Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Supersport'ta feci kaza, Antonelli hayatını kaybetti

Motovento
    REKLAM ALANI
    adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    [QUOTE=coq;3103014]
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kime verecem?
    Aliriza Demircan'a mi?

Böyle sapikliklari ifsa ettigimiz için ancak huzur buluruz korkma.
    Cenneti genelev, Allah'i pezevenk zanneden hiyarlarla zaten isimiz olmaz.
    Sanirim senle ayni Allah'a inanmiyoruz.
    Sorun buradan kaynaklaniyor.

Sen bizim kitabi da bir ara oku.
    Adi Kuran
    Bakara 99. Andolsun ki sana apaçık âyetler indirdik. Onları ancak fasıklar inkâr eder.
    ben inkar etmiyorum ama sen çapıtıyosun. Senin hocan zekeriya beyaz galiba. Yada adnan oktar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    [QUOTE=adem80;3103032]
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster

ben inkar etmiyorum ama sen çapıtıyosun. Senin hocan zekeriya beyaz galiba. Yada adnan oktar.
    Bunu bana niye anlatiyorsun ki?
    Hesabi bana vermeyeceksin.
    Gidince izah edersin Allah'a.
    Tamam sen bunu demissin ama bizim imam böyle dedi dersin.
    Yerse yasadin.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    [QUOTE=coq;3103041]

Bunu bana niye anlatiyorsun ki?
    Hesabi bana vermeyeceksin.
    Gidince izah edersin Allah'a.
    Tamam sen bunu demissin ama bizim imam böyle dedi dersin.
    Yerse yasadin.
    ben zaten kime ne anlatıyorumki?

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000
    peygamberimizden sonraki hiç bi yahudi ve hıristiyan cennete giremiyecek. Yukarıdaki yazdığım ayetle sabittir. Allah kuranda lanetlediği yahudileri bile cennete soktunuzda bi müslümanları cennete koyamadınız helal be. Mahşerde göreceğiz siz ve sizin zihniyetinizdekilerin halini. Ne idüğünüz kimin arkasında durduğunuzla belli. Allah ıslah etsin. Hem coq u hem seni. Zaten bbelt ateistim demişti cesurca. Sizde bbelt kadar adam olunda içindekilerinizi bi dökün. Kimmişsiniz, neymişsiniz, kime hizmet ediyomuşsunuz, bu zamandaki müslümanla iman etmiş adamla bu zamandaki yahudi ve hıristiyanı nasıl bi kefeye koyarak müslümanlarla cennete sokarsınız? Ayet var. Rüyalarında bile göremezler. Cehennem kaç kattır? Bu katların hangi katı hıristiyanlar, hangi katı yahudiler için ayrılmıştır bi araştırın bakalım? Dediğim hıristiyan ve yahudiler kuran-ı kerim indikten sonrakiler. Diğer dinlerin hükmü kalktan sonrakiler.
    Anlamıyorsunki...
    BBelt gibi yani adam gibi düşüncemizi yazıyoruz...
    Sen kalkmış mahalle imamının ağzıyla cevap veriyorsun....
    Usta müslümanların billurları kaç okka ?...
    diğer dinlere mensup 5.5 milyar insanı bir dakkada kıyma makinesine attın gitti...
    Yahu bu nasıl müslümanlık?...
    Allahtan da mı korkmassın....

Neyse...
    Cennetin en güzel katı senin olsun...
    Hatta sana dubleks ayarlayalım....
    Bahçesinde hurilerin arasında havuzda serinlersin bizler cehennemde bronzlaşırken....

Daha da sana ne söyleyim ki....
    Allah akıl fikir versin...
    Doğru yolu bulmana yardım etsin...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    by alp. Anlatsam anlamıyosunuz. Yani ne yazdıysam nafile. Kuran dan ayet yazdım gene yok. Biyerlerimi yırtsam nafile. Artık yazmaya gerek duymuyorum. Çünkü anlayacak kapasite yok sizde. Bundan başka bu konuya yazmıcam.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    ali imran suresi 19. ayete bakın cevabı orada bulacaksınız. boşboş tartışmayın namazdan kitaptan haberi olmayıpta burada ne kadar boş çene çalanları görünce daha önceki tartışmada ne kadar boş insanlara cevaplar verdiğimi anladım. @coq @wolrath @alp_tunay @syanur , konuşuyorsunuz ama çok boş be arkadaş. Daha önceki sallamalarınız içinde şunu izleyip utanın. https://www.youtube.com/watch?v=xwBVdUzL708

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:40 ----------

hadi konuşun bakalım şimdi o kadar salladınız adam hakkında neymiş gerçekler?

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:43 ----------

daha dinini imanını tam bilmeyen bide karşındakini kendi cahil olduğu halde cahillikle yaftalayan heriflerle burada tartışamam selametle.

Motosikleti
    cbf1000
    Alıntı superglue54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ali imran suresi 19. ayete bakın cevabı orada bulacaksınız. boşboş tartışmayın namazdan kitaptan haberi olmayıpta burada ne kadar boş çene çalanları görünce daha önceki tartışmada ne kadar boş insanlara cevaplar verdiğimi anladım. @coq @wolrath @alp_tunay @syanur , konuşuyorsunuz ama çok boş be arkadaş. Daha önceki sallamalarınız içinde şunu izleyip utanın. https://www.youtube.com/watch?v=xwBVdUzL708

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:40 ----------

hadi konuşun bakalım şimdi o kadar salladınız adam hakkında neymiş gerçekler?

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:43 ----------

daha dinini imanını tam bilmeyen bide karşındakini kendi cahil olduğu halde cahillikle yaftalayan heriflerle burada tartışamam selametle.
    Hadi selametle...

Hüloooooğğğğğ ....

Motosikleti
    Honda
    Son bir kere yazacagim.
    Allah katinda tek din islamdir.
    Sizin hiristiyan falan demeniz bir seyi degistirmez.
    Kuran'a göre tek bir Allah vardir ve dolayisiyla onun tek bir dini vardir.
    Islamiyet gelmeden önce Allah dinine bir isim vermemistir.
    Fakat son gelen kitapda dinini isimlendirmis ve slim koymustur.
    Müslüman inancina göre bütün peygamberler de bu tek dinin peygamberleridir.

Bakara 4. Yine onlar, sana indirilene ve senden önce indirilene iman ederler; ahiret gününe de kesinkes inanırlar.

Bakara 62. Şüphesiz iman edenler; yani yahudilerden, hıristiyanlardan ve sâbiîlerden Allah'a ve ahiret gününe hakkıyla inanıp sâlih amel işleyenler için Rableri katında mükâfatlar vardır. Onlar için herhangi bir korku yoktur. Onlar üzüntü çekmeyeceklerdir.

Bakara 82. İman edip yararlı iş yapanlara gelince onlar da cennetliktirler. Onlar orada devamlı kalırlar.

Yukaridaki ayetlerden de net olarak anlasilacagi üzere,
    cennete gitmek için iman etmek sarti araniyor, müslümanlik sarti degil.
    Kaldi ki zaten iman eden müslüman kabul ediliyor.
    Sen ister kabul et, ister etme.

Google'dan ordan burdan aparttiginiz bölük pörçük bilgi kirintilariyla buraya gelip ahkam kesmeyin.
    Açin biraz Kuran okuyun.
    Günaha giriyorsunuz.

Allah'in ayetlerine itiraziniz varsa,
    çikalim arafta direnelim.
    mahser meydanina;
    kagrolsun bagzi seyler
    yazalim.
    #direnaraf

Forumdan Uzaklaştırıldı
    kardeşim elbette hz isa hz musa hz eyüp geldiklerinde hak peygamberlerdi ve onlara tabi olan imanlı kişiler kesinlikle cennete girecektir ona itiraz eden yok. ancak hz. muhammed s.a.v. den sonra ne hristiyan ne yahudi ne mecusi hiçbirisinin hükmü kalmıyor şu andan bahsediyor adem80 adlı arkadaş şuan müslümanlık tek hak dindir şimdiki incil ve tevrat tahrif edilmiştir alıp okumaya kalktığın incil yada tevrat insanlar tarafından işlerine geldiği şekilde tahrif edilmiş bozulmuş kitaplardır. şu devirde müslüman olmak zorundasın birader konuyu başka yere çekip şirke düşme.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:24 ----------

cennette 200 lü yıllarda yaşamış hristiyan da olacak, milattan önce yaşamış hakiki yahudilerde olacak ama 632 yılından sonra 1 tane hristiyan 1 tane yahudi görürmüsün bilemem çünkü islam son hak dindir hz muhammed son peygamberdir o andan sonra diğerlerinin görevi tamamlanmıştır.

Motosikleti
    cbf1000

632 yılından sonra 1 tane hristiyan 1 tane yahudi görürmüsün bilemem
    Bilmediğiniz konuda neden kesin konuşuyorsunuz?...
    Hani kuranda yazıyordu?
    Hani kesindi?...

Sanki kuran ilk indiği zamanki gibi kaldı...
    Her türkçeye çeviren maşallah kendine göre çeviriyor....
    Herkes benim dediğim doğru diyor...

Aynı senin yaptığın gibi...

Onun için, Eğer gerçekten müslümansan bu şekilde düşünüp ,
    Fikirlerini millete aşılamaya çalışarak günaha giriyorsun....

Forumdan Uzaklaştırıldı
    terbiyesizlik yapma ahlaksız herif kuran ın değiştirilmeyeceğini zaten Allah bildiriyor. İnançsız olduğunu zaten belli ettin sanki kuran ilk indiği zamanki gibi mi diyor adama bak. kuran meali ile arapça aslı farklı şeylerdir önce bunu öğren sen herkes benim yazdığım doğru falan demiyor arapçada 2 farklı kuran bulamazsın ama meal çevirmelerinde gramer yahut kelimeden dolayı illaki farklılıklar oluyor olay bu bilmiyorsan öğren. oradaki ifademide çarpıtma ahlaksız herif 632 den sonraki hristiyanlar yahut diğer dine mensubum diyenler cennete giremeyecek çünkü imanın şartlarından birisi Allah'ın peygamberlerine ve de kitaplarına inanmak. müslüman olmayan biri hz. muhammed'i ve kuranı inkar etmektedir yani iman etmiş sayılmaz bu yüzden iman etmeyen cennete giremeyecek şimdi kesin konuşuyorum oldu mu? Ateistsen git ateistliğini bil arkadaşım karışma yalan yanlış tekfir etmeye çalışma şuan bu yazdıklarınla zaten inkarcı oldun şirk koşmuş oldun kuran ın değiştirildiğini iddia ettin, farkında değilsen uyan. selametle..

Motosikleti
    cbf1000
    terbiyesizlik yapma ahlaksız herif kuran ın değiştirilmeyeceğini zaten Allah bildiriyor. İnançsız olduğunu zaten belli ettin sanki kuran ilk indiği zamanki gibi mi diyor adama bak. kuran meali ile arapça aslı farklı şeylerdir önce bunu öğren sen herkes benim yazdığım doğru falan demiyor arapçada 2 farklı kuran bulamazsın ama meal çevirmelerinde gramer yahut kelimeden dolayı illaki farklılıklar oluyor olay bu bilmiyorsan öğren. oradaki ifademide çarpıtma ahlaksız herif 632 den sonraki hristiyanlar yahut diğer dine mensubum diyenler cennete giremeyecek çünkü imanın şartlarından birisi Allah'ın peygamberlerine ve de kitaplarına inanmak. müslüman olmayan biri hz. muhammed'i ve kuranı inkar etmektedir yani iman etmiş sayılmaz bu yüzden iman etmeyen cennete giremeyecek şimdi kesin konuşuyorum oldu mu? Ateistsen git ateistliğini bil arkadaşım karışma yalan yanlış tekfir etmeye çalışma şuan bu yazdıklarınla zaten inkarcı oldun şirk koşmuş oldun kuran ın değiştirildiğini iddia ettin, farkında değilsen uyan. selametle..
    sizin gibi müslüman olmaktansa atayiz olurum lan...
    De hadi..
    Git bak yoluna...
    Dinden imandan çıkarma beni...

Motosikleti
    Honda
    Ben bu forumda daha onceki bir baska tartismada,
    dunyanin bir cok yerinde konferanslar vermis,
    dunya islam birliklerine baskanlik etmis,
    onlarca kitap yayinlamis ve bu kitaplari bircok dile cevrilmis,
    koskoca ilahiyat profesoruyle bile dalga gecildigini gozlerimle gordum.
    Hatta bu topicte bile onceki sayfalarda baska profesorleri asagilayan gondermeler var.
    Bu nedenle tartismayi burada kesiyorum.
    Baska insanlari asagilayip kendine dini dayanak gosteren şakirtlere son olarak Allah'in 99 sifatini bir incelemelerini tavsiye ederim.

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    hocam kuran tabiki ORİJİNAL aksini hiçbir kimse iddia edemez!!! hicr suresi 9. ayette belirtiliyor Şüphesiz o zikri (Kur’an’ı) biz indirdik biz! Onun koruyucusu da elbette biziz.
    bu ayetin üzerine hiç bir mahlukatın sözü etkili olamaz !!!!hiç bir mahluk bu ayetin üzerine laf söylemez,söyleyenler elbet karşılığını vakti geldiğinde alır..
    mesela bak firavun denen dangalağın gözünün önünde ne mucizeler olmuş ama nafile,yine bildiğini okumuş,sonunda gerçekleri görmüş ama iş işten geçmiş,boşver,sen üzerine düşeni yaptın fazla uğraşma nasıl olsa hakikati herkes bir gün anlayacak....
    superglue54 ve sailor33 bunu beğendiler.

Motosikleti
    salkano wolf
    mekanı cennet olsun

YILDIRIMBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 990 SMT
    Kuran'ın orjinal olduğunu kimse ispatlayamaz..Ve konuda bu değil gidin başka yerde metafizik konuşun.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)