Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Kenan Sofuoğlu Kariyerini Noktaladığını açıkladı!..

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    bajaj boxer
    Benim anlamadığım KENANa laf edenler sürekli ayni şeyleri söylüyorlar.KENAN motogpde şampiyon olsa başka bahaneler bulacaklar. Futbolda takim tutuyosunuz gs fB neyse superligde şampiyon oluyor sampiyonlar liginde başarısız oluyor gıkınız çıkmıyor.her sene maclarina gidiyorsunuz ama bile bile niye tek bi eleştiri yapmiyorsunuz avrupa basarisi olmadığında.

Adam 600lukle 1000liklerin derecesini geçiyor hala motogp motogp b.k var motogpde.

Güreşte şampiyon olan Sporcuya diyormusunuz hadi 80 kilodada şampiyon ol diye.hadi 90 kilodada şampiyon ol diye.diyemiyorsunuz çünkü adamin bransi gibi o kilosu.ve sporcuyu tanimiyorsunuz o yüzden de yorum yapmiyorsunuz.

Kenana muhalefetlik yapanlar %90 ı siyasi görüşünden ötürü eleştiri yapmiyorsa bende birşey bilmiyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Kenan'ı sevmeyenlerin büyük çoğunluğu siyasi görüşü nedeniyle sevmiyor.
    Peki ya sevenler?
    Gerçekten sportif başarılarından dolayı mı seviyorlar?

Hayır abicim.

Sevmeyenlerin çoğu neden sevmiyorsa, sevenlerin çoğu da aynı nedenden yani siyasi görüşünden dolayı seviyor.

Acıklı olan budur.
    Seveninin de sevmeyeninin de yaptığı işler umrunda bile değil.
    Olay bizden sizden olayı.

Helal Kenan diyenlerin çoğu bir tek yarışını bile seyretmemiştir.
    Seyredenlerin durumu şudur.
    Kenan'ın yarış haftalarında forum "beleşe nereden seyrederiz?"sorularıyla doluyor.
    Sevmek böyle mi olur?

İşte sporda bizden bir halt olmamasının nedeni budur.
    Sanatçı ya da sporcu görüş belirttiği andan itibaren artık herkesin sanatçısı veya başka bir deyişle milli olma durumunu yitirir.
    Tüm Türkiye'nin sevdiği sanatçılar bile tarafını belli ettiği anda geniş hayran kitlelerini kaybetmişlerdir.
    En iyi örnek Levent Kırca'dır.
    Mesela Hakan Şükür
    Yine Orhan Pamuk,Tarık Akan ülkedeki siyasi bölünmeden nasibini almış insanlardır.
    Örnekler çoğaltılabilir.

Kısaca ne kadar Kenan üzerinden yapılıyor olsa da tartışmanın özü görüş farklılığıdır.
    Kenan'ın yaptığı spor, başarıları ve yapacaklarının hiç bir önemi kalmamıştır.
    Üstelik her iki tarafta da bu böyledir.
    Seven için de,
    sevmeyen için de.
    SavageGarden, axios ve zabuzaretta bunu beğendiler.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mescaline adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim anlamadığım KENANa laf edenler sürekli ayni şeyleri söylüyorlar.KENAN motogpde şampiyon olsa başka bahaneler bulacaklar. Futbolda takim tutuyosunuz gs fB neyse superligde şampiyon oluyor sampiyonlar liginde başarısız oluyor gıkınız çıkmıyor.her sene maclarina gidiyorsunuz ama bile bile niye tek bi eleştiri yapmiyorsunuz avrupa basarisi olmadığında.

Adam 600lukle 1000liklerin derecesini geçiyor hala motogp motogp b.k var motogpde.

Güreşte şampiyon olan Sporcuya diyormusunuz hadi 80 kilodada şampiyon ol diye.hadi 90 kilodada şampiyon ol diye.diyemiyorsunuz çünkü adamin bransi gibi o kilosu.ve sporcuyu tanimiyorsunuz o yüzden de yorum yapmiyorsunuz.

Kenana muhalefetlik yapanlar %90 ı siyasi görüşünden ötürü eleştiri yapmiyorsa bende birşey bilmiyorum
    Demek istediğimizi senin örneğinle pekiştirelim o zaman.
    Hani 80 kiloluk adama 90 kiloda şampiyon ol diyemiyorsunuz dedin ya bizde diyoruzki evet 80kg da iyisin neden kendini geliştirip 90a çıkmıyosun.
    Ha madem çık(a)mıyosun o zaman istesem 90 kg olan adamları tek elimle yıkarım gibi cümleler kurmayacaksın.
    SAdece olay bundan ibaret

MANKU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia & YAMAHA
    Merak ettim siyasi görüşü neymiş? Herkes siyasi görüşü diyor.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı MANKU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siz Türkiye'de yaşamıyor musunuz? Hiç mi belli değil yani?

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Alıntı MANKU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ldp ye oy atıyomuş onu dyolar
    MotorKafa bunu beğendi.

Motosikleti
    benelli tnt 250
    Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ldp ye oy atıyomuş onu dyolar
    akpartiye basmıştır.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kenan'ı sevmeyenlerin büyük çoğunluğu siyasi görüşü nedeniyle sevmiyor.
    Peki ya sevenler?
    Gerçekten sportif başarılarından dolayı mı seviyorlar?

Hayır abicim.

Sevmeyenlerin çoğu neden sevmiyorsa, sevenlerin çoğu da aynı nedenden yani siyasi görüşünden dolayı seviyor.

Acıklı olan budur.
    Seveninin de sevmeyeninin de yaptığı işler umrunda bile değil.
    Olay bizden sizden olayı.

Helal Kenan diyenlerin çoğu bir tek yarışını bile seyretmemiştir.
    Seyredenlerin durumu şudur.
    Kenan'ın yarış haftalarında forum "beleşe nereden seyrederiz?"sorularıyla doluyor.
    Sevmek böyle mi olur?

İşte sporda bizden bir halt olmamasının nedeni budur.
    Sanatçı ya da sporcu görüş belirttiği andan itibaren artık herkesin sanatçısı veya başka bir deyişle milli olma durumunu yitirir.
    Tüm Türkiye'nin sevdiği sanatçılar bile tarafını belli ettiği anda geniş hayran kitlelerini kaybetmişlerdir.
    En iyi örnek Levent Kırca'dır.
    Mesela Hakan Şükür
    Yine Orhan Pamuk,Tarık Akan ülkedeki siyasi bölünmeden nasibini almış insanlardır.
    Örnekler çoğaltılabilir.

Kısaca ne kadar Kenan üzerinden yapılıyor olsa da tartışmanın özü görüş farklılığıdır.
    Kenan'ın yaptığı spor, başarıları ve yapacaklarının hiç bir önemi kalmamıştır.
    Üstelik her iki tarafta da bu böyledir.
    Seven için de,
    sevmeyen için de.
    pek katılmıyorum.
    zira kenanın olduğundan fazla göründüğünü beyan eden başlık altında, siyasi görüşü savunma konumunda olanlar tarafından dillendirildi ve bu sataşmayı yapanların art niyetli olduğu belirtildi. bu konu içerisinde de öyle.
    5 sezon şampiyonluk yaşadığını gururla söyleyenler özgüven eksikliğinden, daha dişli rakipler ile karşılaştığında podyum göremediğinden bahsetmediler.
    bahsedildiğinde ise fiziki şartlar, sponsorlar vb gibi argümanlar kullanıldı.

açıkçası ben tatmin olmadım.
    zira kenan üst lige çıkıp başarılı olamayıp kendi ligine geri dönmüştür.
    siyasi görüşü ya da felsefesi ne olur ise olsun bu coğrafyayı temsil iddiasını ortaya koyan kişi, benim yapabildiğim bu kadar diyemedi. işte eleştirilen bu bakış açısı. buna da kompleks deniliyor.

ki kenana yapılmış en ağır eleştiri trajik hayatında "o aileden kimse kaldı mı ya" denmesidir.
    "ben bu kadarını yapabildim, benden sonrakilerin çıtayı yükseltmeleri için çalışacağım" diyebilseydi eleştirenlerin yaklaşımı farklı olabilirdi.
    diyemedi.
    eleman da kendi mecrasında haklı, 3. ligde şampiyon olmak var 1. ligde ilk 10 içerisinde olamamak.

bir de herkes onun gibi düşünse her yarışa sadece marquezin, rossinin, lorenzonun çıkması lazım.

elemanı küçümsemeyelim, abartmayalım da.
    kenanı rol model alacak yarışçılarımız var.
    bu yüzden davranışlarına ve açıklamalarına dikkat etmeli.
    "sikinti değil, hepinizi yenerim, kardeş" demekle olmuyor.

artık sponsor sıkıntısı yoktur muhtemelen,
    kariyer hedefi de yok.
    buyursun çıksın üst kategorilere,
    kazansa da kazanmasa da yanında olalım.
    olur muyuz ?
    zabuzaretta bunu beğendi.

Coach_k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xciting R
    Bu forumda dahil bir çok yerde karşımıza hiçbirşeyi beğenmeyen tipler çıkmaya başladı. Hiçbir şeyden memnun olmuyorlar, herşeyi eleştiriyorlar, herşeyde bir kusur, bir beğenmemezlik...

Kenan sofuoğlu dediğin adam 5 kere bu klasmanda şampiyon oldu mu ? Peki bunu beğenmeye klavye başındaki delikanlı senin motosiklet kariyerin nedir ? Daha doğurus hayatında 1 kere piste çıktın mı ? Hayatında motosiklet için ne feda ettin ? Google live stream araması yapıp motogp izleyene tipler burada Kenan Sofuoğlunu eleştiriyor...

Eleştiri olmadan, fikirler ifade edilmeden ilerleme olmaz bu batının neden bizden ileri olduğunun açık sebebidir. Fakat güzel ülkemin güzel düşünürlerinin de çok sevdiğim bir lafı vardır " Bir lafa bakarım birde söyleyene..."
    Straights are for Fast Bikes, CORNERS are for FAST RIDERS !

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Arkadaşlar, şu mantığı bırakın. Sen motosiklette ne kadar başarılısın ki Kenan'ı eleştirmeye hakkın olsun. Bu mantıkla hiçbir filme kötü diyemeyiz (Öyle ya, biz hiç film yönettik mi?), hiçbir doktora kötü diyemeyiz (Öyle ya, biz hiç doktorluk yaptık birini iyi ettik mi?), hiçbir evin planına kötü diyemeyiz (Kardeş sen bir plan yap da görelim der mimar bize) vs vs. Bu mantık, karşıt görüşe geçerli bir karşılık veremeyenlerin bulduğu savunmadır, kimse kusura bakmasın. O mantıkla, hadi siyasetin kıyısından geçelim, hiçkimse hiçbir partinin siyasi başkanını eleştiremez, yoksa adama sorarlar sen hiç parti yönettin mi diye. Aynı şekilde belediye başkanından tutun banka müdürüne kadar kimseyi eleştiremezsiniz. Sen hiç banka yönettin mi ki beni eleştiriyorsun, buyur gel sen yönet derler adama.
    zheroen, Siyahi, mehmettayfur ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Sigarayı bıraktım...
    Artık elektronik sigara içecem gibi bişey anladım..

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Eveeeet. kariyer bitti. Sıra geldi siyasete. Artık Hakan Şükür, Hidayet gibi yalaka sporcular kervanına katılıp kendisine bol maaşlı bir mevkii bulabilir. Boşuna mı yapıştırmı reisinin fotosunu motoruna...

polo34, mehmettayfur, takendy ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, şu mantığı bırakın. Sen motosiklette ne kadar başarılısın ki Kenan'ı eleştirmeye hakkın olsun. Bu mantıkla hiçbir filme kötü diyemeyiz (Öyle ya, biz hiç film yönettik mi?), hiçbir doktora kötü diyemeyiz (Öyle ya, biz hiç doktorluk yaptık birini iyi ettik mi?), hiçbir evin planına kötü diyemeyiz (Kardeş sen bir plan yap da görelim der mimar bize) vs vs. Bu mantık, karşıt görüşe geçerli bir karşılık veremeyenlerin bulduğu savunmadır, kimse kusura bakmasın. O mantıkla, hadi siyasetin kıyısından geçelim, hiçkimse hiçbir partinin siyasi başkanını eleştiremez, yoksa adama sorarlar sen hiç parti yönettin mi diye. Aynı şekilde belediye başkanından tutun banka müdürüne kadar kimseyi eleştiremezsiniz. Sen hiç banka yönettin mi ki beni eleştiriyorsun, buyur gel sen yönet derler adama.
    eyvallah da;

bütünüyle "eleştirilebilirlik" tarifin üzerinden konuyu değerlendirmek eksik kalır.
    el insaf diye de birşey var,
    halihazırda türkiye'nin en başarılı motosiklet sporcusu, bu gerçek gözardı edilmeden eleştirilmelidir.
    sezar'ın hakkı bu.

"sıkıysa sen başar" ifadelerinin altında biraz da bunun olduğunu düşünüyorum.
    yani hepi topu bir avuç motor sporcun varken, bunların "en başarılısı"nı "eleştirmek için yarışçı mı olmak lazım?" gibi bir argümanla topa tutmak kıyımdır, adam biçmektir.
    sırf sofuoğlu'nun şahsında değil, başarı biçen bu yaklaşım "türklerde zebaniye gerek yok, birbirlerini aşağı çekiyorlar" fıkrasının tecellisi.
    eleştiri siyasi intikam, çekememezlik ya da boşboğazlıktan ziyade nesnel ve adil olmalıdır.

ve evet; doktorun, yöneticinin, sporcunun neyi nasıl yapması gerektiğiyle ilgili bir fikri yokken şiddetle eleştirmek hariçten gazel okumaktır.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı luciphere adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar biraz sakin.
    Kenan gerçektende başarılı bir sporcu. bunu onu en ağır eleştirenler bile kabul ediyor. ancak yanıldığınız bir nokta varki rossi bile en şaşalı dönemlerinde italyanlar eleştirirdi. eleştirmek kötü bir şey değildir hakaret olmadığı sürece. misal bu basın toplantısında dile getirdiği şeyleri bende anlamadım saçmalamış lakin bunun siyasi görüşle alakası yok adam adapazarlı illa başarılı oldu diyede hakan çalhanoğlu ile yapmış olduğu özel yazışmaları sosyal medyaya verecek kadar düşüncesiz bir insanı eleştirmek çok şaşırtmamalı. kendisi dindar biri belli zaten problemde burda. dindarım diyen insanlar daha bir dikkatli olmalı malzeme vermemelidir.
    kendisini kutluyorum herşey bir yana kolay değil başardığı şey. Herkese iyi forumlar...
    eleştirilere laf söyleyen yok zaten ama alay ediyorlar. bana küfür etsinler ama dalga geçip alay etmesinler. insan değer verdiği birine küfür eder oysaki dalga geçip alay ediyorsa onu bir hiç olarak görüyordur ve bu çok yanlış.

dalga geçmek ve hakaret etme işi küfüre göre daha ağır bir durum bence.

(hakkaten insan değer verdiğinemi küfür eder :D neyse laf olsun diye yazdım ama diğerleri doğru)

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:47 ----------

Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pek katılmıyorum.
    zira kenanın olduğundan fazla göründüğünü beyan eden başlık altında, siyasi görüşü savunma konumunda olanlar tarafından dillendirildi ve bu sataşmayı yapanların art niyetli olduğu belirtildi. bu konu içerisinde de öyle.
    5 sezon şampiyonluk yaşadığını gururla söyleyenler özgüven eksikliğinden, daha dişli rakipler ile karşılaştığında podyum göremediğinden bahsetmediler.
    bahsedildiğinde ise fiziki şartlar, sponsorlar vb gibi argümanlar kullanıldı.

açıkçası ben tatmin olmadım.
    zira kenan üst lige çıkıp başarılı olamayıp kendi ligine geri dönmüştür.
    siyasi görüşü ya da felsefesi ne olur ise olsun bu coğrafyayı temsil iddiasını ortaya koyan kişi, benim yapabildiğim bu kadar diyemedi. işte eleştirilen bu bakış açısı. buna da kompleks deniliyor.

ki kenana yapılmış en ağır eleştiri trajik hayatında "o aileden kimse kaldı mı ya" denmesidir.
    "ben bu kadarını yapabildim, benden sonrakilerin çıtayı yükseltmeleri için çalışacağım" diyebilseydi eleştirenlerin yaklaşımı farklı olabilirdi.
    diyemedi.
    eleman da kendi mecrasında haklı, 3. ligde şampiyon olmak var 1. ligde ilk 10 içerisinde olamamak.

bir de herkes onun gibi düşünse her yarışa sadece marquezin, rossinin, lorenzonun çıkması lazım.

elemanı küçümsemeyelim, abartmayalım da.
    kenanı rol model alacak yarışçılarımız var.
    bu yüzden davranışlarına ve açıklamalarına dikkat etmeli.
    "sikinti değil, hepinizi yenerim, kardeş" demekle olmuyor.

artık sponsor sıkıntısı yoktur muhtemelen,
    kariyer hedefi de yok.
    buyursun çıksın üst kategorilere,
    kazansa da kazanmasa da yanında olalım.
    olur muyuz ?
    keşke herkes senin gibi eleştiri yapsa. eline ağzına sağlık. işte sende saygıyı hakeden insanlardansın. bunu demek istedim. benim ne kananla nede partiyle işim olur. ben sadece super sport hastasıyım. ama alamadım bir tane ss

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    Bu adamı mütevazı diye, bana çay ikram etti diye yok efendim ne acılar çekti diye savunanları anlamıyorum. Hele birisi bu adamın fotoğraflarını paylaşmış annesi sebze ayıklarken, kuma arapça bir şeyler karalamışken, yer sofrasında yemek yerken, gazete kaplı masada yemek yerken falan fişman. Bunun alçakgönüllülükle mütevazılıkla ne alakası var be kardeşim. Aynı adamın müstakil villasının 3. katından havuzuna atlarken sakatlandığı videosunun veya yüce cumhurbaşkanı hazretlerimizin yanında olduğunu belirten karenin paylaşılmaması ise bana FESAT geliyor. Bu adam bu yolu kendi seçti birçok günümüz sanatçısı(!) gibi sonuçlarına da katlanmak zorunda. Benim bildiğim inanç insan ile yaratan arasında kalınca güzel bir şey, başkalarına bunu gösterme çabaları, insanların gözüne sokma çabaları EKSİKLİK, YAPMACIKLIK göstergesidir. Motor sporları pahalıdır, herkes yapamaz. Bu adamın bütün sülalesi motosiklet sporları ile içli dışlı olmuş insanlar, YANİ acınacak durumda değil kendileri. Herkesin siyasi görüşü kendinedir. Mesela ben uzun yıllardır tanıdığım birçok kişiye sırf ilişkiler bozulmasın diye politik yaklaşarak siyasi görüşümden hiç söz etmemişimdir lakin bu adam bütün Türkiye'ye bir haykırmadığı kalmıştır, yanlıştır, sonuçlarına katlanmak zorunda kalırsınız böyle. Bu ülke ile ilgili bir şey eleştirdiğin zaman terörist ilan ediliyorsun, bu da o misal işte. Herkes istiyor ki ülkede her şey güllük gülistanlık bahsedilsin, kimse kötü konuşmasın, kendi cehaletimizde güzel güzel boğulalım. Bir de bu adamın ne dediği hakkında en ufak bir fikri olan varsa paylaşırsa sevinirim. NEDİR?

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı zabuzaretta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu adamı mütevazı diye, bana çay ikram etti diye yok efendim ne acılar çekti diye savunanları anlamıyorum. Hele birisi bu adamın fotoğraflarını paylaşmış annesi sebze ayıklarken, kuma arapça bir şeyler karalamışken, yer sofrasında yemek yerken, gazete kaplı masada yemek yerken falan fişman. Bunun alçakgönüllülükle mütevazılıkla ne alakası var be kardeşim. Aynı adamın müstakil villasının 3. katından havuzuna atlarken sakatlandığı videosunun veya yüce cumhurbaşkanı hazretlerimizin yanında olduğunu belirten karenin paylaşılmaması ise bana FESAT geliyor. Bu adam bu yolu kendi seçti birçok günümüz sanatçısı(!) gibi sonuçlarına da katlanmak zorunda. Benim bildiğim inanç insan ile yaratan arasında kalınca güzel bir şey, başkalarına bunu gösterme çabaları, insanların gözüne sokma çabaları EKSİKLİK, YAPMACIKLIK göstergesidir. Motor sporları pahalıdır, herkes yapamaz. Bu adamın bütün sülalesi motosiklet sporları ile içli dışlı olmuş insanlar, YANİ acınacak durumda değil kendileri. Herkesin siyasi görüşü kendinedir. Mesela ben uzun yıllardır tanıdığım birçok kişiye sırf ilişkiler bozulmasın diye politik yaklaşarak siyasi görüşümden hiç söz etmemişimdir lakin bu adam bütün Türkiye'ye bir haykırmadığı kalmıştır, yanlıştır, sonuçlarına katlanmak zorunda kalırsınız böyle. Bu ülke ile ilgili bir şey eleştirdiğin zaman terörist ilan ediliyorsun, bu da o misal işte. Herkes istiyor ki ülkede her şey güllük gülistanlık bahsedilsin, kimse kötü konuşmasın, kendi cehaletimizde güzel güzel boğulalım. Bir de bu adamın ne dediği hakkında en ufak bir fikri olan varsa paylaşırsa sevinirim. NEDİR?
    düşüncelerinde haklısın, katılıyorum sana.

kenanın yaptığı konuşmada üstü kapalı artislik yapması hoş olmamış. mütevazi bir insan hiç millete meydan okur mu? gerçekten tutarsız konuşma yapmış ve bunu duygularına hakim olamayan ve tam olgunlaşmamış insanlar yapar ancak.

şahsen ben motosikletin yanı sıra ses sistemlerine meraklıyımdır. bende para ..k(çok) olsa :D şu anda bilgisayarıma bağlı olan amfi 1000 watt değil 6 bin watt olurdu ve aynı şekilde 1000 watt harward yerine focal marka 5 bin watt bir bass kullanırdım. benim odam küçük bir disko gibi ve bam güm baslı tekno müzikler çok severim.

bunun dışında spor yapmak ve ziyafet çekmek zevk alanım oluyor ve en büyük hevesimde motosiklet işte.

benim bütün işim gücüm bunlar, ha buyursun herkes bunları ben herkesle paylaşırım ve seven olursa aynı şeye sahip olmaları için yardım ederim ama bakın ben evde kopuyorum yada bakın ziyafet çekiyorum yada bakın sporcu böyle olur falan diye resim çekinip paylaşmıyorum ve paylaşmamda hayatta. çünkü ben bunları sevdiğim için yapıyorum, millete gösteri olsun diye yapmıyorum.

namaz kılıp dua ediyorsam bunu kesinlikle resimleyip paylaşmam ve paylaşanlarıda hoş görmüyorum açıkçası. namaz kılıyorsan, zikrediyorsan, oruç tutuyorsan, hacca gidiyorsan, kelime-i şahadet getiriyorsan ve zekat veriyorsan bunları borcun ve farz olduğu için yapıyorsundur.

bunları fotolayıp göstermek seni iyi bir insan yapmaz hatta son dönemlerde bu ters tepki yapıp kötü görünmeni sağlayabilir çünkü artık dini kullanıp insanların hakkını yiyen çok insan var ve bunlar allaha hesap veremeyecekler. onlar bu dünyada akıllı olduklarını ve işlerini iyi yürüttüklerini zannedecekler. ama öldükten sonra hiç bir anlamı kalmayacak, bu dünyada krallar gibi yaşadılar ama kul hakkına girdiler. nimetleri o kadar kısıtlı bir dünyayı sonsuz nimetlere sahip ebedi hayata değiştiler.

başımızdaki en yetkili insan (r.t.e.) hırsızlığını ört pas etmeye çalışıp dini kullanarak insanları bazı konularda uyutmaya çalışıyor.

televizyonda 100 liraya bir çuval bal satanlardan tutun 39,90 tl ye her derde deva ilaçlar satılıyor. tayyip sağolsun ben eminimki bu yalan pazarlamacılıktan bile tayyip para kazanıyor ve yine olan saf insanlara oluyor.

bizim burda abimiz 35 yaşına geldi dümdüz çalışır, ev bark sahibi değil ve bekar. tayyip der durur hep ama bir yandan 100 liraya tayyipin sattığı bir çuval bala para verip yiyemeden attıklarını söyler.

yani, tayyipin yakınları yolsuzlukla suçlanıyor ve bu dolandırıcılığa tayyip göz yumup halka unutturmaya çalışıyorsa ve eline kuranı alıp okuyorsa, kusura bakmayın arkadaşlar ben hocalardan hiç hazetmiyorum ve çok tehlikeli ve korkulacak insanlar. bunu bilin yeter. cübbeli ahmet hoca dışında diğerleri hiç samimi değil o yüzden benim gözümde değerli olan hoca cübbeli ahmet hoca şu anda. en azından sürekli bir göz boyama halleri yok adamda.

özet: yani müslümanlık gösterisi yapan insanların yadırganmasını açıklamaya çalıştım. şahsen çok müslüman insanların cehennem odunu olduğuna inanıyorum. gerçek bir müslümanı herker ama herkes sever. bir gavur bile gerçek bir müslümanı tanısa onu çok sever ve gavur müslüman olmaya karar verir öyle söyleyeyim size.

müslüman gibi görünüp jilet gibi keskin kumaş bantolon takım elbise giyip kendini farklı sınıf bir insan gösterenler hiç bir zaman hoş görülmeyecekler.
    zabuzaretta bunu beğendi.

Motosikleti
    Daelim S3 Advance 250
    Süper Şampiyon, sana sonsuz teşekkürler, 5 kez dünya şampiyonu olarak bizleri,Türk Milletini gururlandırdın ya, herşeyin en iyisine layıksın, herşey gönlünce olsun, en derin sevgi ve saygılarımla,Allahın selamı ve bereketi senin, tüm ailenin ve milletimizin üzerine olsun

Motosikleti
    MT-25
    Tebrikler , Kenan Sofuoglu.

Memory42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 , CBR 650F, Rc 390
    Yazılanlar hayret verici gerçekten, bir konunun ucu elinde sonunda siyasete girecek başka yolu yok. Ayrıca teşekkür ediyorum canı gönülden yaptıkları için teşekkürler Kenan Sofuoğlu. Daha yanındaki insana faydası olmayan bir çok eleştirmen yine enine boyuna sallamış insaf yani, sanırsınız kendileri bir okadar doğru bir okadar haklı ve bir okadar mutevazi Pesss...

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)