Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Kenan Sofuoğlu: Tek kırgınlığım keşke parkuru bilseydim.

Motovento
    REKLAM ALANI
    admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Şampiyonluk mücadelesi veren Milli motorsikletcimiz Kenan Sofuoğlu, açıklamalarda bulundu.

Dünya Supersport Şampiyonası'nda İngiliz rakibi Sam Lowers'ın 29 puan gerisinde şampiyonluk mücadelesi veren milli motosikletçimiz Kenan Sofuoğlu, 13-14-15 Eylül'de İstanbul Park'ta düzenlenecek sezonun 11. ayağı olan yarışın lansmanında Yeni Şafak'ın sorularını yanıtladı. İlk defa Türkiye'de yarışacak Sofuoğlu, 'İstanbul'da yarışmak benim için çok önemli. Kariyerim 2002 yılında esasında Türkiye'de başladı ve Almanya'da devam etti. Umut ediyorum ki her şey çok güzel olacak. İnşallah İstanbul'da gülen taraf ben olurum' ifadelerini kullandı.

KEŞKE PARKURU BİLSEYDİM

İstanbul'da yarışacak olmasının avantajına değinen Sofuoğlu, pişmanlığından da bahsetti: 'Tek kırgınlığım keşke parkuru bilseydim. O zaman daha avantajlı yarışırdım. Çünkü pilotların evlerinde yarışmaları çok daha avantajdır. Ama benim seyirci dışında bu avantajım olmayacak. İnşallah seyirci desteği çok güzel olur ve o destekle yarışı kazanırım. Şampiyona açısından bakılırsa bu yarışı kazanmaya ihtiyacım var.'

TELEFONA GEREK KALMAYACAK

'İnançlı olduğum için yarıştan önce dua ederim. Önemli olan dua etmektir. Annemle telefonda görüşür duasını alırım. Ama burada telefonla konuşmaya gerek olmayacak. Annem yanımda olacak. Dua edecektir. İstanbul Park yarışı benim için kolay olmayacak. Çok sayıda vatandaşımız tribünde olacak ve stresli bir yarış geçecek.'

KENAN'I DÜNYAYA GÖSTERSİNLER

'İnşallah seyirci sayımız yüksek olur. Seyirci sayısının yüksek olması demek Kenan Sofuoğlu'nun dünya insanına karşı yüceltmek demektir. Biz büyük ve güçlü bir ülkeyiz. Bunu dünyaya göstermek istiyorum.'

İnşallah yağmur yağmaz

Arkadaşımız Süleyman Hatısaru'nun sorularını yanıtlayan Kenan, İstan-bul'daki yarış için bir de dilekte bulundu: 'Rakibim İngiliz. Yağmurda büyümüş. Biz Türkler sıcak havalarda büyüdük. İnşallah yağmur yağmaz.'

Türkiye'yi görünce fikirleri değişecektir

Diğer pilotlar Türkiye'yi çok geri kalmış bir ülke sanıyorlar. Türkiye hakkında fazla bilgileri yok. Buraya geldiklerinde tüm düşünceleri değişecektir.

İnşallah Mısır'daki olaylar sona erer

'Mısır'daki olaylar bütün Türkiye'yi üzüyor. Zaten tarafımız bellidir. Başbakanımıza destek verdiğimizde bizim hakkımızda ileri geri konuşan insanlar oldu. Ellimden geldiği kadar Mısır'daki insanlara destek vermek isterim. İnşallah büyüklerimiz daha fazla destek verir ve olaylar sona erer. İnşallah Mısır'da her şey düzelir'

Kaynak: Yeni Şafak

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İNŞALLAH YAĞMUR YAĞAR.

kefeeee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Speed Triple 955i / Yamaha BWS 100
    Yeşil diye kawasakiye binen adam biliyorum ben asjkdgf

35emre35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf250 L
    "İnançlı olduğum için yarıştan önce dua ederim. Önemli olan dua etmektir. Annemle telefonda görüşür duasını alırım. Ama burada telefonla konuşmaya gerek olmayacak. Annem yanımda olacak. Dua edecektir"
    şov yapmasan, birilerine yaranmaya çalışmasan olmaz tabi
    ergün1968, y.akan ve wolrath bunu beğendiler.

Motosikleti
    CBF1000F & CRF250L
    inş. cnm. ya..

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000
    Piste mi küsmüş anlamadım ...
    Yahu istanbulparka hiçmi çıkmamış...
    Bizim türk yarışçılar bile ayda bir track day yapıyor...
    Bari onlarla falan takılsaydı....
    En azından pisti tanır ezberlerdi...

Pistin suçu ne...
    M.balibey, ergün1968, ero__ ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

siyahus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 ZN - RR DD250- GV 250 - Yamaha MT-25
    E kardeşim sende geliyon adapazarına takılıyon orda, koskoca pist yapılmış yarım saatlik mesafede gelip 3-5 tur ataydın tutan mı vardı. Evinde kaybederse bahanesi hazır. Pisti bilmiyom. Oldu...

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence bahaneye gerek kalmaması için motosikletini devirecek

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bu neyin kafası onu anlayamadım.
    Madem Türksün , Göster ürksün mü demek istedi acaba ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:01 ----------

Hayır günde 200 liraya pist günleri yapılıyor....
    CSB eğitim günleri yapıyor...
    Bir sürü olanak var....
    Parası mı kalmamış yahu...
    Ondan da geçtim , Antrenman yapayım dedi de bizim arkadaşlar aralarına mı almamış...
    Ya bu roportajı yapan adamda var bir arıza,
    Ya da Kenan varolmanın dayanılmaz hafifliğini yaşıyor....

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sanki yeni bir hakan şükür geliyor

Ama herşeye rağmen evimizde bize yaşatacağı birincilik farklı bir gurur olur
    Shrieker bunu beğendi.

Arda_Karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Mısır'la uğraşacağına işiyle uğraşsaydı. Şimdi böyle önceden yenilgiyi kabullenmezdi. Neyse artık sonuncu bitirirken umarım rabia işaretini unutmaz.

dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    Kenan.. Tamam seni seviyoruz, yarıslarını takip ediyoruz.. Yahu tamam yap dua nı!! Bizde senin için dua ediyoruz da neyin reklamı bu böyle? Başbakana destek çıktın diye sana içerlenen insanlar olmuş.. Eee olur tabi.. Arkadaşım sen bir anlamda ülkeyi uluslararası arenada temsil ediyorsun.. Yapma arkadaşım.. Başbakanı destekleyeceksen de içinden destekle.. Afişe etme... O senin doğrundur sende kalsın.. Bunu bize pazarlama.. Ha diyorsun ki bir arap şeyhinin desteği ile seneye MotoGP deyim o ayrı, ama inşallah sende bir emre belözoğlu, bir hakan şükür olmazsın...
    35emre35, ergün1968 ve cemerol88 bunu beğendiler.

orhan899 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250R , Suzuki GSX650F
    Artık insanlar her konuda her röportajında Kenan Sofuoğluna karşı fikirler üretmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Bahsettiğiniz insan Türk bayrağını yurt dışında motor sporları gibi az popüler olan bir spor dalında çok gururlu bir şekilde dalgalanmasını sağlıyor. Adamın dini ve siyasi görüşünden dolayı bu derece art niyet beslememek lazım. Benim görüşümde sizin gibi Kenan'ın tam tersine görüşü savunuyorum ama bu benım onu desteklemiyeceğim anlamına gelmez. "İNŞALLAH YAĞMUR YAĞAR" yazan arkadaşda hangi kafayla yazdı onu bilmiyorum yazıklar olsun diyorum sadece...
    onur35, oyunageldim, R&buğra ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Niye ya noldu, madem herkes hertürlü düşüncesini, desteğini, fikrini açıkça afişe edebiliyor, hatta reklam edebiliyor, bende gider pistte istersem Sam LOWES'ı desteklerim. Kime ne ?? Zorla mı yav, zorla mı destekliycez bu adamı??? Her sırtına Türk bayrağı alan 1.yi desteklemek zorunda mıyız?

Siz de hiç "karakter-haysiyet" diye bir anlayış-arayış yok mu ??

Neyse tatsızlaşmasın konu. Biz edebimizle eleştiriyoruz, hakaret yok bişey yok. Lütfen desteklemek konusunda insanlarda baskı oluşturmayalım yada desteklemeyenler suçlularmış gibi yazmayalım.
    erro ve alp_tunay bunu beğendiler.

dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Niye ya noldu, madem herkes hertürlü düşüncesini, desteğini, fikrini açıkça afişe edebiliyor, hatta reklam edebiliyor, bende gider pistte istersem Sam LOWES'ı desteklerim. Kime ne ?? Zorla mı yav, zorla mı destekliycez bu adamı??? Her sırtına Türk bayrağı alan 1.yi desteklemek zorunda mıyız?

Siz de hiç "karakter-haysiyet" diye bir anlayış-arayış yok mu ??

Neyse tatsızlaşmasın konu. Biz edebimizle eleştiriyoruz, hakaret yok bişey yok. Lütfen desteklemek konusunda insanlarda baskı oluşturmayalım yada desteklemeyenler suçlularmış gibi yazmayalım.
    Bilakis eleştrilmekten korkan adamın sporla işi olmasın.. Kenan ı tabikide desteklemek zorunda değilsiniz.. Onun düşüncelerini de desteklemek zorunda değilsiniz (benim gibi) lakin inşallah yağmur yağar kısmı biraz köstek gibi oluyor.. Üstelik sizin hoşunuza gitmez belki ama birincilik seramonisinde İstiklal Marşını dinlemek beni ayrı bir mutlu ediyor..
    oyunageldim bunu beğendi.
    If you don't Ride, You don't know...

Kawasaki Ninja 250 R - Kymco Xciting 250 I - Hyosung GT650 Naked - Honda FJS600 Silverwing

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Kenan'in endisesinin sadece pist ile sinirli oldugunu sanmiyorum.
    Gezi olaylari sirasinda açtigi Tayyip resmi basina is açacak.
    O olay oldugunda forumda konu açilmis ve yaptiginin yanlis oldugunu, sporcunun politize olmamasi gerektigini yazmistik.
    Tabi konuyu ifade özgürlügüne baglayip, yazdiklarimiza siddetle itiraz eden arkadaslar oldu.
    Dilimiz döndügünce bu eylemin Kenan'a zarar verebilecegini anlatmaya çalistik.
    Simdi is döndü dolasti, bizim itiraz ettigimiz ve sonuçlari vahim olabilir demeye çalistigimiz noktaya geldi.
    Kenan'in yapmis oldugu politik eylemin en vahim sonuçlarindan birisi, ilk defa yaristigi kendi ülkesinde yuhalanmak olabilir.
    Insallah olmaz ama maalesef mevcut siyasi gerilim bunu öngörüyor.
    Böyle bir olumsuzluk Kenan'in karizmasinin bitmesi demek.
    Isterse bin defa sampiyon olsun, motosiklet aleminde degeri kalmaz.
    Üstelik bunu elin ogluna hiç bir sekilde açiklayamazsiniz.
    Umarim Türk seyircisi sagduyulu davranir ve Kenan'a sahip çikar.
    Umarim kendi hesabimizi kendi aramizda görürüz.
    Ele gune rezil olmadan.
    [Turan], Acil112, onur35 ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı dreamkiller adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilakis eleştrilmekten korkan adamın sporla işi olmasın.. Kenan ı tabikide desteklemek zorunda değilsiniz.. Onun düşüncelerini de desteklemek zorunda değilsiniz (benim gibi) lakin inşallah yağmur yağar kısmı biraz köstek gibi oluyor.. Üstelik sizin hoşunuza gitmez belki ama birincilik seramonisinde İstiklal Marşını dinlemek beni ayrı bir mutlu ediyor..
    yağmur yağsa sanki kenana yağacak sadece..niye art niyet olsun...belki adamın desteklediği adam yağmurda daha iyi plotajı vardır vs..tamam o kadar değildir ama kenan a köstek olsa ne olur...kenan öyle dua ediyosa bu arkadaş da böyle dua ediyor...

kenan pisti niye tanımıyomuş onu anlayamadım ben...neyse vardır bir bildiği...
    ero__ bunu beğendi.

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    hacı senelerdir pist orda çıkıp 2 tur ataydın
    alp_tunay bunu beğendi.

sizlerle aynı dusuncede degil diye kenanı ne cabuk harcadınız cok yazık.herkes sizle aynı kafada olacak diye bişi yok adamın yaptıkları ortada baska kenan yok , ister gider gezide eglem yapar ister gider karsı durur onun hayatı

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı eyz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ister gider gezide eglem yapar ister gider karsı durur onun hayatı
    Hayat onun hayati degil.
    Türkiye'ye mâl olmus bir sporcu.
    Ne geziye gidip eylem yapabilir, ne de karsi çikabilir.
    O sadece motoruna binmeli.
    Baska bir hayat istiyorsa onun bilecegi is.
    Ikisi bir arada olmuyor, olamiyor.
    tr_select ve R&buğra bunu beğendiler.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler