Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kenan Sofuoğlu bu sabah antreman turunda 257 Km hızla kaza yaptı !

Motovento
    REKLAM ALANI
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Milli motosikletçimiz Kenan Sofuoğlu, bu sabahki antrenman turlarında ne yazık ki kaza yaptı.

257 km hızla kaza yapıp sağ kolundan yaralanan ve sol ayağında büyük bir delik olduğu ifade edilen Sofuoğlu, buna rağmen sıralama turlarına katıldı.

Sofuoğlu yaptığı açıkalamada;
    Zor nefes alıyordum, leğen kemiğimin kırıldığını düşündüm. Sonradan vücudumda yanıklar olduğunu fark ettim." ifadelerini kullandı.

Sıralama turunda üçüncü sırayı kapan milli motosikletçimiz kazaya rağmen, yarın Avustralya'da yapılacak yarışta yer alacak ve önümüzdeki hafta ameliyat olacak.

Bunun yanısıra Pirelli yarış direktörü Giorgio Barbier, kazanın tekerleğin yanından kabarcıkların atması sonucu gerçekleştiğini açıkladı.

Bizde motosiklet.net ailesi olarak milli sporcumuza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Çok üzüldüm be. :(
    Geçmiş olsun.

mgokhan57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250 2022
    Geçmiş olsun Kenan abi Allah bir daha kaza yüzü göstermesin.

Motosikleti
    Dominar 400
    Gururumuz olmanın sorumluluğu, işini severek yapan, kararlı ve azimli bir ADAM olduğunun kanıtı şu cümledir;

"Yarın Avustralya'da yapılacak yarışta yer alacak ve önümüzdeki hafta ameliyat olacak."

araltı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    niye o kadar hızlı gidiyosun ak! hız felakettir...
    sinka251 ve Sj's bunu beğendiler.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler

Kolundan ve sırtından baya bir deri gitmiş. Tulum parçalanmış biraz(Dainese tulum nasıl parçalanır ya ) 7-8 yerden ayrı röntgenim çekildi diyor. Kırık çıkık şimdilik görünmüyormuş. Antrenman bitiminden sıralama seansının başlamasına kadar 3 saat gibi bir süre var. Kenan bu haldeyken "çıksam mı sıralamaya, yoksa çıkmasam mı" diye kara kara düşünüyor. Bi ara demiş kendi kendine, "bu hafta sonu bu iş bitti". Bu arada tabii ki motor da paramparça. Takım deli gibi çalışıp o arada motoru yeniden yapıyor. Kenan da bu halde çıktı, 3. oldu. 2. sırayı alan pilot kırmızı bayrak çekildiğinde kurallara uymadığı için 3 sıra ceza aldı, Kenan yarın 2. başlayacak. Kendisine geçmiş olsun diliyoruz.

Kenan veya takımından bi açıklama görmedim, ama İngiliz spikerler arka lastikte bi sıkıntı olduğu için düştüğünü söylediler açıkça. Superbike'da da birçok pilot lastiklerden dolayı sıkıntı yaşadı yarışta. Yarın yapılacak hem Supersport hem Superbike yarışlarında yarış ortasında lastik değişimi için zorunlu pit stop söz konusu olacak. Pirelli mıçıp sıvaşmış vaziyette anlayacağınız.

Not: Resim Kenan'ın sosyal medya hesabından paylaşılmıştır.

Kenan dahil ilk üçün sıralama sonrası röportajı(inculazca)

Not2: Sosyal medya hesabına yazmış Kenan lastik patlaması sonucu diye.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    İyi ki dainese'ye geçmiş hava yastığı olmasayı daha kötü olabilirdi.
    Bu adamdaki azim,hırs wsbk padokunda kimsede yok.O yüzden çok özel bir yarışçı benim için

Motosikleti
    Hornet 650
    Geçmiş olsun

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi ki dainese'ye geçmiş hava yastığı olmasayı daha kötü olabilirdi.
    Bu adamdaki azim,hırs wsbk padokunda kimsede yok.O yüzden çok özel bir yarışçı benim için
    iyiki mi :D eski kullandığı tulum revit spitfire modeliydi şu an kullandığı d air ve spitfire arasındaki hissiyat farkını biliyormusunuz ? Saçmalığın daniskasıydı reviti bırakması. Şampiyon olduğu hersene üzerinde revit vardı yaptığı kazalarda ortadaydı. Revit montumdan sonra kullanmış olduğum dainese çok sert ve hissiyatsız geldi bana. Ben şahsen çok pişman olup üzülmüştüm reviti bıraktığım için. Revit çok yumuşak ve daha rahattı. Her iki modelide kullanan arkadaşlar daha sağlıklı yorum yapacaktır.
    Bilalancer bunu beğendi.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    o kadar korumaya rağmen o kol nasıl o hale gelmiş? hayret.

geçmiş olsun diyelim.

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    Geçmiş olsun. Kenan SOFUOĞLU olabilmek kolay değil.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Geçmiş olsun.
    Bu adam niye bu kadar çok kaza yapıyor? rossinin marquez' in pedrosa'nın kaza yaptığını pek duymuyoruz. Hatta manyak jo (ianone) ile bu kadar hastanelik olmuyor.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun.
    Bu adam niye bu kadar çok kaza yapıyor? rossinin marquez' in pedrosa'nın kaza yaptığını pek duymuyoruz. Hatta manyak jo (ianone) ile bu kadar hastanelik olmuyor.
    bahsettiğiniz adamlar bebekken motosiklete binmeye başlamış ve çok küçük yaşlarda motogpde eğitimli ve düzenli bir şekilde yarışmaya başlamış yarışçılar. Kenan bugüne kadar hep kendi imkanlarıyla hocası olmadan tek başına sakaryada motosikleti öğrenmiş birisi. Bu imkansızlıkla çok iyi bile gitti ve artık maalesef yarış için yaşlandı. Rossi de yaşlı örneği verilebilir fakat motogp pilotları çok büyük bütçelerle yarışan arkalarında inanılmaz sponsorların olduğu karakterler. Misal veriyorum rossi olmasa agv bukadar isim yapamazdı. Bir tutmamak lazım bunları benim üzüldüğüm tek nokta yaptığı hatanın yarışlarına etki etmesi. Kaç yıldır revit tulum ile yaşıyor revitle bütünleşmiş artık emekli olacak dainese geçiyor bu çok zor bir durum. En basiti kullandığınız eldiveni düşünün. Yeni bir eldiven aldığınızda 1 2 hafta adaptasyon sorunu yaşıyorsunuz..

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    Aslında onlar da kaza yapıyor ama belki algıda seçicilik oluyor.
    Ya da belki de kaza sonrasını çok haber olarak göremiyor olabiliriz.

https://www.youtube.com/watch?v=_WqbC8Hgun8

Jorge Lorenzo nun efsane kazaları vardır.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

sinka251 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150
    Düşe düşe öğrenecek motor kullanmayı geçmiş olsun.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)