Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kenan Sofuoğlu bu hafta sonu İspanya’daki yarışa katılacak

Motovento
    REKLAM ALANI
    admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Elinden yaşadığı sakatlık nedeniyle Dünya Supersport Şampiyonası'nda sezonun ilk iki yarışına katılamayan milli sporcumuz Kenan Sofuoğlu bu hafta sonu İspanya’daki yarışa katılacak.

Dünya Supersport Şampiyonası'nda sezonun ilk iki yarışına katılamayan Kawasaki Puccetti Racing takımında yarışan milli sporcumuz Kenan Sofuoğlu, 2 Nisan'da İspanya Aragon Pisti'nde (5.077 Km.) yapılacak sezonun üçüncü yarışına çıkarak aylardır uzak kaldığı pistlere geri dönecek. Sezonun üçüncü yarışı 31 Mart Cuma günü serbest antrenmanlarla başlayacak. 01 Nisan Cumartesi günü Super Pole ile devam edecek İspanya yarışı, 02 Nisan Pazar günü TSİ 12:30’da Aragon Pisti’nde (16 tur-81.232 Km.) start alacak.

“RAKİPLERİMİN PUAN KAYBETMESİ BENİM İÇİN AVANTAJ”

Milli sporcumuz Kenan Sofuoğlu yaptığı açıklamada, yaşadığı sakatlık nedeniyle çok uzun süre motosikletinden ayrı kaldığını ve İspanya'daki yarışla bu hasretin sona ereceğini söyledi. Yarışlarda bazı iddialı pilotların puan çıkaramadığına işaret eden Sofuoğlu, "Şampiyonadaki puanlama açısından kendime, 'İlk iki yarışa katılmıyorum. Sezona eksi 50 puanla başlayacağım.' dedim. Eksi 50 puanı kapatıp şampiyon olmak bu işte çok zor fakat ilk yarışta birçok iddialı pilot puan çıkartamadı. Eksi 30 puanla şampiyonaya başlayacağım. Bu iyi bir sonuç. Aragon'da iyi bir başlangıç yapıp sezonu istediğim gibi tamamlayabilirsem inşallah eksi 30 puanı kapatabilirim. 4-5 aydır motordan uzak kaldım ve sakatlığı yaşadığım yer sol bileğim olsaydı, 'Yüzde yüz olarak Aragon'da hazırım.' diyebilirdim. Gaz kolunu kontrol ettiğim bileğimde sorun yaşamam işimi çok zorlaştırıyor. Tahminen 20 turluk bir yarışa çıkacağız. Böyle bir sakatlık ardından 20 turluk yarışta ne kadar dayanırım bilemiyorum. Havalar çok iyi gidiyor motora bineceğim günü sabırsızlıkla bekliyorum" dedi.

2017 DÜNYA SÜPERSPORT ŞAMPİYONASI KALAN YARIŞLAR
    2 Nisan: İspanya-Aragon
    30 Nisan: Hollanda
    14 Mayıs: İtalya-Imola
    28 Mayıs: İngiltere
    18 Haziran: İtalya-Misano
    20 Ağustos: Almanya
    17 Eylül: Portekiz
    1 Ekim: Fransa
    22 Ekim: İspanya-Jerez
    4 Kasım: Katar

Kaynak: Türkiye Motosiklet Federasyonu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    motorcu adam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 1000 FA
    Merhaba arkadaşlar,

ben bu Kenan ve Toprak gibi milli değerlerimizin yarışlarını kendi televizyonlarımızdan Yiğit Topun spikerliği ile izleyemediğimiz için şikayetçiyim. Emin olun onların yarışlarını izlemek inanılmaz heyecanlı. Superbike'ın (bizimkilerin yarıştığı organizasyon) web sitesinde Türkiyedeki yayıncının S sport tv olduğu yazıyor fakat pazar günkü yayın akışlarında yarış gözükmüyor. Mail olarak ulaşmaya çalıştım fakat cevap gelmedi. Belki birlik olursak ciddiye alınabiliriz.

Aşağıda benim attığım maili görebilirsiniz. Dilerseniz aynısı kullanabilirsiniz.

Gönderilen adress : bilgi@ssport.tv

Konu : Superbike yarışları

Merhaba,

Ben Kenan Sofuoğlu ve Toprak Razgatlıoğlunun yarıştığı World Superbike serisini takip ediyorum . Resmi sitelerinde Türkiyedeki yayıncılarının S sport tv olduğu yazıyor. Fakat bu pazar günü olucak yarışların yayın akışınızda görünmediğini fark ettim. Acaba bu serinin yarışları yayınlanıcakmı ? Yayın hakları sizdemi? Buna göre digitürk paketimi alacağım teşekkürler.

Buradan bahsettiğim belgeye ulaşabilirsiniz.

http://www.worldsbk.com/en/news/2017/WorldSBK+TV+coverage+to+reach+new+levels+for+2017

texas16nb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha 2008 fazer s2
    Kenan kendini geliştiremedi şu anda moto gp de yarışması gerekir.kenan nın bu sezonki rakiplerini tanıyan varmı.

Motosikleti
    cbf150, fzs600
    Düşmüş. Facebook sayfasında da "Benim istediğimi Allah istemiyorsa konu kapanmıştır" diye yorumlamış. Başarılarına hep sevindim. Ama inanıyorum, inanmıyor değilim. Ancak böyle şeyler görünce ve duyunca üzülüyorum nedense. Aynısı Arda TURAN için geçerli.

Bu işin inanç kısmı başka bir boyutta ve kişinin inanışları doğrultusunda kendi maneviyatını oluşturur. Bu işlerde ki başarıları inanışlar ile bağdaştırmayı kişinin kendi içsel düşünce tarzı, inanç anlayışı ve hissiyatları olarak görüyorum.

Saygılarımla.
    essegesse bunu beğendi.

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Alıntı doghouse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Düşmüş. Facebook sayfasında da "Benim istediğimi Allah istemiyorsa konu kapanmıştır" diye yorumlamış. Başarılarına hep sevindim. Ama inanıyorum, inanmıyor değilim. Ancak böyle şeyler görünce ve duyunca üzülüyorum nedense. Aynısı Arda TURAN için geçerli.

Bu işin inanç kısmı başka bir boyutta ve kişinin inanışları doğrultusunda kendi maneviyatını oluşturur. Bu işlerde ki başarıları inanışlar ile bağdaştırmayı kişinin kendi içsel düşünce tarzı, inanç anlayışı ve hissiyatları olarak görüyorum.

Saygılarımla.
    Caricasulo'ya çok uhrevi bir anlam yüklemiş Kenan böylece... Adeta kararların yer yüzündeki temsilcisi olmuş adam; inanan, tapınan çıkmasa bari...
    essegesse ve doghouse bunu beğendiler.
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)