Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Metzeller m9rr vs Diablo Rosso3(cbr 650r)

Motovento
    REKLAM ALANI
    aswarol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 650r
    Bu 2 lastik arasında kaldım, daha önce rosso 2 kullanıyordum,çok memnundum.Cbr 650r aldım yaklaşık 1000kmdir kullanıyorum üzerinde dunlop sportmax lastik var görüşüm lastikler ircden bile kötü.M9rr yeni bir lastik kullanan tavsiye edebilecek var mı yoksa rosso 3 den devam mı? 2 lastiğinde fiyatları hemen hemen aynı.Birde bu motorda ki titreşime çözüm bulan var mı makine çoook fazla titriyor lastikleri değişince faydası olur mu acaba?
    orh bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    m9rr bilmem de m7rr kullandım hypermotard 796 motosikletimde.
    ömrü 20 bin km kadar.
    m9rr daha uzun diyor km ömrü olarak.
    tabi birazda kullanımla alakalı. ben 20bin km bitirdiğimde lastik telleri gözüküyordu
    motosiklet yapısı itibariyle hep lastik çeviriyordu. en son ıslak yolda gaz vermeden lastik artık yan vermeye başlayınca road4 lere geçmiştim

arka lastik 180 di. m7rr varken çok kalın duruyordu.
    ama 180 road4 ler daha cılız ince duruyordu.

kalıp olarak daha geniş yapıya da sahip. daha kalın ve etli duruyor
    bu arada m7rr virajda çok iyiydi. tabi ısındıktan sonra. ve tabi virajda ani gaz açmadıkça
    ani gaz açarsam virajı yanlayarak çıkıyordum.
    aynı durum road4 lerde devardı. gazı verirsem ısınsın yada ısınmasın virajda yanlayarak çıkıyordu

ama rosso serisinin hiç bi türünü kullanmadığım için bişey diyemem.

tecrübemi m7rr üzerinden yaptım belki m9rr için işe yarar
    aswarol bunu beğendi.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    diablo 3 yerine rosso corsa 2 öneririm hocam.
    daha önce 250r da rosso 2 kullanmıştım, 10 bin km de çabucak bitti.
    şu an 650f ile rosso corsa 2 kullanıyorum, 5 bin km oldu, çok bi aşınma yok, gayet memnunum.
    aswarol bunu beğendi.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    rosso corsa 2 ye de bakabilirsin kullanıyorum güzel ama lastik soğukken arada sarıyor ani gaz açmada ama ısınınca da kusursuz yapışıyor soğuk sıcak virajları güzel
    aswarol bunu beğendi.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Yeni konu açmaktansa buradan yazayım ben de. XJ6 motorum için yeni lastik alacağım. Sizce Pirelli Diablo Rosso 3 mü yoksa Michelin Pilot Road 4 mü tercih edilmeli? Aşırı hız yapan, teker, yanlayan vb. birisi değilim. Virajlarda güven hissi versin, kaymasın yeter.
    aswarol bunu beğendi.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    "road4" 3 farklı motorda toplamda 50bin km kadar kullandım ıslakta da kuruda da çok iyi. ama çok sıcak havada sıcak asfaltta kayma yapıyor.
    pirelli hakkında bilgim yok ama
    Ezio41 ve aswarol bunu beğendiler.

Motosikleti
    Cbr 650r
    Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    m9rr bilmem de m7rr kullandım hypermotard 796 motosikletimde.
    ömrü 20 bin km kadar.
    m9rr daha uzun diyor km ömrü olarak.
    tabi birazda kullanımla alakalı. ben 20bin km bitirdiğimde lastik telleri gözüküyordu
    motosiklet yapısı itibariyle hep lastik çeviriyordu. en son ıslak yolda gaz vermeden lastik artık yan vermeye başlayınca road4 lere geçmiştim

arka lastik 180 di. m7rr varken çok kalın duruyordu.
    ama 180 road4 ler daha cılız ince duruyordu.

kalıp olarak daha geniş yapıya da sahip. daha kalın ve etli duruyor
    bu arada m7rr virajda çok iyiydi. tabi ısındıktan sonra. ve tabi virajda ani gaz açmadıkça
    ani gaz açarsam virajı yanlayarak çıkıyordum.
    aynı durum road4 lerde devardı. gazı verirsem ısınsın yada ısınmasın virajda yanlayarak çıkıyordu

ama rosso serisinin hiç bi türünü kullanmadığım için bişey diyemem.

tecrübemi m7rr üzerinden yaptım belki m9rr için işe yarar
    M9rr zaten m7rr'ın teknoloji olarak bir üst versiyonu daha perfomanslı olacağını düşünüyorum.Şuan ki görüşüm kullanmasamda m9 un rossodan çok daha kaliteli olabileceği yönünde.Yorumunuz için teşekkürler.

Motosikleti
    Tracer700
    bende aynı lastikler arasında kaldım hafta sonu degistirecem benim listemde birde angel gt2 var bu angel gt2 hakıında bilgisi olan varmı acaba

Motosikleti
    Tracer 900 2018
    Bridgestone s22 ye de bi bakmanizi tavsiye ederim. Geçen Sene motorrad testinde rossa corsa da dahil (ki aslinda rakibi diablo rosso 3)pek cok lastigi geride birakarak birinci olmus. Ben tracer 900 de bir haftadir kullaniyorum cok cok cok memnunum. Hatta bugun sol pegle asfalta minik bi cizik atabildim :D Fiyati da diabloya gore uygun.
    aswarol bunu beğendi.

gokhan85 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR1000RR
    M7RR lastiği 5-6 yıl önce CBR600RR ıma taktırdım. İşin doğrusu motosikleti limitlerinde kullanamıyor olmama rağmen ıslak/kuru (özellikle ıslak) çok iyi performans verdiğini hatırlıyorum. Fakat distrübütörden edindiğim bilgiye göre M9RR bambaşka bir dünya. M7RR nispeten hızlı ısınan bir cadde lastiği olmasına karşın, M9RR pist odaklı, geç ısınan fakat ısındığında sakız gibi olan bir lastik. Analoji yapacak olursak tıpkı rosso3 ile super corsa arasındaki fark gibi. Bu arada M7RR in ıslak performansına güvenerek çok ciddi bir kaza yapmışlığım da var. Bana kalırsa Pirelli ailesi her kullanıma uygun, performans olarak diğerlerinin bir tık üzerinde, aynı zamanda fiyat olarak da 1-2 tık üzerinde seçenekler sunuyor. Şuan CBR1000RR ımda rosso corsa 2 kullanıyorum. Cadde+Viraj+Pist ve bu isterlere rağmen diğer rakipleri kadar olmasa da uzun ömür amaçlı almıştım. Ve tüm bu kriterleri karşıladığını görüyorum. Sanırım uzun yıllar başka model kullanmam. Fakat yağmur performansının diğerlerinden kötü olduğunu belirtmekte fayda var. CBR1000RR ilk aldığımda üzerinde 4.5 yıllık bayat bir rosso3 vardı. Buna rağmen tutuşu fena değildi. Fakat lastik bayat olduğu için virajda zorlamadım ama düzde eskimiş olmasına rağmen tatlı gazda patinaja düşmüyordu. Ben olsam , eğer yağmurda binmeyeceksem biraz paraya kıyıp, arka tekeri 3 , ön tekeri 2 hamurlu, ve arka en dıştaki hamuru, super corsa ile aynı olan rosso corsa 2 yi alırdım. Bu arada lastiğin arkadan daha iri durması vs. birincisi, lastik yanak boyutu ile, ıkincisi modelin profilinin agresifliği ile doğru orantılı. Yine CBR1000RR dan örnek verecek olursam. Orjinali 190/50 olmasına rağmen bilerek 190/55 aldım. Bu sayede düzde gidişi biraz kararsızlaşmasına rağmen viraja yatma refleksleri, viraj performansı, sportif sürüş karakteristiği muazzam arttı. Sanırım bir daha asla 190/50 kıllanmayacağım. Biraz uzun oldu, hakkınızı helal edin : )
    aswarol bunu beğendi.

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Alıntı aswarol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu 2 lastik arasında kaldım, daha önce rosso 2 kullanıyordum,çok memnundum.Cbr 650r aldım yaklaşık 1000kmdir kullanıyorum üzerinde dunlop sportmax lastik var görüşüm lastikler ircden bile kötü.M9rr yeni bir lastik kullanan tavsiye edebilecek var mı yoksa rosso 3 den devam mı? 2 lastiğinde fiyatları hemen hemen aynı.Birde bu motorda ki titreşime çözüm bulan var mı makine çoook fazla titriyor lastikleri değişince faydası olur mu acaba?
    Titreşim daha çok nerede hissediliyor. Bende düşünüyorum bu motoru almayı

Motosikleti
    Cbr 650r
    Alıntı E.Yzr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Titreşim daha çok nerede hissediliyor. Bende düşünüyorum bu motoru almayı
    Farklı devirlerde depodan bazen ayaklıktan veriyor.Bakıma soktuğum zaman kontrol ettireceğim.Ben yorumlara inanmayıp abartıyorlar diye bile bile gidip aldım ama motorda titreşim varrr.Belki her üretimde yoktur ustam vidaların sıkılmasıylı ilgili olabilir vs demişti bilemedim.Ama tavsiyem almadan bir test sürüşü yapıpta al.Üzen kısım bu kadar para verip aldığın bir motorun bu şekilde titremesi,belki başka 4 silindirlerdede vardır ama ben tecrübe etmedim.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "road4" 3 farklı motorda toplamda 50bin km kadar kullandım ıslakta da kuruda da çok iyi. ama çok sıcak havada sıcak asfaltta kayma yapıyor.
    pirelli hakkında bilgim yok ama
    Anlas Viento Sport hakkındaki görüşleriniz nedir peki? Ekonomik olması çok cezbediyor beni.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Alıntı aswarol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Farklı devirlerde depodan bazen ayaklıktan veriyor.Bakıma soktuğum zaman kontrol ettireceğim.Ben yorumlara inanmayıp abartıyorlar diye bile bile gidip aldım ama motorda titreşim varrr.Belki her üretimde yoktur ustam vidaların sıkılmasıylı ilgili olabilir vs demişti bilemedim.Ama tavsiyem almadan bir test sürüşü yapıpta al.Üzen kısım bu kadar para verip aldığın bir motorun bu şekilde titremesi,belki başka 4 silindirlerdede vardır ama ben tecrübe etmedim.
    Tamamdır hocam teşekkür ederim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    arkadaşlar,motorrad testi var.isterseniz lastik seçebilirsiniz burdan.
    https://grippingstories.com/articles/2019/motorrad-2019-tyre-test

sürekli yorum okuyorum ve sonucunda hep arada kalıyorum.

cbr650r kullanıyorum. motoru günlük ve yaz kış kullanıyorum. şunu al dediğiniz lastik var mı ? icabında 300 500 pahalı olsun ama şu olsun deyin bi tane de pazartesi sipariş vereyim inşallah

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)