Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2016 MotoGP Dünya Şampiyonu Marc Marquez oldu

Motovento
    REKLAM ALANI
    admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

MotoGP Dünya Şampiyonası'nın 15. ayağı Japonya Grand Prix'sini kazanan Repsol Honda takımının pilotu Marc Marquez, bitime 3 yarış kala şampiyonluğa ulaştı.

Motosiklet yarışlarının en önemli organizasyonu MotoGP'de sezonun 15. ayağı, Japonya'nın Motegi kentiyle aynı adı taşıyan 4,8 kilometrelik pistte, 24 tur üzerinden yapıldı.

Yarışa 3. sıradan başlayan Movistar Yamaha'dan Jorge Lorenzo, startta liderliğe yükseldi. Fakat Repsol Honda'nın şampiyona lideri sürücüsü Marc Marquez, 4. turdaki atağıyla liderliği Lorenzo'dan aldı.

Pilotlar klasmanında Marquez'e en yakın isim olan Movistar Yamaha'dan Valentino Rossi, 6. turda takım arkadaşı Lorenzo'yu geçerek 2'nciliğe çıktı ancak bir tur sonra yaptığı kaza sonucu yarışa veda etti.

Mücadeleyi, liderin yaklaşık 3 saniye arkasında 2. sırada götüren Lorenzo, bitime 5 tur kala motosikletinin kontrolünü kaybetti ve mücadeleyi terk etmek zorunda kaldı.

Damalı bayrağı ilk sırada gören Marquez böylece pilotlar klasmanındaki en yakın takipçisi Rossi ile arasındaki puan farkını 77'ye çıkardı ve sezonun bitimine 3 yarış kala şampiyonluğunu ilan etti. Bu sezon 5'inci, MotoGP kariyerinin 29. birinciliğini elde eden 23 yaşındaki İspanyol pilot, 2013 ve 2014'ten sonra 3. şampiyonluğuna ulaştı.

Ducati'den Andrea Dovizioso, liderin 2.9 saniye arkasında 2. oldu. Marquez'den 4.1 saniye sonra bitiş çizgisini geçen Suzuki Ecstar'dan Maverick Vinales ise 3. sırayı aldı.

Sezonun 16. yarışı Avustralya Grand Prix'si, 23 Ekim'de koşulacak.

PİLOTLAR KLASMANI

Japonya Grand Prix'sinin ardından pilotlar klasmanının ilk 5 sırası şöyle oluştu:

1. Marc Marquez (İspanya) - 273 puan
    2. Valentino Rossi (İtalya) - 196
    3. Jorge Lorenzo (İspanya) - 182
    4. Maverick Vinales (İspanya) - 165
    5. Dani Pedrosa (İspanya) - 155

Kaynak: Haberturk

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    RiDeR_2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX RoadraceR
    21 tur kala 1.liği eline alan Marqueze yetişmeye çalışan rossi yarışın bitimine 18 tur kala viraj10da kaza yaptı, motoru üzerine düşen rossinin bacağı şampiyonluk umutlarıyla birlikte motorunun altında sıkışıp kaldı

Bunun sonucu 2.liğe yükselen Lorenzo, arkadan bastıran Doviye uzun süre dayansa da 5tur kala viraj9da yaptığı kazayla yarış dışı kaldı

21 tur kala yarış liderliğini eline alan Marquez, yanına yarış boyu kimseyi yaklaştırmayarak Japonyada 2016 MotoGP Dünya Şampiyonu oldu.

Marquezin
    4sene içinde 3. MotoGP şampiyonluğu
    Ve
    5 GP şampiyonluğuna ulaşan en genç Şampiyon

ayvazdeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 500F
    Birincisi.. 93 ün teknik ekibini ve marquezi kutluyorum...
    ve fakat ikincisi...lorenzo denen 99.. takım işte böyle satılır diye düşünüyorum..gecen senenin diyetini ödemiştir diye düşünüyorum..
    geçen sezonun son iki yarışında 93 ve 99 un yaptıklarını görünce ve bugün 46 düştükten sonra muhtemelen lorenzonun iç sesi şöyle demiştir.." ulen bu çocuğun gecen seson benim için yapmadığı çirkeflik kalmadı..şimdi tam sırası..46 gitti..fark çıktı 77 ye..bende bi punduna getirip düşersem bu yarışta şampıyon olur bu çocuk..şu hala bize kök söktüren 46 da avucunu yalar..de haydi şu virajda düşüyoruuuum..hooop düştüüüm.."
    bence rossi düştükten sonra lorenzo bir kaç tur bunun muhasebesini yapmış ve düşmüştür..
    rossinin yüz ifadesine dikkat ederseniz alaycı bir gülümseme oluştu lorenzo düşünce..
    dediğim gibi..geçen sezonun son iki yarışındaki ikiliyi izleyince bugün ellerine geçen bu fırsatı iyi değerlendirdiler bence..

ben yinede hondayı tebrik ediyorum..başardıkları iş büyük..

RiDeR_2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX RoadraceR
    Alıntı ayvazdeniz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birincisi.. 93 ün teknik ekibini ve marquezi kutluyorum...
    ve fakat ikincisi...lorenzo denen 99.. takım işte böyle satılır diye düşünüyorum..gecen senenin diyetini ödemiştir diye düşünüyorum..
    geçen sezonun son iki yarışında 93 ve 99 un yaptıklarını görünce ve bugün 46 düştükten sonra muhtemelen lorenzonun iç sesi şöyle demiştir.." ulen bu çocuğun gecen seson benim için yapmadığı çirkeflik kalmadı..şimdi tam sırası..46 gitti..fark çıktı 77 ye..bende bi punduna getirip düşersem bu yarışta şampıyon olur bu çocuk..şu hala bize kök söktüren 46 da avucunu yalar..de haydi şu virajda düşüyoruuuum..hooop düştüüüm.."
    bence rossi düştükten sonra lorenzo bir kaç tur bunun muhasebesini yapmış ve düşmüştür..
    rossinin yüz ifadesine dikkat ederseniz alaycı bir gülümseme oluştu lorenzo düşünce..
    dediğim gibi..geçen sezonun son iki yarışındaki ikiliyi izleyince bugün ellerine geçen bu fırsatı iyi değerlendirdiler bence..

ben yinede hondayı tebrik ediyorum..başardıkları iş büyük..
    Haha iyi yazmışsın ama atladığın can alıcı bir nokta var

Rossinin düşmesiyle birlikte fark 77ye çıktı ve sezonun bitimine 3 yarış kala rossi tüm yarışları kazanıp Marquez hepsinde sıfır çekse bile rossi şampiyon olamıyor rossinin düşmesiyle şampiyonluk umutları Marquezin bu yarışta hata yapmasına kalmıştı ki Marquez çok iyi bir yarış çıkararak rossi dahil kimseyi yanına yakınlaştırmadı, rossi de yaklaşmaya çalışırken düşüp kendi bacağına sıktı

rossinin avcunu yalamasının Lorenzonun düşmesiyle zerre alakası var mı bu durumda? Yok. rossi zaten düştüğü anda avcunu yaladı.
    webingo bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Barkın Bayoğlu'nun da dediği gibi 93 ve 99 şampiyon olabilirsiniz ama adam değilsiniz.Seneye inşallah Rossi alır.

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    kenan olsa bunların alayını .... şampiyon kenan heyt be

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kenan olsa bunların alayını .... şampiyon kenan heyt be
    moto gp de onu parçalarlar oraya gidemez 600 cc de çömezlerle takılıyor

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    e adam dunya şampiyonu ? kandırıldık mı

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    https://youtu.be/ILIyPA_vdso?t=556" width=320 height=288 type=application/x-mplayer2 controller="true" loop="0" transparentstart="1" autostart="false">
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

webingo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Bu adam bir harika dostum. Marq düşmanları Rossiciler doluşur şimdi buralara :D

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    28 GP yarışçısının 10 u İSPANYOL,
    ilk 5'in de 4'ü İSPANYOL pilot,
    Bizim daha çok ekmek yememiz lazım ülke olarak.
    ispanyada her bin kişiye 105 motosiklet düşerken , canım ülkemde 30 tanecik düşüyor,
    Her anne baba benim çocuğum doktor, mühendis , avukat vs olsun diye biryerlerini yırtıyorken
    sporcu olsun diye çırpınanı çok nadir.

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    Kenan SOFUOĞLUNA "Çoluk çocuk ile yarışıyor ve bu yüzden Kenanın şampiyonluklarının içi boş." diyenlerden bu konuyla ilgili bekledigim yorum :

• "Bu Marquez kaç yaşında arkadaşlar 1993 doğumlu yani resmen çoluk çocuk. Bunlarla yarışıp hem de şampiyon olamayan Rossi(37) ve Lorenzoyu (29) kınıyorum. Artık klasman olarak buralarda çoluk çocuk ile mi yarışıyorlar? Hem de bu çoluk çocuklara şampiyonluk mu bırakıyorlar? Bu olamaz! Derhal kendinize 30 yaş altının giremeyeceği bir liste hazırlayın yarışları baştan alacağız. Eğer çoluk çocukla yarışırsanız ben sizi sporcu olarak bile görmem.

Maverik Vinales kardeşimize bakar mısınız çocuk daha ergenlik döneminde sayılır, 1995 doğumlu yani ben Rossinin yerinde olsam çoluk çocuk ile yarışmam. Niçin bu yaşta çoluk çocuklara şampiyonluk veriliyor? Bu yaştaki çoluk çocuğu yarışta geçemeyenlerin (mesela Rossinin) şampiyonluklarını iptal mi etsek yani çoluk çocuklarla yarışan adamın başarısı şampiyonluğu bence boştur .
    ??????? 😬

Nooldu? Hasta mı oldun ekşici çocuk ?????

Ms_TunC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı RedCBR125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kenan SOFUOĞLUNA "Çoluk çocuk ile yarışıyor ve bu yüzden Kenanın şampiyonluklarının içi boş." diyenlerden bu konuyla ilgili bekledigim yorum :

• "Bu Marquez kaç yaşında arkadaşlar 1993 doğumlu yani resmen çoluk çocuk. Bunlarla yarışıp hem de şampiyon olamayan Rossi(37) ve Lorenzoyu (29) kınıyorum. Artık klasman olarak buralarda çoluk çocuk ile mi yarışıyorlar? Hem de bu çoluk çocuklara şampiyonluk mu bırakıyorlar? Bu olamaz! Derhal kendinize 30 yaş altının giremeyeceği bir liste hazırlayın yarışları baştan alacağız. Eğer çoluk çocukla yarışırsanız ben sizi sporcu olarak bile görmem.

Maverik Vinales kardeşimize bakar mısınız çocuk daha ergenlik döneminde sayılır, 1995 doğumlu yani ben Rossinin yerinde olsam çoluk çocuk ile yarışmam. Niçin bu yaşta çoluk çocuklara şampiyonluk veriliyor? Bu yaştaki çoluk çocuğu yarışta geçemeyenlerin (mesela Rossinin) şampiyonluklarını iptal mi etsek yani çoluk çocuklarla yarışan adamın başarısı şampiyonluğu bence boştur .
    ??????? ��

Nooldu? Hasta mı oldun ekşici çocuk ?????
    löp sesi buralardan duyuldu

Motosikleti
    2011 Triumph Tiger 800
    Alıntı Ms_TunC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    löp sesi buralardan duyuldu
    Evet löp sesi buradan duyuldu. Bomboş bir çukura atılan taşın dipteki suya ulaşması gibi bir löp sesi. Siz konuyu çok yanlış anlamışsınız...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)