Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Can Öncü, Moto3'teki ilk yarışını kazandı, tarihi başarıya imza attı!

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500

2018 Moto3 Dünya Şampiyonası'nın son yarışını temsilcimiz Can Öncü kazanırken, Grand Prix tarihinin yarış kazanan en genç sürücüsü oldu.

Yarış öncesi beklendiği üzere yağmur vardı ve startın nasıl olacak merak konusuydu.

Yarışa dördüncü sıradan başlayan Can Öncü ilk turda üçüncülüğe çıkmayı başarırken, pek çok sürücü ıslak zeminde kaza yapmaktan kurtulamadılar.

Yarışa pole pozisyonundan başlayan Tony Arbolino başlangıçta iyi bir startla yerini korurken, Marco Bezzecchi altıncı sıradan ikinciliğe çıktı.

Can bitime 22 tur kala pist dışına taşıp, biraz geriye düşse de üçüncülüğünü kordu. Yalnızca iki tur sonra Bezzecchi dördüncü virajda motosikletinin kontrolünü kaybetti ve yerde kaldı.

Bitime 12 tur kala Tony Arbolino, 2.8 saniye farkla ilk sırada gidiyordu ancak dördüncü virajda motosikletinin kontrolünü kaybetti ve yarış dışı kaldı.

Bunun üzerine Can Öncü kariyerinin ilk yarışında liderliğe yükseldi.

Öne çıkanlar:

Yarışın kalan kısmında kontrolü elinden bırakmayan Can, ilk Moto3 yarışında galibiyete ulaşarak tarihi bir başarıya imza attı.

Can, 15 yıl 115 günle Grand Prix tarihinin en genç yarış kazanan sürücüsü oldu. Bu rekor daha önce 15 yaş 170 günle Donington Park yarışını kazanan Scott Redding'indi.

1991 yılından sonra ilk kez bir sürücü çıktığı ilk yarışı kazanmış oldu.

Bu Türk motosiklet tarihi için de tarihi bir gündü. Çünkü ilk kez bir Türk sürücü MotoGP, Moto2 ve Moto3'ün içinde bulunduğu Grand Prix tarihinde zafere ulaşmış oldu. Ayrıca Can, Kenan Sofuoğlu'ndan sonra Grand Prix tarihinde podyuma çıkan ikinci isim oldu.

Jorge Martin ve John McPhee podyumu tamamlayan sürücüler oldular.

Yarışın Sonucu

Kaynak : Motorsport
    Shrieker, bursalıali, nanis61 ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yusufkalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT 07
    Şu Moto3,motoGp,SuperMoto bu yarışların farkları nedir acaba ?

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    15 yaş 110 günle MotoGP (Moto3) Dünya Şampiyonasında yarış kazanan en genç pilot oldu. MotoGP (Moto3) Dünya Şampiyonasında yarış kazanan ilk Türk oldu. Yabancı spiker/yorumcular öve öve bitiremediler desek eksik kalır. Üstelik Moto3'deki henüz ilk yarışıydı. Ve hava yağmurlu, pist ıslaktı. Tabii ki çaylaklar kupasında benzer bir motor ve benzer şartlarda tecrübesi vardı. Buna rağmen inanılması güç bir iş başardı Can.

Tarihi başarısı için tebrik eder, başarılarının devamını dilerim. Önümüzdeki sezonu dört gözle bekleyeceğim

Bu arada bir söz de s sport kanalı için söylemeden geçmeyeyim. Sanırım moto3 yarışlarını vermiyorlardı önceden. Can Öncü dünkü sıralamalarda 4. olunca adeta vizyon kokan bir hamleyle moto3 yarışını canlı verdiler. Fenerbahçeliler olarak Sadettin Saran'a senelerce haksızlık etmişiz sanırım. Aziz yerine bu adam olsaydı belki Fenerbahçe de şimdi çok farklı bir yerde olacaktı.
    motorcu adam, oialdemir ve emenyasin bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Kardeşle gurur duydum, göğsüm kabardı. Bravo..
    bursalıali bunu beğendi.

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Can Öncü'nün başarılarının devamını dilerim.
    Tebrikler.

rebeka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Böyle yetenekler haber değeri taşımıyor heralde... twitter da duydum çok sevindim başarıların devamını diliyorum.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Gerçekten mükemmel bir başarı

motorcu adam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 1000 FA
    Olagan üstü bi başarı, çok yetenekli.

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Temsilcimizin finishe varışı ve sonrası..

http://www.internethaber.com/15-yasi...r-1919969h.htm

buradan izleyebilirsiniz..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Alıntı hachiko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Temsilcimizin finishe varışı ve sonrası..

http://www.internethaber.com/15-yasi...r-1919969h.htm

buradan izleyebilirsiniz..
    Haberin altındaki yorumları okudum ve resmen kahroldum.
    Bir yorumu aynen kopyalıyorum ;
    “Boş işler yaparak birinci olmak marifet değildir.Marifet Bilim,Fen ve Teknoloji alanında birinci olmaktır.”
    Bunu yazan sanırsın Nobel ödüllü bilim adamı aq :(
    Nasıl bir ülkede yaşıyoruz biz ?
    İnsanların yaptıklarına söylediklerine anlam veremiyorum artık.

Bu arada Can kardeşimizi de canı gönülden tebrik ediyorum .
    bursalıali ve tommygun bunu beğendiler.

Exectus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R25
    Alıntı tomass adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    “Boş işler yaparak birinci olmak marifet değildir.Marifet Bilim,Fen ve Teknoloji alanında birinci olmaktır.”

281 tane bilim adamı da beğenmiş.

Motosikleti
    HONDA CBR 250R / MONDİAL DRiFT 125
    Alıntı yusufkalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu Moto3,motoGp,SuperMoto bu yarışların farkları nedir acaba ?
    Moto3: 2012 yılında tanıtılan bu sunufta 250 cc, 4 zamanlı motorlar yarışır. Daha önceleri 125 cc, iki zamanlı motorlar yarışmaktaydı. Bu yarış sınıfı ayrıca yeni sürücüler için 25 bütün sürücüler için 28 yaşla sınırlıdır.
    Moto2: 2010 yılında Dorna Sports sponsorluğunda gerçekleşmiştir, 600 cc ve 4 zamanlıdır. Bu sezondan önce orta sınıf 250 cc, 2 zamanlıydı. 2010 sezonunda Moto2 her iki motor türünü de kabul etmiştir. 2011'den itibarense sadece 4 zamanlı Moto2 makinaları kabul edilmiştir.
    MotoGP: 1000 cc, dört zamanlıdır.
    Grand Prix motorları herhangi bir seri üretime dayanmayan prototip makinalardır.

Superbike yarışları
    Superbike yarışları modifiye motosikletlerin yarıştığı motor yarışlarıdır. Superbike yarışlarında yarışacak motosikletlerin motorları en az 4 zamanlı olmalı, ikizler için 800 cc ile 1200 cc arası; 4 silindirliler için ise 750 cc ile 1000 cc arasında olmalıdır. Makinenin mekanik unsurları değiştirilmiş olsa dahi önden, arkadan ve yanlardan görünüşü homologasyon kurallarına uygun olmalıdır.

Supersport yarışları
    Supersport yarışları modifiye motosikletlerin kullanıldığı bir başka yol yarışıdır. Supersport yarışında yer alabilmek için bir motosikler 4 zamanlı, 4 silindir için 400 ile 600 cc arasında; ikizler içinse 600 ile 750 cc arasında olmalıdır. Ve FIM homologasyon gereksinimlerini karşılar durumda olmalıdır. Supersport düzenlemeleri Superbikes düzenlemelerine göre çok daha sıkıdır.

kaynak: http://motoryarisioyna.blogspot.com/...rleri.html?m=1

Fr.Sante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Jet X

Böyle insanlar yüzünden zaten sporda ve sanatta başarılı olamıyoruz. Çocukken sokakta futbol oynarsın laf ederler. Sanat alanında bir meslek seçmek istersin aile ve çevre baskısı engeller. Sporcu olmak , motosiklet yarışçısı olmak istersin başımıza iş çıkarma derler. Bu kadar geri kafalı insanların olduğu ülkeden ne olur zaten.

Helal olsun Can Öncü'ye. Bazı yerlerde baktım yaşı 15 ehliyet bile yok nasıl sürüyor diye yorumlar gördüm ama olsun inşallah bu başarılar devam edecek ve insanlar bilinçlenecek.
    oialdemir bunu beğendi.

afat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R125-->MT-25
    kenan'nın gözleri yaşlı
    Shrieker bunu beğendi.

Motosikleti
    Versys650
    Helal olsun gururla takip ediyoruz.

İnşallah önümüzdeki sezon hem Toprak Razgatlıoğlu hemde Can Öncü daha güzel işler yapacaklar.

Bu arada ispanyol spor gazeteleri bizim gazetelerden daha çok önem vermişler sanki.
    Shrieker bunu beğendi.
    Herşeyin çözüldüğünü sandığın an yanılırsın.

yusufkalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT 07
    Alıntı emirs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Moto3: 2012 yılında tanıtılan bu sunufta 250 cc, 4 zamanlı motorlar yarışır. Daha önceleri 125 cc, iki zamanlı motorlar yarışmaktaydı. Bu yarış sınıfı ayrıca yeni sürücüler için 25 bütün sürücüler için 28 yaşla sınırlıdır.
    Moto2: 2010 yılında Dorna Sports sponsorluğunda gerçekleşmiştir, 600 cc ve 4 zamanlıdır. Bu sezondan önce orta sınıf 250 cc, 2 zamanlıydı. 2010 sezonunda Moto2 her iki motor türünü de kabul etmiştir. 2011'den itibarense sadece 4 zamanlı Moto2 makinaları kabul edilmiştir.
    MotoGP: 1000 cc, dört zamanlıdır.
    Grand Prix motorları herhangi bir seri üretime dayanmayan prototip makinalardır.

Superbike yarışları
    Superbike yarışları modifiye motosikletlerin yarıştığı motor yarışlarıdır. Superbike yarışlarında yarışacak motosikletlerin motorları en az 4 zamanlı olmalı, ikizler için 800 cc ile 1200 cc arası; 4 silindirliler için ise 750 cc ile 1000 cc arasında olmalıdır. Makinenin mekanik unsurları değiştirilmiş olsa dahi önden, arkadan ve yanlardan görünüşü homologasyon kurallarına uygun olmalıdır.

Supersport yarışları
    Supersport yarışları modifiye motosikletlerin kullanıldığı bir başka yol yarışıdır. Supersport yarışında yer alabilmek için bir motosikler 4 zamanlı, 4 silindir için 400 ile 600 cc arasında; ikizler içinse 600 ile 750 cc arasında olmalıdır. Ve FIM homologasyon gereksinimlerini karşılar durumda olmalıdır. Supersport düzenlemeleri Superbikes düzenlemelerine göre çok daha sıkıdır.

kaynak: http://motoryarisioyna.blogspot.com/...rleri.html?m=1
    Teşekkürler kafama takılmıştı.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Başarı süper, basın rezalet.
    Akşam haberlerinde en genç şampiyon diye haber veriliyordu.
    Shrieker bunu beğendi.

Tebrikler can. Benzer başarıyı Deniz dende görürüz inşallah. Kenan sofuoğlu'nu da ayrıca tebrik etmek lazım. Gençlere hem ilham oldu, hem önlerini açtı, hem de hocalık yaptı(öncü kardeşler de Kenan'ın öğrencileri arasında)
    bursalıali bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008

Düşmana ihtiyacımız yok, biz bize yeteriz. Sorsan o ilim irfan paratonerine 15 yaşında ne yapıyordun diye,muhtemelen komşunun kızını tenhada nasıl öperim sorusunun cevabını arıyordur. Şu çocuğun 15 yaşındaki motor kullanışının çeyreğini 38 yaşımda şu an yapabilsem "ohh ulan ben oldum" derim.
    bursalıali bunu beğendi.

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Düşmana ihtiyacımız yok, biz bize yeteriz. Sorsan o ilim irfan paratonerine 15 yaşında ne yapıyordun diye,muhtemelen komşunun kızını tenhada nasıl öperim sorusunun cevabını arıyordur. Şu çocuğun 15 yaşındaki motor kullanışının çeyreğini 38 yaşımda şu an yapabilsem "ohh ulan ben oldum" derim.
    Kesinlikle haklısınız.
    Biz cahil bir toplum olmaya devam ettikçe, hiç bir konuda (bilim/sanat/spor vs) bireysel başarıların ötesine geçemeyiz.
    Papaz eriğini imam eriğine çevirmeye devam..
    Durmak yok yola devam.. (!)
    tommygun bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)