Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

SuperBike'ta İlk Kez Bir Türk Takımı Yarışacak / Turkish Puccetti Team

Motovento
    REKLAM ALANI
    drejj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Nmax
    Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hazımsızlık kötü oluyor. İnsanın gözünü kör etmek gibi yan etkileri var...

Başka bir uluslararası çocuk, yada büyük yada, dede yada , salak liginde yarışan ve bir iki kez ödül almış bir motorcu ismi söyle senden özür dilerim....yoksa git maden suyu iç hazımsızlığa iyi gelir
    Bende tam olarak bundan bahsediyorum aslında..Belli ki yazdığımı idrak edememişsin ama olsun herkesin iq suna saygım var.Başarı diye sevindiğin şeye bak.Bak bir örnek vereyim,R6 cup seçmeleri vardı istanbul parkta yapıldı ve toprak razgatlıoğlu seçmeler de herkese tur bindirerek almanya'ya gitti.Ne oldu orada peki?? baktın mı hiç sonuçlara?? Toprağa değil kürsü delip geçtiler.
    Sonra toprak neyi gördü?ben bayaa bayaa eksikmişim.Gitti moto gp nin ilk ayağına bütün eksiklerini gördü tamamladı.Sezonun son süperstock yarışında çok iyi bir iş çıkararak birinci oldu ama bunun yetersiz olduğunun hala farkındaydı,şimdi nerde sbk da.Ondan beklenen ne? kürsü,podyum.Önünde yarıştığı adamlara bak hemen hemen hepsi moto go de podyum yapmış adamlar.O çocuk şimdi sbk da ilk 5'e bile girse bu bir başarıdır.
    Sen şimdi kalkıp 250cc ile çocukların bile kenandan hızlı döndüğü adamın moto 2 de totosu yemeyip geri gelmesini mi başarı sayacaksın??

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    Başıma birşey gelmeyecekse bende Kenan abiyi ve ekibini kutlar, tebrik ederim.

Kendi gibi düşünmeyen herkesi itin k*çına sokan, kendi değerlerinden başka herşeyi kesinlikle ve kesinlikle yanlış olarak nitelendiren, kendi aklındaki yaşam tarzı gibi yaşamayan herkes başarısız ve aşağılanması şart olan birisi gözüyle bakan kıymetli arkadaşlara koccaman Selam olsun. Aydınsınız, büyüksünüz, adamsınız adammmm.

İkiyüzlülük bunu mu gerektiriyor acaba?
    Eğer bu adam Nejat İşler gibi düşünen birisi olsaydı eminim ki sportif başarılarını ve düzgün karakterini karalamak yerine bu büyük başarılarını, kişiliğini yere göğe sığdıramazdınız .
    bursalıali bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı RedCBR125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Kendi gibi düşünmeyen herkesi itin k*çına sokan, kendi değerlerinden başka herşeyi kesinlikle ve kesinlikle yanlış olarak nitelendiren, kendi aklındaki yaşam tarzı gibi yaşamayan herkes başarısız ve aşağılanması şart olan birisi gözüyle bakan kıymetli arkadaşlara koccaman Selam olsun.

Eğer bu adam Nejat İşler gibi düşünen birisi olsaydı eminim ki sportif başarılarını ve düzgün karakterini karalamak yerine bu büyük başarılarını kişiliğini yere göğe sığdıramazdınız .
    Yüzde 52'yi tarif ediyorsunuz gibi geldi.
    drejj bunu beğendi.
    May the Force be with McLaren Mercedes

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    Tarif ettiğim güruh kendini iyi biliyor dostum herşey açık net ortada.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    speederbike
    Aksine, ben kendinden bihaber olduğunu düşünüyorum.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosiklet kültürünün ve doğru düzgün pistin olmadığı şart ve zamanlarda yetişip, elinnden tutan olmadan 5 kez dünya şampiyonu olmuş adam. Yeri gelmiş pistlerde “lap record” lara imza atmış. Yeni sporcuların yetişmesinde hatta toprağın yetişmesinde en önemli kilit rolü almış. Cahilin biri de onu motosiklet kullanışıyla bokluyor. Kadere bak
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    speederbike
    Bu adam peygamber olmadığına göre dört dörtlük değil demektir. Birisi sürüşünü sever karakterini sevmez, diğeri sürüşünü sevmez karakterini sever, bir başkası herşeyini sever, öteki biri hiçbirşeyini sevmez. Hepsi görüştür, hiçbiri yanlış değildir.

İşin sevgi kısmı beni ilgilendirmiyor ama başarı ölçülebilir bir şey çok bildiğin üzere
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Nmax
    Alıntı RedCBR125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Kendi gibi düşünmeyen herkesi itin k*çına sokan, kendi değerlerinden başka herşeyi kesinlikle ve kesinlikle yanlış olarak nitelendiren, kendi aklındaki yaşam tarzı gibi yaşamayan herkes başarısız ve aşağılanması şart olan birisi gözüyle bakan kıymetli arkadaşlara koccaman Selam olsun. Aydınsınız, büyüksünüz, adamsınız adammmm.

Eğer bu adam Nejat İşler gibi düşünen birisi olsaydı eminim ki sportif başarılarını ve düzgün karakterini karalamak yerine bu büyük başarılarını, kişiliğini yere göğe sığdıramazdınız .
    Pardonn "sportif başarılarını ve düzgün karakterini " derken ironi yaptığını hayel etmek istiyorum!Bu adam değil mi kendine senatör kartı bastıran? bu adam eğil mi ayaklarını meclis odasında üst üste atıp sosyal medya da paylaşan sonra da dansöz gibi fark etmedim diye kıvıran?? bu değil mi kamu spotu reklamında kask takın diye reklam yapıp h2R ile trafiğe açık saatte yanlaya yanlaya egzozu bağırtan??? aynı mahluktan mı bahsediyoruz??

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:18 ----------

Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet kültürünün ve doğru düzgün pistin olmadığı şart ve zamanlarda yetişip, elinnden tutan olmadan 5 kez dünya şampiyonu olmuş adam. Yeri gelmiş pistlerde “lap record” lara imza atmış. Yeni sporcuların yetişmesinde hatta toprağın yetişmesinde en önemli kilit rolü almış. Cahilin biri de onu motosiklet kullanışıyla bokluyor. Kadere bak
    İstanbul park'da kendi ülkesindeki pistte 250cc ile kenandan 2-3 saniye hem de hızlı döndüler diyorum halaa lep record diyii,halaa 5 kez dünya şampiyonu oldu diyii yaa güzel kardeşim o at gözlüğünü çıkar önce.Zor şartlar altında yetişmiş miş miş...o kadar iyidi neden moto 2'ye,sbk ya gitmedide halı saha liği gibi yerde sürekli to gibi sekti? yok yaşı geçmişmişş..ulan Cal Crutchlow da süperstock da birinci oldu şu an 33 yaşında ama moto gp de ilk 5 de bitirdi.Siz gidin kendinizi tatmin edin.

sparrow07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er-6f + Kral Grande 6
    Ay yıldız logosu çamurlukta olmamalıydı bence....

Alıntı drejj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    halaa lep record diyii,halaa 5 kez dünya şampiyonu oldu diyii yaa
    Ee yalan bilgi mi bunlar Dayıcım harbi acayipsiniz
    bursalıali bunu beğendi.
    Az silindir, çok iş

Motosikleti
    Yamaha Nmax
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ee yalan bilgi mi bunlar Dayıcım harbi acayipsiniz
    Kenan'nın 600cc süpersport motoru ile 2,00 ya da 1,59 ile döndüğü istanbul parkı 250cc ile moto250 de ki adamların ilk 10 da kiler daha hızlı dönüyor,sen hala lap record diyorsun Bilgi yalan değil ama başarı yapay.Halı saha da dünya şampiyonusun gibi düşün.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yav allasen şuraya belediyenin veterinerlerini çağırın.

kuduz mudur nedir ısıracak adam arıyorlar resmen bazı tipler

Alıntı drejj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kenan'nın 600cc süpersport motoru ile 2,00 ya da 1,59 ile döndüğü istanbul parkı 250cc ile moto250 de ki adamların ilk 10 da kiler daha hızlı dönüyor,sen hala lap record diyorsun Bilgi yalan değil ama başarı yapay.Halı saha da dünya şampiyonusun gibi düşün.
    Olabilir. Bu adamın başarılı olması için gp de mi başarılı olması gerekiyordu? Halısaha ligi diyorsan, oranın şampiyonu olmuş ne fark eder. Öncesinde bırak daha iyisini oralara giden biri yok. Öyle ya da böyle pist yarışlarında adam bir milat. Başarılarından daha önemli olansa kendinden daha iyilerni başaracak, gp yi hedefleyecek sporculara emek harcaması.
    bursalıali bunu beğendi.
    Az silindir, çok iş

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Bu arada sorması ayıp bu "puccetti" nedir ? Bir klasman falan mı ?

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Diğer başlıkta yazdım, bu başlık altında da paylaşayım ;

Valla Kenana helal olsun. Adam en azından mv olduktan sonra kendi branşıyla ilgili hala uğraşıyor, çabalıyor.
    Her sorunun çözümünü tek bir kişiden beklememek lazım. Elinden geldiğince motosiklet camiasının sorunlarını çözmeye çalışıyor zaten.

Belki direkt olarak bu takımın kurulmasını Kenan sağlamamış olabilir ama etkisinin olmadığını söylemek de saçma olur. Kenan MV olduktan sonra motosiklet camiası için gerçekten çok güzel şeyler oluyor.

Şu anda TBMM'de 595 adet mv var.(kaynak) Her biri kendi branşıyla alakalı bir adet büyük sorunu çözmeyi başarsaydı ülkede 595 adet büyük sorun çözülürdü. Hukukçusundan, sağlıkçısına, iş adamından eğitimcisine onlarca vekil var. Keşke hepsi Kenan Sofuoğlu gibi kendi alanlarındaki sorunları çözmek için çabalasalar.

Dipnot: Kişileri ideolojisine göre değil de yaptığı işlere göre değerlendirmek gerekir. Kenanın içinde bulunduğu siyasi partiden hiç haz etmem, tüm yanlış uygulamalarını da eleştirmişimdir ancak Kenanın bu camia için yaptıklarını tebrik etmemek ve görmezden gelmek, çok afedersiniz ama aymazlık olur.
    zekvan, chetaq ve bursalıali bunu beğendiler.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada sorması ayıp bu "puccetti" nedir ? Bir klasman falan mı ?
    Abi Pucetti takım patronunun soyadı. Adı Manuel, soyadı Pucetti. Takımın adı da Pucetti. Ulan amma Pucetti dedik be Senelerdir bu isimle yarışıyor takım. Şimdi biz sponsorluk hesabı parayı bastırıp, motorun ve pilotun üstüne gocuman TURKISH yazdırdık. He böyle yapınca takım bir anda Türk takımı mı oldu ? Adı Yavuz ve Midilli diye değişip, mürettabatı fes takıp Türk bayrağı çeken Goeben ve Breslau ne kadar Türk gemisi olduysa, o kadar işte Gerçi Toprak'a haksızlık oldu bu da. Başka yerde de yazdım (yoksa bura mıydı ), bir Türk markasının reklamı şeklinde yer bulsaydı daha eyi olabilirdi bence.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    cumartesi ya da pazar günü habertürk kanalında kahvaltı vakti kenan sofuolu ile bir mülakat var idi,
    tamamını seyretmedim, zaten denk geldiğinde yayın devam ediyordu.

fazla da seyretmedim,
    seyrettiğim kadarında kamuoyuna yansımış olan sonradan görme, ne oldum delisi, mal ve mülk odaklı hareketlerine açıklama getirmekle uğraşıyordu,
    doğal olarak da sunucunun çanak soruları ile bir güzel anlatıyordu (aslında güzel değildi, tabir öyle),
    seyrettiğim kısımda;
    meclise neden lamborgini ile gittiği,
    ne kadar yardımsever olduğu,
    emir erlerim pozun ve sonrasında yaşananlar,
    ne kadar yardımsever olduğu,
    ne kadar yardımsever olduğumdan bahsetmiş miydim ?
    gittiği yerlere de lamborgini arabası ile gidiyormuş, oradaki çocuklara ya da gençlere "ben de zamanında sizin gibiydim" diyormuş (kendi ifadesi, program internette var ise seyredebilirsiniz).
    lamborgini arabası olduğunu söylemiş miydim ?

bunların arasında kendi bildiği konularda ülke için hizmet etmek istediğine dair ifadeler de vardı.

programı fazla seyretmedim,
    daha ziyadesiyle bir belediye başkan adayının hakkındaki suçlamalar ile ilgili kendine yakın bir televizyon kanalında kendisinin çalıp kendisinin oynaması gibi televizyonlarda sürekli rastlanan bir yayındı.

anladığım kadarı ile kendisini ülkenin motosiklet kültürünün rockstarı zannediyor. (özellikle yarış kısmında)
    spor teriminin ana fikrini kavramış olduğunu düşünmüyorum,
    mal, mülk, makam gibi oldukça zor konularda sınıfı geçemedi, hiç bir zaman geçebileceğini de zannetmiyorum.

bir süredir motosiklet konusunda faal olduğunu görüyoruz,
    açıkçası ben fazla faal olduğunu düşünmüyorum daha ziyadesiyle bir pr çalışmasının parçalarıymış gibi duruyor.

açıkçası oldukça üzüldüm,
    sanırım en büyük kaygısı motosiklet ile arasındaki bağın kopması ve motosiklet denildiğinde kendisinin akla gelmemesi.

şunu da bonus olarak ekleyeyim, (esasında şu villasının ikinci katından villasının havuzuna atladığı fotoğraf da uygun ama bunu tercih ettim)

misal;
    ralli dendiğinde aklıma gelen ilk isim renç koçibeydir.
    akabinde ogier, solberg, colin macrae, loeb isimleri sonradan gelir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:57 ----------

belirttiğim program şöyle bir habere de konu olmuş.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Daha tecrübeli başka bir danışmanı daha olduğunu belirten Sofuoğlu onun maaşını kendi cebinden verdiğini, milletvekili kadrosundan da kendisinin maaş almadığını söyledi.

hmm...

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)