Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Toprak Razgatlıoğlu Yarış Dışı Kaldı.

Motovento
    REKLAM ALANI
    RÇ1978 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba 100 T9
    Ne tarz bir teknik arıza yaşadı aceba detayı bilen varsa yazın milyonluk aletler bunlar en iyi materyaller ile donanmış durumdalar ancak mekanik arıza işte olacağı varsa oluyor şansızlık olmuş üzüldüm toprak adına .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Volkan76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Urbangini Volta Ala Cubagani
    Lider ve polpozisyonu tamamda, 5cilik içinde kapıştılar, gösterdi, şaşıp kaldığım, 12mi 13üncü pozisyon için tam bir tur galiba gösterdi. 9-10-11 inci grup ardardayken h8ç göstermedi. 3 tur kala Razgatlıoğlu 9unculuğa yükseldi, bari o geçiş anı gösterseydi, bitiş çizgisini geçerken bile 8e kadar gösterdi, 9uncu Toprak bitirirken yine kamerayı başkayere çevirdi. Bukadarmı olur. 85 milyon nüfusu olan bir ülkenin spor kanalında yayınladığı bir yarışmada yarışan bir Türk'ü öyle hiç göstermemek, bence saygısızlık bile denilebilinir.
    Alıntı valeros46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne alaka hocam. Ülkece son 20 yılda garip bir şekilde herkes mağdur yaftasını yapıştırır oldu iyice.. Bu sene neredeyse tüm yarışları açık ara lider götüren Bautista bile 2.lik mücadelesi veren Rea, Lowes,vdMark gibi pilotlardan daha az ekrana geliyor. Ön tarafta böyle mücadeleler varken ilk 10 mücadelesi veren herhangi bir yarışçının 11. ile olan mücadelesi pek ekrana verilmez. Bu motogpde de f1de de f2de de asya talent cupda da red bull rookies cupda da böyledir. Toprak/Türk özelinde bu konuyu kişiselleştirmenin anlamı yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:21 ----------

Dostum, yarışcımızın yarış dışı kaldığı yarış 3 ay önceydi. Ben genel olarak ve bilhassa son yarışlardan bahsetmiştim. 20 civarı yarışcı var. En fazla 7-8 ülkeden, biride bizim ülkeden, ama kamera hiç göstermiyor. İsyanım buna. Adamların sponsorları birsürü para yatırıyor bu spora, televizyonda yayınlanacak diye, insan bari arasıra sonuncuda olsa ekrana bir alır, en azından sponsorların hakkını verir, dimi.
    Alıntı RÇ1978 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne tarz bir teknik arıza yaşadı aceba detayı bilen varsa yazın milyonluk aletler bunlar en iyi materyaller ile donanmış durumdalar ancak mekanik arıza işte olacağı varsa oluyor şansızlık olmuş üzüldüm toprak adına .

afat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R125-->MT-25
    teknik ekip sponsoru uma sanırım

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Alıntı Volkan76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne biçim kamera yönetimi var yau şu sbk yarışlarında. Her hafta sonu izliyorum. Bugün ve biraz önca yine izledim, tekrarı oklsada. Tuhaf diycemde, çirkin bir kamera yönetimi var. 16 turda tüm yarışcıları a4rasıra gösteriyor, ama birkere bile Razgatlıoğlunu göstermiyor, oozisyon değişse bile. Ekranın kenarlarında görmeye çalışıyorum. Tam, ekranıl kenarında görünecekken, kamera değişiyor, veya Razgatlıoğlunu ekran karesinin dışında tutuyor. 18 yarışcı varsa, sonuncuları bile gösteriyor, ama Razgatlıoğlunu höstermiyor. Bukadar tesadüf olamaz. Çirkin birşey. Ülked\ rossi mossi hayranı dolu, kawasaki, honda, yamaha diyip, çine yol veriyoruz. Kendi ürünümüze bakmıyoruz, ama onlar yüzümüze bile baktırmıyorlar.
    İspanyoluda, italyanıda, hollandalısıda, avrupasıda lanet olsun, insanlık gœsterdikce yamyam oluyorlar.
    Reji bazen sıçıyor, ama bu yazdığınız bayağı bir kezbanlık olmuş, kusura bakmayın. Bugün Toprak ilk 5 içinde mücadele verdi, son turlarda da üçüncülüğü korumak için büyük çaba sarfetti ve başardı. Yarış galibinden daha fazla gösterdiler Toprak'ı. 12. giderken ve etrafında mücadele ettiği kimse yokken az göstermeleri veya hiç göstermemeleri gayet normal.
    Volkan76 bunu beğendi.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

Motosikleti
    Evet! Podyum ilaç gibi geldi. Harika yarıştılar. Yarışa en heycan katan Razgatlıoğlu ve VonDerMark'dı. Johnatan Rey'de super performasn sergiledi emme. Hepsine tebrikler.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Toprak'tan hızın işe yaramadığı pistlerde kürsü bekliyorum.
    Hatta bu sezon bir yarış kazanabilirse tadından yenmez.
    İlk satır tuttu.
    İkinci satır için mucize lazım ama bakarsın başarır bu çocuk.
    Go Toprak!!!
    Shrieker, ryangt ve Volkan76 bunu beğendiler.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Abi geçen sezon Imola'da 11 ve 9 olmuş iki yarışta. Buradan iyi gittiği pistler var. İnsan 'acaba?' demeden geçemiyor.
    COQ ve Volkan76 bunu beğendiler.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    valla acaba kısmını ben direk Toprak icin düşünüyorum.

şişirilme birisi mi acaba

valeros46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Shrieker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi geçen sezon Imola'da 11 ve 9 olmuş iki yarışta. Buradan iyi gittiği pistler var. İnsan 'acaba?' demeden geçemiyor.
    Superstock da yarışırken iyi yarışları var Toprak' ın Imola'da. Avrupa pistlerinde daha tecrübeli. Ama 1.lik için Bau,Rea,Davies'in düşmesi gerek

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:49 ----------

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla acaba kısmını ben direk Toprak icin düşünüyorum.

şişirilme birisi mi acaba
    Toprak kesinlikle yetenekli. Sorun şu ki: yarışı kazanmak için hızlı olmak yetmiyor. Doğru lastik seçimi yapmak, hava koşullarını iyi tespit edebilmek(rüzgar v.s.),lastikleri korumak, sıcaklığını optimum seviyede tutmak gibi asıl fark yaratan, tecrübe ile sabit ve istikrarlı tur zamanları için anahtar rol oynayan kriterler var. Toprak bu konularda kendini ilerleyen zamanlarda geliştirmeli. Özellikle geçen yıl iyi start alıp 4-5 sıra kazandığı yarışlarda son turlarda lastiğinin bitmesi ile kazandığı sıraları geri veriyordu. Bunun nedeni Toprak' ın sürüş stili de olabilir, motosikletin setup ı da olabilir. Umarım seneye kendisini fabrika Kawasaki takımında görebiliriz ve o zaman Toprak' ı daha sağlıklı şekilde değerlendirebiliriz.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı Shrieker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu Rea ve Bautista insan değil.
    O nedenle geçmesi zor.
    Ama kapışırken birbirlerine çarpıp düşerlerse Toprak ya da başkası yarış kazanabilir.
    Tabi Toprak kendisini daha da geliştirecek ve daha iyi yerlere gelecek.
    Fakat motosikletinin de buna paralel gelişmesi gerekiyor.
    Ben gelecek sezon Kawasaki fabrika takımının sürücüsü olacağını düşünüyorum.
    Bir de iyi gard yapamıyor, bu da yarıştıkça gelişecek.
    şimdiden sıralamada 8. sırada bu gayet büyük bir başarı.
    Volkan76 bunu beğendi.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    haslam ve lowes Toprak'a göre aşırı tecrübeliler.
    Seneye yeni zX-10 ve daha iyi bir setup ile çok başarılar elde edeceğini düşünüyorum eğer olurda kawasaki factory sürücüsü olursa rea ile müthiş bir ikili oluştururlar.

Motosikleti
    Takım için taktik davranışlarda önemli. Ayriyetten, biribirini kollayan yarışcılarda var. Favori yarışcıları engellemek gibi. Bunlardan arınmak gerek.
    Bir yarış efsanesinin videosunu izlerken, diyorki, ucun düzlükler hariç, yarışmak, viraja girene kadar drift ve virajdan çıktıktan sonrada tek teker sürmekten ibaret.
    Bautisda'da fark edttiğim bir sürüş tekniği, adam viraja yaklaşır, frenleyince arka teker drift yaparken, arka teker sağ sola kaydırmıyor. Sade motosikleti viraja dahada doğru açıda ayarlamak için arka tekeri o kadar bir tarafa kaydırıyor. Virajdan sonrada gazlayınca ön teker pek kalkmıyor. Misal, sağa viraja varana kadar frenlemenin son anında, sanki arka teker hafifden kaldırıp, sola koyuyor. Motosikleti ideyal çizgide sağa çapraz koyup, ayni anda merkezkaça yani highside'e karşı sağa yatîp viraja giriyor. Bunu hep yapıyor. Bazen arkatekerin yerle temasını kaybedip nasıl sağa veya sola koyduğu belli oluyor. Bunu başkalarında bilinçli bir şekilde yapıldığını görmedim. Veya o kadar etkin.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)