Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motogp'de Şampiyon Marc Marquez

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500

MotoGP Dünya Şampiyonası'nın son yarışı Valencia Grand Prix'sinde 3. olan Repsol Honda'dan İspanyol Marc Marquez, 4. kez şampiyonluğa ulaştı.

MotoGP Dünya Şampiyonası'nın 18. yarışı Valencia Grand Prix'sinde 3. sırayı alan Repsol Honda'dan İspanyol Marc Marquez, şampiyon oldu.

Motosiklet yarışlarının en önemli organizasyonu MotoGP'de sezonun son ayağı, İspanya'nın Valencia kentindeki 4 kilometrelik Ricardo Tormo Pisti'nde 30 tur üzerinden gerçekleştirildi.

Repsol Honda takımından İspanyol Dani Pedrosa, bitiş çizgisini 46.08.125'lik derecesiyle rakiplerinin önünde geçti. Liderin 0.337 saniye gerisinde Monster Yamaha Tech 3 ekibinin Fransız pilotu Johann Zarco, ikinciliği elde etti.

Yarışa "pole" pozisyonunda başlayan sürücüler klasmanı lideri Marc Marquez ise takım arkadaşı Pedrosa'nın 10.861 saniye arkasında üçüncü sırayı aldı. Şampiyonluk iddiasını Valencia'ya taşıyan Ducati'nin İtalyan sürücüsü Andrea Dovizioso ise yarış dışı kalmaktan kurtulamadı.

Marquez böylece sürücüler klasmanında en yakın takipçisi Dovizioso'nun 37 puan önünde şampiyonluğunu ilan etti. 24 yaşındaki İspanyol pilot, 2013, 2014 ve 2016'dan sonra 4. şampiyonluğuna ulaştı. Marquez, MotoGP'de 4'er şampiyonluğa sahip Büyük Britanyalı Geoff Duke, John Surtees, Mike Hailwood ve ABD'li Eddie Lawson'ı yakaladı. İtalyan Giacomo Agostini 8, bir diğer İtalyan motosikletçi Valentino Rossi 7 ve Avustralyalı Mick Doohan 5 şampiyonlukla Marquez'in önünde bulunuyor.

Sezonun sonunda pilotlar klasmanının ilk 5 sırası şöyle:
    1. Marc Marquez (İspanya) - 298 puan
    2. Andrea Dovizioso (İtalya) - 261
    3. Maverick Vinales (İspanya) - 230
    4. Dani Pedrosa (İspanya) - 210
    5. Valentino Rossi (İtalya) - 208

Kaynak: NTVspor
    oialdemir bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kadiRR s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sıktı artık. dovizoso olsun isterdim

Sercan_07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 250r--13
    Doviziosoda baya sevinmiş bu olaya.Marquez in haberi yok sanırım fotoda yok.

Kopyala yapıştır yapıyon emeğe saygıda bari habertürkün hatasını yapmasaydın adamlar foto eklemek için motogp yarışçısı lazım yazmışlar google a herhalde.
    Kızıl pars bunu beğendi.

Akhunturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Honda sürücü tasarımını Ducatiden çalmış
    Kızıl pars bunu beğendi.

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Alıntı Sercan_07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doviziosoda baya sevinmiş bu olaya.Marquez in haberi yok sanırım fotoda yok.

Kopyala yapıştır yapıyon emeğe saygıda bari habertürkün hatasını yapmasaydın adamlar foto eklemek için motogp yarışçısı lazım yazmışlar google a herhalde.
    Özür dilerim kafam çok dalgındı bir taraftanda çalışıyorum gözümden kaçmış kusura kalmayın..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

Sercan_07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 250r--13
    Alıntı hachiko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Özür dilerim kafam çok dalgındı bir taraftanda çalışıyorum gözümden kaçmış kusura kalmayın..
    Yok estağfirullah sen ben yaparızda koca haber sitesi yanlış yapmış komik olan o.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Valla ben de Dovi'den yanaydım, bi yandan Ducati'ye sevmesem de GP'de.
    Ama Dovi'de de hakkaten o hamur yok, onu da biliyorduk bir yandan.
    Hayırlısı.. =)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)