Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Zincir Kilit Önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    karyabla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Selamlar, apartman girişinde muhafaza edeceğimin motorumu merdiven korkuluğuna veya bulduğum en uygun yere bağlayıp öyle bırakmak istiyorum. Zincir kilit alırken neye dikkat edilir? Hangi markalar kilit türü edilmeli? (Spx diye bir kilit gördüm farkını bilmediğimden soruyorum)
    500 TL civarı güvenebileceğim marka ve model önerisi alabilirim. Teşekkürler.

https://ty.gl/aea3seo86l
    (Linkini bırakmış olduğum zincir ne kadar sağlıklı olur?)
    Herkes işini yaparsa insanlık var.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Zintaş ekonomik ve kaliteli bir marka ama 8 mm zincir benim gözüme biraz kolay kesilebilir gibi geldi. Zintaş'ın daha kalın zincir modellerine bakabilirsiniz. Geçenlerde motoru çalınan bir arkadaşımız zincirinin kesilemediğini ama kilidin parçalandığını yazmıştı. O nedenle kilit kısmı da hayati derecede önemli. Forumdan Levend84 kardeşimizin ekonomik bir kombinasyonu vardı, kuyumcuların kullandığı kilitten takıyordu. Bana mantıklı geldi o fikir.
    espresso ve levend84 bunu beğendiler.

CRF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF 250 L
    Zincir kilitte ben olsam 500- 600 tl giriş seviyesi bir kilit alacağıma 2. el bir zincir kilit almayı tercih ederdim.
    (kendimde öyle yaptım 2 hafta önce https://www.hepsiburada.com/abus-9210-140-cm-ivy-zincir-kilit-yeni-seri-p-HBCV00002BRMC7

bu ürünü 2. el 500 tl'ye aldım.

Yani sonuçta bu bozulacak çüreyecek eskicek bir şey değil benim gözümde .

Marka olarak abus- magi - Securage Guardian - - artago tavsiye ederim. İlla sıfır alcaksan İzeltaş 'da kötü degil bence
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Ben motoru aldığımda paraya kıyıp taksitle abus markasının o zamanlar en üst zincir kilit modeli diye geçen granit extreme modelini almıştım. Demir makası ile kesilemiyor, yalnızca taşlama aleti ile uzun sürede kesilebiliyor diye geçiyordu. 6 ay taksit ödedim ama en azından alabileceğim en sağlam kilidi almış oldum. Hırsızlar da abus markasını biliyorlardır zaten diyerek kilitlerken abus yazıları görünecek şekilde kilitliyorum. Maksat kilidi gören hırsız bununla vakit kaybetmek yerine bir sokak ötedeki dandik kilitli motoru çalayım demesini sağlamak. Yoksa kararlı bir hırsıza kilit dayanmaz zaten.
    Yine içim rahat olsun diye kasko da yaptırdım ama bu piyasa ortamında kaskonun ödeyeceği rayiç bedeli alsam bile yine bir daha motor alamam.

Kilit konusunu şu fıkradaki gibi düşünün:
    iki kişi afrikada yürüyormuş, uzaktan onlara doğru koşan bir aslanın geldiğini görmüşler, biri hemen eğilmiş ayakkabı bağlarını düzeltmeye başlamış, diğeri de aslandan koşarak kaçabileceğini mi düşünüyorsun demiş. senden hızlı koşabilsem yeter demiş o da.

Özetle, makasla kesilebilen zincirler almayın, kesilmeyen zincirler var onlardan alıp yine kolayca açılamayan sağlam kilitler de alabilirsiniz ama bunların toplamı da yine pahalı zincir kilitlere yakın oluyor. ikinci el de alınabilir, bunlar kolay bozulacak şeyler değil.
    levend84 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Teşekkür ederim yorumunuz için daha kalın bir zincir tercih etmeye çalışacağım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:05 ----------

ABUS ZİNCİR KİLİT ŞOK FİYATA İlan No: 895805211

Bu ilandaki ürün sizce iş görür mü söylediğiniz Abus markasının bir modeli olarak?

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Açılmayan kilit varmı.İşi bilen adam her türlü 2 dakikada açıyor.

https://www.youtube.com/c/lockpickinglawyer

Şurayı inceliyorumda her şeyi açıyorlar.Biz ancak zor açılan özel alet gerektiren tipteki kilitleri tercih edersek belki caydırıcı olur.
    Ama adam kafaya koyduysa kilide bakıp gerekli aparatı yada aleti Aliexpresten sipariş verir gelince çalar.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı CRF adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zincir kilitte ben olsam 500- 600 tl giriş seviyesi bir kilit alacağıma 2. el bir zincir kilit almayı tercih ederdim.
    (kendimde öyle yaptım 2 hafta önce https://www.hepsiburada.com/abus-921...HBCV00002BRMC7

bu ürünü 2. el 500 tl'ye aldım.

Yani sonuçta bu bozulacak çüreyecek eskicek bir şey değil benim gözümde .

Marka olarak abus- magi - Securage Guardian - - artago tavsiye ederim. İlla sıfır alcaksan İzeltaş 'da kötü degil bence

Bu ilandaki ürün sizce iş görür mü söylediğiniz Abus markasının bir modeli olarak?

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    kayar milli pirinç kilit yanına kesilmeyen zincir hem ön hem arkaya bağla geç ben 2 motosikletime de böyle yaptım yuma kilit kesilmeyen zincir 2 yıldır kullanıyorum hiç hırsızlık girişimi olmadı kasko olmayan motorda 2 tane kasko olanda 1 tane var
    + motosikleti kilitlediğin yerde orospu çocuğunun makasla destek alacağı bir durum olmasın yani makas ı yere dayayıp kesme işini bi nebze kolaylatmasın yani zincir veya kilit yere değmesin
    espresso ve tommygun bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı karyabla adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bu zincir çok kısa. Bence bir yere bağlamak için yetiştiremezsin.
    espresso bunu beğendi.

CRF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF 250 L
    güzel Güvenlik lvl 6 bu daha çok bisikletler için tercih edilen bir model .

Şuna bakabilirsin hem disk kilidin hem zincirin olur bildigim kadarıyla FRANSIZ markası ; ilan no: 1049427572

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı CRF adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel Güvenlik lvl 6 bu daha çok bisikletler için tercih edilen bir model .

Şuna bakabilirsin hem disk kilidin hem zincirin olur bildigim kadarıyla FRANSIZ markası ; ilan no: 1049427572
    Geçen yıl motoru satın alırken aldığım bir alarm disk kilidim mevcut. O yüzden ikisini de içeren farklı bir modele ihtiyacım olacağını sanmıyorum ama yine de teşekkür ederim.
    Bu esnada dolap uygulamasında farklı bir iki model buldum linklerini bıraksam inceleme şansınız olur mu? Teşekkürler.

https://link.dolap.com/g/NOh
    https://link.dolap.com/xi+pB
    https://link.dolap.com/7OJb/

Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Teşekkür ederim yorumunuz için daha kalın bir zincir tercih etmeye çalışacağım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:05 ----------

Bendekinden daha ince modeli gibi geldi bana.

Bendeki bu modeldi: https://www.motoplus.com.tr/urun/992...s-Zincir-Kilit

Yuh, ne biçim artmış. Ama 2017 yılı ocak ayında 1250 liraya almıştım, bu kadar yılda artması normal. O zaman da kilide de kasko yaptır bu kadar pahalı kilit mi olur diye takılmıştı işyerindeki arkadaşlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:12 ----------

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu zincir çok kısa. Bence bir yere bağlamak için yetiştiremezsin.
    Tommy iyi hatırlatmış, zincir çok kısa olmasın. Mesela bendeki abus zincirin de 140cm ve 170cm olan modelleir var ben 170cm modelini almıştım, kaldırımda metal elektrik direğine bağlıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:15 ----------

Bir de zinciri bağladığınız yer de önemli. Bahçe demirlerine bağlayınca o demirler inceyse demir makası ile bahçe demirlerini kesebilirler.
    Ben önceden kaldırımdaki ağaca bağlıyordum ama baktım ağaç ince, el testeresi ile bile kesilebilir, ağaca vazgeçip elektrik direğine bağlamaya başlamıştım.
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bendekinden daha ince modeli gibi geldi bana.

Bendeki bu modeldi: https://www.motoplus.com.tr/urun/992...s-Zincir-Kilit

Yuh, ne biçim artmış. Ama 2017 yılı ocak ayında 1250 liraya almıştım, bu kadar yılda artması normal. O zaman da kilide de kasko yaptır bu kadar pahalı kilit mi olur diye takılmıştı işyerindeki arkadaşlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:12 ----------

Tommy iyi hatırlatmış, zincir çok kısa olmasın. Mesela bendeki abus zincirin de 140cm ve 170cm olan modelleir var ben 170cm modelini almıştım, kaldırımda metal elektrik direğine bağlıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:15 ----------

Bir de zinciri bağladığınız yer de önemli. Bahçe demirlerine bağlayınca o demirler inceyse demir makası ile bahçe demirlerini kesebilirler.
    Ben önceden kaldırımdaki ağaca bağlıyordum ama baktım ağaç ince, el testeresi ile bile kesilebilir, ağaca vazgeçip elektrik direğine bağlamaya başlamıştım.
    Satıcılar kaç cm olduklarını yazmamışlar ama sorup uzun olanını almaya çalışırım. Bağlayacağım yerler merdiven korkulukları olacaktır sanıyorum ki onu da kesemezler herhalde. Bu fiyatlar normalde verebileceğim fiyatlar değil ama mecbur kaldığım için el mahkum. Ürünlerin kalitesi ve değer mi sorusuna yorum yaparsanız çok sevinirim. Ve hangisini tercih etmeliyim? Önceden de bir link bıraktım sarı site ilan numarası olarak

Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Satıcılar kaç cm olduklarını yazmamışlar ama sorup uzun olanını almaya çalışırım. Bağlayacağım yerler merdiven korkulukları olacaktır sanıyorum ki onu da kesemezler herhalde. Bu fiyatlar normalde verebileceğim fiyatlar değil ama mecbur kaldığım için el mahkum. Ürünlerin kalitesi ve değer mi sorusuna yorum yaparsanız çok sevinirim. Ve hangisini tercih etmeliyim? Önceden de bir link bıraktım sarı site ilan numarası olarak
    Abus markası avrupa çapında en sağlamı diye geçiyor, yani sadece türkiyede değil her yerde bilinen marka. Ben alırken en azından hırsız abus markası görünce bile caysa yeridir demiştim. Zaten hiç kilit falan kullanmadan motorunu çaldıranlar varken en azından demir makası ile kesilemeyen kilit yeterli olacaktır.

Ama şimdi bu bütçelerle abus almaya zorlanırdım, 12 taksitle falan belki ama kesilmeyen 13 ya da 14mm zincir ve kayar dilli asma kilit falan düşünürdüm onlar da sağlam diyorlar.

Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Burada atılan videolara bakarsak Abus falanda hikaye.Geçen motoru çalınan arkadaştaki kilidin bir benzeri bende vardı Onguard.Videodaki adam iki telle 2 dakkada açtı aynı kilidi.Aynı video serisinde kayar millileri abusları falanda çok rahat açıyor.
    Zincir ve kilit sağlam kesilmez kırılmazda adam kilidi açıyor maymuncuk benzeri iki aletle.Ona ne yapacaz
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burada atılan videolara bakarsak Abus falanda hikaye.Geçen motoru çalınan arkadaştaki kilidin bir benzeri bende vardı Onguard.Videodaki adam iki telle 2 dakkada açtı aynı kilidi.Aynı video serisinde kayar millileri abusları falanda çok rahat açıyor.
    Zincir ve kilit sağlam kesilmez kırılmazda adam kilidi açıyor maymuncuk benzeri iki aletle.Ona ne yapacaz
    Umarım sıradan hırsızlarda bu aletlerden yoktur:

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    10 dakika mesafede oturan bir beyefendi 95 cm’lik ABUS 9100’ü satıyor 1500₺ fiyatla. Acaba alınmalı mı? Çok da vakit kaybetmek istemiyorum motor apartman girişinde sadece alarm disk kilidi ile durunca uykularım kaçıyor.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    10 dakika mesafede oturan bir beyefendi 95 cm’lik ABUS 9100’ü satıyor 1500₺ fiyatla. Acaba alınmalı mı? Çok da vakit kaybetmek istemiyorum motor apartman girişinde sadece alarm disk kilidi ile durunca uykularım kaçıyor.
    95 cm çok kısa, bağlayamazsın motorunu bir yere
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Benelli TRK 502
    95 santimle anca abusun yere sabitleme için satılam mapa gibi birşey yapıp bağlarsın.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    10mm demiş, ince geldi. hidrolik demir makası ile kesebilirler gibi sanki.
    95cm de çok kısa zaten, arka tekerden geçirip bir yere sabitlemek için bana 170cm anca yetiyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:42 ----------

Bir de ne kadar kilit olsa da hırsıza kilit dayanmaz, kasko şart.

Geçen akşamüstü işim bitti, yarım saat uyuyayım dedim, rüyamda motor çalınmış gördüm, sokaklarda dolanıp motorumu arıyordum, sonra uyandım, oh gerçek değilmiş dedim ama içim rahat etmedi dışarı çıkıp baktım motorum yerinde mi diye.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler