Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Zincir Kilit Önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    karyabla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10mm demiş, ince geldi. hidrolik demir makası ile kesebilirler gibi sanki.
    95cm de çok kısa zaten, arka tekerden geçirip bir yere sabitlemek için bana 170cm anca yetiyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:42 ----------

Bir de ne kadar kilit olsa da hırsıza kilit dayanmaz, kasko şart.

Geçen akşamüstü işim bitti, yarım saat uyuyayım dedim, rüyamda motor çalınmış gördüm, sokaklarda dolanıp motorumu arıyordum, sonra uyandım, oh gerçek değilmiş dedim ama içim rahat etmedi dışarı çıkıp baktım motorum yerinde mi diye.
    Aslında merdiven boşluğunda tam motorun gireceği kadar bir yer mevcut oraya sokup ön tekerden merdivenin korkuluk demirine bağlamayı düşünüyordum. Ön tekeri doğrudan korkuluğa yakın park edersem 95 cm yeter diye düşündüm ama diğer özellikler olarak yeterli görüyor musunuz Abus’un bu modelini?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı karyabla adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında merdiven boşluğunda tam motorun gireceği kadar bir yer mevcut oraya sokup ön tekerden merdivenin korkuluk demirine bağlamayı düşünüyordum. Ön tekeri doğrudan korkuluğa yakın park edersem 95 cm yeter diye düşündüm ama diğer özellikler olarak yeterli görüyor musunuz Abus’un bu modelini?
    Mümkün olduğunca ön tekerden bağlamayın. Ön tekerin sökülmesi daha kolay, kilitle uğraşmayıp tekeri sökebilirler.

CRF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF 250 L
    https://link.dolap.com/xi+pB şunu almanı kesinlikle öneririm . Ayrıca yedek anahtarlarını al ve anahtarların üzerinde 4 haneli (yada 5 ) kod olacak onun fotografını çekp bulut'a at. Daha sonrası için lazım olabilir.

ayrıca apple air tag tavsiye ederim 150 lira birşeydi en son.

Örnek olması açısından ve nasıl koruduğumu görebilmeniz için bende paylaşayım dedim.

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Mümkün olduğunca ön tekerden bağlamayın. Ön tekerin sökülmesi daha kolay, kilitle uğraşmayıp tekeri sökebilirler.
    Tamam arka teker için de bağlayacak demir korkuluk mevcut o sorun değil. Linkler ve ürünler hakkındaki yorumunuzu merak ettim efendim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:31 ----------

Alıntı CRF adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://link.dolap.com/xi+pB şunu almanı kesinlikle öneririm . Ayrıca yedek anahtarlarını al ve anahtarların üzerinde 4 haneli (yada 5 ) kod olacak onun fotografını çekp bulut'a at. Daha sonrası için lazım olabilir.

ayrıca apple air tag tavsiye ederim 150 lira birşeydi en son.

Örnek olması açısından ve nasıl koruduğumu görebilmeniz için bende paylaşayım dedim.

https://imgyukle.com/f/2022/09/20/nmX7HS.jpg

https://imgyukle.com/f/2022/09/20/nmcJ3N.jpg

https://imgyukle.com/f/2022/09/20/nmcH3M.jpg

https://imgyukle.com/f/2022/09/20/nmchDU.jpg
    Örnekler için çok teşekkür ederim. Ben de o ilanın sahibine ulaşmaya çalışıyorum ama hiç cevap vermiyor. Şimdilik alamıyoruz maalesef. Hala daha arayıştayım.
    Yeni bir ürün buldum linkini bırakıyorum. Eğer taksitli alma kolaylığı sağlayabilirsem alabilirim. Siz ne düşünürsünüz?
    ABUS PLUS ZİNCİR KİLİT SEVİYE 16 İlan No: 1002672384

denizz1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400//Dash 110i
    10mm demiş, ince geldi. hidrolik demir makası ile kesebilirler gibi sanki.
    95cm de çok kısa zaten, arka tekerden geçirip bir yere sabitlemek için bana 170cm anca yetiyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:42 ----------

Bir de ne kadar kilit olsa da hırsıza kilit dayanmaz, kasko şart.

Geçen akşamüstü işim bitti, yarım saat uyuyayım dedim, rüyamda motor çalınmış gördüm, sokaklarda dolanıp motorumu arıyordum, sonra uyandım, oh gerçek değilmiş dedim ama içim rahat etmedi dışarı çıkıp baktım motorum yerinde mi diye.
    Son bir iki haftadır bende rüyamda görüyorum valla böyle şeyler uykum kaçıyor,çok kafaya takıyoruz herhalde ondan motosiklet bir yandan bizi mutlu ederken bir yandan stres kaynağımız sanırım ahaha
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    CRF 250 L
    Alıntı karyabla adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamam arka teker için de bağlayacak demir korkuluk mevcut o sorun değil. Linkler ve ürünler hakkındaki yorumunuzu merak ettim efendim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:31 ----------

Örnekler için çok teşekkür ederim. Ben de o ilanın sahibine ulaşmaya çalışıyorum ama hiç cevap vermiyor. Şimdilik alamıyoruz maalesef. Hala daha arayıştayım.
    Yeni bir ürün buldum linkini bırakıyorum. Eğer taksitli alma kolaylığı sağlayabilirsem alabilirim. Siz ne düşünürsünüz?
    ABUS PLUS ZİNCİR KİLİT SEVİYE 16 İlan No: 1002672384

Bence gayet iyi . Alınır derim.

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Bence gayet iyi . Alınır derim.
    securage guardian 180 cm sıfırdan farksız İlan No: 1019975039
    14 veya 16mm kalınlıktaymış alınır mı acaba?

Motosikleti
    CRF 250 L
    Dolap ilandaki abus'a ulaşabilirsen yüksel. securage guardian güzel ama bu model bana zayıf geldi.
    b

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Dolap ilandaki abus'a ulaşabilirsen yüksel. securage guardian güzel ama bu model bana zayıf geldi.
    b
    İlan sahibi kesinlikle mesajlara cevap vermiyor. Başka ürünler buluşmaya çalışıyorum ama ilan sayısı çok az. Hala arayıştayım.
    CRF bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    https://www.sahibinden.com/ilan/yede...2672384/detay/

İlandaki güvenlik seviyesinin 16 olduğu belirtilen Abus'un bu modeli 2600 TL'ye almaya değer mi? Taksit imkanı sağlarsa almayı düşünebilirim sizin yorumlarınızla.

Motosikleti
    250r
    Selam. Var olan konudan devam edeyim dedim.

Bugün zincir almak gereği hissettim. Zintaş'ın 14mm zincir ve kilit kombolarına baktım. 2m olan yok zaten. 1.8m lerden kalmamış. Hepsiburada n11 vs.de.
    1.5 m de kısa gibi geliyor.

Alternatif yakınlardaki nalbura baktım zincir kilit kombinasyonu yapayım diye. Galvanizli zincir vardı. Sanırım 12mm. Eleman da büyük demir makasıyla kesmeye çalışınca benim işimi pek görmeyeceğini düşünerek erteledim.

Bu arada makineyi bıraktığım üstü kapalı alanda bağlamaya uygun yer yok. Arka tekerden şaseye bağlayayım diş14mm 1.5 m olanlar iş görür mü ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:15 ----------

Şu zincir ve şu kilit iş görür sanırım.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı yec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam. Var olan konudan devam edeyim dedim.

Bugün zincir almak gereği hissettim. Zintaş'ın 14mm zincir ve kilit kombolarına baktım. 2m olan yok zaten. 1.8m lerden kalmamış. Hepsiburada n11 vs.de.
    1.5 m de kısa gibi geliyor.

Alternatif yakınlardaki nalbura baktım zincir kilit kombinasyonu yapayım diye. Galvanizli zincir vardı. Sanırım 12mm. Eleman da büyük demir makasıyla kesmeye çalışınca benim işimi pek görmeyeceğini düşünerek erteledim.

Bu arada makineyi bıraktığım üstü kapalı alanda bağlamaya uygun yer yok. Arka tekerden şaseye bağlayayım diş14mm 1.5 m olanlar iş görür mü ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:15 ----------

Şu zincir ve şu kilit iş görür sanırım.
    Ben şu aşağıda link braktığım Grade 80 , 2 metre, 13 mm zinciri 685 TL.ye almıştım. Şimdi 990 TL olmuş. Bir de büyük makaron alıp zinciri içinden geçirdim ve fön makinesiyle ısıtarak zincire yapışmasını sağladım.

https://www.n11.com/urun/grade-80-yu...=egecelikhalat
    yec bunu beğendi.

Motosikleti
    250r
    Zincir işi ile ilgili, şöyle bir ürün aldım.

Yale kilit + tek zincir aşağı yukarı aynı fiyata geliyordu bunu tercih ettim.

Türkiyede üretiliyor, Eğinlioğlu Zincir diye bir firma. Genellikle yurtdışına üretim yapıyorlarmış. Satın almayı düşünürseniz siteyi incelersiniz.

Güvenlik zincirinde motosiklet tekne vs. ayırmış. Motosiklet kategorisinde 2 m olmadığı için,1.8m var, ben tekne kategorisinden almayı tercih ettim.

Zinciri kopma testi yaparak gönderiyorlar. Hoş bizim için pek önemi yok. Ayrı konu.

Sitelerindeki çevrimiçi destek personeli ilgili. Sağolsun bütün sorularıma cevap verdi.

Uygun fiyata kaliteli ürün verirseniz buradan çok yürürsünüz dedim. Fotoğraf istenirse eklerim.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler