Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Cbr650R için lastik tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Geçen sene aldığım şuan km si 8.000 olan motorumda orjinal lastikler duruyor. Lastik işinden çok anlamıyorum fazla aragaz filan yapmadığım için şimdiye dek pek sıkıntı çekmedim.

Öncelikle kullanmaya devam etmeli miyim ?

Etmeliysem yapacak bişi yok fakat değiştirmem gerekiyorsa. Ben yaz kış günlük olarak kullanıyorum motorumu. Buna göre tavsiye verirseniz iyi olur

Okuduklarıma göre Metzeler m9rr okuduklarıma göre iyiymiş. Ya da hangsini tavsiye edersiniz ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Anlas'ın yeni viento sport unu öven yazılar okudum. Değişim zamanı geldiğinde ben de denemek istiyorum. Fiyat olarak çok iyi denenebilir. Riske girmeyelim derseniz rosso serisi, pilot power rs veya metzeller m7 tavsiye edebilirim. Bunlar spor sürüşe uygun lastikler. Daha çok commuting tarzı takılıyorum derseniz uzun ömürlü olması açısındand Metzeller roadtec 01 güzel lastik.

Bir bakayım dediğiniz modellere

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Viraj seviyorsan rosso 3 güzel lastik.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı oktayakgoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen sene aldığım şuan km si 8.000 olan motorumda orjinal lastikler duruyor. Lastik işinden çok anlamıyorum fazla aragaz filan yapmadığım için şimdiye dek pek sıkıntı çekmedim.

Öncelikle kullanmaya devam etmeli miyim ?

Etmeliysem yapacak bişi yok fakat değiştirmem gerekiyorsa. Ben yaz kış günlük olarak kullanıyorum motorumu. Buna göre tavsiye verirseniz iyi olur

Okuduklarıma göre Metzeler m9rr okuduklarıma göre iyiymiş. Ya da hangsini tavsiye edersiniz ?
    Michelin pilot power 2ct iyidir, sizin motorda fazlasıyla iş görür.
    The Power of The Dreams.

YAHYaONUR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS/ Yamaha tracer 700
    mitas sport force fiyatına göre olumlu yorumlar alıyor.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    lastik 8000de ise devam derim.daha erken keyfi değişime girer istediğiniz.yıl olarakta km olarakta sağlamlığını koruyor

Normal şartlarda kullanım ömrü nedir lastiklerin ?

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    Normal şartlarda kullanım ömrü nedir lastiklerin ?
    en kötü lastik bile 15 bin gider- lastik yakmıyorsan tabi
    since 1987

Yoo işim olmaz yakma kaydırma gibi şeylerle. O zaman bu sene es geçeyim önümüzdeki sene bakarım artık.

Bütün cevaplar için teşşekkür ederim

Yoo işim olmaz yakma kaydırma gibi şeylerle. O zaman bu sene es geçeyim önümüzdeki sene bakarım artık.

Bütün cevaplar için teşşekkür ederim
    CBR 650R gibi bir motorda 15 bin km lastik kullanmak riskli bence. Maksimum 2 sezon ve/veya 7-8k km de değiştiririm ben.

aswarol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 650r
    aynı konuyu ben açmak istiyordum sen açmışsın.Bence bu motoru üzerindeki lastiklerle kullanmak büyük risk üzerinde dunlop spormaxx diye bir lastikle geliyor.Bu lastik 1 saatte ısınıyor.Ben hafta içi işe gidip gelmeye kısa mesafe kullanılırım, haftasonları da virajlara giderim.Lastik kesinlikle çöp hele ıslak zeminde kullanmak büyük risk.Kuru zeminde ve şehir içi kullanıyorsan ,viraja gitmiyorsan lastiği değiştirme ama performans istiyorsan değiştirmelisin.Benim kararsız kaldığım 2 lastik metzeller m9rr mı yoksa diablo rosso 3 mü?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)