Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Rossi: Motor gücü lazım

Motovento
    REKLAM ALANI
    Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    MotoGP'de sezonunu ilk yarışı Katar Grand Prix'sinde genç rakibi Casey Stoner'a geçilen Valentino Rossi, "Daha fazla motor gücüne ihtiyacımız var" dedi.

MotoGP'de sezona iddialı başlayan Yamaha pilotu Valentino Rossi, 25 Mart’ta İspanya'nın Jerez Pisti’nde yapılacak ikinci yarış için Ducati'yi favori gösterdi.

Haftasonu yapılan Katar GP'sinde Ducati'den Casey Stoner'a geçilen İtalyan sürücü, "Virajlarda hızlıyız, ama, düzlükte kesinlikle Ducati kadar hızımız yok. Stoner ile mücadele edebilmek için daha fazla motor gücüne ihtiyacımız var. Ama, bunu Jerez'de yapılacak bir sonraki yarışa kadar elde edebileceğimizi sanmıyorum. Belki daha sonra " dedi.

Rossi yalnızca Ducati'nin değil aynı zamanda Stoner'ın kullandığı Bridgestone lastiklerinin performansında da etkilendiği söyledi.

Ünlü sürücü ayrıca, "Ducati, Troy Bayliss ile 1000 cc. motorlarla yapılan son yarışı kazandı. 800 cc.’de de ilk yarışı kazandılar. Belki aynı motorla yarışıyorlardır" diyerek esprili bir şekilde rakipleri Ducati’nin performansını değerlendirdi.

Rossi yarışla ilgili olarak, "Son turda kendi kendime sordum, ‘Ne yapabiliriz bu pistte diye. Sonra hiçbir şey ikinci olacağım’ diye düşündüm. Bir süre Stoner'ı rahatsız ettim, sonra o farkı açtı " yorumunu yaptı.

MotoGP kategorisinde bu sezon 1000 cc. yerine 800 cc. hacimli motosikletler kullanılmaya başladı.

Kaynak: Ntvmsnbc

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Predator[23rd] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500 ABS
    DUCATI freckin' rulz!

yaaarrrrrrrr

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Ducati zaten deli bir makina ama daha guc istiyorsa bir sise alkol ve depoya ve yarisi yana yana birincilik ile bitirir. saka bir yana bu adam 1000 cc motor icin daha guc lazim diyorsa artik bilmiyorum bizim motorlara ne der
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

kraljames - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    start finish düzlüğü biraz daha kısa olsaydı görürdük kim birinci oluyo rossi kaç kez geçti ama adam napsın düzlükde gitmiyo
    [ ELAZIĞ-MT ]

repsolcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kraljames adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    start finish düzlüğü biraz daha kısa olsaydı görürdük kim birinci oluyo rossi kaç kez geçti ama adam napsın düzlükde gitmiyo
    aynen

ducati zaten farkı start finish düzlüğünde yapıyo, virajlarda rossi farkı kapattı hep ama o start finish düzlüğüne tekrar gelindiğinde fark yine açıldı.Hal böyle olunca da rossi'nin yapabileceği bişey kalmadı.

Hatta start finish düzlüğünde rossi repsola bile dayanamadı ama ilk viraja gelindiğinde tecrübesini kullanarak yaptığı frenlerle pedrosa'nın kendisini geçmesine izin vermedi.

Sonuç olarak, yamaha düzlükte ducati ve honda'nın gerisinde kaldı.inşallah yamaha önümüzdeki yarışlarda bu sorunu çözer, bizler de daha zevkli yarışlar izleriz...

Motosikleti
    movistar
    ducati corse...............

Forumdan Uzaklaştırıldı
    1000cc den bahsetmiyorki motogp 800cc'ye düşünce 800cc'nin yetersiz kaldığını belirtmiş

the_cayman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Olsa da gururla R6 diye yazsak :P
    Alıntı Selçuk1981 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1000cc den bahsetmiyorki motogp 800cc'ye düşünce 800cc'nin yetersiz kaldığını belirtmiş
    Şaka mı bu

800cc'nin yetersiz olduğunu mu belirtmiş .... Bence yazıyı tekrar oku ... Ayrıca 800cc hızlanmaları geçen seneki motorlardan aşağı kalır bir yanı yok ki zaten bunu yarışları izlesen ya da teknik verileri incelesen anlarsın

Bu arada Ducatinin performansı etkileyici ama ducati uzun düzlük olan pistlerde avantajlı .. Kısa düzlüklü bol virajlı pistlerde ne kadar gücü olursa olsun hondanın ya da ducatinin burdaki performans sürücüye bağlıdır.. Yani kısa düzlüklü pistlerde Rossiyi ve yamahayı kesinlikle favori olarak gösterebiliriz
    [B][COLOR="Cyan"][COLOR="Purple"]Yarış kazanmak istiyorsan, ne hızda gitmen gerektiğini bilmeli ve o kadar hızlı gitmelisin; ne eksik ne de fazla...[/COLOR][/COLOR][/B]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Hayır şaka deil..tenik verileri incele demişsin..motogp teknolojisinde teorik/teknik bilgilerin pistteki sürüşe nasıl yansıyacağı konusunda;ne kafadan yorum yapacak kdr "çaylak",nede gerçekten anlayabilecek kadar profösyonel değilim.
    Birde Rossi'nin bu yorumu 800cc içindi..demekki sen izlediğin halde anlayamamışsın..biraz daha dikkat lütfen

Motosikleti
    Honda CBF 500 ABS
    Alıntı the_cayman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada Ducatinin performansı etkileyici ama ducati uzun düzlük olan pistlerde avantajlı .. Kısa düzlüklü bol virajlı pistlerde ne kadar gücü olursa olsun hondanın ya da ducatinin burdaki performans sürücüye bağlıdır.. Yani kısa düzlüklü pistlerde Rossiyi ve yamahayı kesinlikle favori olarak gösterebiliriz
    zaten yaris sirasinda ekrana yansiyan gaz-fren "pedali" konumlarindan stoner'in daha rossi kadar iyi olmadigi görülüyordu. rossi hem daha az fren yapiyordu hemde daha cabuk gaza asiliyordu. BUNA RAGMEN stoner kazandi ki bu da bence yeni ducati'nin yamaha'dan daha iyi motor oldugunu gösteriyor.

Motosikleti
    Alıntı Predator[23rd] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zaten yaris sirasinda ekrana yansiyan gaz-fren "pedali" konumlarindan stoner'in daha rossi kadar iyi olmadigi görülüyordu. rossi hem daha az fren yapiyordu hemde daha cabuk gaza asiliyordu. BUNA RAGMEN stoner kazandi ki bu da bence yeni ducati'nin yamaha'dan daha iyi motor oldugunu gösteriyor.

Ya sen beni anlamadın ya ben sana anlatamadım..
    Ducati tabi ki yamahadan daha iyi bir motor yapmış bu sene
    Yamahada Rossi faktörü var
    Ducati güçlü makina fakat Rossi virajlarda çok iyi.. Dikkat edersen ducati olayı düzlükte koparıyo..
    Bende diyorum ki düzlüğü kısa bol virajlı pistlerde Yamaha daha avantajlı.. Neden ? Çünkü Rossi var ... .. Bunu anlatmak istemiştim

Rossi zaten kendi kabul ediyo yamahanın ducatiden daha güçsüz olduğunu .. Kullanıcı kabul ederken ben halen neden yamaha performanslı diyeyim ki
    [B][COLOR="Cyan"][COLOR="Purple"]Yarış kazanmak istiyorsan, ne hızda gitmen gerektiğini bilmeli ve o kadar hızlı gitmelisin; ne eksik ne de fazla...[/COLOR][/COLOR][/B]

Motosikleti
    Honda CBF 500 ABS
    seni elestirmek icin alinti yapmamistim.

sadece ilk cümlendeki "ducati uzun düzlük olan pistlerde avantajlı..." sözünden yola cikarak yamaha-ducati arasindaki güc dagilimini nasil gördügümü yazmistim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    [QUOTE='Predator[23rd];602974']seni elestirmek icin alinti yapmamistim. [QUOTE]

Çekinme kanka eleştiri serbest..eleştirlmek istemeyen yazmaz fikrini

Motosikleti
    Alıntı Predator[23rd] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    seni elestirmek icin alinti yapmamistim.

sadece ilk cümlendeki "ducati uzun düzlük olan pistlerde avantajlı..." sözünden yola cikarak yamaha-ducati arasindaki güc dagilimini nasil gördügümü yazmistim.
    Yamaha pilotajda çok avantajlı... Yoksa ducati düzlükte yamahaya toz yutturacak kadar iyi bir motor ... Düzlükte yamahanın da hondanın da korkulu rüyası bana kalırsa

Siyahİnci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor DD 250 E-9
    800 cc. ler 1000 cc. liklere nazaran düzlükte daha yavaş olmasına karşın daha kontrol edilebilir olmaları nedeniyle virajlara daha hızlı girebiliyorlar bu yüzden teknik veriler o kadar düşük değil.Ne var ki Ducati'nin düzlüklerdeki performansında öyle böyle değil bariz fark bunun nedeni ne ola ki???
    [COLOR="Blue"]ALLAH (C.C) VE ASKERLER ZOR ANLARDA HATIRLANIR.ZOR ANLAR GEÇTİĞİNDE;ALLAH (C.C) UNUTULUR;ASKERLER İSE KÜÇÜMSENİR![/COLOR](Ertuğrul ÖZ! Seni Asla Unutmayacağız!!!)

Motosikleti
    Honda CBF 500 ABS
    yeni motogp sezonunun teknik verilerini nereden aliyorsunuz? yani yamaha ile ducati'yi neye dayanarak karsilastiracagiz?

patriote - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı Siyahİnci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    800 cc. ler 1000 cc. liklere nazaran düzlükte daha yavaş olmasına karşın daha kontrol edilebilir olmaları nedeniyle virajlara daha hızlı girebiliyorlar bu yüzden teknik veriler o kadar düşük değil.Ne var ki Ducati'nin düzlüklerdeki performansında öyle böyle değil bariz fark bunun nedeni ne ola ki???
    Sadece Ducati değil, Honda da yarıştan kopana kadar Yamaha dan çok çok üstün olduğunu gösterdi.
    Bu yıl Honda ve Ducati 260 beygirlik motorlara sahipler.
    Yamaha 250 beygir
    Suzuki 220 ve Kawasaki 230 beygir gücündeler.
    Bu yarış Rossi'nin ne kadar yetenekli bir pilot olduğunun da göstergesidir.
    Ducati ve Honda'ya göre çok zayıf kalan motoruna rağmen ikinci olmayı başardı.
    Önümüzdeki günlerde çok zevkli yarışlar izleyeceğiz.
    Bunun sinyallerini Katar yarışı verdi.

SmirnouF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tekirdağ - Çerkezköy & Kırklareli - Pınarhisar
    Motosikleti
    ne bulursam gezerim xD
    he bi soz vardir.
    alet isler el ovunur
    Bir Afrika Atasözü; Sular yükselince, balıklar karıncaları yer.Sular çekilince de karıncalar balıkları yer .Kimse bugünkü üstünlügüne ve gücüne güvenmemelidir. Çünkü kimin kimi yiyecegine “suyun akışı" karar verir. - Drift Religion

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)