Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Toprak Razgatlıoğlu, Çek Cumhuriyeti’nde de şansızdı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer

Türkiye’nin en genç şampiyonu olan Toprak Razgatlıoğlu, Redbull MotoGP Rookies Kupası’nın dokuzuncu yarışı için Çek Cumhuriyeti’nde piste çıktı. Genç yarışçı, 5403 m’lik Brno Pisti’nde koşulan sezonun dokuzuncu ayağında şansızdı. Yarışın serbest ve sıralama antrenmanlarında iyi bir performans sergileyen Razgatlıoğlu, pole position’ı 17 yaşındaki yerel kahraman Karel Hanika’ya kaptırsa da yarış için umutluydu.

Çek Cumhuriyeti’ndeki yarıştan önce 68 puanla şampiyonada altıncı sırada olan Razgatlıoğlu; “Sachsenring’deki her iki yarışta da sıkıntılar yaşadım. İlk yarışta her şey iyi giderken lastik sorunu yaşadım. İkinci yarışta da bana başka bir motosiklet çarptı ve egzozum dışarı bükülmüş şekilde yarıştım. Asfalta değdiğinden istediğim kadar hızlı değildim,” diyordu. Genç pilotumuzun şansızlığı Çek Cumhuriyeti’ndeki ilk yarışta da yakasını bırakmadı. Problem yaşayan ve start alamayan Toprak Razgatlıoğlu, podyumda tamamlaması muhtemel olan yarışta büyük bir hayalkırıklığı yaşadı.

Kaynak: automagg.com

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Kaçıncı olduğu bile yazılmamış. Ayrıca hep şanssız hep şanssız.

Bence şansla filan alakası yok. Demek ki olmamış abi.

Türkiye'nin en genç şampiyonu olması uluslararası yarışlarda başarı için bir garanti mi?

Sürekli bir "yan yattı, çamura battı" muhabbeti.

Bu adam Stunt konusunda daha iyi demek ki. Neden aynı başarıyı pistlerde de bekliyorlar anlamıyorum.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Çünkü adamda potansiyel var, yarışını izledin mi??

Başlıklar genelde savunucu ve yumuşatıcı olur ama busefer gerçekten şanssızlık olmuş. Sıralama turlarında 2.sırayı almış, nekadar iddialı olduğunu söylemeye gerek yok. Zaten bu hafta sonu 1 yarış yapılmış, onda da start alamadığı yazıyor. Bende neden start alamadığını merak ettim...

Şuanda yarıştığı kategorideki en iyi pilotajı sergileyen 5-6 pilottan birisi...
    juniorR1 bunu beğendi.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000
    Bu çocuktaki azmin yarısı kenanda olsa şimdiye motogp de şampiyondu...
    Yetenekli çocuk...
    Daha da başarılı olacağına eminim....
    gursus bunu beğendi.

juniorR1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yuzme,motosiklet,bilgisayar

Bazı Arkadaşlarımız Toprağın yetenekli olmadığını yazmış Bu Listede Dünyanın Çeşitli ülkelerinden 106 kişi arasından seçilen en iyi 24 yarışçı var ve Toprak'ın yetenekli olup olmadığını Biz Değil Moto GP Redbull Rookies Cup Yetkilileri verir Zaten yetenekli olmasa şuan orada olmazdı ayrıca toprak yarışlara giderken sadece süpermoto ile antrenman yapıyor ve oradaki yarışçıların hepsinde KTM 250 R aynı motorlardan ve eşdeğerleri var hepsi avrupadaki farklı yarışlara giriyor ve antrenman yapma şansı buluyor hepsinin ayrı takımları var Ülkelerinde Bunlar Göz Önünde bulundurulursa Toprak Ne KAdar Yetenekli Olduğu ortada Ayrıca Karel Hanika Brno Doğumlu küçüklüğünden beri Brno Pistini ezberlemiş Tur Dereceleri ortada Fark 0.323 İnternet ortamından atıp tutanlar benim görüşüm çekememezlikten dolayı Gurur Duymamız lazım Moto Gp Bünyesinde yarışan 16 yaşında Bir Türk yarışçımız var ayrıca bu İlk senesi orda yarışanlar 2 ve 3.seneleri bu da göz önünde bulundurulduktan sonra bence yorum yapılır ayrıca yarışlarda ve sıralamalarda hep sonuncu olur o zaman yetenek olmadığına hak veririz bence Sporcularımız bu kadar Katletmiyelim aynı şekilde Kenan Sofuoğlunada aynı şeyler yapılıyor Kenan Neden Moto GP Değil diye soranlara özetle cevap vereyim Türk ve Müslüman Olduğu için...
    bboy_iced bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Ben kötülemek için söylemedim.

Ama geriye dönük haberler bak istersen. Hepsinde "şanssızlık" muhabbeti geçiyor.

Madem adam yetenekli ve çok iyi. O zaman bu olanlarA şanssızlık değil de süikast gözüyle bakılmalı ;)

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı xismailaydin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben kötülemek için söylemedim.

Ama geriye dönük haberler bak istersen. Hepsinde "şanssızlık" muhabbeti geçiyor.

Madem adam yetenekli ve çok iyi. O zaman bu olanlarA şanssızlık değil de süikast gözüyle bakılmalı ;)
    Bu haber başlıklarına ben de uyuz olmuyor değilim. Niye yarışa katılamadığını araştırmamaları da ayrı bir konu, her olan kötü şeye "ah, tüh,,," tarzı başlık atılıyor. Futbolda da böyle bu, motor sporlarında da...
    #sürenadam

Motosikleti
    Birazda medya abartıyor ama gerçektende şansızlık assen'de yarışta motor arıza yaptı pite girdi sachsenringde arkadan motoruna vurdular eksoz yere sürterek yarıştı bunlar hep şansızlık olarak dile getirildi nasip değilmiş diyelim ama yeteneksiz diyenler var ben ona biraz bozuldum

bboy_iced - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki zx6r
    Toprağı eleştiren arkadaşlar gelipte istanbul parkta bir izleyin nasıl uzun yıllardır yarışan abilerini yada binlik makineleri 600 lük makinesi ile geçtiğini yada viraja girerken çıkarken nasıl bir yetenek sergilediğini izleyin sonra bir daha yorum yapın bence.

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Çocuk yarışa başlayamamış siz yeteneğini eleştiriyorsunuz, bu kadar görece mi yetenek?
    Çocuğun yaptığı derecelerden belli yetenekli olup olmadığı.

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Buarada, konu içinde kimsenin Toprak için yeteneksiz olduğunu söylememesi de ilginç bir durum olmamış mı ... ?

Motosikleti
    Fazer
    Yarışı izledim,start anında Toprak'ın motosikleti ileriye doğru atılıp durdu.Bu olaydan sonra start alamadı zaten.Kendi hatasından kaynaklanmış olabilir.Bazı arkadaşlar tur derecelerine bakılsın diyor ama önemli olan yarış içerisnde pozisyonu koruyabilmek diye düşünüyorum toprak çoğu yarışta liderliğe oturdu ancak gerilere düştü her seferinde.Zamanla bu sorunları çözer umarım

Motosikleti
    Aslında İlk senesi Bu Sene Toprak için Alışma Dönemi Diye Düşünüyorum Çünkü 600cc Motorla Çok iyi Derecelere imza atıyor henüz yaşı 16 Amerika yarışında izledik Düzlük'te nasıl geçildiğini 2 kupa alarak evine döndüğünü onunla konuştuğumda Jerezde Amortisör Ayarlarının bozulduğunu ve sachsenring yarışına kadar düzelmediğini ve sachsenring yarışında komple amortisörü değiştiler şuan motor ayarları iyi diyor ama motor kendinde kalmadığı için teknik ekip ne yapıyor bilmiyoruz sadece yarıştan yarışa biniyor motora ilk senesine rağmen çok güzel işler çıkardı ben inanıyorum daha iyi olacağına rabbim yardımcısı olsun

Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Alıntı juniorR1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında İlk senesi Bu Sene Toprak için Alışma Dönemi Diye Düşünüyorum Çünkü 600cc Motorla Çok iyi Derecelere imza atıyor henüz yaşı 16 Amerika yarışında izledik Düzlük'te nasıl geçildiğini 2 kupa alarak evine döndüğünü onunla konuştuğumda Jerezde Amortisör Ayarlarının bozulduğunu ve sachsenring yarışına kadar düzelmediğini ve sachsenring yarışında komple amortisörü değiştiler şuan motor ayarları iyi diyor ama motor kendinde kalmadığı için teknik ekip ne yapıyor bilmiyoruz sadece yarıştan yarışa biniyor motora ilk senesine rağmen çok güzel işler çıkardı ben inanıyorum daha iyi olacağına rabbim yardımcısı olsun
    İşte ben de bundan şikayetçiyim! Resmen süikast öyleyse bu ;)
    Yeni değil bu yalnızlık . . .

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Alıntı juniorR1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.n...60440674_n.jpg

Bazı Arkadaşlarımız Toprağın yetenekli olmadığını yazmış Bu Listede Dünyanın Çeşitli ülkelerinden 106 kişi arasından seçilen en iyi 24 yarışçı var ve Toprak'ın yetenekli olup olmadığını Biz Değil Moto GP Redbull Rookies Cup Yetkilileri verir Zaten yetenekli olmasa şuan orada olmazdı ayrıca toprak yarışlara giderken sadece süpermoto ile antrenman yapıyor ve oradaki yarışçıların hepsinde KTM 250 R aynı motorlardan ve eşdeğerleri var hepsi avrupadaki farklı yarışlara giriyor ve antrenman yapma şansı buluyor hepsinin ayrı takımları var Ülkelerinde Bunlar Göz Önünde bulundurulursa Toprak Ne KAdar Yetenekli Olduğu ortada Ayrıca Karel Hanika Brno Doğumlu küçüklüğünden beri Brno Pistini ezberlemiş Tur Dereceleri ortada Fark 0.323 İnternet ortamından atıp tutanlar benim görüşüm çekememezlikten dolayı Gurur Duymamız lazım Moto Gp Bünyesinde yarışan 16 yaşında Bir Türk yarışçımız var ayrıca bu İlk senesi orda yarışanlar 2 ve 3.seneleri bu da göz önünde bulundurulduktan sonra bence yorum yapılır ayrıca yarışlarda ve sıralamalarda hep sonuncu olur o zaman yetenek olmadığına hak veririz bence Sporcularımız bu kadar Katletmiyelim aynı şekilde Kenan Sofuoğlunada aynı şeyler yapılıyor Kenan Neden Moto GP Değil diye soranlara özetle cevap vereyim Türk ve Müslüman Olduğu için...
    toprak için yazdıklarına katılıyorum.
    ama kenan için katılmıyorum.
    kenan için artık moto gp işi hayal oldu.
    büyük bir patlama yapamadı şu 1-2 yıldır. yerinde saymaya devam ediyor.
    # motosikletle.blogspot

Motosikleti
    Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    toprak için yazdıklarına katılıyorum.
    ama kenan için katılmıyorum.
    kenan için artık moto gp işi hayal oldu.
    büyük bir patlama yapamadı şu 1-2 yıldır. yerinde saymaya devam ediyor.
    Kenan açıkladı gerçekten 2 milyon euro gibi bir rakam olması gerekiyor Moto Gp yarışman için Cal Cruchlow Kenan'dan çok mu iyi Hayır Bu Türk Olduğumuzdan kaynaklanıyor Kenan İngiliz ya da İspanyol uyruklu olsaydı inan şu an Moto GP'de yarışıyordu her şey imkan meselesi Takım seni İstediği zaman öyle geçemiyorsun Takıma para ödüyorsun bu işler kolay değil Toprak mesela World Superstock 600 kawasaki'de yarışacaktı 2012 sezonu için 400 Bin euro para bulamadığı için giremedi bu işler basit değil Şuan yarıştığı motor sadece 40.000 euro düşün Redbull sponsorluğunda Toprak gitmeseydi belki o da yerinde sayacaktı kimse yeteneğini göremiyecekti yani basit işler değil Türkiye'de Motosiklet sporunda güçlü bir Takım olmadığı için Sponsor olmadığı için Kenan supersportu seçti Bu sporda Güçlü bir sponsorun yoksa devam edemezssin...
    MOTOSİKLET ÖZGÜRLÜKTÜR

sapo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 LIK BISEY
    toprak dustu hay anasini ya...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler