Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Kenan Sofuoğlu’nun hayat hikayesi film oldu

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı emenyasin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buraya kadar yazı fena değil gibi idi ama burada hatalı örnek var diye düşünüyorum. Hakaret edene kim niye tahammül etsin?
    Tamam, hakaret etmesin, ama ne bileyim, önemsemesin, küçümsesin, hafiften alay geçsin, vs.

Hakaret olarak algılanabilecek ifadelerin çok bir sınırı olmadığı için ifade özgürlüğü hakarete kadar genişletiliyor.

Fazıl Say'ın 10 ay hapis cezası aldığı Twit'i:

''Irmaklarından şaraplar akacak diyorsun, cennet-i ala meyhane midir / Her mümine 2 huri vereceğim diyorsun cennet-i ala kerhane midir - Bilmem fark ettiniz mi nerede yavşak, adi, magazinci, hırsız, şaklaban varsa hepsi Allahçı"*

Gayet kolay hakaret olarak algılanabilir. Şahsen insanları stereotiplediği için etik açıdan sorunlu ve yanlış bir paylaşım bence. Görgüsüzlük sınırını geçmiş, bağnazlık ve cahillik sınırlarını zorlamakta. Ama suç nerede? Bunun için insana dava açılıp 10 ay hapis mi verilir? Böyle adalet mi olur?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Toprak Razgatlioglu'unu biliriz. Oncu kardesleri de biliriz. Onlar hakkinda hic bir kotu soz negatif yorum duydunuz mu? Yok. Neden? Hem cok basarililar, hem cok centilmenler, hem de bir simarikliklarini gormedik.

Ama bu Sampiyon musvettesinin ne kadar gorgusuz, simarik, saygisiz bir cingene oldugunu cogumuz biliyoruz. Sikinti orada. Yoksa sampiyonluklarinda sorun yok.

Siyahi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tenere 660
    Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Toprak Razgatlioglu'unu biliriz. Oncu kardesleri de biliriz. Onlar hakkinda hic bir kotu soz negatif yorum duydunuz mu? Yok. Neden? Hem cok basarililar, hem cok centilmenler, hem de bir simarikliklarini gormedik.

Ama bu Sampiyon musvettesinin ne kadar gorgusuz, simarik, saygisiz bir cingene oldugunu cogumuz biliyoruz. Sikinti orada. Yoksa sampiyonluklarinda sorun yok.
    Toprağı da kendine benzetmeye çalışmasına üzülüyorum. Rea'ya kafa tutabildiği için MotoGP patronlarının dikkatini çektiğini düşünüyorum. Amma velakin Kenan'ın Toprak adına sözcülük yapmayı bırakması gerekiyor.

emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    @hasmet yani toplumun kutsal gördüğü şeylere hakaret etmekten dolayı cezalandırılmış olabilir. Haydi ilk kısım başkasının şiiri olduğu için cezalandırılamaz dense sonraki kısmı toplumu bölmeye çalışmak sayılıp ceza verilmiş olabilir.
    Yani kararı beğenmeyebilirsiniz ama adaletsizlik diye kadar büyük bir durum yok gibi.
    bursalıali bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    @hasmet yani toplumun kutsal gördüğü şeylere hakaret etmekten dolayı cezalandırılmış olabilir. Haydi ilk kısım başkasının şiiri olduğu için cezalandırılamaz dense sonraki kısmı toplumu bölmeye çalışmak sayılıp ceza verilmiş olabilir.
    Yani kararı beğenmeyebilirsiniz ama adaletsizlik diye kadar büyük bir durum yok gibi.
    Bu niyet okumaya girmiyor mu ama?

Nereden bileceğiz amacının toplumu bölmeye çalışmak olduğunu?

Belki dindar gözüken bir kaç kişi tarafından arka arkaya haksızlığa uğradı ve böyle bir paylaşımda bulundu?

Şahsen Fazıl Say'ın amacının topluma zarar vermek olduğunu çok zannetmiyorum. Siz öyle olduğunu düşünebilirsiniz. Ama bizim ne düşündüğümüzün ne önemi var? Ortada sadece bir tweet var. Kendi demiş mi "benim amacım toplumu bölmek" diye?

Somut delil olmadığı halde insanları mahkum etmek adaleti yozlaştırır. Masum insanlar birilerinin çıkarına göre terörist ilan edilir. Topluma bundan daha büyük zarar ne olabilir?

Motosikleti
    Yok
    Topra ğı ve öncüleri yetiştiren sen misin yoksa.hadi kırma bizi elit insan ..tüm gerçekleri haykır..bu cahil kesime 😂😂😂

Motosikleti
    Lifan KP150
    Gayet kolay hakaret olarak algılanabilir. Şahsen insanları stereotiplediği için etik açıdan sorunlu ve yanlış bir paylaşım bence. Görgüsüzlük sınırını geçmiş, bağnazlık ve cahillik sınırlarını zorlamakta.
    @hasmet kendi yazdıkların bunlar. Adamın teewti de ortada. Niyet okumalık bir durum olduğunu sanmıyorum. Sıkıntı gerçekten 10 ay cezanın uygun olup olmadığı. Sonuçta bu tip bölücü ifadeler sosyal medyalarda oldukça fazla başkaları tarafından da kullanılıyor. Diğerlerine de bu kadar ciddi uygulanıyor mu? Sadece adı duyulfuğu bilindiği için mi bu kadar ciddi bir ceza verildi?

Yoksa ifadeler belli. Niyet okumalık bir şey yok.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    @hasmet kendi yazdıkların bunlar. Adamın teewti de ortada. Niyet okumalık bir durum olduğunu sanmıyorum. Sıkıntı gerçekten 10 ay cezanın uygun olup olmadığı. Sonuçta bu tip bölücü ifadeler sosyal medyalarda oldukça fazla başkaları tarafından da kullanılıyor. Diğerlerine de bu kadar ciddi uygulanıyor mu? Sadece adı duyulfuğu bilindiği için mi bu kadar ciddi bir ceza verildi?

Yoksa ifadeler belli. Niyet okumalık bir şey yok.
    Görgüsüzlük, bağnazlık, cahillik zatında suç değil ama. Yanlış bir fikrin ifadesi de zatında suç değil.

Topluma zarar vermek için yaptığını iddia ediyorsunuz. Bu niyet okuma değildir de nedir?

Belki arka arkaya dindar görünümlü insanlar tarafından haksız yere engel olundu kendisine. O da hem tepki olarak, hem de insanları uyarmak için yazdı? Burada suç nerede?

İnsanları düşüncelerinden ve tehdit içermeyen ifadelerinden dolayı mahkum etmeye kalkarsanız ipin ucu çoktan kopmuş demektir...

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Teknik olarak ateizmi ve diğer dinleri aşağılamak da toplumun bir kesiminin değerlerine hakaret etmektir. Ne diyorlardı PKK için, şanan değil de başka birşey, aklıma gelmedi. Ona da hakaret edemez kimse, inanç biçimidir, ona değer verenler olabilir. Biz burada o dini bu dini karalarsak, gavurun çizdiği İslam karikatürlerini eleştirme hakkımız kalmaz.

Motosikleti
    Lifan KP150
    Nereden bileceğiz amacının toplumu bölmeye çalışmak olduğunu?
    Evet haklısınız bunu bilmemiz mümkün değil belki ve bu yüzden bunu "... dense sonraki kısmı toplumu bölmeye çalışmak sayılıp ceza verilmiş olabilir. biraz hata olmuş. Toplumu bölücü ifadeler kullanmaktan cezalandırılmış olabilir diye düzelteyim. Özür dilerim sanırım meselenin bu kadar uzaması benim yanlış ifademden kaynaklı.
    -------

Görgüsüzlük, bağnazlık, cahillik zatında suç değil ama. Yanlış bir fikrin ifadesi de zatında suç değil.
    Yazınızda stereotipleme yaptığını kendiniz söylemişsiniz. Bunu komik yada düşündürücü bir şekilde değil açıkça hakaret kabul edilebilecek şekilde yapmış.
    ------------

Belki arka arkaya dindar görünümlü insanlar tarafından haksız yere engel olundu kendisine. O da hem tepki olarak, hem de insanları uyarmak için yazdı? Burada suç nerede?

İnsanları düşüncelerinden ve tehdit içermeyen ifadelerinden dolayı mahkum etmeye kalkarsanız ipin ucu çoktan kopmuş demektir...
    Amacının alacağı cezadaki önemini bilmem hukukçu değilim zaten aldığı cezayı da savunmuyorum ama ceza almış olmasının bariz sebebi olabileceğini gösteriyorum. Ceza alıp almayacağı yada ne kadar alacağı ise hukukçuları ilgilendirir, ben bilgi sahibi değilim. İfadeler belli, açıkça hakaret kabul edilebilir.

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    La Amerigalı Haşo zorla senatör mü sevdireceksin bize, yok sevmeyin bende sevmem fakat saygı duyunda vs. Hadi len ordan, bununla yurtdışındaki bebeler .aşak geçe geçe hal olmuş, ülkeyi başarıyla temsil etmişmiş, ilk şampiyon olduğunda, hadi ikinciyi de anladık üst kategoriyi bir tarafı yemiyorsa tadında bırakacaktı o zaman, rezil oldu bizi de rezil etti benim gözümde odur! Aaaaaaa aaaaa aaa korona ev adamı çizgimden kaydırdın beni beeeee!!

Ayrıca sevmediğimiz için biz mi suçluyuz, bu kadar başarı(!) üstüne kendinden nefret edilecek hale gelen, görmemişin kavuklu sofusu mu suçlu?!

Güzel kardeşim bu bir projeydi, hemde siyasi bir proje! Bir zamanlar bunun gibi bir Şaban vardı sonra o kaçtı senin oralara geldi. Bunlar sporcu vs. değil, menfaat düşkünü bir amaç uğruna önü açılan, büyütülen, kullanılan tipler. Sende de bir mağdur zaafı var, nerede nasıl olursa olsun mağduru görür görmez miyop objektif gözlüğünü takıveriyorsun!

Bir insan hem dindar hem sporcu olabilir, ama o zaman inanılmaz ahlaklı bir insan olması da beklenir. Villasının 2.katından havuza atlayıp bileğini kırması beklenmez mesela! 2 kere supersport şampiyonu, dindar, ahlaklı, şimdilerde milletvekili olup motosiklet camiasının hakkını savunan birisi, gurur duyduğumuz bir insan diye sevip, saymayı biz istemez miydik!

Atamız zamanında söyleyeceğini söylemiş! Aslında gerisi lafı güzaf..

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Çevik işte, ikinci kattan atlamış.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı BIYIKLI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir insan hem dindar hem sporcu olabilir, ama o zaman inanılmaz ahlaklı bir insan olması da beklenir.
    Niye? Bir insanin dindar olmasi ahlakli olmasini mi gerektirir? Bence kesinlikle hayir... Sonucta herkes insan.

Bu arada sevmeyin yahu. Ben de sevmiyorum zaten. Sadece adaletli olun diyorum, da anlatamiyorum kendimi.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)