a yansıtmam, ama bunu zaman gösterecek. Zorlu bir yükün altına girdim. İlk yarışlara bir şey kalmadı, 2 hafta içinde ilk yarış yapılacak. Orada ilk tecrübemi yaşayacağım Süper Bike’de. Dünyada 3 önemli şampiyona var. Birini başardım. Şimdi Super Bike için çalışıyorum. Bunu da başardıktan sonra en son MotorGP’yi başarmak istiyorum. Hedefim dünyada 3 önemli klasmanda şampiyonluk elde etmek. Tarihte bu önemli klasmanların tamamında şampiyonluk elde eden yok. Ben bunu başarmak istiyorum. Çünkü bunlar farklı kategoriler. Siz birinde şampiyon olursunuz diğerine uyum sağlayamazsınız. Genelde klas değiştiren sporcular uyum sağlayamayıp geri dönüyorlar. Çok büyük bir yükün altına girdim. Tabi 2008’in sonunda uyum sağlayıp sağlayamayacağım belli olacak, ama takımın hedefi ilk 10 iken, benim hedefim ilk 5."

"AVRUPA’DAKİ DESTEK DAHA FAZLA"
    Türkiye’de motor sporları yeterince bilinmediği için çok zorluk çektiğini ifade eden Kenan Sofuoğlu, "Dünya şampiyonu olduktan sonra yeterli destek geldiğini düşünüyorum. Motor sporları bilinen bir dal olmadığı için çok büyük şeylerin gelmesini beklemiyorum. Ama bu dala göre yeterli desteği aldım. Tabi Avrupa’daki destek daha fazla." Şampiyon olduktan sonra reklam filmleri çektiğini belirten Sofuoğlu, sözlerine şöyle devam etti:

"Birkaç tane reklam filmi çekildi. Bunun yanında federasyon iyi destek vermeye başlıyor. Şu an ki konumum için yeterli. Tabi ki daha fazlası gelmesi lazım, ama bu spor pek bilinmediği için benim de çok fazla bir beklentim yok. Türkiye’den bana daha fazla ilgi gösterildiğini her geçen gün hissediyorum. Bu ilgi benim başarılarıma bağlı. Bir sporda bir kahraman çıktıktan sonra o spor daha iyi tanınır ve arkadan gelen gençlere destek olunur. Tabi burada zorluğu ben çektim, ama olsun.
    Benden sonraki gençler çekmesin."

alıntıdır
    O BİR HAYATTIR

helal olsun.................

ennginn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Süper Yamaha K12
    Beklentileri büyük. Büyük düşünürsen büyük oynarsın, devam kenan
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL, AYNI DUYGUYU PAYLAŞANLAR ANLAŞABİLİR

D C R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kawasaki Versys 650
    Allah yardımcın olsun Kenan abi...
    Dua'larımız seninle olucak, Türk Milleti her daim yanında ve seninle...

Başarılarının Devamını Dilerim
    DoCqueR | D C R | H4LuK... - "Motosiklet Gibisin, Binmek İstiyorum" Drift Religion

THE_LANCET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Trekker & Asya AS200GY2 Süpermoto niyetine
    Umarım dilediği gibi olur. Başarılar dilerim...
    Bir 4 silindirlilere, Birde 2 zamanlılara hastayım.

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İnanmak başarmanın yarısıdır.Kenan kardeşimizi tanımasakta gıyaben çok azimli olduğunu biliyoruz.Benim kanaatim bu sene tecrübeyle birlikte ilk10 çok rahatlıkla yer bulacaktır.Ama kalbim çok büyük beklenti içinde,inşallah şampiyon olarakta görücez kendini.
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

kıllıtarkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ALMAYACAĞIM!!!!!!!
    benimde hedefim uzun zaman sonra bir motor almak

iki ayrı insan iki ayrı hayat
    [FONT="Arial Black"][COLOR="Red"]BU ALANA REKLAM ALINIR[/COLOR][/FONT] ::tutkuy::

mhrrmkpnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aynı konuyu yaklasık 18saat once yolladım arkadaştan onaylanmamıs bu onaylanmıs hayırdır inş
    ben yolladıgımda sitede 3tane mod vardı bide
    true love..

Drift Religion

Motosikleti
    Yamaha R1
    allah yardımcısı olsun ne diyelim
    AZİZ ŞEHİTLERİMİZ VATAN SİZE MİNNETTARDIR RUHUNUZ ŞAD OLSUN
    VATAN SAĞOLSUN

tororosso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    drz 400
    kenan kardeşim hedeflerine ulaşacağına eminim inancı ve çalışma azmı herşeyı ortaya koymakta
    herşeyın gönlünce başarılarla dolu gecmesi temennisiyle
    yolun bahtın açık olsun kenan sofuoğlu

kenan53

edoxk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xl 1000 varadero bmw 650 gs vtsrm 650 xt660
    yübe koçum... kalbimiz seninle .ALLAH yardımcın olsun
    DÖNERSEN ISLIKÇAL. ....Huzur islamda,sen nerdesin

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

O tarihe çoktaaan geçti.
    ekinler baş vermeden kör buzağı topallamazmış.::tartis::

Ömercik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ Tigrina 100 (Hasta ve sıkıntılı)
    Başarılarının devamını dilerim.Allah yardımcısı olsun.İnşallah daha çokça TÜRK bayrağını en üstlere çıkartacak...

velespit-cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09` cbr 125
    cumartaesi günkü ilk yarışı iple çekiyorumn...bakalım nasıl bir iş çıkartıcak kenan
    [COLOR="Black"][FONT="Comic Sans MS"]RİDE THE WINDS OF CHANGE[/FONT][/COLOR]

celıl ybr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Ses Dylan (07)
    reise yakışır

SeRHaTeKiNci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco (Satılık)
    Yolun açık olsun!!!!
    Gidersen Öyle Bir Gitmelisin ki;
    Ayrılıklar Bile Seninle Gurur Duymalı..

XeeRooN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yarışları bir tek Türk kanalı bile vermiyor ki, Türkiye'den destek anca bu kadar oluyor işte.. Herkesin inandığı gibi bu tunuvada da başarılı olacak..
    [CENTER]-= Alayına isyan Ölümüne Racing =-[/CENTER]

[CENTER]"With [B][COLOR="Blue"]SUZUKI[/COLOR][/B], Ride the winds of change"[/CENTER]

kemalkemal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125
    daha önce yazılmıştır ama ben bulamadım. yarışları hangi tv kanalı veriyor bilen var mı ?
    my course my curse

Forumdan Uzaklaştırıldı ferrari_tayfur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR
    ..............................

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler