Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hediyeli fikir danışma :)

Motovento
    REKLAM ALANI

Dostlar selamlar,

Bi deri markasının sahibiyim. El yapımı hakiki deri ürünler üretiyoruz. Motorcular için bacak çantası üretmek istiyorum. Aylarca uğraşmaktansa aklıma sizlere danışmak geldi 😎

Tasarım gerekliliği olarak

-Her motorcunun işini görebilecek fonksiyonellikte
    -Sadece motorcular için değil diğer insanlar için de karşılık bulacak
    -Tasarım olarak fazla marjinal olmamakla beraber dikkat çekmesi.

E bu iyiliğiniz karşılıksız kalmayacaktır tabi.😊 Beğendiğimiz tasarım olursa, ilk çanta tasarım sahibine hediye edilecektir. Onun dışında tasarım tavsiyesi inceliğini gösteren tüm üyelere %30 indirim sağlanacaktır.

Post reklam amaçlı değildir. Win-win amaçlı olarak sizlere danışılmış bir fikirdir. Adminler postu inceledikten sonra müsaade ederse tasarımları göndermek için WhatsApp hattı ve Instagram hesabı paylaşılacaktır.

Tasarımı sıfırdan tasarlayabilirsiniz, pinterestten bulabilirsiniz, mevcut bi tasarımı geliştirebilirsiniz. Yazı da olur ama çizimle destekleme imkanı olanlarla daha sağlık irtibat kurabiliriz.

Teşekkürler 😊
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Tasarımın ne tür olacağını pek bilemem ama,
    Fermuar muhakkak üstte açılıp, üstte son bulmalı. Bir yandan başlayıp diğer yana kadar açılan fermuarlı çantalarda, fermuarı açınca içindekiler dökülüyor.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Piyasadaki bacak çantaları gayet kullanışlı. Direkt onları baz almak yeterli bence. Belden ve bacaktan kayış takınca zaten hepsi birbirine benziyor. Fakat deri bakım istediği için ne derece iş görür? (Kendi yorumumdur ama ben olsam deri ürün almazdım. Yağmur, rüzgar, güneş vs hep derinin düşmanı)

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Şahsen bacak çantası kullanmıyorum. İki farklı model var ama hiç rahat edemedim. Onun yerine boyundan asmalı(risklerinin farkındayım) erkekler için tasarlanmış bir çantayı tercih ediyorum. İsterdim ki bu çanta 3 noktadan kayışlı olsun da boynuma rahatsızlık vermesin. O zaman deri kumaş farketmeksizin onu tercih ederdim.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Bir kaza anında yerde sürüklenirken bir yerlere takılıp zarar vermesi ya da içindekilerin darbe ile bacağa zarar vermesi riskine karşı bir şeyler olması lazım.

Kaza yaptığımda montun iç cebinde ruhsat vardı, tam ona denk gelen yer en az bir ay ağrıdı. Zaten ceplerimde bir şey taşımayı sevmem, ruhsatı da artık omuzdan çapraz asarak taşıdığım küçük çantama koyuyorum, ceplerim tamamen boş, bozuk para bile olmaz. Scooter kullandığım için de motor sürerken küçük çantamı sele altı bagajına koyma rahatlığım var, cepler boş, hiç rahatsızlık verecek bir şey yok, telefon bile çoğu zaman sele altında o ca çalsa da duymadığım için dikkatimi de dağıtmıyor.

Cevaplar için çok teşekkür ederim. 3 cevap bile yeni duyduğum fikirler uyandırdı şimdiden ����

Bu arada konu açar açmaz cevaplar gelmiş ama ben bikaç gün önce dahi baktığımda cevap yokmuş gibi görüyordum. Bugün henüz görebildim yani k bakmayın.

Konu günceldir

Nashvodka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Maliyeti ne derece etkiler bilmiyorum fakat ulaşılabilir ve seri kullanım için bağlantı yerleri "sağlam "mıknatıslı olabilir. Hızlıca tak çıkar..

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Bacak çantası değil de şöyle bir çanta olsa hemen alırdım:
    Hani xmax, forza gibi maxi scooterların gidona monte edilen çantaları oluyor ya, onlar gibi ama motordan inip parkedince kolayca oradan çıkarıp bel çantası (ya da omuz çantası da olur) gibi yanımızda taşırken de tuhaf durmayacak şekilde çanta olsa çok kullanışlı olur. Hem motor sürerken üzerimizde çanta olmaz, kaza anında bir yere takılıp tehlike yaratmamış olur hem de sökmesi takması pratik olursa motordan inerken de hemen aynımıza alırız. Böylece anahtar, cüzdan, ruhsat, telefon gibi şeyleri taşırken pratik olur.
    Kural [ Z ] bunu beğendi.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Bu arada, dikiş de motosiklet ekipmanlarında çok önemli bir husus. Malumunuz biz çok kaba eldivenler kullanabiliyoruz. Basit bir çantaya o eldiveni sokmaya çalışıp ruhsata erişirken çanta dikişlerinden patlayarak ikiye ayrılıp bizi sıkıntıya sokabiliyor. İnanın ki bu tür durumlarda çantaya değil, çantadakileri nereye koyabileceğimize kafa yoruyoruz, çünkü motosikletlerde genellikle küçük bir cep dahi bulunmuyor, bulunsa da zaten doldurmuş oluyoruz ve bir ruhsat, cüzdan dahi sıkıntı yaşatabiliyor.

Hazır eldiven konusuna değinmişken; fermuarlar neredeyse parmak kadar olmalı. Denemek için iki yün eldiveni elinize üst üste giyip bir fermuar açmayı deneyin. Bu arada başınızı tam eğmemeye çalışın çünkü biz kasktan tam eğemiyoruz. O yüzden fermuarların tutamak kısımları irice ve uzun olmalı. Tercihen bir yetişkin erkeğin serçe parmağı boyunca.

Fermuarlar su dirençli olmalı. Hafif bir yağmurda veya yanımızdan geçen arabanın sıçrattığı suyla çanta içindeki ruhsat ve telefonun ıslanmasını kimse istemez.

Mümkün mertebe çok sağlam plastik, polikarbon veya deri kaplı metal tercih etmenizi isterdim. Bazıları için motosiklet bir araçken bazıları için bir keyif. Bazıları için ticari araçken bazıları için bir spor araç, gösteri aracı, tarzının göstergesi... Haliyle deri kemerler ve tokalar en ufak temasla boyaya zarar verebiliyor. Çok can sıkıcı bu durumu engellemek için bazı kaliteli motosiklet giyim markalarının deri kaplı kemer tokalı kemerleri (cümle böyle oldu, kusura bakmayın) var. Fiyatı az daha makul tutulursa, çeşitli boy ve renklerde yapılırsa (bizim sıklıkla kot kullandığımız da düşünülürse eni de ona göre olmalı) bu da sizin için ayrı bir pazar oluşturabilir. Biraz reklamla internet üzerinden malum siteler aracılığıyla güzel satış yapılabilir.
    espresso ve tommygun bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)