Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MotoGP'de heyecan Katar Grand Prix'si ile başlıyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

MotoGP Katar Grand Prix'si Canlı Yayını 18 Mart Pazar günü Türkiye saati ile 20:45'de Sporsmart kanalında olacak. Dünyanın en büyük motor sporları organizasyonlarından biri olan MotoGP’de 2018 sezonu 18 Mart Pazar günü Katar Grand Prix’si ile başlıyor. 19 yarışa sahne olacak MotoGP, 18 Kasım’da Valencia’da sona erecek. Red Bull sporcusu, son şampiyon Marc Marquez, yeni sezonun yine en iddialı pilotlarından.

MotoGP’de 2018 sezonunun ilk yarışı bu hafta sonu koşulacak. Katar’ın Lusail şehriyle aynı adı taşıyan pistte, Cumartesi günü sıralama turları, 18 Mart Pazar günü ise yarış gerçekleştirilecek. Uzunluğu 5,4 kilometre olan Lusail pistinde sürücüler, 22 tur üzerinden yarışacak. MotoGP’de 19 yarışa sahne olacak sezon, 18 Kasım’da İspanya’nın Valencia kentinde sona erecek.

MotoGP’de geçtiğimiz yıl şampiyonluğa Red Bull sporcusu Marc Marquez ulaşmıştı. 25 yaşındaki İspanyol pilot, MotoGP’ye geçtiği 2013’ten itibaren, 2018’e kadar 5 sezonun dördünü şampiyon bitirdi. Genç İspanyol son şampiyon unvanını kaptırmak istemiyor.

Marquez “Sezonun ilk yarışı olan Katar’a tamamen hazır olmak için çalışıyoruz. En önlerde olmak ve iyi bir şov sunmak için sabırsızlanıyoruz. Bu yıl yine şampiyonluk için mücadele edeceğiz. 2017 çok iyi geçti ama her zaman daha fazla gelişmek şart. Hedef kaza riskini en aza indirerek daha da hızlanmak. Bu yıl bunu düzeltmek istiyorum çünkü bu durum çok önemli. Herhangi bir hata yapıp kaza yaptığında tüm emeklerin boşa gidiyor. Daha hızlı olmak ve kazanmak için sürüş stilimi biraz değiştirmek istiyorum. Stilim biraz da motosikletin karakteristiği ile alakalı. En ufak hatada yerle anında temas edebilirsin." ifadelerini kullandı.

Kaynak: İnternethaber.com

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Alıntı admin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MotoGP Katar Grand Prix'si Canlı Yayını 18 Mart Pazar günü Türkiye saati ile 20:45'de ...
    Vicdansız mısınız arkadaş?

Yüz yıl önceden gününü saatini not ettiğim, uğruna (yalan söylemeyeyim sadece bu değil, bir de Indian Wells finali vardı ) iş ve seyahat planlarımı vs değiştirdiğim organizasyonu son bir kez burada görüp, ben yanlış hatırlıyorum herhalde diye düşünerek 20:45'te izlemek üzere şartlandım, ve yine de erkenden bir göz atayım diyerek son 10 tura zar zor yetiştim.

Kendinden başkasına güvenmemek lazımmış bu konularda
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Bu sene öne çekmişler saatini bende patladım.

okican - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lambretta V200 Special ABS
    Konuyu okuyup 20.45 te açtım. Kutlamalara yetiştim :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)