Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

ANLAS - SC500 Winter Grip 2 - Kış Lastiği

Motovento
    REKLAM ALANI
    ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Kış geliyor.

Kış lastiği arayan ve Winter Grip 2 lastiği soranlar için şu başlığı yukarı taşıyalım

Ama önce hangi marka değil hangi tip lastik.
    GoGi bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kış geliyor.

Kış lastiği arayan ve Winter Grip 2 lastiği soranlar için şu başlığı yukarı taşıyalım

Ama önce hangi marka değil hangi tip lastik.

Verdiğiniz bilgiler çok değerli, çok saolun.

Yağmurlu havalarda Forza 250 nin Pirelli Diablo marka lastiğin performansı nasıldır?
    Öyle görünüyor ki tatlı su motorculuğundan erken ayrılıp yağmurlu havalarda da kullanacak gibiyim. Bir iki defa sağanak olmayan yağmurda kullandım ve sanırım kullanmaya da devam edecek gibiyim. Ancak lastikleri değiştirmeli miyim, değiştirmeye değer mi bilemiyorum. Değiştirsem bile hangi markayı kullanmalıyım bilemiyorum. 100 Oktan Alişan Anlas' tan çok memnun. O' nun fikirleri de benim için önemli. Ayrıca forumda Ufuk Bey' in görüşlerini her zaman dikkate alıyorum.
    ufoz bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı GoGi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Verdiğiniz bilgiler çok değerli, çok saolun.

Yağmurlu havalarda Forza 250 nin Pirelli Diablo marka lastiğin performansı nasıldır?
    Öyle görünüyor ki tatlı su motorculuğundan erken ayrılıp yağmurlu havalarda da kullanacak gibiyim. Bir iki defa sağanak olmayan yağmurda kullandım ve sanırım kullanmaya da devam edecek gibiyim. Ancak lastikleri değiştirmeli miyim, değiştirmeye değer mi bilemiyorum. Değiştirsem bile hangi markayı kullanmalıyım bilemiyorum. 100 Oktan Alişan Anlas' tan çok memnun. O' nun fikirleri de benim için önemli. Ayrıca forumda Ufuk Bey' in görüşlerini her zaman dikkate alıyorum.
    Sanırım forza le xmax'lar aynı boyutta lastik kullanıyor.
    Ben de lastikleri değiştirmeden önce üzerinde gelen michelin city grip'lerde yağmurlu havalarda ıslak yerlerde korkarak sürüyordum, Anlas mı alsam ne alsam diye bakınırken michelin citygrip 2 taktırdım. öncekilere göre bu yeni citygripler çok farketti. Yağmurda korkum kalmadı, hatta bir keresinde yolda yağmura yakalandım Kadıköy'den gebze'ye otoyoldan 70-80'le korkmadan gittim. Bu lastikleri tavsiye ederim.
    GoGi ve ufoz bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanırım forza le xmax'lar aynı boyutta lastik kullanıyor.
    Ben de lastikleri değiştirmeden önce üzerinde gelen michelin city grip'lerde yağmurlu havalarda ıslak yerlerde korkarak sürüyordum, Anlas mı alsam ne alsam diye bakınırken michelin citygrip 2 taktırdım. öncekilere göre bu yeni citygripler çok farketti. Yağmurda korkum kalmadı, hatta bir keresinde yolda yağmura yakalandım Kadıköy'den gebze'ye otoyoldan 70-80'le korkmadan gittim. Bu lastikleri tavsiye ederim.

City grip 2 ile ilgili yorumların neredeyse hepsi olumlu. Ancak lastik 4 mevsim olarak geçiyor. Elimin altında 7.500 km de Diablo varken Anlas kış lastiği mi almak yoksa Michelin 4 mevsim mi almak daha mantıklı olur acaba? Sadece ıslak zemin değil, asfalt sıcaklığını da düşünmek lazım. Arada toplam 1.000 TL de fiyat farkı bulunmakta.
    ufoz ve espresso bunu beğendiler.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    City grip 2 ile ilgili yorumların neredeyse hepsi olumlu. Ancak lastik 4 mevsim olarak geçiyor. Elimin altında 7.500 km de Diablo varken Anlas kış lastiği mi almak yoksa Michelin 4 mevsim mi almak daha mantıklı olur acaba? Sadece ıslak zemin değil, asfalt sıcaklığını da düşünmek lazım. Arada toplam 1.000 TL de fiyat farkı bulunmakta.
    30 Ağustos gezi ekibindeki arkadaşlar hep Michelin City Grip önerdiler.
    Lastiğin datasheeti ve yorumlarını inceledim.

Şirinevlerdeki Michelin bayisi Şirin Lastiğe gidip bir kez daha sordum.
    Kış lastiği olarak onlarda City Grip önerdiler.
    Su kanallarının suyu çok iyi yardığını söylediler.

Kullanım şeklimden olan,
    hafta içi sıklıkla arnavut kaldırımı taşlı dur-kalk yokuşlu yollar,
    hafta sonları Çatalcada stabilize köy yolları,
    viraj yapmıyorum, yollardaki kıvrımları hissetmek istemiyorum,
    yol şerit ve işaretlerinden geçerken sekmek istemediğim,
    uçuş için köylerdeki mera ve benzeri çimenli yerlere girdiğimden bahsedince,
    Anlas Winter Grip 2 nin benim için daha uygun olduğunu, Michelin City Grip'in
    daha çok asfalta yönelik lastik olduğunu, Michelinde WG-2 ye benzer bir lastik olmadığını söylediler.

Şirin Lastiği severim. Dürüstçe herşeyi açık açık söylerler.
    Başka yerden aldığım Anlas lastiğide ücreti mukabili taktılar.

Forumda bir arkadaş Winter Grip 2 lastik nedeniyle virajda düştüğünü lastiğin rezalet olduğunu söylemişti.
    Sanırım o arkadaş bu lastiğin virajda yatmaya uygun olmadığını bilmiyordu. Çünkü lastik çapraz karkas yapıda ve
    yolun formuna göre şekil alıyor. Zaten konforu ve yola iyi tutunmasıda bundan kaynaklanıyor.
    Fakat bu durum yüksek hız ve viraj için dezevantaj oluyor.

O yüzden virajda yatmak ve yüksek hız söz konusuysa Radyal tip olan Winter Grip PLUS modeli kullanmak gerekiyor.
    PLUS model City Grip ile eşdeğer.

Özet geçmek gerekirse,
    Ben, söz konusu kışın soğukta, yağmurda motosiklet kullanmaksa,
    Her ne kadar yağmur kanalı olursa olsun, sırtı düz olan lastiklerden uzak durmayı tercih ediyorum.

City Gripi denemedim ama WG-2 ile 10 ve altı derece sıcaklıklarda,
    Bakırköy İncirliden hareket edip, Adliye önü, Veliefendi güzergahından yaklaşık 3 km kadar giderek sahil yoluna çıktığımda,
    lastiği elle kontrol ettiğimde ısındığını hissedecek kadar sıcak olduğunu görüyorum hep.

Bu bana daha bir güven veriyor.

Diabloyu ne yazıkki bilmiyorum.

Edit : Geçen kış fabrikasyon Pirelli Angel City lastiği kullandım.
    Bir iki kez hafif kaydığımı görünce hep tetikte kullanarak kazasız belasız kışı geçirdim.
    Ama bu kış aynı tedirginliği yaşamak istemiyorum. O, her an düşme korkusu çok rahatsız edici bir duygu.
    GoGi ve espresso bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    michelin city grip 2 önceki city grip modeline göre çok farklı verdiği his olarak. city grip daha yeniyken bile şerit çizgilerinde arka tekerin kaydığını hissederdim, hele ıslak yolda çok korkarak gidiyordum, bunları takınca çok farklı geldi. Asfalt performansı da güzel, virajlarda falan korkutmuyor. Kışın 5 derece istanbul soğuk havalarında rahattım, daha soğukta yola çıkmam zaten demiştim.
    Ama asfalt dışına çok çıkılacaksa ona daha uygun lastik seçmek gerekebilir. Benimki tecrübem normal yollar için. İstanbul'da gezince karlı havalar hariç kış lastiğine ihtiyaç duyulacak hava çok yok, 4 mevsim lastik benim gezdiğim yerlerde yeterli, daha kötü havalarda yola çıkmama şansım var nasıl olsa.

Anlas çok aklımdaydı, hatta instagramda falan takip ettiğim bir çok gezgin anlas kullanıyordu ama onların kullandığı şartlarla benim kullanımım aynı değil, bir de yerli ve küçük firma olarak kalite kontrolu bir michelin kadar değildir deyip güvenemedim. Benim motorumla ay yani bir forza ya da xmax anlas kullandım memnun kaldım diye çok duyarsam deneyebilirim sonraki lastik değiştirişimde.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:52 ----------

7500km'deki diablo kaç yıllık? Benim önceki michelin city grip'ler 4. yıldan sonra virajlarda korkutmaya başlamıştı, 5. yılda bir lastiğin 5 yılda ömrü dolduğuna ikna olup henüz 7500km'de değiştirdim, şimdi en fazla 3 yıl kullanırım diyordum.
    GoGi bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Tamam diyorum herhalde başka masraf çıkmaz artık dedikçe durmadan bir yenisi çıkıyor. Eve almayacaklar yakında beni.
    espresso bunu beğendi.

yarı toprak yarı asfalt bir bölge olan kapadokya için bu lastik uygun mudur? hafifi yapılı bir motosiklet olarak bajaj pulsar ns için offroad karakteristiği nasıldır?

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)