Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kenan Sofuoğlu üst üste 3. kez zirvede

Motovento
    REKLAM ALANI
    Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda

Motosiklette Dünya Supersport Şampiyonası'nın İtalya'da düzenlenen 5. etabını kazanan Kawasaki Puccetti pilotu Kenan Sofuoğlu, üst üste 3. galibiyetini aldı. Sofuoğlu yarış için İtalya'ya gitmeden önce iki aylık oğlu Hamza'nın beyin kanaması haberiyle büyük üzüntü yaşamış ve "Yarışa gidip gitmeme konusunda ne yapacağıma karar vermekte zorlandım. Oğlum için İtalya yarışını kazanmak istedim ve gitmem gerektiğini hissettim. Allah bizi ağır bir imtihanla sınıyor. Buna da şükür etmek zorundayım" açıklamasında bulunmuştu.

İtalya'nın Imola kentiyle aynı adı taşıyan 4 bin 936 metrelik pistte 17 tur üzerinden yapılan mücadeleye "pole" pozisyonundan başlayan MV Agusta Reparto Corse'nin Fransız pilotu Jules Cluzel, kalkış anında yerini korudu. Imola'daki yarışta birincilik mücadelesi, Cluzel ile Kenan Sofuoğlu arasında geçti. Yarışa ikinci sıradan başlayan Sofuoğlu, 6. turda yaptığı atakla rakibini geride bıraksa da yerini koruyamadı. Ataklarına devam eden milli motosikletçi, 9. turda geçtiği Cluzel'i yarış sonuna kadar arkasında tutmayı başardı.

Razgatlıoğlu 4. kez zirvede

Kawasaki Puccetti takımı adına Avrupa Superstock 600 Şampiyonası'nda mücadele eden 18 yaşındaki Türk motosikletçi Toprak Razgatlıoğlu da dün aynı pistte yapılan yarışı kazandı. Razgatlıoğlu, böylece sezonun ilk 4 yarışını da kazanmış oldu.

Sürücüler ve markalar klasmanı

Sezonun 5. yarışının ardından sürücüler klasmanında ilk 5 ve markalar klasmanındaki puan durumu şöyle:

Sürücüler klasmanı

1. Kenan Sofuoğlu (Türkiye) - 105 puan
    2. Patrick Jacobsen (ABD) - 68
    3. Jules Cluzel (Fransa) - 65
    4. Lorenzo Zanetti (İtalya) - 57
    5. Ratthapark Wilairot (Tayland) - 46

Markalar klasmanı

1. Kawasaki - 105
    2. MV Agusta - 83
    3. Honda - 83
    4. Yamaha - 25

WSBK Yarış Sonuçları 5. Hafta İtalya

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ufuk ARSLAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    helal olsun kardeşime. rabbim ogluna saglık versin. onuda senin gibi bayragımızı dalgalandırırken görmek nasip etsin.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Adam adam... türkiyenin gururu

Blackjet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym fiddle II-Bajaj Pulsar 200 NS
    toprak razgatlıoğlu harunun ve kenanın yarışlarının hepsi var bu kayıtta kaldırılıyor bir süre sonra bu adamı takip ediyorum youtubeda izleyemediğim tüm yarışları paylaşıyor gerçi kenanı canlı izliyoruz da toprağı maalesef canlı yayınlamıyorlar çoğu zaman ...

https://www.youtube.com/watch?v=Ii2KyLy9Im4

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    yarışı canlı izlemiştim fakat önceki yarışta kaza olduğundan tören ve röportajlar yayınlanmamıştı yayın kısa kesilmek zorunda kalmıştı ,dün netten yarışı tekrar izlediğimde kenan ın surat ifadesini görünce üzüntüm katlandı kenan çok kötü gözüküyordu allah şifa versin hamza bebeğe

sezon zaten bitmişti benim gözümde kenan ve toprağın kalitesi çok fazla diğer rakiplerine göre böyle bir ortamda bile yarış kazanıyorsa iş bitmiştir şampiyonlukları hayırlı olsun cluzel bile kenanı övüyorsa yarış sonrası röportajında

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Oğlu için neden yarıştı ki

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)