Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Kenan Sofuoğlu: Bana "Sen git döner yap" dediler

Motovento
    REKLAM ALANI
    admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Motosporda Bayrak Değişimi” oturumuna katılan Milli motosikletiçi Kenan Sofuoğlu, Avrupalı rakiplerinin kendi başarılarını her zaman kıskandığını ve kendisine "Sen git döner yap, yarışma" dediklerini öne sürdü.

Dünya şampiyonu milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu ve öğrencisi genç yetenek Toprak Razgatlıoğlu, Yerel Zincirler Buluşuyor (YZB) 2017 organizasyonunda “Motorsporda Bayrak Değişimi” panelinde konuşmacı olarak yer aldı.

Dünya Supersport Şampiyonası’na talihsizliklerle başladığını; ancak gelecek yarışlara hazır olduğunu belirten Sofuoğlu, şampiyonluk şansının devam ettiğini ifade etti. Motor sporlarında Kenan Sofuoğlu’nun izinden giden 20 yaşındaki Toprak Razgatlıoğlu ise devralacağı bayrağı daha da ileri taşıyacağını söyledi.

“SEN GİT DÖNER YAP DİYEN AVRUPALILAR OLDU”

Kariyerine 2-3 yıl daha devam edip, ardından bayrağı genç yarışçılara bırakmak istediğini paylaşan Sofuoğlu, “2002 yılında ailemin desteğiyle Avrupa’ya gidebildim. Zor şartlarda, yol göstericim olmadan bu spora atıldım. İlk günden beri Avrupalı yarışçılar başarılarımı kıskandı, rahatsız oldu. 'Sen git döner yap, yarışma!' diyen rakiplerime en güzel cevabı bugün kazandığım başarılar ile verdim” dedi.

YENİ NESİL SPORCULAR ÜLKEMİZİ TEMSİL EDECEK

Motosiklette Türkiye’nin önemli bir potansiyeli ve altyapısı olduğunu söyleyen yarışçı, gençlere her alanda destek olunması gerektiğini ifade etti. Sofuoğlu, “Motor sporları emek, çok çalışma ve maddi destek isteyen bir alan. Yeni nesilde ülkemizi uluslararası alanda temsil edecek genç yetenekler var. Özellikle Toprak Razgatlıoğlu benden sonra başarıları ile ülkemizi temsil edecek çok yetenekli bir isim. Bu anlamda yeterli destek ve bilinç oluşursa gelecekte birçok yarışçı uluslararası arenada boy gösterecektir. Gençlerimizden ve motor severlerden hız ve yarış isteklerini caddelerde değil pistlerde, uygun kıyafetler ile gidermelerini rica ediyorum” dedi.

ŞAMPİYONLUK İÇİN ÇALIŞIYOR

İlk defa 5 yaşında motosiklet üzerine çıkan, 2004’te henüz 8 yaşındayken KTM 65 cc Türkiye Motokros Şampiyonu olarak ilk başarısını alan Toprak Razgatlıoğlu ise Kenan Sofuoğlu ile çalışmaya başladıktan sonra performansını artırarak yeni başarılar elde ettiğini ifade etti. Razgatlıoğlu, başta Kenan Sofuoğlu olmak üzere kendisine destek veren herkesin sorumluluğu ile ilk hedefinin Superbike şampiyonluğu olduğunu aktardı. Genç yarışçı devralacağı bayrağı daha da ileri taşımak isteğini belirtti.

Kaynak: Fanatik

Pisman bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bir kere de mağdur olmasak?

bir kere de cok calistim ve basardim desek?
    killingroad, Ari Gold ve zabuzaretta bunu beğendiler.

Hep mi demogoji olur arkadaş ya! Umrumda olmayanlar bile kendilerinden tiksindiriyor.
    Ne ezikliğimiz, ne tekme yemediğimiz, ne dışlanmadığımız yer kalmadı (!) Bu mu ülkeyi temsil etme şekliniz? Yere batsın.
    exteras, Ari Gold ve zabuzaretta bunu beğendiler.

yani, avrupali sana "git doner sat" diyorsa verecegin cevap en fazla "fuck off meen" olmali.

cok mu fazla kafaya takiyoruz bazi seyleri?
    Ari Gold bunu beğendi.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Bir çok ülke gezdim, Balkanlar dışında sevenimiz olduğunu söyleyemem. Dünyada böyle bir gerçek var, Türk'üm dediğinde suratını ekşiten insanlardan baydım artık.
    MotorcuMetoG, Eski_kasa, zealous ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    bence adam önüne çıkan zorluklara rağmen azmin ve kararlılığın getirdiği zaferden bahsediyor.
    yani bu "türkleri kimse sevmiyor" temalı bir açıklamadan ziyade gençleri motive etmek için edilmiş laflar.

Dr. Fatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 25
    Bu edebiyat her zaman tutar. Cem Yılmaz da havyarı elle yerdi, çatal bıçağa para yoktu. O derece yokluk düşünün..

Devam mağduruz da mağduruz..

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Keşke dönerci olsaymış.
    motorcu48, bektanist, drejj ve 8 diğerleri bunu beğendiler..

benim de dönem dönem mermer kemirdiğim günler olmuştu. hey gidi günler.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    ben bu adamı sevmiyom, valla bana bi zararı olmadı ama sevmiyom

gorefest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT09 Tracer
    Yahu yeteneklisin, mantıklı bi hareket yapıp bu kategoriden kıpırdamıyorsun eyvallah da artık yeter ya, yemiyoruz acıtasyonları, rakiplerin sana espri yapmıştır git döner sat bizi geçip rencide etme diye de neyse

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    SOFUOĞLU döner yapsa orda da 1.olurdu aynı Nusret Misali.

TÜRKİYE yi, AY YILDIZLI AL BAYRAĞI yurt dışında temsil eden bu adama laf yok.
    Sevenler ve sevmeyenler olarak hepimiz seni takipteyiz sayın SOFUOĞLU.
    sheriff87, bursalıali ve KawaZ300 bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Bu aileden kimse kaldı mı ya ...
    cece89 bunu beğendi.

Bu adamın bunu demesine karşı çıkmanız avrupadaki Türk nefretini değiştirmiyor
    Sokollu ve sparrow07 bunu beğendiler.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sen git döner yap dendiyse eger bu camia da anca aynı klasman arkadaşların sana takılma amaçlı söyleyebilir.

çıkıpta bir teknisyen, bir yarış görevlisi veye rakip ekipten biri bunu söyleyemez. Sağlam küfür yer.

Sıkıntı yok sileriz Kenan yine bi kompleks yapmış gibi görünüyor. F1 , SBK, NBA gibi ikili mücadelenin çok dişe diş yaşandığı ego savaşlarının olduğu yerde geçtiğin rakibine bu takılmalar çok normal. Sende şampiyon oldun ardından kapağı yaparsın sıkıntı yok yani

İnsanları dinle ve politikacılar bizzat bölüyorlar ve iyi kazanan, başarısı olan, artık yaşını almış sporcular bunun farkına varamayıp körükle gidiyorsa orda problem var demektir.

Aytron senna, Niki Lauda falan yarışta birbirini öldürmeye dahi çalıştılar bir galibiyet için. Kenan rakip pilota tekme atıp virajda yere yapıştırdı, bu neyin ajitasyonu yahu?

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    adamın öğrencisi 1000 cc katagorisinde yarışıyor ,sen git döner yap diyen o zamanki şahıslarda kim bilir nerdedir ama kenan hala çömezlik yıllarındaki yerde yarışıyor bana ilginç geliyor

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    Alıntı RedCBR125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SOFUOĞLU döner yapsa orda da 1.olurdu aynı Nusret Misali.

TÜRKİYE yi, AY YILDIZLI AL BAYRAĞI yurt dışında temsil eden bu adama laf yok.
    Sevenler ve sevmeyenler olarak hepimiz seni takipteyiz sayın SOFUOĞLU.
    bizler adınada konuştunya helal olsun ben sevmiyorum dönercilik kötü bir meslek değil geç kalmışta sayılmaz.
    zamanında bu cümleleri şu şekilde kuranlarda vardı Türkçe Dilini dünyaya öğreten hizmet hareketine şükranlarımı millettim adına sunuyorum.

söylem asla değişmiyor zihniyette.
    körlerin arasında tek gözlü adam kendini kral sanır

TlntS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tanertc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu aileden kimse kaldı mı ya ...
    oyle diyenin elini etegini oper. is bunlara gelince bana doner sat dediler basardim gibi kendini goklere cikarmalar.

basardiysan motogp niye gidemiyorsun? alttaki cevaba bakin motogpde yaris kazananlari daha once gecmis. g. yemiyorun ovunme versiyonu.

Moto GP'de yarış kazanan birçok pilotu daha önceki yıllarda zaten geçmiştim' diyen başarılı pilot 'Benim kimseye kanıtlayacak bir şeyim yok' şeklinde konuştu.

döner yapmak, döner satmak ayıp bir şey mi? bilhassa yazın sicaklarda cehennem gibi ateşin karsisinda saatlerce döner kesmek ne kadar çileli bir zanaat.

helal yoldan kazanilan para kutsaldir. kenan bey döner sat diyenlere gururla satarim demeliydi.

Merdo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tabi tabi, aziz sancar'a da döner kes dediler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)