Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kenan Sofuoğlu'ndan peş peşe 4. zafer

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500

Dünya Supersport Şampiyonası'nın İtalya'daki Misano Pisti'nde düzenlenen 7. ayağını kazanan Kenan Sofuoğlu üst üste 4. yarış galibiyetini elde etti.
    Dünya Supersport Şampiyonası'nda mücadele eden Türk motosikletçi Kenan Sofuoğlu, İtalya'daki Misano Pisti'nde düzenlenen 7. ayak yarışında birinci oldu.
    İtalya'nın Rimini kentindeki 4 bin 226 metrelik Misano Pisti'nde koşulan sezonun 7. yarışı, 19 tur üzerinden yapıldı. Yarışa ilk sıradan başlayan Kawasaki Puccetti takımından Kenan Sofuoğlu, startta yerini korudu.
    İlk sıra için Red Bull sporcusu Kenan ile mücadele eden GRT Yamaha'nın şampiyona lideri pilotu Lucas Mahias, 3. turda yaptığı kaza sonrası yarışa veda etti.
    9 tur kala CIA Landlord Insurance Honda'dan Jules Cluzel'e kaptırdığı liderliği, 3 tur sonra geri alan Kenan, art arda 4'üncü, kariyerinin 42'nci birinciliğine ulaştı.
    Cluzel ikinci, GRT Yamaha'dan Federico Caricasulo ise üçüncü oldu.
    Bu sonuçla puanını 100'e çıkaran Kenan, sürücüler klasmanı lideri Mahias ile arasındaki farkı 5 puana indirdi.
    Dünya Supersport Şampiyonası'nın 8. ayağı, 20 Ağustos'ta Almanya'da düzenlenecek.

Sürücüler klasmanı

Sezonun 7. yarışının ardından sürücüler klasmanının ilk 5 sırasındaki puan durumu şöyle:

1. Lucas Mahias (Fransa) - 105 puan
    2. Kenan Sofuoğlu - 100
    3. Sheridan Morais (Güney Afrika) - 76
    4. Jules Cluzel (Fransa) - 75
    5. Patrick Jacobsen (ABD) - 68

Kaynak: Eurosport.com

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    sevabına yarışın link ini atan olsa da izlesek
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

Forumdan Uzaklaştırıldı
    aha "kenan iyi midir?" kapışması başlıyor

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    tüyü bitmemiş çocuklarla yarışıyor senelerdir tabiki kazanıcak.

moto gp ye gelse ya asıl er meydanı orası.

sedat karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw K1200 gt
    Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sevabına yarışın link ini atan olsa da izlesek
    https://www.youtube.com/watch?v=dsFwxeXiQrQ&t=252s

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Alıntı sedat karaca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://deturl.com/rotate.asp

Buradan da döndürüp izleyebilirsiniz
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    10 yil Cocuklar duymasin dizisini izlemek gibi bisey bu kenan olaylari.
    Eski_kasa ve mete_han bunu beğendiler.

sedat karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw K1200 gt
    world ssp deki bazı yarışçıların yaşları -

kenan : 1984
    cluzel : 1988
    rea : 1989
    baldolini : 1985

90 's olanlar da var tabiki..

Kenan'ı savunmuyorum ama haksız yere gömülüyor kendisine , zira bu konu ile ilgili açıklamalarıda mevcut ve kendince haklı tarafları'da var .
    Shrieker bunu beğendi.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Niki Tuuli beklediğim patlamayı yapamadı

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Konu ile alakasız olacak özür dilerim.. Yönetici arkadaşa teşekkür etmek istiyorum bu konuları haberler bölümüne taşıyıp hatta anasayfada yayınladığın için..Güzel şeylere teşvik ediyor beni bu yaptığınız..Şu beginner olan ingilizcemi biraz geliştirip yabancı kaynaklardan haber paylaşayım..

Teşekkür ederim..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

Tebrikler.

Motosikleti
    gt250r
    Kenan da herkes gibi farklı bir birey,şahış. Siz bir birey olarak toplumdaki yerinizi sorgulayın,bu adam işini öyle yada böyle güzel şekilde yapıyor hatta Türkiye'nin en iyisi,siz işinizde kaçıncı sıradasınız? Kaldı ki Kenan işini iyi yapıyor olmasa moto gp de görmeyi hayal edemez bu yüzden de böyle bir beklenti içinde olmazsınız,o küçümser yorumlarınız bilinçaltınızı gizleyemiyor malesef.
    Tabiki moto gp de görmek isteriz orası ayrı ama "çoluk çocukla yarışıyor yaa" diyenlerin hepsi ya kıskanıyor yada kendisi ile aynı görüşten olmadığı için Kenan'a sallıyor.
    Konu ateist olunca düşünce özgürlüğü,LGBT olunca düşünce özgürlüğü ama Kenan hükümet tarafında olunca aynı kişiler düşünce özgürlüğünü bi anda unutuyor. Bana kalsa Kenan motora tapsın,çoluk çocuk dediğiniz motosikletçilerle sevişsin üstüne birde ülkücü bıyığı bıraksın yine de bu adamın Türkiye'nin en iyisi olduğunu değiştirmez.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tüyü bitmemiş çocuklarla yarışıyor senelerdir tabiki kazanıcak.

moto gp ye gelse ya asıl er meydanı orası.
    en azından birinci olmasa bile derecesine bakarak yine gurur duyardık ama bu şekilde gelen zaferin hiç bir anlamı yok.

Alıntı kahraman1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kenan da herkes gibi farklı bir birey,şahış. Siz bir birey olarak toplumdaki yerinizi sorgulayın,bu adam işini öyle yada böyle güzel şekilde yapıyor hatta Türkiye'nin en iyisi,siz işinizde kaçıncı sıradasınız? Kaldı ki Kenan işini iyi yapıyor olmasa moto gp de görmeyi hayal edemez bu yüzden de böyle bir beklenti içinde olmazsınız,o küçümser yorumlarınız bilinçaltınızı gizleyemiyor malesef.
    Tabiki moto gp de görmek isteriz orası ayrı ama "çoluk çocukla yarışıyor yaa" diyenlerin hepsi ya kıskanıyor yada kendisi ile aynı görüşten olmadığı için Kenan'a sallıyor.
    Konu ateist olunca düşünce özgürlüğü,LGBT olunca düşünce özgürlüğü ama Kenan hükümet tarafında olunca aynı kişiler düşünce özgürlüğünü bi anda unutuyor. Bana kalsa Kenan motora tapsın,çoluk çocuk dediğiniz motosikletçilerle sevişsin üstüne birde ülkücü bıyığı bıraksın yine de bu adamın Türkiye'nin en iyisi olduğunu değiştirmez.
    şimdi kenan sofuoğlunun başarısı benim gözümde pek başarı sayılmıyor, düşünce özgürlüğü.

devlerin arasında gücünü gösterse daha bir delikanlıca ve daha sportmenliğe yakışır bir hareket olurdu ama böyle ben birinci oldum diyebilmek için daha alt seviyedeki yarışlara katılmak hiçte öyle insanı idol(örnek insan desek daha iyi olur ) yada gurur kaynağı yapmıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:06 ----------

rabia işareti yapmış

Motosikleti
    gt250r
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi kenan sofuoğlunun başarısı benim gözümde pek başarı sayılmıyor, düşünce özgürlüğü.

devlerin arasında gücünü gösterse daha bir delikanlıca ve daha sportmenliğe yakışır bir hareket olurdu ama böyle ben birinci oldum diyebilmek için daha alt seviyedeki yarışlara katılmak hiçte öyle insanı idol(örnek insan desek daha iyi olur ) yada gurur kaynağı yapmıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:06 ----------

rabia işareti yapmış
    Bende onu diyorum zaten sen kimsin,toplumdaki yerin ne,kendi işinde kaçıncı sıradasın ki Türkiye'nin bu konuda en iyisini eleştiriyorsun? He daha iyisi varda ben bilmiyorsam söylede bilelim.
    Senin gözünden bakılan bütün bakış açılarını,senin gibi düşünenlerin bakış açılarıyla topla,bu adamın virajdaki açısıyla bi karşılaştır eğer işin içinden çıkabilirsen hayatını bu işe vermiş adamın işini yargılarsın.
    Adamın ailesi bu işe gönül vermiş,abisini pistte kaybetmiş,buna rağmen daha çok hırs yapmış herşeyi göze almış,hayalini kurduğun belkide hiç bir zaman sahip bile olamayacağın motosiklet üzerinde 4 japondan birini temsil etmesine karar verilmiş,onca ülke onca motosikletçi varken Türkiye'den Kenan yarışıyor,hakkında açılan konunun altına yorum atıyorsun.
    Toprak ve daha nicelerinin sınırların dışında kendini göstermesine fırsat vermiş.
    Adam havuzuna villasının 3.katından atlıyor,yolda görsen ağzının suyunu akıtacak H2R ile geziyor,ferrarisiyle eğlence amaçlı drift yapıyor bunların hepsini bu işten kazanmış siz 2 soru fazla çözmekle uğraşırken,ama ne yazık ki bu adam yinede başarılı olamıyor. Malesef eleştirilerle başarının en büyük kanıtı ve büyük bi parçası olmanız gerçeğini değiştirmiyor canım kardeşim.

Motosikleti
    Arora Beatrix 150
    Kenan Sofuoğlu gibi bir insanı neden eleştirisiniz ki. Kendisi sürekli söylüyor, bu seviyelere gelmek için çok uğraştığını ve halen bile yeterince ne devlet nede sponsor desteği alamadığını. Ben inanıyorum ki motogp'ye katılsa orda da iyi dereceler elde edecektir. Olaya supersport yarışlarına ilk katıldığında ilk derecesini elde ettiğinde nasıl destekliyorsak yine öyle desteklememiz gerekir. Motogp veya başka klasman çok önemli değil önemli olan bu insanın bizden olması, o kadar başarıya rağmen şımarmaması, düzgün ve mütevazi bir aile yaşantısının olması, örnek bir şahsiyet olması, ülkesi ve ülke gençleri için uğraş vermesi anladığı en iyi iş olan motorsiklet kullanmak ile ülkesini en iyi şekilde temsil etmesi, inançlı olması ve bunu laf olsun, ona buna yaranayım diye yapmaması ki buna ihtiyacı yok adam dünya şampiyonu.
    Ben Kenan Sofuoğluna bakınca gerçekten bizden biri gibi görüyorum onu. Ama Türkiye'de o kadar çok tanınmış ünlü varki medyatik olmak için her türlü rezilliği yapan ve kendini en aşağı seviyelere düşüren.
    Ben olaya sadece supersportta yarışmış veya motogp de yarışmış gözüyle bakmıyorum, Kenan Sofuoğlu bizim insanımız sahip çıkmamız gerekir, anlamsız ve gereksiz eleştirilerle bizden olan Türkiye vatandaşı olan, içimizde yetişmiş, bu ülkenin ekmeğini yemiş, suyunu içmiş, çalışmış çabalamış ve belli kariyere ulaşmış bir kardeşimizden söz ediyoruz.
    Adamın inancıyla, yaşantısıyla, siyasi görüşüyle yaptığı işin hiçbir alakası yoktur, kaldı ki müslüman olmayan, Türk olmayan bir çok futbolcu komik sempatik anlamsız saçma sapan hareketle ve tavırlarla bu ülkede baş tacı edilip ya adlarına şarkılar yazıldı, ya reklam yıldızı oldu yada farklı bir şekilde kendini bu topluma inandırdı. Kimse onlar için bu adamlar gitsin kendini İngiltere premier liginde ispatlasın ne iş var Türkiye de elin adamı gelmiş Türkiye de kendini pazarlıyor demiyor.
    Türk vatandaşı olan ki ben Milyon dolarlık futbolculardan daha değerli görüyorum kendisini yaptığı iş bakımından, bu insanımızı gereksiz yere eleştiriyoruz.
    Saygı ve asevgiyle sözüm meclisten dışarı.

Motosikleti
    Piaggio Beverly 300
    Kenan Sofuoğlu'nu tebrik ediyorum. Günbegün başarılarına başarı ekliyor. Eminim başka platformlarda da yarışsa aynı başarıyı elde edicektir. Ülkemizi gururlandırıyor, yüzümüzü güldürüyor. Siyasi kimliğinin taraftarı olmasam da, siyaset ve spor ayrıştırılmalı diye düşünüyorum, bize tebrik etmek yakışır. Başarılarının devamını diliyorum..

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:53 ----------

Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    en azından birinci olmasa bile derecesine bakarak yine gurur duyardık ama bu şekilde gelen zaferin hiç bir anlamı yok.

rabia işareti yapmış
    Peşpeşe 4.zafer diyor ya, 4 anlamında yaptı sanırım.
    kerem can bunu beğendi.

Sporculuğunu değil, kişiliğini sevmiyoruz zorunda da değiliz kafanız şunu alsın artık

Shine34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sen kişiliğini napıcaksın ki onu anlamıyorum. Her gün aynı sofrada yemek mi yiyosun?

Adam hiç alakamız olmayan bi spor dalında göreceli olarak başarı sahibi ve çoğumuzu gururlandırıyor.

Sonra bir çok yeni gençlerin önünün açılmasına yardımcı oluyor.

Okullara gidip yaptığı işler hakkında onlara destek veriyor, tanınmasını sağlıyor.

Belki de senin ülke adına yaptığın en ufak birşey yok, ancak hiç tanımadığınız bir adamın kişiliğini sevmiyorum diye her başarısının altında bitiyorsunuz. Kişiliği ne olursa olsun arkadaş, sonuç olarak bu adam o pisstte benim bayrağımı dalgalandırıyor, yeni sporculara yardımcı oluyo vs vs. Daha ne beklerim ben bu adamdan?

essegesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco New Grand Dink 250--Honda CB 900F Hornet
    Şimdi eğri oturalım,doğru konuşalım.

Bu spor gerçekten çok zor ve çok çalışma isteyen bir iş.Şimdi Kenan'ı eleştirmeden önce biraz da olsa öz eleştiri yapalım.Biz hangi spor dalında başarı elde ettik ki ??

Artı olarak,çoluk çocukla yarışıyor diyorsunuz. Bu sporda genç olmak avantaj,yaşlı olmak dezavantaj.Tecrübe tabii ki önemli ama 33 yaşında bir insan,18-20 yaşınada bir insanla aynı gözü karalıkta olamaz.

Bakın motogp'ye. Rossi 38 yaşında ama hala en çok taraftara sahip. Ama artık eskisi kadar başarılı değil.Gençler geriden gelip geçti hep.Marquez 20 yaşında Dünya şampiyonu oldu mesela. Eeee,hani çoluk çocukla yarışıyordu Rossi ?? Bu mantığa göre Rossi hala geçilmez olmalıydı. Ama siz Kenan gitsin Motogp'yi kazansın diyorsunuz.

Pardon,Türkiye'den bu başarıyı yakalamış kaç kişi var ki eleştiriyorsunuz ???

Ben Kenan ile aynı siyasi görüşe ya da aynı inanca sahip olmayabilirim,ama bu onun başarılarını gölgelemez. Onu eleştirecekseniz,buyrun daha iyisini siz yapın.

Son yıllarda motor sporlarında bayrağımızı dalgalandıran Kenan ve Toprak ülkemizin gururudur.Farklı düşünen varsa,daha iyisini kendisi yapsın.
    zekeriyaimam bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)