Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MotoGP'de sezonun ikinci yarışının da kazananı Vinales oldu

Motovento
    REKLAM ALANI
    admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

MotoGP Dünya Şampiyonası'nın ikinci yarışı Arjantin Grand Prix'sini kazanan Movistar Yamaha takımının İspanyol pilotu Maverick Vinales, 2'de 2 yaptı.

Motosiklet yarışlarının en önemli organizasyonu MotoGP'de sezonun ikinci ayak mücadelesi, Arjantin'in Termas de Rio Hondo şehri ile aynı adı taşıyan 4,8 kilometrelik pistte 25 tur üzerinden gerçekleştirildi.

Mücadeleye "pole" pozisyonundan başlayan Marc Marquez'in yarış dışı kalmasıyla Vinales, 41.45.060'lık derecesiyle rakiplerini geride bırakarak Katar'dan sonra Arjantin'de de birinciliğe ulaştı. Movistar Yamaha'nın İtalyan pilotu Valentino Rossi, takım arkadaşı Vinales'in 2.915 saniye gerisinde ikinci sırayı aldı. LCR Honda'nın Büyük Britanyalı sürücüsü Cal Crutchlow ise liderin 3.754 saniye arkasında üçüncü oldu.

Sezonun üçüncü yarışı ABD Grand Prix'si, 23 Nisan'da koşulacak.

Pilotlar klasmanı

Arjantin Grand Prix'sinin ardından pilotlar klasmanının ilk 5 sırası şöyle oluştu:

1. Maverick Vinales (İspanya) 50 puan
    2. Valentino Rossi (İtalya) 36
    3. Andrea Dovizioso (İtalya) 20
    4. Scott Redding (Büyük Britanya) 17
    5. Cal Crutchlow (Büyük Britanya) 16

Kaynak: Sporx

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Marc kardeşinin izinden gittiği için mutluyuz gururluyuz, şıkır şıkırız.
    Vinales'i henüz tanımıyorum, ama yıllar içerinde Pedrosa dışında sempatim olan bir İspanyol çıkmadı henüz. Bakalım :D

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Katalan cocuguyum her yerde carpisirim

Canli izleyen var mi hic internet uzerinden ? Bir kac sene once sopcast tarzi bir program uzerinden Hd izlemistim diye hatirliyorum. Hala mumkun mu bilmiyorum.

Lorenzo efendiyi bir kac sezon podyumda goremeyecegiz sanirim.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Dsmart var canlı izledim, Marquez liderken ön teker kaydı.Vinales liderliği alınca bırakmadı.Tek isteğim Rossi'nin bi şekilde aradan sıyrılıp şampiyon olması ama çok zor Vinales'in de bi kaç yarış düşmesi lazım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)