Fethiye Orman Spor Kulübü tarafından Esenköy mevkiindeki Akdeniz Off-Road Park’ta organize edilen Türkiye Enduro Şampiyonası 5. Ayak Yarışı’na motosiklet severler büyük ilgi gösterdi. Akdeniz Off-Road Park’taki yarışın startını TMF Asbaşkanı Ogün Baysan, TMF Yönetim Kurulu Üyeleri Sadık Özdemir ve Faysal Sefkatlioğlu verdi. Şampiyon adayları için ayrı bir öneme sahip olan yarışı 10 bine yakın seyirci izledi. Motokros ve ekstrem etaplarını ilgiyle takip eden yarışseverler, sporcuları alkışlarıyla destek verdi.

Ekstrem parkurunda çeşitli engelleri geçmeye çalışan sporcular sık sık motosikletlerinden düşmelerine rağmen kazaları yara almadan atlatıp, pist görevlilerinin yardımıyla motosiklete tekrar binerek etabı tamamlamaya çalıştılar. Parkurun iki gün önce yağan yağmur nedeniyle çamurlu olması, hem yarışmacılara hem de izleyenlere büyük heyecan yaşattı. Seyircinin ilgisi karşısında çok mutlu olduklarını belirten TMF Yönetim Kurulu Üyesi Sadık Özdemir, "Şampiyonamız güzel bir havada geçti. Adeta Fethiye, Akdeniz Off-Road Park'a aktı. Genç yaşlı demeden 10 bine yakın seyirci yarışları ilgiyle takip etti. Bu seyirciyi gördükten sonra bütün yorgunluğumuz gitti. Kulüp ve federasyon olarak ne kadar doğru işler yaptığımızın sonucunu parkuru dolduran seyirciden aldık. Gelecek sene daha güzel ve büyük organizasyonlar yapmak için şevkimiz bir kat daha arttı. Bize destek olan bütün herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: Türkiye Motosiklet Federasyonu