Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2014 Dakar Rallisi’ne yeni rota

Motovento
    REKLAM ALANI
    admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Dakar Ralllisi’nin 2014 yılında koşulacak rotası Fransa’nın başkenti Paris’te açıklandı. İlk adıyla Paris – Dakar Rallisi olarak bilinen dünyanın en önemli yol dışı yarışı, 36 yıllık tarihinde ilk kez Bolivya’da da koşulacak.

Dakar Rallisi Direktörü Etienne Lavigne, 2014 yarışı ile ilgili, “Olağanüstü bir sezon geçireceğiz. Üç ülkede iki farklı rota olacak. Biri kamyon ve otomobiller için Arjantin ve Şili’den geçecek bir rota. Diğer güzergah ise motosiklet ve quadlar için Arjantin, Bolivya ve Şili topraklarında devam edecek. Güney Amerka kıtasının kalbine ulaşacağız.” dedi.

Dakar Rallisi’nin 9 bin kilometrelik rotası Arjantin’in sürücüler için maceralarla dolu kanyonları ile Şili’nin ünlü Atacama Çölü’nden de geçecek.

36. Dakar Rallisi’ne 175 bisiklet, 151 otomobil, 71 kamyon ve 41 de quad olarak adlandırılan dört tekerlekli motosiklet sınıfında araç olmak üzere toplam 438 araç katılacak.

50 ülkeden rallicinin yarışacağı mücadele 190 ülkeye televizyon yayınlarıyla ulaşacak.

13 etaptan oluşacak Dakar Rallisi, 5 Ocak’ta Arjantin’in Rosario şehrinde başlayacak ve 18 Ocak’ta Şili’nin Valparaiso kentinde sona erecek.

Kaynak: Euronews

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    askersss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA DEAUVİLLE NT 700 VA ABS 2006
    6. Dakar Rallisi’ne 175 bisiklet, 151 otomobil, 71 kamyon ve 41 de quad olarak adlandırılan dört tekerlekli motosiklet sınıfında araç olmak üzere toplam 438 araç katılacak.(Motosikletler nerede?)
    "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal isen, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olmalısın"

jook - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL650XT
    evet ya bende anlayamadım onu

altınkartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bisikletten kasıt motosiklet olmasın. Bu arada hastasıyız dedeeee .

RAMİREZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM duke 125-- BMW F650 CS
    Alıntı askersss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    6. Dakar Rallisi’ne 175 bisiklet, 151 otomobil, 71 kamyon ve 41 de quad olarak adlandırılan dört tekerlekli motosiklet sınıfında araç olmak üzere toplam 438 araç katılacak.(Motosikletler nerede?)
    Çeviren arkadaş sanırım cycle kelimesini bisiklet diye çevirmiş. Ayrıca dakar rallisine bisiklet katılımını ilk defa duydum.

Evet. aynen öyleymiş. "bike" kelimesi ne hikmetse bisiklet olarak çevrilmiş.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Rahmetli Kemal Merkit'i analim bu vesileyle.
    Içim bir hüzün doldu.
    Onsuz tadi olmayacak.
    Gerçi Paris olayi biteli tadi kaçmisti.

Motosikleti
    Cbf150
    Aynen büyük ustayı saygıyla anıyorum, Allahtan rahmet diliyorum, yeri dolmayacak
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rahmetli Kemal Merkit'i analim bu vesileyle.
    Içim bir hüzün doldu.
    Onsuz tadi olmayacak.
    Gerçi Paris olayi biteli tadi kaçmisti.
    CANIM KIZIM HERŞEYİM

UgurCanSoylu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    bu sene bu yarışı ilk defa izleyecem ama hangi kanalda yayınlanacak bilen varmı? canlı izlemek istiyorum. şimdiden heyecanlandım.

Motosikleti
    Mondial, M 150 Vulture
    Türkiyeden kimse var mı?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler