Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Toprak Razgatlıoğlu Bir İlki Gerçekleştirecek..

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500

Toprak Razgatlıoğlu, Dünya Dayanıklılık Şampiyonası’nda yarışacak ilk Türk sporcu olacak.

Milli motosikletçi Toprak Razgatlıoğlu, Japonya’da düzenlenecek Dünya Dayanıklılık Şampiyonası finalinde yarışacak.

Türkiye Motosiklet Federasyonundan yapılan açıklamaya göre Toprak, 42’ncisi Japonya’da düzenlenecek organizasyonun final ayağı Suzuka 8 saat yarışında piste çıkacak ilk Türk sporcu unvanını elde edecek.

Kawasaki Fabrika Takımı’nın sporcusu Toprak’ın Suzuka Pisti’ndeki yarışta takım arkadaşları İngiliz pilotlar Jonathan Rea ve Leon Haslam olacak.

Milli sporcu, 24-25 Temmuz tarihlerinde Kawasaki ZX-10RR motosikletiyle testlere katılacak. Toprak, 26 Temmuz Cuma günü ise gerçekleştirilecek sıralama yarışlarında piste çıkacak. 27 Temmuz Cumartesi günü serbest antrenmanların ardından, 28 Temmuz Pazar günü TSİ 05.30’da 8 saatlik Suzuka yarışı start alacak.

Toprak Razgatlıoğlu, Suzuka 8 saat yarışının kendisi için bir rüya olduğunu belirterek, "Bu benim hayalimdeki takım. Her zaman hazırım. Suzuka 8 saat hayranı olmama rağmen, ilk defa dayanıklılık yarışına çıkacağım. Jonathan Rea ve Leon Haslam ile aynı takımda olduğum için çok şanslıyım. WSBK ile en büyük fark, lastiklerin Bridgestone olmasıdır." diye konuştu.

Kaynak : AA

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kim bilir ne zaman olur yarış diye okurken 28 temmuzda olacağını görünce şaşırdım. daha önceden haberi yapıldı da ben mi duymadım ? yada bahsedildiği kadar önemli bir yarış değil mi neden böyle oldu..

edit: bu kıyağımı da unutmayın. linki paylaşıcam diye geri geldim konuya..

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Haber kaldı ama takım toprağı yarış için piste çıkarmadı. Editleyebilirsiniz.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Yedek kontenjana almislar
    Diye okudum.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Seneye Yamaha'ya gideceği için yarışa almadılar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)