Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Moto GP ABD Grand Prix'sinde zafer Marc Marquez'in

Motovento
    REKLAM ALANI
    admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

MotoGP Dünya Şampiyonası'nın üçüncü yarışı ABD Grand Prix'sini kazanan Repsol Honda takımının İspanyol pilotu Marc Marquez, sezonun ilk galibiyetini aldı.

Motosiklet yarışlarının en önemli organizasyonu MotoGP'de sezonun üçüncü etabı, ABD'nin Teksas eyaletindeki Austin kentinde bulunan 5 bin 513 metrelik pistte 21 tur üzerinden yapıldı.

Mücadeleye "pole" pozisyonundan başlayan Marc Marquez, 43.58.770'lik derecesiyle rakiplerini geride bırakarak birinciliğe ulaştı. Movistar Yamaha'nın İtalyan pilotu Valentino Rossi, Marquez'in 3.069 saniye gerisinde ikinci sırayı aldı. Repsol Honda'dan İspanyol Dani Pedrosa ise liderin 5.112 saniye arkasında üçüncü oldu.

Sezonun 4. yarışı İspanya Grand Prix'si, 7 Mayıs'ta koşulacak.

ABD Grand Prix'sinin ardından pilotlar klasmanının ilk 5 sırası şöyle oluştu:

1. Valentino Rossi (İtalya) 56 puan
    2. Maverick Vinales (İspanya) 50
    3. Marc Marquez (İspanya) 38
    4. Andrea Dovizioso (İtalya) 30
    5. Cal Crutchlow (Büyük Britanya) 29

motorcu344 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    şu honda ben bildim bileli turuncu motorla efsanedir en istikrarlı markadır ama normal vatandaşa nedense bu devirde bile 200hp motor üretemiyor ilginçtir yoksa motogpde hiç mi teknoloji üretemiyor ,bu teknolojileri başkasından mı alıyor ? e agusta filan el yapımıyken 200 hp eşiğine taa ne zaman çıkmış ,günümüzde 200 hp psikolojik sınır ilan edilmiş fakat honda işte..

ya ergenken benım için her anlamda honda en büyüktü ama benım için dikkat edin:D sonra anladımki honda genelde hep rakiplerinin arkasında kalıyor bu güne geldim halen öyle ,sanki kupa kaldıramayan ama her sene 2. ya da 3.olan fenerbahçe gibi

Herşey güç tork ve beygir değil. Motorun dinamikleri çok önemli. Sen tutup 300 hp motor da yaparsın ama o motor viraja giremiyorsa, dengesi bozuksa, o gücü lastiğe aktaramıyorsa gelir onu 150hp lik motor geçer gider.

Ayrıca Honda nın Arge yapmadığına inanmak zor. Tabii ki motoru şaseyi vs geliştiriyorlardır. Ama bu yeni gelişmeler uzun testler sonucu istedikleri başarıyı vermiyor ise hala yarış kazanıp saat gibi işleyen güncel kombinasyonu bozmaya çok gerek yok.

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    yazacak başka bir yer bulamadım, aradım taradım konu da bulamadım. konu da açtım o da olmadı. en iyisi buraya yazayım.

Eski MotoGp şampiyonu Nicky Hayden dün İtalya'nin Rimini kentinde bisiklet antremanı yaptığız sırada, araba çarpması sonucu ciddi şekilde yaralandı. Durumu kritik. Geçmiş olsun, umarım kısa zamanda iyileşip yarışlara dönebilir.

http://www.worldsbk.com/en/news/2017...ing%20incident

https://www.thesun.co.uk/sport/35862...bicycle-italy/

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)