Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ducati'nin elektrikli yarış motosikleti ilk kez piste çıktı

Motovento
    REKLAM ALANI
    admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

2023 yılında düzenlenecek olan MotoE elektrikli motosiklet yarışları için Ducati'nin çalışmaları devam ediyor. V21L adını verdikleri yeni motosikletlerini Misano pistinde test ettiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Normal motora benzeyeni de yapılabiliyormuş demek ki.
    Metehan07-70 bunu beğendi.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Normal motora benzeyeni de yapılabiliyormuş demek ki.
    Normal nedir?

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Normal nedir?
    Bizim motorları motordan saymıyorlar ya bazen.

Motosikleti
    250r
    Egzoz olmayınca garip geldi gözüme.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim motorları motordan saymıyorlar ya bazen.
    Scooter medeniyettir Alişan Fidan.
    espresso bunu beğendi.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Gayet güzel olmuş öyle elektrikli motor yapıyoruz diye futuristik saçmalıklar da olmamış

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    Motogp açiklama yapti tam yılı hatırlamıyorum ama son 4 yada 5 sezon benzinli motorlara veda için.ondan sonra komple elektirikli bir motogp izlicez.bana çok saçma geliyor yariş arabasi motoru vs en olmadik zevk veren şekilde yarıştirmalari yapmalari lazım.evet elektirk kacinilmaz ama atiyorum 15 sezon daha benzinli görüp vayy beee eskiden motorlar böyle sesler çıkartırdi demek isterdim.ilk ducati başlamış deneylere belliki.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Elektrikliler acayip. Benzinliden daha zevkli yarışlar olur eminim. Pil ve lastik kullanımı aşırı belirleyici olacaktır herhalde. (Elektriklilerde hayvan gibi tork var, lastikleri daha fazla zorlarlar diye tahmin ediyorum...)
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elektrikliler acayip. Benzinliden daha zevkli yarışlar olur eminim. Pil ve lastik kullanımı aşırı belirleyici olacaktır herhalde. (Elektriklilerde hayvan gibi tork var, lastikleri daha fazla zorlarlar diye tahmin ediyorum...)
    vınnn, ınnınınnnnnn diye gürültüsü de olmayacaktır. Tabi bu yarış izleyicilerini TV'den izlerken sesi kesilmiş gibi izlemlerine neden olacak ilk başta tuhaf gelecektir ama alışacaklar.

Yarış motorlarında ses yarış pistinde güzel gelebilir, heyecana da etkisi oluyordur ama elektrikliler yaygınlaşıp bütün motorlar sessiz olunca çok sevineceğim.
    Cyan ve bursalıali bunu beğendiler.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Normal nedir?
    Gözün alışık olduğu
    May the Force be with McLaren Mercedes

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Daha çok kaza yaşanacağına eminim. Ses faktörü olmayınca kullanıcılar neyin nereden geldiğini anlamakta çok zorlanacaklar. Sağır kaç MotoGP pilotu gördünüz duydunuz? Artık hepsi sağır gibi kullanacak, risk katlanarak artacak, riski düşürmek için daha sık göz kontolü gerekecek ve bu da istemsizce hızı ve tur süresini olumsuz etkileyecek. Benim genel kanım bu yönde.

Bu riskleri düşürmek için uzun süredir konuşulan "motor sesli elektrikli araç" konusu göz önünde bulundurulmalı ve hatta kurallara eklenerek şart koşulmalı diye düşünüyorum.

Ayrıca birçok kişi o motosikletlerin birbirini nasıl geçtiğini görmeye değil, viraj performansı(elektriklide onun sorun olmayacağı aşikar) ve o nefis ses için yarış izliyor.

Birçok yönden firmalar şu ses konusunu çözmeli. İnsanların bir duyu organı varsa bunu kullanmak ister, onun işlevselliği kişilerde huzursuzluğa da neden olacaktır. Denemek istiyorsanız bir motosiklet yarışı sahnesini açıp sesi tamamen kapatıp izleyin, ne kadar keyif alacağınızı göreceksiniz.

siyanoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motogp açiklama yapti tam yılı hatırlamıyorum ama son 4 yada 5 sezon benzinli motorlara veda için.ondan sonra komple elektirikli bir motogp izlicez.bana çok saçma geliyor yariş arabasi motoru vs en olmadik zevk veren şekilde yarıştirmalari yapmalari lazım.evet elektirk kacinilmaz ama atiyorum 15 sezon daha benzinli görüp vayy beee eskiden motorlar böyle sesler çıkartırdi demek isterdim.ilk ducati başlamış deneylere belliki.
    Motogp de elektrikliye geçişteki acele, normal hayattaki geçişi hızlandırmak içindir. Firmalar yarış teknolojilerini seri üretimlere taşıyor çünkü
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)