Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sofuoğlu'nu kutlayan çok altınlarını veren yok!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Motor sporlarında Türkiye'nin ilk dünya şampiyonu Kenan Sofuoğlu, "Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay, bana 500 cumhuriyet altını verileceğini söyledi ama sözünü tutmadı" dedi

Türkiye'nin dünya yarış pistlerindeki tek motosiklet sporcusu Sakaryalı Kenan Sofuoğlu (24), Fransa'nın Magny Cours pistinde 7 Ekim'de düzenlenen Dünya Supersport Şampiyonası'nın son yarışında yine birincilik kürsüsüne çıktı. Sofuoğlu, bu kategoride bir sezonda 8 birincilik alarak bir rekor kırdı. 2008'de dünyanın en zorlu motosiklet pist yarışı Superbike şampiyonasında, Hannspree Honda Ten Kate takımı adına yarışacak olan Sofuoğlu, her yarışta Türk bayrağını dalgalandırmasına, İstiklal Marşı'nı birçok yarıştan sonra dinletmesine rağmen Türkiye'nin ilgisizliğinden, verilen sözlerin tutulmamasından yakındı.

'Sözler tutulmadı'

İki gün süren yarış maratonu boyunca izlediğim, Fransa'dan İstanbul'a dönüş yolunda uçakta da dinlediğim Sofuoğlu, birkaç hafta önce şampiyonluğu garantilemesinin ardından Türkiye'de coşkuyla karşılandığında sözler verildiğini ancak şimdiye kadar bu sözlerin hiçbirinin tutulmadığını söyledi. Sofuoğlu, "Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay, ödül olarak 500 Cumhuriyet altını vereceklerini söylemişti. Ama birçok kez aramama rağmen bana söz verilen altınları ne zaman alacağımı hâlâ öğrenemedim" dedi.

Motosiklet dünya şampiyonu ilk Türk olan Sofuoğlu, ağustos başında şampiyonluğunu ilan edince Türkiye'de "günün adamı" adamı ilan edilmişti. Kenan Sofuoğlu, Başbakan Tayyip Erdoğan ve eski spordan sorumlu Devlet Bakanı Mehmet Ali Şahin başta olmak üzere çok sayıda isimden tebrik almış, İstanbul, Ankara, Sakarya'da birçok kutlama organizasyonuna katılmıştı.
    Yılın büyük bölümünü turnede geçiren Kenan, uzun izinlerini değerlendirdiği "Türkiye'de neler yaptığı, zamanını nasıl geçirdiği" sorusuna "İnsanlar çok ilgi gösteriyor ancak bunların hepsi boş, bana bir yarar sağlamıyor. Hâlâ Türkiye'den bir sponsorum yok. Türkiye'de sadece para harcıyorum" yanıtını verdi.

Menajeri de yok
    Sofuoğlu yarışlara "kankası" Aytunç başta olmak üzere arkadaşlarının yardımlarıyla hazırlanıyor. Onun hâlâ profesyonel bir menajeri yok. Stratejik nedenlerle Sofuoğlu'nu Supersport'ta yarıştırmak isteyen Ten Kate takımı, başka takıma geçme restinin ardından sporcuyu dünyanın en önemli "süper motosiklet" pist yarışı olan Superbike ligine yükseltti. Kenan Sofuoğlu kısa süre önce bir menajerle de anlaşmış ancak Ten Kate bunu kabul etmeyerek rest çekmiş: Menajer varsa Hannspree Honda Ten Kate ve Superbike yok...
    Şimdi Türkiye'de motosiklet ve yarışseverler heyecanla 2008 Superbike kesin takviminin açıklanmasını bekliyor. MotoGP'yi kaybeden İstanbulpark'ın Kenan Sofuoğlu'nun da yarışacağı Superbike yarışlarıyla motosikletli günlere dönebileceği umut ediliyor.

Ona 'Super Glue' diyorlar
    Kenan Sofuoğlu'nun yarış pistlerinde ciddi bir hayran kitlesi var. Elliye yakın Türk, her yarış haftasında Kenan'ın peşinden giderek ona destek veriyor, tribünlerin en kritik yerlerine konuşlanarak etkilerini hissettiriyor. Sofuoğlu demeyi beceremeyen yabancılar ona telaffuzdaki benzerlik nedeniyle "Super Glue" diyor.

Milliyet
    MENDERES ÖZEL

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tipik Türk politikacılarıyla karşı karşıyayız."Yalandan kim ölmüş?" felsefesiyle kamerayı gördüklerinde direk atmaya başlıyorlar.İnşallah Kenan söz verilen altınları alır.Çok daha fazlasını hakkeden kardeşimize verilen sözlerin yerine getirilmesin talep ediyorum.
    "Super Glue" (süperzamk)'da Kenan'a acayip uymuş.Pistlerde maaşallahı var.Yola harbiden tutkal gibi yapışıyor.
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Siyasi liderlerimize yakışan bir davranış olmuş. Olay tipik türk siyasetçi olayı. Şaşılacak bir durum yok.

Luxor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    Allah'tan bu yetkililere akıl fikir vermelerini diliyorum.Kendilerinin başkalarına ne kadar hayırları dokunuyorsa o kadar hayır bulmalarını diliyorum.
    başka da bişey demiyorum.
    nasıl olsa bizi dinlemiyorlar
    bu yüzden kendilerini Allah'a havale ediyorum...
    Seni çok seviyorum Babacığım.Sen her zaman benim kalbimde yaşayacaksın...

hakkını vermeleri lazım tabi ama anlamadığım şey şu kenan hiç para almıyomu yaa
    bu takımdan reklamdan fln da herkez sponsor yok diye yakınıyo.demekki kazanmıyoki 500 altının peşinde hala, bence bunu ifşa etmesi doğru değildi. ''türk politikacıları işte ''

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bence altınlardan daha önemlisi Türk sponsor bulması. Elin yabancı firması bizim insanımız üzerinden reklamını yapıyor. Ve içime dert oluyor

Kartal23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motorumu Sattım
    normal bir yaklaşım yapmış devlet. daha önceki 1. lere ne verdiki kenana versin...
    Motorumu Sattım Kendimi Garip ve Yanlız Hissediyorum
    ( A RH + ) Türkçe' ye Sahip Çık, Yok Olmasına İzin Verme...
    Aşkın Bir Sabun İse Köpürt Beni Pakize

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    KAzandığı para beni ilgilendirmiyorda devlet politikası olan ödüllendirmenin vaat edilip edilmemesi ilgilendiriyor.Milyonlarca dolara yapamadığın reklamı bu çocuk sırf memleket sevgisiyle bayrak taşıyarak yapıyorsa söz verdiğin altını vereceksin.Anasının ak sütü gibi helal olsun.Sonuçta ödediğimiz vergilerden verilen ödüldür.Sözü veren politikacının cebinden kuruş çıkmayacaktır.
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000
    Al işte...Elinden tutacaklarına kazandığğı başarının ödülünü bile vermiyorlar....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

mabad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz6 fazer
    hiç şaşırmadım klasik son donem türk siyasetçisi..millette uslanmaz bunlarda kısacası biz uslanmayan bi milletiz

tororosso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    drz 400
    Hiç şaşırılacak birşey yok bence tipik politik taktikler
    bırakın altın vermeyi Türkiyede antreman yapacak yer bulamıyor ,
    kenan yıllar önce buyola cıktığında yanında ailesi ve gurbetci dostları dışında kımse yoktu ,hep yanlızdi ve yanlız bırşekilde dünyaya kım oldunu gösterdi
    bu muhteşem bir başarı .
    malumunuz bu ülkede başka ülke vatandaşlarını vatandaşlığa gecirip yarışlara sokmuyormuyuz yazık çok yazık dünya iyisi ve kişilikli bir sporcumuz varken azcık destek olsalar ne olurki sanki,
    ben şahsen çok üzülüyorum kenan fazlasıyla herşeyi hak ediyo ,
    aslan parcası bır arkadaş herkesin manevi olarak gercekten desteğine ihtiyacıvar ,Tanıdığım kadarıyla kenan ın parada pulda gözü yok ,manevi olarak yanında olsak yeterli,
    bizler yapmamız gereken her fırsatta destek iyi yada kötü olduğubda hep yanında olmalıyız bizi temsil eden tek Türk sporcu dünya arenasında.
    ben kendi imkanlarımla kenan a bana yaşattığı mutluluk için bir vefa borcu olarak resimlerini afiş yapıp antalyada sokaklara astım ,
    ne yapsam azdır düşüncesindeydim hep ,
    fanatik kenan hayranı olmamda yeterli diye düşündüm .
    amacım her afişi beşkişi okusa yetrli diye düşündüm .
    başarılıda olsum .
    belki Antalyada gören olmuştur

http://img518.imageshack.us/img518/9...htm3491pe8.jpg
    http://img518.imageshack.us/my.php?i...img3491pe8.jpg

kıllıtarkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ALMAYACAĞIM!!!!!!!
    devlette alacağı olupta alamayan kimseyi tanımıyorum alır alır ama ne zaman alır
    BU ALANA REKLAM ALINIR

roadbuster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gençlik ve spor genel müdürlüğü, gecikmenin prosedürden kaynaklandığını, doping kontrollerinin ardından ödüle onay verildiğini, altınların yakında teslim edileceğini bildirdi

rsm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    beyler bu bakanlarin hepsi akp li ve eski siyasetcilerin yaptiklari hatalari yapmayacaklarini soyleyerek oy istediler,eskileri ariyoruz,beterin beteri vardir bosuna dememisler,adamlar kendi servetlerini sisirmekle mesguller, kenana ne zaman sira gelir kim bilir.....

kenan sofuoğlunun bana niye altın vermediniz diye telefon açacağını hiç zannetmiyorum. Ama ülkede çok sayıda motor ekipmanları lastik üreten şirket var yok şunu yaptık bu kadar yatırım yaptık diye kendilerini gazetelerin ekonomi sayfalarında haber yaptırıyorlar 1 tanesi bile sponsor olmuyor gerçi sponsor olsa da moto gp ye bile 45 bin kişi (oda yarısı yabancıydı zaten ) izlemeye geliyor.

Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Sofuoğlu'na altın müjdesi

Başbakanlık Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü, motosiklet sporcusu Kenan Sofuoğlu'na vaat edilen 500 altının prosedürün tamamlanmasının ardından verileceğini bildirdi. Gençlik ve Spor Müdürlüğü'nün Basın Müşaviri Şehnaz Yengel, Milliyet'e yaptığı açıklamada şunları ifade etti:
    "Ödül yönetmeliğimize göre, sporcuya 500 cumhuriyet altını ancak sezon bittikten sonra teslim edilir. Sofuoğlu'nun 7 Ekim'de sezonun en son yarışını yaptığı ve röportaj tarihinin de 8 Ekim olduğunu göz önüne alırsak, ödül vermeme durumunun olmadığı ortadadır." Sofuoğlu, Milliyet'e altınları ne zaman alacağına dair yanıt alamadığını açıklamıştı.

tororosso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    drz 400
    Alıntı roadbuster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gençlik ve spor genel müdürlüğü, gecikmenin prosedürden kaynaklandığını, doping kontrollerinin ardından ödüle onay verildiğini, altınların yakında teslim edileceğini bildirdi

arkadaşlar konu arada kaynasada ben biraz çalışma yaptım
    hala kenan sofuoğluna madalyası ve altınları verilmemiş federasyon nekadar dopink kontrolleri gelmedi desede dopınk kontrol sonuçlarına ulaştım ben kenan sofuoğlu temiz cıkmış ve raporda ellerinde olduğu halde
    ödülü verilmemiştir

http://www.fim.ch/en/default.asp
    dopink konrolu sonuçları bu sitededir teşekkürler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler