Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kenan Sofuoğlu: İstiklal Marşı'nı çaldırmak şampiyonluktan önemli

Motovento
    REKLAM ALANI
    admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Uluslararası Motosiklet Federasyonu (FIM) Dünya Superbike ve Supersport Şampiyonası’nın 11. ayak mücadelesinde Intercity İstanbul Park’ta piste çıkacak Kenan Sofuoğlu, Türkiye’de ilk kez düzenlenen bu organizasyonda elde edeceği birinciliğin, şampiyonluktan daha değerli olduğunu söyledi.

“Burada yarış kazanmak hayal gibi bir şey” diyen Sofuoğlu, “Yıllar sonra ilk defa geldim. Onun baskısı olacaktır tabii ki. Ama elimden geldiği kadar mücadelemi verip sonucunda kazanmayı çok isterim. Burada yarışın düzenlenmesi için çok emek verildi. Herkesin emeğine karşılık burada, Dünya Şampiyonası’nda bir Türk sporcunun yarış kazanması, İstiklal Marşı’nı çaldırması şampiyonluktan daha önemlidir” diye konuştu.

Supersport’ta sezonun kalan son 3 yarışını kazanmak istediğini kaydeden Türk pilot, “En çok kazanmak istediğim yarış da kendi evimdeki. Almanya’da düşmüştüm ve yarışı tamamlayamadım. Bu yarışı kazanarak oradaki dezavantajımı da kapatabilirim” ifadelerini kullandı.

Intercity İstanbul Park’ta gerçekleştirilen şampiyonada antrenman turunda 2.01.485’lik derecisiyle en iyi 6. zamanı yapan MAHI Racing Team India pilotu Kenan Sofuoğlu, 1. sıralama turunda ise daha iyi bir performans ortaya koyarak, 2.00.678’lik dereceyle en iyi ikinci zamana sahip oldu.

Kaynak: Milliyet

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hisvarlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Yarisi hangi kanalda veriyorlar

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mehter marşı demiş olmasın sakın?
    umurcan bunu beğendi.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı hisvarlar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yarisi hangi kanalda veriyorlar
    Eurosport 2 verir...
    The Power of The Dreams.

jeansatar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kocaoglan
    en iyi 2.zaman cıktıysa şampiyondan c.tesi sıralama turlarında da ilk sıra ona ait olacaktir kesinlikle......haydi şampiyon pazar günü biletlerimiz hazır bayraklarımızla yanındayız!!!!!

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Kenan polü kaptı, yarın için güzel haber. Mutlaka pistte olmak lazım !

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Shrieker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kenan polü kaptı, yarın için güzel haber. Mutlaka pistte olmak lazım !
    1.58 iyi bi derece helal olsun kenan
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    hadi bakalım kendi evimizde yaşat bu gururu bize..

Helal olsun Kenan, gururumuzsun. Allah yolunu açık etsin, kem gözlerden korusun

WildCard ile yarışan Türk yarışçılar sonunculuğu kimselere kaptırmamışlar. Ki bu adamlar Türkiye şampiyonları...
    İnsan en azından birkaç tanesini geçer yahu :(

Bu tablo Kenan'ın ne kadar üstün bir yarışçı olduğunu birkez daha gösteriyor.

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Alıntı 0tt0man adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Helal olsun Kenan, gururumuzsun. Allah yolunu açık etsin, kem gözlerden korusun

WildCard ile yarışan Türk yarışçılar sonunculuğu kimselere kaptırmamışlar. Ki bu adamlar Türkiye şampiyonları...
    İnsan en azından birkaç tanesini geçer yahu :(

Bu tablo Kenan'ın ne kadar üstün bir yarışçı olduğunu birkez daha gösteriyor.
    Sadece Kenan ile alakalı değil bu durum. Bkz aşağıdaki video, adam 60000€ luk motorla çıkıyorum artık kısmet diyor..

Alıntı cbr125cbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sadece Kenan ile alakalı değil bu durum. Bkz aşağıdaki video, adam 60000€ luk motorla çıkıyorum artık kısmet diyor..

http://youtu.be/W_99kRYpsNw
    Rusya yarışında da bi adam wildcard ile yarışmış baya bi adam geçmişti. Başa güreşsinler demiyorum ancak ne bileyim 3 tane vatandaşımızı sona dizilmiş şekilde görmek zoruma gitti...

cbr125cbr'nin dediği gibi 600.000 €'luk ve fabrika desteği olan takımlara karşı 60.000 €'luk stock motor, kısıtlı parça, lastik, sponsorluk ve destekle ancak bu kadar mücadele edilebilir. Yine de güzel yarıştılar. Tebrik ediyorum.

Alıntı Talhaboy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbr125cbr'nin dediği gibi 600.000 €'luk ve fabrika desteği olan takımlara karşı 60.000 €'luk stock motor, kısıtlı parça, lastik, sponsorluk ve destekle ancak bu kadar mücadele edilebilir. Yine de güzel yarıştılar. Tebrik ediyorum.
    Kimle yarıştılar?
    Ne yarışması, daha ilk turun sonunda 9 saniye fark yediler.

Rekabetçi bir SBK motorunun maliyeti 300.000 euro, Yunus bey biraz sallamış onu.
    http://motomatters.com/news/2013/01/...t_250000_.html

0tt0man uluslararası bir turnuvada 1'den fazla Türk yarışçı görmek beni mutlu etti. İlk turda 9 sn fark yeselerde sonuncu olsalarda ben onların her geçişinde alkışlayıp ıslık çaldım. Oraya çıkıp saçma sapan hareketler yapmadılar. Motor farkı olmasına Tolga UPRAK, Yunus Erçelik, Barış TOK ve yarış dışı kalmasına rağmen Çağrı COŞKUN, gayet profesyonelce yarıştılar. Aynı kapasitede motorlarla eminim daha iyi sonuçlar alırlardı. İmkan yok. Destek yok. Maalesef sizin gibi düşünenlerin sayısı da çok fazla.
    bboy_iced bunu beğendi.

Alıntı Talhaboy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    0tt0man uluslararası bir turnuvada 1'den fazla Türk yarışçı görmek beni mutlu etti. İlk turda 9 sn fark yeselerde sonuncu olsalarda ben onların her geçişinde alkışlayıp ıslık çaldım. Oraya çıkıp saçma sapan hareketler yapmadılar. Motor farkı olmasına Tolga UPRAK, Yunus Erçelik, Barış TOK ve yarış dışı kalmasına rağmen Çağrı COŞKUN, gayet profesyonelce yarıştılar. Aynı kapasitede motorlarla eminim daha iyi sonuçlar alırlardı. İmkan yok. Destek yok. Maalesef sizin gibi düşünenlerin sayısı da çok fazla.
    Adamların altındakiler motorda bizimkilerin altındaki bisiklet mi?
    Güç olarak bizimkilerinki 200hp, adamlarınki 240 hp
    Size en basit örnek Stefan Bradl. Adam stock CRT makinayla fabrika takımlarına kafa tutuyor ve çoğunu da geçiyor
    2-3 saniye hadi neyse de bu seviyedeki bir yarışta 1 turda 9 saniye fark öyle motorla bütçeyle kapatılabilecek birşey değil.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Adamların altındakiler motorda bizimkilerin altındaki bisiklet mi?
    Güç olarak bizimkilerinki 200hp, adamlarınki 240 hp
    .
    Kendin yazmissin zaten onlarinki 240 bizimki 200
    yani bisiklet.
    Motosiklet alemi 3 beygir, bin devir için seksen takla atiyor sen 40 beygiri begenmiyorsun.
    Helal olsun.

Size en basit örnek Stefan Bradl. Adam stock CRT makinayla
    Adam motogp de yarisiyor.
    Nasil stok motorla yarisiyor yahu?
    Motogp diyorum alooo.

2-3 saniye hadi neyse de bu seviyedeki bir yarışta 1 turda 9 saniye fark öyle motorla bütçeyle kapatılabilecek birşey değil.
    2-3 saniyeyi nasil kapatacagiz onu da yaz da bu garipler sebeplensin.
    ero__ ve Okan Sinan Ocan bunu beğendiler.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Kimle yarıştılar?
    Ne yarışması, daha ilk turun sonunda 9 saniye fark yediler.

Rekabetçi bir SBK motorunun maliyeti 300.000 euro, Yunus bey biraz sallamış onu.
    http://motomatters.com/news/2013/01/...t_250000_.html
    Beğenmediysen sen çık...
    Seni alkışlayalım podyumun 1.lik sırasında....
    Yunus hariç diğerlerinin ne zor şartlarda orada olduğundan haberin var mı ?...
    İşkembenin kübrasından seslenmek kolay...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    İlk yarışın bitişi bombaydı.

~40 hplik farklar ve doğal olarak biraz da pilotaj farkı bu sonucu doğurdu. Bence sorun yok, gayet normal.

Ayrıca sonuçta Tom Sykes yada Guintoli, Melandri gibi pilotlara karşı yarışıyorsun, boru değil. Doğal olarak pilotaj farkı olacak...
    Shrieker bunu beğendi.

Burada sonuncu başlayıp sonuncu bitiren yarışmacılarımızı öven kişilerin başka topic'lerde 3 kez dünya şampiyonu olmuş Kenan'ı yerden yere vurmaları ne kadar ironik...

Ayrıca bundan birkaç sene evvel pınarbaşı pistindeki TMF kupasında Kenan başka bir yarışçının motoru ile yarışa katılmıştı.
    En arkadan başlayıp hepsini sıraya dizmişti. Tolga Uprak ve Barış Tok Kenan'a yetişmeye çalışırken ikiside kaza yapmıştı.

Sadece motor farkıyla 1 turda 9 saniye fark olmaz. Gerisi hikaye.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Burada sonuncu başlayıp sonuncu bitiren yarışmacılarımızı öven kişilerin başka topic'lerde 3 kez dünya şampiyonu olmuş Kenan'ı yerden yere vurmaları ne kadar ironik...
    Konu başka...Teknikle alakası yok:....
    Tamamen siyasi bir konu.....

Ayrıca bundan birkaç sene evvel pınarbaşı pistindeki TMF kupasında Kenan başka bir yarışçının motoru ile yarışa katılmıştı.
    En arkadan başlayıp hepsini sıraya dizmişti. Tolga Uprak ve Barış Tok Kenan'a yetişmeye çalışırken ikiside kaza yapmıştı.

Sadece motor farkıyla 1 turda 9 saniye fark olmaz. Gerisi hikaye.
    Peki kimin motoruyla yarışmıştı hatırlıyormusun ?...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler