Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Şampiyonluğun Şimdi Mümkün Olduğuna İnanıyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS

Jorge Lorenzo, Indianapolis galibiyetinin ardından artık şampiyonluğun mümkün olduğuna inanıyor.

Yamaha sürücüsü yarışı kazanarak, şampiyona lideri Valentino Rossi'nin de yarış dışı kalmasıyla aradaki puan farkını 25'e indirdi.

Lorenzo kolay olmayacağını bilse de şu anda şampiyonluğun ulaşılabilecek bir yerde olduğunu düşünüyor.

"Biliyorsunuz bu yarıştan önce şampiyonluğun artık imkansız olduğunu söylemiştim, Şimdi ise zor ama imkansız değil. Eğer kazanmak istiyorsanız, daima limitlerde olmalısınız ve son iki yarışta kazanmak için limitteydim ancak kaza yaptım ve hayal kırıklığına uğradım."

"Bugün durum tamamen değişti ve Valentino ve Dani'nin başına geldi bunlar. Onlar için değil ama benim için harika bir durum bu."

"20 tur boyunca konsantrasyonumu korumak zor oldu çünkü sıkılmıştım. Ama başka şeyleri düşünüp rahatlayamazsınız çünkü o zaman kaza yapabilirsiniz. Son turda ise zevk aldım ve çok güzeldi."

Sıradaki yarış Rossi'nin evinde İtalya'da olacak. Lorenzo bu yarış için de, "Valentino'yu yenmek zor ve evinde daha zor olacak ama ben Misano'yu seviyorum ve zirvede, ilk üç içinde olmaya çalışacağım." diyor.

Indianapolis'te yarışı Lorenzo'nun arkasında ikinci sırada devam ederen kaza yaparak yarı dışı kalan Rossi ise bunun kendi hatası olduğunu kabul ediyor. Rossi virajı geniş aldıktan sonra yarış çizgisine dönerken pistin kirli bölümünde fren yaptığını ve motoru sağa doğru yatırdıktan sonra düştüğünü söylüyor. O anda neden böyle olduğunu anlayamayan Rossi verileri incelediklerinde durumu anladıklarını belirtiyor.

Kaynak:TRF1

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Brno'da kendine hakim olup ikinciliği alsa, 5 puan kalacaktı Rossi'yle arasında. Gerçi aynısı bu yarışta Rossi için de denebilirdi. ama konumuz Lorenzo Açıkçası Lorenzo'nun şampiyon olması için Rossi'nin biraz daha "şanssızlığa" yakalanması lazım.

O kadar tecrübe farkına rağmen de eğer dişediş mücadele edip farkı kapatır ve alırsa da helal olsun çocuğa ne diyelim.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

reflexiv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çok zor..ama imkansız değil...

Motosikleti
    -
    Jorge sözüm sana; çok karar değiştiriyorsun arkadaşım. İstatistiksel olarak şansın olduğun sürece şampiyonluk imkansız dememek daha doğru olur.

50 puan fark olduğunda herkes şampiyonu ilan etti. Ama Valentino da puan kaybedebiliyormuş demekki.

Çok kolay olmasa da 7. sıradaki Alex De Angelis'in bile şu an Şampiyon olma şansı var. Tabi Genel sıralamada önünde bulunan 6 kişi her yarışta yarış dışı kalırsa.

serdar23_Bilgem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1200 GS Adventure
    Rossi'yi alt etmek istiyorsa, yarış boyunca onun arkasında değil de daima önünde olmalı.

Rossi, ikinci olmaktan sıkılıp tekrar hata yapabilir.
    Gönül ne gezi ister, ne dernek şahane;

Gönül iki kalıcı dost ister, motosiklet bahane.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler