Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Toprak Razgatlıoğlu: Tek hayalim dünya superbike şampiyonluğu

Motovento
    REKLAM ALANI
    admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Dünya Superbike Şampiyonası'nda mücadele eden 23 yaşındaki milli motosiklet yarışçısı Toprak Razgatlıoğlu, "Avrupa şampiyonluğunu gördük, şu anki tek hayalim dünya şampiyonluğu kazanmak" dedi.

Dünya Superbike Şampiyonası'nda ter döken milli motosikletçi Toprak Razgatlıoğlu, 2020 sezonunda PATA Yamaha takımında yarışacak. 2015 Avrupa Superstock 600 şampiyonu ve 2017 Avrupa Superstock 1000 ikincisi Razgatlıoğlu, superbike'a adım attığı 2018'de bir kez 2'nci, bir kez de 3'üncü olarak dikkatleri üzerine çekti. Geçen yıl superbike Fransa ayağındaki ilk yarışta birinci olarak bunu başaran ilk Türk motosikletçi unvanını alan Red Bull sporcusu Toprak Razgatlıoğlu, Demirören Haber Ajansı'na (DHA) yaptığı özel açıklamada 2020'de zor yarışların kendisini beklediğini söyledi.

"ŞİMDİ BİR TAKIM ARKADAŞIM VAR, BU BENİM İÇİN BİR İLK"

2019'da Dünya Şampiyonası'na iyi başlangıç yapmasa da sonraki yarışlarda başarısıyla 15 yarışta podyumda yer aldığını aktaran Toprak Razgatlıoğlu, "Dünya Şampiyonası kolay bir şampiyona değil. Bunun farkındayım. 2019'da aslında en büyük hedefimiz ve hayalimiz ilk birinciliğimizi almaktı. Dünya Şampiyonası yarışlarında birincilik alan ilk Türküm. Birincilik hayalimizi gerçekleştirdik. Fransa yarışında 16'ncı sırada start alıp yarışı birinci bitirdik ve bunu iki defa yaptık. Bir tanesi belki şans diyebilirdik ama ikinci yarış çok önemliydi ve kısa yarıştı. 2020'de takım değiştirdik. Bizim için motor farklı, takım farklı ama 4 tane testimiz var. O testlere gittikçe, motoru daha çok tanıyacağız. Daha önceki 5 sezon tek başıma yarıştım. Şimdi bir takım arkadaşım var. Bu, benim için bir ilk oldu. Biraz baskı hissediyorum. Çünkü o da hızlı bir pilot" diye konuştu.

"MOTOGP'DEN TEKLİF GELİRSE TABİİ Kİ GİDERİM"

Kaynay: Hürriyet

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yigozya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ Gsx250r
    Vizyon dar. Genişlemesi lazım. Şu SBK gözümüzde ne kadar büyümüş. Millet gençleri pişsin diye yarıştırır bizimkilerinse tek hayali. Bi moto2 motogp düşle be kardeşim. İyisin hirslisin heyecanla izliyoruz
    Eve geç varmak hiç varamamaktan iyidir..

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Alıntı yigozya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vizyon dar. Genişlemesi lazım. Şu SBK gözümüzde ne kadar büyümüş. Millet gençleri pişsin diye yarıştırır bizimkilerinse tek hayali. Bi moto2 motogp düşle be kardeşim. İyisin hirslisin heyecanla izliyoruz
    Hocam hiçbirşey üretmeyen bir ülkenin vatandaşı olarak her mikime bayrak asan ve sallayan insanlarla büyüdüğün yerde gidipte SBK'da yarışır birşeyler elde edersen çok büyük gelir gayet normal değil mi sence ? İtalyan takımı kendi milletinin sporcularına dünyanın yatırımı yapıyor, Alman almana. Yarışan hemen hemen her milletin tarihinden başarılı bir motosiklet markası, üretimi ve yarışlar geçmişi var. Elin Japonuna girmiyorum adam dünyayı domine etmiş, Türkiye'de Türklerden daha kurumsal işletiyor kendi şirketini, fabrikasını kuruyor vs.

Bizim ülkenin lisanslı yarışçıları da Yunana kadar gidip kaçak parça getirme peşinde koşuyolar :D
    oialdemir ve yigozya bunu beğendiler.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Moto2 ve sonrasında MotoGP hedeflemeli.
    yigozya bunu beğendi.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Yahu adam 'MotoGp'den teklif gelirse giderim' demiş.
    Okumuyormusunuz?
    Ayrıca Sbk her ne kadar alt lig gibi görünse de yarış motosikleti kullanıcıları için önemli bir yarıştır.
    Çünkü alıp caddelerde kullanabildikleri motosikletler yarışıyor.
    MotoGp gibi prototipler değil.

Bunları daha önce de yazdık.
    Sbk'dan gelen sürücülerin büyük çoğunluğu MotoGp'de başarılı olamıyorlar.
    Çünkü orası başka bir disiplin.
    BU alanda alttan gelenler her zaman daha başarılı oluyor.
    Alışık oldukları motosikletleri kullanıyorlar çünkü.
    Bugün MotoGp'de efsane olmuş pilotlara bakın neredeyse tamamı Moto3- Moto2 sırasını izleyerek gelmiş pilotlar.
    Bu konuda ilerleyebileceğimiz iki pilotumuz vardı onunda birini Wssp'ye aldılar.
    Neden?
    Çünkü geçen sezon pek başarılı yarışlar çıkartamadı. Devam etmesi gerekirdi ama bu para demek ve ülkemizde elini cebine atan sponsor olmadığı gibi devlette konu para olunca ölü numarası yapıyor.
    Ama supersportta başarılı olursa sponsor gelir ve para kazanmaya bile başlar.

Toprak şampiyon olursa çok büyük sükse yapar.
    Yamaha motosikletini rekabetçi hale getirdi.
    Toprak'ta iyi uyum sağlamış görünüyor.
    Tabi sezon arasında bir sıçrama yapmadılarsa hala Ducati ve Kawasaki'ye yetişmiş gibi görünmüyorlar.
    Aksilik bir de Honda bu sene kafaya oynamaya karar verdi ve yeni makina yaptı.
    Stok hali bile pistte çok iş yapacak bir motor yaptı adamlar.
    Bir de üstünde Bautista var.
    Ortalık fena karışacak.
    yigozya ve Reşit bunu beğendiler.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Omerius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt25 - XJ6N - cb650f - Speed Triple 1050
    Oldu canım.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Keşke şu çocuğu daha fazla desteklesek, şu çocuğa bir faydamız olsa.
    yigozya bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda
    Bu arada İspanya'da testler başladı.
    İlk gün Toprak düştü.
    Fakat bugün kafada gidiyor.
    Honda tahminimden daha iyi bir motosiklet yapmış.
    Dün kafadaydılar.
    Uzun yıllar sonra nihayet rekabete geri dönmüş gibi duruyor Honda.
    Toprak ise aradığı motoru bulmuş gibi görünüyor.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    .......Toprak ise aradığı motoru bulmuş gibi görünüyor.......
    2019 a kadar Kawasaki ile de uyumluydu , Suzuka da ipler koptu serbest takımın şansımı azaldı , bizim bilmediğimiz filmler mi dönüyor acaba ? yoksa Yamaha takımı gerçekten Kawasaki den çok daha mı iyi ?
    COQ bunu beğendi.

__sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    Destekliyorum,inşallah istediği başarıları elde eder vede Türk Bayrağımızı Dalgalandırır

Motosikleti
    Honda
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2019 a kadar Kawasaki ile de uyumluydu , Suzuka da ipler koptu serbest takımın şansımı azaldı , bizim bilmediğimiz filmler mi dönüyor acaba ? yoksa Yamaha takımı gerçekten Kawasaki den çok daha mı iyi ?
    Fabrika takımı fabrika takımıdır abicim.
    Yalnız Kawasaki konusunda olan biten bana da tuhaf geliyor.
    Endurance da yarıştırmadılar diye takıma küsüp yamahaya geçiliyor ama aynı kawasaki ile supersportta takım kurulup üstüne türk pilot atılıyor.
    Enteresan!
    yigozya bunu beğendi.

drejj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Nmax
    Yahu adam 'MotoGp'den teklif gelirse giderim' demiş.
    Okumuyormusunuz?
    Ayrıca Sbk her ne kadar alt lig gibi görünse de yarış motosikleti kullanıcıları için önemli bir yarıştır.
    Çünkü alıp caddelerde kullanabildikleri motosikletler yarışıyor.
    MotoGp gibi prototipler değil.

Bunları daha önce de yazdık.
    Sbk'dan gelen sürücülerin büyük çoğunluğu MotoGp'de başarılı olamıyorlar.
    Çünkü orası başka bir disiplin.
    BU alanda alttan gelenler her zaman daha başarılı oluyor.
    Alışık oldukları motosikletleri kullanıyorlar çünkü.
    Bugün MotoGp'de efsane olmuş pilotlara bakın neredeyse tamamı Moto3- Moto2 sırasını izleyerek gelmiş pilotlar.
    Bu konuda ilerleyebileceğimiz iki pilotumuz vardı onunda birini Wssp'ye aldılar.
    Neden?
    Çünkü geçen sezon pek başarılı yarışlar çıkartamadı. Devam etmesi gerekirdi ama bu para demek ve ülkemizde elini cebine atan sponsor olmadığı gibi devlette konu para olunca ölü numarası yapıyor.
    Ama supersportta başarılı olursa sponsor gelir ve para kazanmaya bile başlar.

Toprak şampiyon olursa çok büyük sükse yapar.
    Yamaha motosikletini rekabetçi hale getirdi.
    Toprak'ta iyi uyum sağlamış görünüyor.
    Tabi sezon arasında bir sıçrama yapmadılarsa hala Ducati ve Kawasaki'ye yetişmiş gibi görünmüyorlar.
    Aksilik bir de Honda bu sene kafaya oynamaya karar verdi ve yeni makina yaptı.
    Stok hali bile pistte çok iş yapacak bir motor yaptı adamlar.
    Bir de üstünde Bautista var.
    Ortalık fena karışacak.
    sbk dan petruci gelmedi mi? demek ki gerçekten iyiysen adamlar sana yatırım yapıyor.Tutturmuşsunuz sponsor lazım sponsor lazım diye.Kendin diyorsun pek başarılı olamadılar diye.moto 3'ün son yarışında hem de yağmurlu,kimse risk almadı can öncü risk alıp birinci oldu diye herkes öve öve bitiremedi.Ne olduuuu?? ne yaptı bu sezon? ilk 5 i geçtim ilk 10 da geç.adam son grup da kendi başına döndü durdu.ilk 10 da ki çocuklar ile can arasın da en az 2-3 gömlek var.Bu bir başarı mı? Hangi açıdan baktığın ile alakalı.italyan ve ispanyol çocuk pilotların hepsinin mi sponsoru var?? Bu işler biraz da yetenek,kendini bir yere kadar geliştirebilirsin.
    kenanın istiyorsa 50 sene süpersport da üst üsta şampiyon olsun toprağın 1 sezon da sbk da yaptığı sıçramanın parmağı olamaz.Sbk da moto gp den gelen adamlar ile yarıştı toprak.Belki adamın limiti bu olabilir,daha fazlasını bekleyenler var ama bunun için bu 2 sene çok önemli.Bautista şimdi yeni honda ile bütün yarışları domine edecek,bu sezon her çıktığı kürsü büyük başarıdır toprak için ve kendini inanılmaz geliştirir.
    Şampiyonluk için çok erken,belki öbür sezon.Bu sezon kürsüye çıksın büyük başarı.

Motosikleti
    Honda
    Alıntı drejj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sbk dan petruci gelmedi mi? demek ki gerçekten iyiysen adamlar sana yatırım yapıyor.Tutturmuşsunuz sponsor lazım sponsor lazım diye.Kendin diyorsun pek başarılı olamadılar diye.moto 3'ün son yarışında hem de yağmurlu,kimse risk almadı can öncü risk alıp birinci oldu diye herkes öve öve bitiremedi.Ne olduuuu?? ne yaptı bu sezon? ilk 5 i geçtim ilk 10 da geç.adam son grup da kendi başına döndü durdu.ilk 10 da ki çocuklar ile can arasın da en az 2-3 gömlek var.Bu bir başarı mı? Hangi açıdan baktığın ile alakalı.italyan ve ispanyol çocuk pilotların hepsinin mi sponsoru var?? Bu işler biraz da yetenek,kendini bir yere kadar geliştirebilirsin.
    kenanın istiyorsa 50 sene süpersport da üst üsta şampiyon olsun toprağın 1 sezon da sbk da yaptığı sıçramanın parmağı olamaz.Sbk da moto gp den gelen adamlar ile yarıştı toprak.Belki adamın limiti bu olabilir,daha fazlasını bekleyenler var ama bunun için bu 2 sene çok önemli.Bautista şimdi yeni honda ile bütün yarışları domine edecek,bu sezon her çıktığı kürsü büyük başarıdır toprak için ve kendini inanılmaz geliştirir.
    Şampiyonluk için çok erken,belki öbür sezon.Bu sezon kürsüye çıksın büyük başarı.
    Benden alıntı yapıp, benim yazdıklarımın neredeyse aynısını yazıp bana fırça atman biraz ilginç olmuş ama forum tarihinde ilk değil.
    Ne diyeyim ki?
    Yahu yarışan milli sporcular bilet parasında indirim için thy'e yalvarıyor sen ne sponsoru diyorsun.
    Can Moto3'te biraz daha pişse ilerleyebilirdi.
    Ama hem kötü sonuç alıp hem sponsor bulamaz.
    Bu işler para ile dönüyor.
    Ama Supersportta başarılı olursa seneye sağlam sponsorlar bulur ve yarış hayatı devam eder.
    Belki Deniz'e destek olur ve MotoGp'de de bir pilotumuz olur.
    Yahu insaf.
    Kenan gibi dünya şampiyonu pilotumuz MotoGp'de tırışkadan takımla yarıştı.
    Neredeydi o destekçiler?
    Onu bırak adam dünya şampiyonu olup sbk'ya geçmek istedi kendi takımı destek olmadı uydu takım kurdular.
    Toprak geçen sene harikalar yarattı.
    Sponsoru da var.
    Buna rağmen Kawasaki fabrika takımı adamı istemedi her yarışta fark attığı adamı takıma aldılar.
    Mesela;
    Petrucci'ye kadar Ben Spies var.
    Sponsor da vardı yetenekte.
    Ne oldu?
    Klavyede motor sürmek ne kadar kolay!
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Anladığım burada iki seçenek var , biri motogp yi hedefleyip moto3 ve 2 de çaba harcamak ki orada ilk yıllar podyum görmek çok çok zor , dolayısıyla sponsor bulamayacaklar..ikinci yol ise sbk gibi daha çabuk podyuma çıkabilecekleri yarışlarda ses getirip sponsor bulmak ve yıllarca yarışlara kayıt yaptırabilmek..bildiğim kadarıyla ufak takımlardaki sürücülerin kendi sponsorlarını bulması lazım yoksa Coq'un dediği gibi her hafta bilet parasını bile denkleştiremezler..

drejj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Nmax
    Benden alıntı yapıp, benim yazdıklarımın neredeyse aynısını yazıp bana fırça atman biraz ilginç olmuş ama forum tarihinde ilk değil.
    Ne diyeyim ki?
    Yahu yarışan milli sporcular bilet parasında indirim için thy'e yalvarıyor sen ne sponsoru diyorsun.
    Can Moto3'te biraz daha pişse ilerleyebilirdi.
    Ama hem kötü sonuç alıp hem sponsor bulamaz.
    Bu işler para ile dönüyor.
    Ama Supersportta başarılı olursa seneye sağlam sponsorlar bulur ve yarış hayatı devam eder.
    Belki Deniz'e destek olur ve MotoGp'de de bir pilotumuz olur.
    Yahu insaf.
    Kenan gibi dünya şampiyonu pilotumuz MotoGp'de tırışkadan takımla yarıştı.
    Neredeydi o destekçiler?
    Onu bırak adam dünya şampiyonu olup sbk'ya geçmek istedi kendi takımı destek olmadı uydu takım kurdular.
    Toprak geçen sene harikalar yarattı.
    Sponsoru da var.
    Buna rağmen Kawasaki fabrika takımı adamı istemedi her yarışta fark attığı adamı takıma aldılar.
    Mesela;
    Petrucci'ye kadar Ben Spies var.
    Ne oldu?
    Klavyede motor sürmek ne kadar kolay!
    Abi sen alkol alıp alıp foruma mı giriyorsun? En çok da şuna güldüm "Kenan gibi dünya şampiyonu pilotumuz MotoGp'de tırışkadan takımla yarıştı" zaten adamların tek derdi yetenekli de olsa türk pilot olmasın?Kenan 3 üncü liğ de olduğu yer de top gibi sekip bunu başarı kabul eden,karaktersiz birisi.Ne oldu moto 2 ye gitti? adamı delerler orda delerler,öyle süpersport da çoluk çocuk geçmeye benzemiyor moto 2.
    Saçmaladığına bu kadar inananarak yazan bir seni gördüm.Cal Crutchlow'a ne diyeceksin? o da süper sport da şampiyon oldu,gitti üstüne senin saçmaladığın sbk da şampiyon oldu ve moto gp den teklif aldı(sbk dan gelen pilotlar başarılı olamıyor).Tam akp kafası var sen de,biraz daha ilerletsem şu muhabbeti diyeceksin ki moto gp de kiler bizi kıskaniyiii...Cal Crutchlow sponsor ile mi teklif aldı moto gp den ya da petruci? Tutturmuşsun bir sponsor diye.
    "Petrucci'ye kadar Ben Spies var.
    Ne oldu?" ne noldu?ıslak pistte en iyi dönen 3 pilottan biridir petruci,ki sezonu da 6 ıncı bitirdi.crutclow da yine gayet başarılı.
    hem sponsor şart diyorsun hem de sponsor da var yetenek de noldu diyosun.Güzel kardeşim sen yarış sezonu diye izdivaç proğramları mı izliyorsun?

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    En büyük hayalim motogp dese bu seferde diyeceksiniz ki motogp senin neyine biraz tecrübe kazan. Toprak daha 23 yaşında tecrübelendikçe hedefi ve hayalleri büyüyecektir. Şimdiden hedefi çok küçük vizyonu dar vs demek doğru değil

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kenan'ın izinden gitmezse başarılı olacağına inanıyorum Toprak kardeşimizin

hasangazili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Başlığa göre yorum yazmışsınız demeye dilim varmıyor. Sallamışsınız. Adam şuan ki en büyük hayalim demiş. Daha açık anlatabilmek için okul öncesi eğitimi almadım maalesef.

emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kenan'ın izinden gitmezse başarılı olacağına inanıyorum Toprak kardeşimizin
    Kenan Sofuoğlu en büyük bir destekçisi ve ilerlediği yolun açılmasına vesile olan ve onu yönlendiren kişidir. Kısaca başarılarının arkasındaki en önemli bir kişi Kenan Sofuoğlu'dur😊

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Alıntı emenyasin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kenan Sofuoğlu en büyük bir destekçisi ve ilerlediği yolun açılmasına vesile olan ve onu yönlendiren kişidir. Kısaca başarılarının arkasındaki en önemli bir kişi Kenan Sofuoğlu'dur��
    kenan sofuoglu basarılı değil. motosiklet sporlarında da değil, siyasette de değil. hatta ve hatta verdiği sözü tutan biri de değil.
    sadece siyasette kullanılan bir piyon.
    o yüzden kenan A derse toprak B yapmalı. arasında ki samimiyeti biliyorum, toprağin ondan eğitim aldıgını da biliyorum. ancak Kenan iyi bir örnek değil. bakın, dünya şampiyonuyum diye övünen kenan motogp den korkuyor, çünkü hedefi yok. amacı ben dünya şampiyonuyum demek, ben en iyi moto sporda dünya şampiyonuyum demek değil.
    iyi motor kullanıyorda olabilir, ancak cesaretsiz.
    Bir siyaseti liderin, motosiklet tehlikeli bırak sen bu sporu gel, partiye yer al dedikten sonra: moto sporu bırakan bir insanın izinden gitmek, paranın izinden gitmektir.

toprağın daha büyük hedefleri olmalı.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)