Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Körfez Pisti'nde nefesler kesildi!

Motovento
    REKLAM ALANI
    tronic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fazer
    @boy

abi antrenmanda çok iyi kalktın sonrasında da iyiydin gerçekten seni deneyimsiz olmana rağmen izlemek keyifliydi.Gerçekten de yarış deneyimi ve özellikle pist deneyim çok önemli.sadece 5 6 tur atmış biri ile onlarca tur atmış biri aynı olmuyor elbette.Gelecek yarışlarda daha iyi dereceler yapacağını düşünüyorum.Başarılar.
    [I][B]Öldüğünde beyin yoktu demiyorlar da kask yoktu diyorlar ya işte bu anlayış farkı bizi bu hale getiren..[/B][/I]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Mehmet abi'nin ve diğer arkadaşların başarılarının devamını diliyoruz, bi sonraki yarış kürsü isterük

Yarış sonuçlarında keşke zaman farkları da olsaymış.Kıyaslama açısından daha sağlıklı olurdu diye düşünüyorum.

Alıntı Eyong adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbulda merkeze uzak bir sürü uygun arazi var, devletten arazi kiralayıp o pistten daha güzel bir pist yapmak hiç zor olmasa gerek.
    Pist yapmak gerçekten çok pahalı, ama daha 5-6 gün önce motosiklet federasyonunun gelir zengini olduğuyla ilgili bir haber okumuştuk.Körfez pistinden daha kaliteli asfalt dökmenin km'si ne kadara patlar bilmiyorum ama 6 milyon 872 bin YTL'nin en azından yarısının yeterli bir meblağ olabileceğini düşünüyorum.Ayrıca ortada bu kadar gelir varken organizasyonun zayıf olması da çok düşündürücü
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @GorkeM
    eğer benim cbr'ı soksaydım bu sene orada yarışan çoğu kişiden iyi bir derece yapacağıma inanıyorum
    Dışarıdan kolay gibi geldi sana herhalde ama inan hiç kolay değil. Hakkı çok iyi bir sürücü ama bak başına neler geldi. Sadece iyi sürmek yetmiyor.

@the_cayman
    Peki motor performansından memnun musunuz ? Motoru doldurmak önemli yarışlarda peki sizlerin motorları nasıl
    Ben motorun performansından çok memnun değilim. Yani standart motorda sadece dişli ve hava filtresi değiştirerek girdim yarışa. Bazı durumlarda yetersiz kalıyor. 600cc motorlar çok daha iyi performans gösteriyor Körfez Pisti'nde. 1000cc motoru yönetmek çok zor. 600cc de yola konsantre oluyorsunuz, 1000cc de motoru yolda tutmak için uğraşıyorsunuz. Teknik olarak yanlış yaptığım şeyler var, bunları bir sonraki yarışta düzeltmiş olacağım. Otomatik olarak da tur sürem düşecek.

@tronic
    abi antrenmanda çok iyi kalktın sonrasında da iyiydin gerçekten seni deneyimsiz olmana rağmen izlemek keyifliydi.
    Isınma turundaki kalkışım gerçekten iyiydi. İkinci sırayı kaptım hemen. Ancak yarıştaki kalkışım o kadar iyi değildi. 199 numara kalkışta düşüyordu, ona konsantre oldum ve gaz kestim. Daha sonraki 5-10 turdaki performansım da çok iyiydi, 199 numarayı 2 kez yoldan çıkmış olmama rağmen geçtim. Ama antremanlarda tam performans 15-20 tur atmamış olduğumdan çabuk yoruldum. O kadar az antreman yapabildik ki, bazı teknikleri ancak yarış esnasında çözebildim. O yüzden bu ilk yarış benim için sadece bir deneyimdi. Eksiklerimi, yanlışlarımı biliyorum umarım bir sonraki yarışta bu yanlışları yapmam.
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

ilnapoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arıyor
    Alıntı Shrieker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pist yapmak gerçekten çok pahalı, ama daha 5-6 gün önce motosiklet federasyonunun gelir zengini olduğuyla ilgili bir haber okumuştuk.Körfez pistinden daha kaliteli asfalt dökmenin km'si ne kadara patlar bilmiyorum ama 6 milyon 872 bin YTL'nin en azından yarısının yeterli bir meblağ olabileceğini düşünüyorum.Ayrıca ortada bu kadar gelir varken organizasyonun zayıf olması da çok düşündürücü
    Aslında asfalt dökmek bile oldukça maliyetli bir işmiş.. Öyle duymuştum. Şu Karadeniz otoyolu kullanıma açıldıktan sonra gazetelerde rastlamıştım çift yönlü 2 gidiş - 2 geliş normal bir yolun kilometresi 2 milyon YTL, İstanbul-Kocaeli arasındaki gibi otoyolların ise kilometresi 4 milyon YTL tutuyormuş, ben gazetenin yalancısıyım...

Yarış pisti için kullanılacak asfaltın kalitesi falan düşünüldüğünde ise aslında hiç de ucuz olmadığı ortaya çıkıyor. Yani TMF'nin 1 yıllık sponsor geliri belki de Körfez Pisti'nin asfaltının yenilenmesine yetmeyebilir..

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @ilnapoli
    Yani TMF'nin 1 yıllık sponsor geliri belki de Körfez Pisti'nin asfaltının yenilenmesine yetmeyebilir..
    Abi bu kadar mı aciz bir ülkeyiz? Fransa'da 200'den fazla yarış pisti olduğunu duymuştum, 3000 kadar da yarışçı varmış. Bence olay paranın yetmemesi değil. Böyle bir şeye ihtiyaç duymuyorlar.

Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Alıntı boy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @ilnapoli

Abi bu kadar mı aciz bir ülkeyiz? Fransa'da 200'den fazla yarış pisti olduğunu duymuştum, 3000 kadar da yarışçı varmış. Bence olay paranın yetmemesi değil. Böyle bir şeye ihtiyaç duymuyorlar.
    TMF ile ilgili şöyle bir haber var. Motosiklet gelir zengini. Ne kadar doğru bilemiyorum.

Mehmet sonuçta ne kadar iyi sürüş yapsanda motosikletin performansı da önemli, seninde dediğin gibi teknik olarak motoru geliştirmen gerekiyor. Seni grupta yarışan aynı marka motosikletlerde bariz güç farkı vardı.

Starsailor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 620 Dark
    Mehmet 'i ve katılan tüm arkadaşları tebrik ediyorum..Trafikte saçma sapan hareketler yapıp,hız sınırlarını aşan supersport'çu arkadaşları da bu yarışlarda görmek isteriz tabi
    Ducatista:)

the_cayman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Olsa da gururla R6 diye yazsak :P
    @Boy başarırsın abi sen bir sonraki yarışta desteklemeye gelmek istiyorum bu yarışta gelememiştim
    [B][COLOR="Cyan"][COLOR="Purple"]Yarış kazanmak istiyorsan, ne hızda gitmen gerektiğini bilmeli ve o kadar hızlı gitmelisin; ne eksik ne de fazla...[/COLOR][/COLOR][/B]

biker_boyz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XR 600 R
    gecmıs olsun dılıyorum tekrardan o gunu bende ordaydım daha guzel yarıslar cıkarman dılegımle basarılarının devamını dılıyorum.Ayrıca Orhan AKTÜRKOGLU ve Engın YIlMAZ ı da tebrık edıyorum bu arkadaslarda bızım topraklarımız
    üssü var,üstü yok

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @Skullhunter
    Mehmet sonuçta ne kadar iyi sürüş yapsanda motosikletin performansı da önemli, seninde dediğin gibi teknik olarak motoru geliştirmen gerekiyor. Seni grupta yarışan aynı marka motosikletlerde bariz güç farkı vardı.
    Normalde resmi olarak kimse motoruna birşey yapmadığını söylüyor ama yarışı izleyen herhangi biri bile motorlar arasındaki güç farkını anlayabiliyor. Haksızlık yapıldı falan kesinlikle demiyorum, motorunu modifiye edebilen eder, parası olmayan da standart motorla yarışır. Geçen sene Tümay standart motorla girdi yarışlara ama çok ciddi bir performans gösterdi ve ilk yarış hariç diğer tüm yarışlarda birinci oldu. Ancak bu sene o kadar kötü bir motor ile yarışıyor ki, hedefine ulaşması için motorunu adam etmesi veya değiştirmesi gerekiyor. Teknik kontrolde sadece motor numarası ve şasi numarasına bakılıyor. Ama dediğim gibi benim tekniğimde de eksiklikler vardı, bazı şeyleri ancak yarış esnasında çözebildim. Antreman da bu işin en önemli konusu. Antremansız hiçbir şey olmaz.

vedo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz6
    Boy kardeşim,
    3-5 ay önce konuştuğun işleri gerçekleştirebildiğin için tebrik ederim. Umarım devamı gelir. Daha buyuk başarılara ulaşırsın, bizide mutlu edersin .
    Less is more...

Bam Bam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2008 Honda 1000RR
    mehmet,

abi 27 mayısta daha iyi olacagız insallah ya.

Ben kaza yaptığımda kuledeki gözcü arkadaşlar geldi,yardım ederek beni karşı tarafa çektiler.Daha sonra ben yere oturdum, onlarda işlerine baktılar, ben agrıya dayanamayınca ambulans veya doktorlar neden gelmiyorlar dedim, isterseniz haber verelim gelsinler dediler. bende kızarak ne demek istersem cagıracaksınız kaza yapmısım gereklı olup olmadıgına ben kendımmı karar verecegım dedım, boyle bırsey olabılırmı? her yarıscı 170 ytl harc yatırıyor ve bu ambulans ve doktorlara para ödeniyor, yarışçı kaza yapıyor gelen yok!
    yürüyerek padock bölümüne geçtim baktım ağrım var ambulansa gittim,kaza yaptıgımı söyledım dediler igne yapalım tamam dedım agrı kesıcı ıgne yok!
    sonra baska bır ıgne buldular buda ısınızı gorur diyerek yaptılar.

mehmet, tmf den deniz hanımı veya müge hanımı arayarak sikayetimizi bildirelim. bu nasıl iş ya igne yok,parmak kırılmış gerekli sogutucu ekıpman yok...

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı boy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @GorkeM

Dışarıdan kolay gibi geldi sana herhalde ama inan hiç kolay değil. Hakkı çok iyi bir sürücü ama bak başına neler geldi. Sadece iyi sürmek yetmiyor.
    Kolay olmadığını ben de çok iyi biliyorum , fakat gözlemlediğinde yarışan sürücülerden daha iyi olduğunu görebiliyorsun. Hakkı abinin başına gelenler üzücü fakat diğer yarışta arayı kapatacaktır.

kaya34

Sen kendine dikkat et de öncelikle , birdahaki yarışa daha iyi zamanlamalar çıkaracağına inanıyorum Hasan abi....

Pistteki ilkyardım ekipleri gerçekten çok yetersizdi , 27 mayıstaki yarışa ilkyardım ekipmanlarıyla gelmeyi düşünüyorum.
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Hakki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var
    @Gorkem,
    bana abi demene gerek yok ben de senden 1 yaş büyügüm . aaa sen bilmem kaçlımısın diye sorma da yaşımız belli olmasın
    büyük gösteriyor olabilirim. keşke küçük göstersem; pınar altug gibiler bize bakmıyor da

edy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Nemrut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Gorkem,
    bana abi demene gerek yok ben de senden 1 yaş büyügüm . aaa sen bilmem kaçlımısın diye sorma da yaşımız belli olmasın
    büyük gösteriyor olabilirim. keşke küçük göstersem; pınar altug gibiler bize bakmıyor da
    hakkı abi

bu akşam kahve içmeğe sıcak bakan arkadaşlar varmı?
    If you spend all your time worrying about dying, living isn't going to be much fun.

Nemrut
    Bak bunu bilmiyordum... abi...

edy
    Bu akşam kahve... Hmm fena olmayabilir
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Hakki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var
    bu akşam kahve içmeğe sıcak bakan arkadaşlar varmı?
    içelim açılalım

bu fikri supersport başlığında konuşalım da yarış başlığında gereksiz mesajlar birikmesin

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @kaya34
    mehmet, tmf den deniz hanımı veya müge hanımı arayarak sikayetimizi bildirelim. bu nasıl iş ya igne yok,parmak kırılmış gerekli sogutucu ekıpman yok...
    TMF bu gibi işlere bakmıyor. İstiyorsan şansını dene ve gör. Diyeceklerini söyleyeyim şimdiden : "Biz organizasyonla ilgilenmiyoruz, İMK'yı arayın..." Peki TMF (yani Türkiye Motosiklet Federasyonu) ne iş yapar? Görevi nedir? Paraları toplayan TMF idi. Pistte yaşanan kazalar sonucu tıbbi müdahele ile kim ilgileniyor? Federasyon bu tip işlere bakmıyorsa kim bakıyor? Ben herşeyin üstünde federasyon var diye biliyorum.

ilnapoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arıyor
    Federsyon istese herşeyi halleder de kim uğraşacak? Sadece TMF değil neredeyse tüm kamu kurumlarında aynı vurdumduymazlık bürokrasi mevcut... Boşa çabalamaktan farksız.. Ya kabullenip bu şekilde devam edeceksiniz ya da bırakacaksınız, diğerlerinin yaptığı gibi..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)