Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

MotoGp de Yeni Şampiyon Hayden

Motovento
    REKLAM ALANI
    boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @the_cayman
    Hondayla ne ilgisi var ki ? Gene şampiyon olabilirdi 5. tur'da düşemeseydi . Motor arızasını her motor çıkarıyor sadece yamaha değil . Nedense yamaha deyince akla arıza geliyor
    Şöyle açıklayayım, eğer Yamaha bu kadar çok problem çıkartmasaydı, Rossi ile Hayden arasında 8 puan değil daha fazla puan farkı olurdu. O zaman da Rossi son yarışta düşse bile şampiyon olabilirdi. Ayrıca her motor arıza çıkartmıyor. En problemli motor Yamaha.

@muammerakbulut
    honda geri dönmedi....yamahayla seneye yine tanışırlar.kısaca rossi....rossidir.adam 85 yarış kazanmış....bırakın allah aşkına.....
    Rossi 85 değil 58 yarış kazandı ve şu anda rekor 68 yarış ile Giacomo AGOSTINI de. Marka olarak da Honda 615, Yamaha 427 yarış kazanmış. Kısaca Honda her zaman bir numara, yarışçısı Rossi olsun veya olmasın...

Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    the_cayman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Olsa da gururla R6 diye yazsak :P
    [QUOTE=boy;481480]@the_cayman

Şöyle açıklayayım, eğer Yamaha bu kadar çok problem çıkartmasaydı, Rossi ile Hayden arasında 8 puan değil daha fazla puan farkı olurdu. O zaman da Rossi son yarışta düşse bile şampiyon olabilirdi. Ayrıca her motor arıza çıkartmıyor. En problemli motor Yamaha.

Honda da arıza çıkartıyor . geçen sene gibernau finishe 100 metre kala honda stop etti . benzin bitti dediler ama motor arıza vermiş . Ama yamahada bu biraz daha fazla oluyor sorun o zaten . Honda pek arıza vermiyor doğru . Yamaha biraz daha arıza veriyor .

Rossi arızalara rağmen gene şampiyon olabilirdi işi sadece arıza olarak ele almazsak ilk yarışa tony elias düşürdü ki o yarışta kesin puan alırdı rossi gibi bir pilot. sondan bir önceki yarışta ise tony elias hiçbir iddaası olmamasına rağmen çok az bir farkla rossiden önde bitirdi yarışı ve bu da 5 puan demekti . o 5 puan olsaydı haydenle eşit puanda olacaktı şu anda ve yarış fazlasıyla şampiyon olacaktı . olaya arıza değil de bir de şu sebeplerden bakın bence . yamaha deyince hep arıza geliyor insanların aklına nedense . Şans faktörü de önemli . Çok arıza yapıyor orası doğru da rossi bu sene çok da şanssızdı bunu da gözardı edemezsiniz.

Valencia'da 5. turda düştü bu şanssızlık değil midir sizce . Bence düşmeseydi şu anda şampiyondu

Alıntı boy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @the_cayman

@muammerakbulut

Rossi 85 değil 58 yarış kazandı ve şu anda rekor 68 yarış ile Giacomo AGOSTINI de. Marka olarak da Honda 615, Yamaha 427 yarış kazanmış. Kısaca Honda her zaman bir numara, yarışçısı Rossi olsun veya olmasın...

Honda her zaman bir numara ama dünyanın en iyi yarışçıları her zaman hondadaydı motor konusunda ferrari ve renault nasıl F1'de markaysa Honda da öyle bu yüzden en iyi yarışçılar hondaya gitmek istemiştir . Honda çok iyi olduğundan değil . Bakın yanlış anlaşılmasın kötüdür demiyorum ama ordaki bazı motorlardan güçsüz honda . Tarih boyunca kimler gelip gitti hondaya . Doohan, Max biaggi, Rossi vs vs ... bunlar en iyi yarışçılardır kendi dönemlerinde bu yüzden hondanın birinciliği çok . Schumacher ferraride değilken ferrari o kadar iyi bir marka değildir ve diğerlerinden düşük performanslı bir motoru vardı . Taa ki schumi olaylı 94 yılında sennanın ölmesinden sonra pistlerde başka rakibi kalmadı ve ferrariyi senelerce şampiyon yaptı. sadece motor kendi başına şampiyon olamaz onu şampiyon yapan sürücülerdir . Valenciada Hondayla ducati arasında 7 saniye fark vardı ona bakarsanız ducatiler koparıp gidiyor ve ordaki tüm motorlardan daha iyi ducatiler bence
    [B][COLOR="Cyan"][COLOR="Purple"]Yarış kazanmak istiyorsan, ne hızda gitmen gerektiğini bilmeli ve o kadar hızlı gitmelisin; ne eksik ne de fazla...[/COLOR][/COLOR][/B]

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Motorsporları, adı üstünde, motor sporudur ve motor arızaları, kazalar sonuçtan dışlanamaz. Örneğin geçen sene motor arızaları olmasa F1'de şampiyon Kimi Raikkonen olurdu ama Alonso oldu. Motor sporlarında "ama"ların yeri yoktur. Keza bu sene Ferrari 6 yılda ilk kez motor arızası çıkarmasa Schumi şampiyon olabilirdi.
    May the Force be with McLaren Mercedes

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @the_cayman
    Valenciada Hondayla ducati arasında 7 saniye fark vardı ona bakarsanız ducatiler koparıp gidiyor ve ordaki tüm motorlardan daha iyi ducatiler bence
    Ducati en iyi motor olsaydı markalar puanlamasında ilk sırada olurdu. Ama MotoGP kategorisinde 7.sırada, tüm kategoriler içinde de 24.sırada ne yazık ki. Üstelik kazandıkları yarışları karşılaştırırsan Honda bugüne kadar 615 yarış kazanmış, Ducati ise sadece 11 yarış kazanabilmiş. Bu durumda Ducati en iyi motor değil kötünün kötüsü oluyor. Kontrolsüz gücün hiçbir anlamı yoktur. Ducati'nin en güçlü motor olması en iyi motor olması anlamına gelmiyor. Birçok kriter var.

Detaylara aşağıdaki linklerden bakabilirsiniz :

500cc/MotoGP Kategorisinde markaların kazandığı yarış sayıları

Tüm Kategorilerde markaların kazandığı yarış sayıları

Motosikleti
    @the_cayman

Ducati en iyi motor olsaydı markalar puanlamasında ilk sırada olurdu. Ama MotoGP kategorisinde 7.sırada, tüm kategoriler içinde de 24.sırada ne yazık ki. Üstelik kazandıkları yarışları karşılaştırırsan Honda bugüne kadar 615 yarış kazanmış, Ducati ise sadece 11 yarış kazanabilmiş. Bu durumda Ducati en iyi motor değil kötünün kötüsü oluyor. Kontrolsüz gücün hiçbir anlamı yoktur. Ducati'nin en güçlü motor olması en iyi motor olması anlamına gelmiyor. Birçok kriter var.

Detaylara aşağıdaki linklerden bakabilirsiniz :

500cc/MotoGP Kategorisinde markaların kazandığı yarış sayıları

Tüm Kategorilerde markaların kazandığı yarış sayıları

abi sen benim demek istediğimi anlamadın . Ben diyorum ki oradaki en performanslı motor bence ducati diye . Ama sürecek adam olmadıktan sonra performansın bir anlamı yok . Onu anlatmaya çalıştım hondaya tarih boyunca en iyi pilotlar denk geldi . Ducatiyle de en iyi pilotlar yarışsaydı ducati de sürekli şampiyon olurdu

ducatilerin kalkışta ve ara açmada performansına iyi bakın bence . Ducati Honda gibi para kazanmak için motor üretmiyor tam bir prestij firması . Ferrari renault rekabeti gibi . Honda yılda milyonlarca satar Ducati 60.000 civarında satar ama ducati daha prestijli. zaten fiyatlarına bakarsanız ducati için hatırı sayılır bir para istiyorlar. 2. el piyasası bile çok uçuk ama honda ikinci elleri yurtdışında ( 1000 rr ) 7.000 $ civarında satılıyor 2005-2006 modeller . fakat ducatinin en düşük modelleri bu fiyattan başlıyor anlatmak istediğim bu . Kalite farkı yani adamlar az yapıyor öz yapıyor . Tam bir prestij firması
    [B][COLOR="Cyan"][COLOR="Purple"]Yarış kazanmak istiyorsan, ne hızda gitmen gerektiğini bilmeli ve o kadar hızlı gitmelisin; ne eksik ne de fazla...[/COLOR][/COLOR][/B]

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    MotoGP yerine GP500 varken 750cc Superbike kategorisinde Ducati'nin Honda'ya ecel terleri döktürdüğünü hatırlıyorum. Hatta bariz farklıydılar, Honda düzlüklerde uçarken, Ducati virajlı sektörlerde uçardı daha hızlı ivmelenebilmesi nedeniyle.
    May the Force be with McLaren Mercedes

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Ben diyorum ki oradaki en performanslı motor bence ducati
    bence bir motosikletin yarış kazabilmesi için sadece performansının yüksek olması yeterli degil. yol tutuşu frenler vs.. gibi etkenlerinde büyük önemi var. onun için honda lider

Motosikleti
    Alıntı ELINT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence bir motosikletin yarış kazabilmesi için sadece performansının yüksek olması yeterli degil. yol tutuşu frenler vs.. gibi etkenlerinde büyük önemi var. onun için honda lider

Ben zaten genel performans'tan bahsediyorum . sadece hızdan bahsetmedim performans derken tam anlamıyla çok üstün bir motor

muratrepsol1000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr 1000 repsol design
    yasasin honda repsol
    [COLOR="Blue"][FONT="Comic Sans MS"]:) [/FONT][/COLOR] [email]mikailoguzhan@msn.com[/email] (dileyen ekleye bilir)

tronic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fazer
    Alıntı the_cayman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben zaten genel performans'tan bahsediyorum . sadece hızdan bahsetmedim performans derken tam anlamıyla çok üstün bir motor
    hocam ducati çok güzel motor ama pistte değil. Ducati iyi koparıyor ama virajlarda öyle mi ? Her izleyen gördü ducatinin viraj alma kabiliyetini ha dersen ki sürücü faktörü , bunu sadece ben değil çoğu kişi söylüyor.Hızlı bir motor ama honda , yamaha dan sonra geliyor maalesef.Honda hayat onda...
    [I][B]Öldüğünde beyin yoktu demiyorlar da kask yoktu diyorlar ya işte bu anlayış farkı bizi bu hale getiren..[/B][/I]

Motosikleti
    Alıntı tronic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam ducati çok güzel motor ama pistte değil. Ducati iyi koparıyor ama virajlarda öyle mi ? Her izleyen gördü ducatinin viraj alma kabiliyetini ha dersen ki sürücü faktörü , bunu sadece ben değil çoğu kişi söylüyor.Hızlı bir motor ama honda , yamaha dan sonra geliyor maalesef.Honda hayat onda...

Her motorun artı ve eksi yönleri vardır. Eksi yönleri de artıya çeviren pilotlar vardır . Ama şunu söyleyebilirim eğer üstünde çok sağlam bir pilot olsa her zaman şamiyonluğa oynar ducati. Rossi yamaha ile sözleşmesinin bitiminin ardından büyük ihtimal ducatiye geçiyormuş zaten . Siz o zaman izleyin ducatiyi

Ben olaya sadece honda olarak bakmıyorum. Honda bu işe bütün gücünü veriyor mesela motogp'de yarışan kaç tane honda takımı var veya kaç farklı takım honda kullanıyor . Bunları hesaba katarsanız zaten Hondanın ordaki en çok parayı yatıran ekip olduğunu göreceksiniz . Bu durumda başarı zaten kaçınılmaz oluyor. Misal 25 motor varsa kafadan 12 tane honda . Paranın gücü işte ... Mesela arkadaşlarımız honda yarışlarda tarih boyundan beri birinci diyor . Zaten motogp'de honda dışında sürekli yarışan kawasaki, suzuki ve yamaha var, diğerleri katılıp çekiliyor yarışlardan. Bu durumda da Honda kaçınılmaz olarak hem motorsiklet çoğunluğu hem takım çoğunluğundan birinci oluyor.Hayden birinci olsa da hondaya yazılıyor melandri birinci olsa da hondaya yazılıyor. Kenny Roberts de birinci olsa hondaya yazılıyor puan. Sadece repsol honda olarak hondaya yazılmış puanlar değil bunlar

Bence herkes Honda kullandığı için hondayı savunuyor taraflı karar veriyor honda derken . Ben hondaya zaten kötü demiyorum ama en iyisi de değil bence . Bazen öyle bir konuşuluyor ki honda yüce motor en iyisi ondan ötesi yapılmamış ve diğer yarışanlar mobilet. Marka kıyaslamalarında bile hondadan çok daha üstün olan 600 cc kategorisinde motorlar varken ki bu teknik verilerle de kıyaslanmış hala hondanın üstüne motor yok olur mu öyle şey honda en iyisi üstüne yok diyenler var ve ben de bunlara yorum yok diyorum . Adamlar orda kıyaslamamız için dünyanın en profesyonel pilotları sürüş yapmış honda 4. sıradadır demiş teknik verileri de diğerlerine göre bir hayli düşük ama gelin görün ki sürekli honda diyor herkes. Neyse konuyu dağıtmadan ;

Honda iyi bir motor, her zaman iyi sürücüleri satın alıyor ve başarıyor. Ama ordaki en iyi motor değil. Honda şu anda dünyadaki en büyük motor üreticisi ve satıcısı, sağlam olduğu için de motorları tutuluyor ve paraları var. Yani honda hayat onda felsefesi değil . HONDA PARA ONDA
    Honda ayrıca tek hedef için çalışmıyor. Araba, motorsiklet, jeneratör, uçak her yere adım atmış bir firma . Ama Ducati sadece motorsiklet üretiyor fark burada zaten ve adamlar yapınca tam anlamıyla yapmak istiyor

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @the_cayman
    Arkadaşım istatistikler herşeyi koyuyor ortaya. Ducati sadece performans anlamında değil genel anlamda üstün olsaydı markalar sıralamasında 24.sırada olmazdı. Ayrıca Honda para onda diyorsun ama sen kendi ağzınla söyledin Honda'nın kaç paraya motor sattığını. Bu işler sadece para değil, teknoloji ile de ilgili. Tabi yüksek teknoloji için daha çok paraya ihtiyaç var ama Ducati de öyle fakir bir marka değil, motosikletin Ferrari'sini üretiyorlar. Tabi Ferrari de ne kadar pahalı olursa olsun en hızlı araba değil. Honda en eski motor üreticilerinden biri ve teknolojiyi çok iyi kullandığı için motosiklet sektörünün lideri.

Honda ayrıca tek hedef için çalışmıyor. Araba, motorsiklet, jeneratör, uçak her yere adım atmış bir firma . Ama Ducati sadece motorsiklet üretiyor fark burada zaten ve adamlar yapınca tam anlamıyla yapmak istiyor
    Honda'nın tarihini araştırırsan en eski motor üreticilerinden biri olduğunu görürsün. Senin dediğin mantık doğru olsaydı Yamaha org üretmeye, Suzuki de tekne motoru üretmeye devam eder motosiklet sektörüne girmezdi. Motosiklet üretiminde en büyük ARGE yatırımı Honda'da. Ducati performans ve sürat motoru üretmez, Ducati tamamen tasarıma önem verir, o yüzden de Honda, Yamaha, Suzuki ve Kawasaki gibi markalardan farklıdır ve pahalıdır.

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı the_cayman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alakası yok. Senin de dediğin gibi; Honda o kadar büyük bir firma ki , Jet de üretiyor , robot da üretiyor , motor da. Ama yanlış olan kanı şu ; jeneratörü üreten mühendis ertesi gün fireblade üretmiyor ki
    Hepsi farklı kollar... Honda motorcycles başlı başına bir Ducati...Biraz küme çalışalım şimdi... Ducati sadece motor üretiyorsa , Ducati C Honda. Yani Honda Ducatiyi kapsar :D ... Ducati kötü demiyorum ama yarış teknolojisinde Honda daha üstün kanımca. Öyle ki Ducati dünya devi süper bir marka. Hele o motorsiklet dizaynları... Bir yarışçı olsaydım Honda isterdim ama şu an olsa kesinlikle Monster isteremmm!!!
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Motosikleti
    @the_cayman

Arkadaşım istatistikler herşeyi koyuyor ortaya. Ducati sadece performans anlamında değil genel anlamda üstün olsaydı markalar sıralamasında 24.sırada olmazdı. Ayrıca Honda para onda diyorsun ama sen kendi ağzınla söyledin Honda'nın kaç paraya motor sattığını. Bu işler sadece para değil, teknoloji ile de ilgili. Tabi yüksek teknoloji için daha çok paraya ihtiyaç var ama Ducati de öyle fakir bir marka değil, motosikletin Ferrari'sini üretiyorlar. Tabi Ferrari de ne kadar pahalı olursa olsun en hızlı araba değil. Honda en eski motor üreticilerinden biri ve teknolojiyi çok iyi kullandığı için motosiklet sektörünün lideri.

Honda'nın tarihini araştırırsan en eski motor üreticilerinden biri olduğunu görürsün. Senin dediğin mantık doğru olsaydı Yamaha org üretmeye, Suzuki de tekne motoru üretmeye devam eder motosiklet sektörüne girmezdi. Motosiklet üretiminde en büyük ARGE yatırımı Honda'da. Ducati performans ve sürat motoru üretmez, Ducati tamamen tasarıma önem verir, o yüzden de Honda, Yamaha, Suzuki ve Kawasaki gibi markalardan farklıdır ve pahalıdır.

Ya abicim ben sürücü diye bas bas bağırıyorum sen hala teknoloji diyorsun . Kullanacak pilot olmadıktan sonra teknolojinin anlamı ne
    Motorsiklet sektörünün lideri derken honda amaçtan sapmış bir marka motorla devam etmedi sürekli araba, jenaratör vs... üretmeye başladı.

Kıyaslamalarda bile honda üstün değil diğerlerine göre . Honda sadece çok sağlam ve dayanıklı . 125 cc kategorisinde cbr 125 birinci değil aprilia rs 125 birincidir . 600 kategorisinde de birinci değil 1000 kategorisinde de

Honda bir marka iyi olmasa bile insan adı için alıyor ( kötü demiyorum sakın yanlış anlaşılmasın ) . mesela sony de öyle. Honda ilklerden olduğu için bu kadar tutuluyor zaten . Hondanın motorları ucuz ve kullanıcısı fazla . Türkiye için bu geçerli ama yurtdışında değil !!!!

Ben ayrıca ducati fakir demedim hondadan daha küçük bir firma ve sadece motor üzerine yoğunlaşmış ve bu yüzden hondadan iyi olması kaçınılmaz dedim

Teknoloji olarak hondadan geride değiller . Bir ducati almak için 1000 cc hatırı sayılır bir para vermek zorundasınız 50 bin ytl teknolojisi olmayan bir motora verilmez herhalde . 2 honda alacak para bu yani adamlar yapmış kullananlara sormak gerek nasılmış teknolojisi

Ben zaten yazımda en büyük motor üreticilerinden dedim galiba yazdıklarımı okumadan yazıyorsunuz . Ducati performans ve sürat motoru üretmez demişsiniz kıyaslayın bence ducati 999 ile honda cbr 1000 rr'yi
    isterseniz teknik verileri yollayabilirim ki bu ducati modeli hondayla kıyaslanamaz bile

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Honda'nın teknolojisi hakkında azıcık bilgi sahibi olmak için aşağıdaki linkten Visit to HRC factory bölümündeki resimlere bakmanız yeterli...

MotoGP Resim Galerisi

Bu arada seneye yarışacak 800cc lik motoru da muhteşem yapmışlar...

@the_cayman
    Ducati performans ve sürat motoru üretmez demişsiniz kıyaslayın bence ducati 999 ile honda cbr 1000 rr'yi isterseniz teknik verileri yollayabilirim ki bu ducati modeli hondayla kıyaslanamaz bile
    Ducati daha güçsüz! Yollasana şu verileri bakalım

100 Oktan Moderatör (Komtan) Gürkan Anbarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer
    Honda'nın tarihini araştırırsan en eski motor üreticilerinden biri olduğunu görürsün
    1956 yılında 125 Desmo ile Ducati ilk yarışını İsveç GP sinde kazandıktan bir yıl sonra 1957 yılında Soichiro Honda İtalyan Count Boselli 'den 125cc ve 250cc de şampiyon olan Mondial yarış motosikletlerinden aldı. 125 cclik Mondial modeli Honda 'nın Motegi Collection Hall 'ine giren ilk yarış motoru olmuş böylece

Dikkat ederseniz Japonya atom bombası şokunu yaşadıktan sonra teknolojide gelişmiştir, bunda da en önemli sebep Avrupa ve amerika 'nın teknolojiyi buraya götürmesidir, öncesinde tekstil ve tarımdır başlıca gelir kaynakları.

Tarihçeler için: http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=22797

PİLAVÜSTÜ_KURU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    allah nasip ederse r6 olacak abisiiii :)
    Doğrusunu söylemek gerekirse hayde'nin şampiyon olmasına pek sevinmedim.
    Adamın tipinden midir bilmiom ama kıcığım herife.
    RiDe-FoR-LiBeRtY
    [no for another things]

Motosikleti
    Rossi zaten şampiyonluğu elinle verdi Hayden bile inanamadı ki şampiyon olduğuna ...

Rossi sanki 5. tur'da bilerek düşmüş gibi . Düşülmeyecek yerde düştü işte çok şanssız adam kendi kendine yazık etti . Haydenin zaten yarış bitişi ilk sorusu Rossiydi. Oradaki ekip crash deyince sevinmeye başladı. Fazla sevinmesin seneye bu kadar şanslı olamayacak bence

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF

2007 sezonu...

@the_cayman
    Oradaki ekip crash deyince sevinmeye başladı. Fazla sevinmesin seneye bu kadar şanslı olamayacak bence
    Valla hiç büyük konuşma bence. Sezonun başında açmış olduğum ankete çoğu kişi Rossi şampiyon olacak dedi ama Hayden oldu. Bu sene çaylakların çok olduğu bir sezondu. Çaylak olmasına rağmen Pedrosa çok iyi performans gösterdi. Özellikle sezonun başında çok iyiydi. Seneye artık MotoGP'nin ne olduğunu öğrenmiş olarak girecek yarışlara. Bence ne Hayden, ne de Rossi şampiyon olur seneye. Ben Pedrosa veya Melandri diyorum şimdilik.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler