Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Körfez Pisti'nde nefesler kesildi!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer

Yarışlara katılanlar
    Türkiye Motosiklet Pist Şampiyonası 1. ayak yarışları, Körfez Pisti'nde yapıldı. Motosiklet Federasyonu tarafından organize edilen ve Körfez Pisti'nde yapılan yarışlarda, toplam 98 pilot mücadele etti.

Sporseverlerin yoğun ilgi gösterdiği şampiyonada, Sinan Sofuoğlu 1. oldu. İkinciliği Barış Tok, üçüncülüğü ise Ziyaatin Göktepe elde etti.

Günün diğer yarışlarında ilk 3 sırayı alan yarışçılar şöyle:
    Süper Sport (A): Sinan Sofuoğlu, Barış Tok, Tolga Uprak
    Süper Sport (B): Sertaç Terzi, Halil Fıstık, Ünal Çallı
    Süper Sport (C): Emrah Kurtoğlu, Deniz Polat, Tuna Şahbazoğlu
    Süper Stock (A): Şakir Şenkalaycı, Aydın Erkal, Çetin Acar
    Süper Stock (B): Yunus Erçelik, Orhan Aktürkoğlu, Engin Yılmaz
    Süper Moto (A): Şakir Şenkalaycı, Yasin Işık, Ahmet Koç
    Süper Moto (B): Denizhan Sökmen, Volkan Demireriten, Murat Tuğtekin
    Honda Cup 125 cc: Fatih Özdemir, Muammer Zeybek, Şenol Ak
    Honda Cup 250 cc: Sarp Can Sakız, Mehmet Öztürk, Güner Hatipoğlu

Müsabakaların ardından kategorilerinde dereceye giren yarışçılara kupaları verildi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Sizlere kısaca ilk yarış deneyimimin nasıl geçtiğini anlatayım...

Cuma günü erkenden piste gittik. Cuma günü kayıt ve serbest antreman günüydü. Piste antreman için çıkış yine grup şeklinde gerçekleşti. Antremanlar sırasında bizim ekipte olan 112 nolu Musa arkadaşımız çok kötü şekilde kaza geçirdi. Motoru ön tekerlerleği üzerinde amuda kalktı ve taklalar attı. Musa'nın omuzu çıktı, ciddi birşeyi yok ama motor pert oldu. Aşağıdaki resimlerde de şasinin ne hale geldiğini görebilirsiniz. Onun dışında diğer kategorilerde de bir sürü kaza oldu. Bu arada Superbike kategorisinin adını Superstock yapmışlar. Superstock B kategorisinde 11 yarışçı vardı. İlk sıralama turlarında 11 kişi içerisinde 4. oldum. İkinci sıralamada herkes daha fazla hızlandı ama benden fazla hızlanan olduğundan 5. sıraya düştüm. Normalde sıralama turlarında eleme de gerçekleştiriliyor. En hızlı tur zamanını yapan yarışçının süresinden %7 daha kötü süre yapmamanız gerekiyor. Yani birinci 50 saniye yapmışsa siz en kötü 53.5 saniye yapabilirsiniz, aksi taktirde Kalifiye Olamayanlar dedikleri bir kategori var, oraya düşüyorsunuz ve Superstock B kategorisinde yarışamıyorsunuz. Aynı şey diğer kategorilerde de var. Kalifiye olamayanların hepsini tek bir yarışa sokuyorlar. Superstock B kategorisinde 11 kişiden 5 kişi kaldık. Ben ikinci sıralamada diğerleri kadar hızlanamadığımdan 5. sıraya düştüm. Yarışa kadar ancak 2 kez antreman yapma fırsatım oldu. Bu tabi ki çok yetersiz. Ben bazı teknikleri ancak yarış zamanında öğrenebildim. Cuma günü 55 saniyede dönebiliyorken, Cumartesi bu süreyi 54 saniyeye, yarışta ise 52 saniyeye çekebildim. Bu benim için inanılmaz bir başarı. Yarış esnasında performans yüzünden 2 kez elim boşaldı ve debriyajı sıkıp vites düşüremediğimden dolayı virajda yavaşlayamadım, motoru yatıramadım ve dümdüz şekilde araziye çıkmak zorunda kaldım. Düşmeden tekrar piste girdim ve birini geçmeyi bile başardım. Yanlış teknik yüzünden motoru fazla yatırdığım için motorun ayak peglerini, fren pedalını ve grenajı çizdim. Sonuç olarak yarışta en önemli şey kondisyon. Kondisyonunuz yoksa istediğiniz kadar hızlı olun fark etmiyor. 20-25 tur aynı performansı göstermeniz gerekiyor.

Hakkı arkadaşımız yarış esnasında başka biri yüzünden düştü. Parmağını sakatladı. Ciddi birşey yok sanıyorum. Hasan arkadaşımız da Supersport C sıralama turlarında Kalifiyesizler grubuna kaldı ama zaman içerisindeki gösterdiği gelişme süperdi. Piste ilk girdiği zaman 80-90 saniyelerde dönerken, bu süreyi 59 saniyeye çekebildi. Yarış esnasında o da kaza yaptı, ciddi birşeyi yok.

Bu arada pankart için Bandit (Erhan) arkadaşımıza ve Gelişim Sürücü Kursu (İbrahim) arkadaşımıza çok teşekkür ederim. Çok anlamlı bir hediye oldu gerçekten.

Yarışlar ile ilgili detaylı sonuçları alır almaz buraya koyacağım. Ayrıca kardeşimin bir arkadaşı EOS400D ile resim çekti. Çok daha güzel resimler var. Elime ulaşında onlardan da koyacağım.
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Tebrik ederim seni Mehmet ciğim... Devamını bekliyoruz ayrıca Daha iyi olacaksın..
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

federal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Bandit 650 S
    tebirikler ;)
    yarışmacı arkadaşların bir dahaki sefere daha da başarılı olmalarını diler,
    gözlerinden öperim ;)
    Tribünlerde, Hep Dillerde Bu Sevda Bitmez Gönüllerde
    Dar Ağacında Olsak Bile Son Sözümüz FENERBAHÇE !!!

edy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mehmet ne kadar çok gelmek istesemde gelemedim. çocuk yuvasına gideceğime haftalar öncesinden söz vermiştim. umarım yarışlarının devamı gelir bizde seni pistte izleme şansı buluruz. 11 kişiden 4. olman ve kaza yapmamış olman bence büyük bir başarı. pist'e alışıp daha fazla yarış deneyimi kazandığın zaman pistlerde iddaa'lı olacağına inanıyorum. hakkı'ya çok üzüldüm, umarım bir an önce iyileşir ve kaldığı yerden devam eder.
    If you spend all your time worrying about dying, living isn't going to be much fun.

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Kaza yapan arkadaşlara da ayrıca geçmiş olsun diyelim..

desperadost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TİGER 250 S
    mehmet'cim tebrik ederim gurur duyduk senin'le tebrik ederim ve hernekadar'da tanışmasak'ta sitemizin üyesi diğer arkadaşlarada tebrikler helal olsun sizlere.
    erhan arkadaşımzın ibrahimin jest'i inan gözlerimi yaşarttı çok mutlu oldum destek ve inanmak el vermek gönül vermek kadar güzel birşey olmasa gerek dünyada !
    başarı sağlık dilerken küçük kazalar atlatan arkadaşlarımıza'da açil şifalar dilerim sevgilerimle
    çocuklar hepimizin onları kucaklayalım.......

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    MotoGP yarışlarındaki güvenlik önlemlerini yarışı izlemeye gidenler bilir. Girişte yanımızda getirdiğimiz şu şişelerinin kapaklarını bile aldılar. Zaten cam şişe sokmak kesinlikle yasaktı. Tabi içeride bu ürünleri alabilmeniz de ayrı bir olay! Ancak TMF'nin düzenlemiş olduğu yarışta yarış esnasında piste bira şişesi bile atan oldu. Start düzlüğüne çıkarken birden sol taraftan bir şişenin atıldığını gördüm ve şişe pistin bir yerine kadar geldi.

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    tebrik ediyorum sizleri arkadaşlar...
    kaza yapan arkadaşa geçmiş olsun..
    başarılarınızı merakla bekliyoruz kolay gelsin...

o şişeyi atana da yuh diyorum oha yane...

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Alıntı boy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Girişte yanımızda getirdiğimiz şu şişelerinin kapaklarını bile aldılar. Zaten cam şişe sokmak kesinlikle yasaktı. Tabi içeride bu ürünleri alabilmeniz de ayrı bir olay!
    Önlem alıyolar akıllarınca..

dinmeyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1000 RR 8
    hayatının ilk yarışında daha pisti tanımadan kalifiye olmak 5. lik büyük başarı, tebrikler.

hakkı geçmiş olsun dostum. hafta içi buluştuğumuzda detayları anlatırsın.
    sen hiç gözlerinde korku olan bir kartal gördün mü ?

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    kaza yapan arkadaşa geçmiş olsun.

mehmet tebrikler. Kondisyonun olmadıgı halde 5. olman büyük başarı.eminim ilerde daha iyi dereceler elde ediceksin.

tek rakibin THY. yürüüü beeeee

Luxor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    muhteşemsin mehmet
    başarılarının devamının geleceğinden eminim
    sonuna kadar destekçiniz...,

kaza yapan arkadaşlara da çok geçmiş olsun...
    Seni çok seviyorum Babacığım.Sen her zaman benim kalbimde yaşayacaksın...

Super Moderator Alper_tim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık araba var
    hepinizi tebrik ederim arkadaşlar
    oraya katılmanız bile büyük bir medeni cesaret
    alınlarınızdan öpüyorum
    dert etmeyin yarışa yarışa tecrübe kazancaksınız ve ilerde kupalarda gelmeye başlıyacak
    tekrardan tebrikler
    motosiklet kullanmak şeytanla kumar oynamaya benzer ,hep sen kazanırsın ama o kazandığında oyun biter

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @dinmeyen
    hayatının ilk yarışında daha pisti tanımadan kalifiye olmak 5. lik büyük başarı, tebrikler. hakkı geçmiş olsun dostum. hafta içi buluştuğumuzda detayları anlatırsın.
    Teşekkürler. Gerçekten dediğin gibi, ilk seferde 5.lik benim için moral verici oldu. Pist ortamı gerçekten çok çok değişik. Cadde ile alakası yok. Buluştuğunuzda ben de geleyim, seninle tanışmak isterim. Erdem ve Hakkı ile buluşuyorduk biz de arada.

ErTech - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vaRRdı
    Mehmet yarışını izledik... Bence kalifiye kalmak bile başarıdır ilk yarış için,,, ileride daha iyi olacağından şüphem yok tebrik ediyorum....

Ayrıca güvenlik ve organizasyon konusunda çok kötü bir gündü bence... Biraz kötü niyeti olan birisi piste istediği şeyi atabilirdi... Daha kötü kazalar yaşanabilirdi...

Pist'e gelince ülkemize yakışmayan bir pist olduğunu düşünüyorum... İlk yapıldığı gibi duruyor hiçbir geliştirme yapılmamış maalesef... Bazı virajların kenarlarında lastik veya koruyucu hiçbir metaryal yoktu, herhangi bir kaza sırasında virajdan çıksa motorlar o süratle beton duvara çarpabilirler...
    ... yaşlı bir devrimci düşürmez hiç ağzından özgürlük kelimesini
    ve yatmadan önce bir bardak su yerine denize bırakır takma dişlerini ...
    ''Four wheels move the body. Two wheels move the Soul.''

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ilk yarış bence gayet başarılı geçti , diğer yarışta çok daha tecrübeli ve kondisyonlu olacağına inanıyorum Mehmet abinin... Cuma ve Cumartesi gününün yorgunluğundan sonra bir de Pazar günü yarışıp 20 tur dönmek her babayiğinin harcı değil. Debriyaj sıkamayacak duruma geliyor insan... Diğer bazı yarışçıların hem pist tecrübesi vardı , hem takımı vardı. Biz herşeyi kendi imkanlarımızla hallettik. Hatta bir ara lastik ısıtıcıları başka motora takılı olduğundan dolayı motoru lastikleri ısınsın diye güneşe bıraktık
    Herneyse günün sonunda hepimiz çok yorulduk... Ben aslında çok hastaymışım Pazar günü ama yarış heyecanından anlayamadım , eve geldiğimde ateşim çıktı hala hastayım. Sondan 2. resimde bana bakarsanız ne kadar yorgun olduğumu kestirirsiniz
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

ErTech - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vaRRdı
    Bikaç fotoda benden...

Yorgun Görkem

... yaşlı bir devrimci düşürmez hiç ağzından özgürlük kelimesini
    ve yatmadan önce bir bardak su yerine denize bırakır takma dişlerini ...
    ''Four wheels move the body. Two wheels move the Soul.''

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Pist'e gelince ülkemize yakışmayan bir pist olduğunu düşünüyorum...
    Aynen katılıyorum, start düzlüğünde bizim sokaktaki gibi iki tane çukur vardı , asfalt çok kalitesiz. Her şey çok kalitesiz, ben ilk defa gittim Boy u desteklemek için. Fakat koskoca motosiklet federasyonunun ve bu kadar büyük bir camianın yapabileceği bu mudur yani.

İstanbulda merkeze uzak bir sürü uygun arazi var, devletten arazi kiralayıp o pistten daha güzel bir pist yapmak hiç zor olmasa gerek.

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @ErTech
    Bence kalifiye kalmak bile başarıdır ilk yarış için,,, ileride daha iyi olacağından şüphem yok tebrik ediyorum....
    Kalifiye olamayanlar grubuna kalmak bile mesele. Sonuçta orada olan herkes bu işe gönül koymuş insanlar. Evet aralarında çok yavaş ve yanlış gidenler de vardı ama bu işler zamanla oluyor. Örneğin Hasan arkadaşımız çok deneyimli değil motosiklet konusunda. Ama azmi var. İlk turlarda tur zamanı 80-90 saniye olan arkadaşımız, tur zamanını zaman içerisinde 59 saniye gibi bir süreye çekti. İmkan olsa da devamlı antreman yapabilsek. Ben 2 kez antreman yaptıktan sonra yarış yaptım. Bence çok yetersiz.

@Eyong
    Aynen katılıyorum, start düzlüğünde bizim sokaktaki gibi iki tane çukur vardı , asfalt çok kalitesiz. Her şey çok kalitesiz, ben ilk defa gittim Boy u desteklemek için. Fakat koskoca motosiklet federasyonunun ve bu kadar büyük bir camianın yapabileceği bu mudur yani.
    Ne yazık ki öyle... Yarışçı olduğum için TMF konusunda yorum yapmak istemiyorum...

Yarış sonuçlarına buradan ulaşabilirsiniz...

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)