Alex de Angelis, 2010 şampiyonasında kendisi ile yarışmayacağını duyuran Gresini Honda takımını eleştirdi.

İtalyan sürücü şu anda MotoGP sürücüler klasmanında 7. sırada ve Indianapolis'te elde ettiği ikincilik ile bu sezon 4. kez ilk 6'ya girmiş oldu.

Gresini Honda ise daha şimdiden gelecek sene Marco Melandri ve Marco Simoncelli ile yarışacağını duyurdu.

De Angelis, Gresini'nin kendisine asla başarılı olması için gerçek bir fırsat tanımadığını ve zamanında yarışabilecek tek İtalyan olduğu için seçildiğini söyledi.

De Angelis "Takımın bana % 100 inanmadığına emin oldum. 2 sene önce piyasadaki tek İtalyan olduğum için benimle anlaştılar. Ve bana hiç bir zaman takım arkadaşlarımın sahip olduğu ekipmanları vermediler."

"Geçen sene bazı hatalar yaptığım doğru, 4 kez ilk turlarda yarış dışı kaldım ve bunlar iyi olabileceğim yarışlardaydı. ancak her zaman çok fazla çabaladım." dedi.

De Angelis başka takımlar ile görüştüğünü ancak MotoGP'de yer bulamazsa gelecek sene boşta durmaktansa Moto2 (250cc'nin yeni adı olacak) ya da Superbike'ta yarışacağını söyledi.

Kaynak:TRF1