Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Sizce güvenli mi?

Katılımcı sayısı
11. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Evet, güvenli.

1 9.09%
  • Kısmen güvenli.

8 72.73%
  • Hayır, güvenli değil.

2 18.18%

ZİNCİR BAĞLANTI APARATI

Motovento
    REKLAM ALANI
    cot_grave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMOTO 250 NK
    Herkese Merhaba,

Malûm, hırsızlar durmuyor. Geçen gün komşunun motosikletini 15 saniye içinde kamyonete yükleyip götürdü üç kişi. Güvenlikli sitedeyiz; lakin kameralar da gece işe yaramıyormuş. Onu da öğrenmiş olduk. Biz de kendimize göre tedbir almaya devam ediyoruz. Alarm, disk kilidi, zircir, takip cihazı derken motosikletimi bağlayabileceğim güvenli bir demir olmalı dedim. Kapalı alanda böyle bir imkan olmadığından mecburen açık alanda zincirliyordum motorumu. Şimdi ise sizlere de fikir verebileceğini düşünerek yaptığımız çalışmaya ait görselleri aşağıda paylaşıyorum.

resimag.com/p1/31c79896f55.jpeg
    https://eksiup.com/p/bo242956rgw6

resimag.com/p1/a25835bd6c2.jpeg
    https://eksiup.com/p/ke242962b5v8

Bana 100 TL'ye mal oldu. Çatı işleri yapan bir ustaya yaptırdım. Elbette hakkı en fazla 50 TL; ama yine de sağladığı fayda için değer. Size tavsiyem demir makasının kesemeyeceği kalınlıkta bir malzemeyle çalışın. ABUS'un ve birkaç markanın daha aynı amaç için üretilmiş çok pahalı buna benzer ürünleri var; fakat tek motor bağlayabilirsiniz. Üstelik tekrar söküp başka bir yere bağlayamıyorsunuz; çünkü güvenlk için çelik bilyelerle alyan başını körlemek zorundasınız. Benim tasarımımda malzeme ABUS malzemesi kadar sert ve kesilmeye dirençli olmayabilir; lakin gece yarısı hırsızın elinde spriral ile gelemeyecek olması, demir makasının da ağzının bu ürünün hiçbir yerine geçemeyecek olması ürünü güvenli kılıyor. 16 mm 180 cm'lik ONGUARD zincirle artık kafam rahat. Taşınınca da yanımda götürebilecek olmam ekstra bir güzellik.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Bajaj Pulsar NS 200
    Elinize sağlık güzel bir çözüm olmuş. Benim de aklım motorumda kalıyor. Site görevlisinin penceresinin dibine zincirliyorum abus 12mm zincirle. Fakat duvara monteli bir sistem almak istiyorum. Urban Security markasının 270 liraya satılan bir aparatı var. Abus'un 660 liralık WBA-100 modeline kıyasla fiyatı iyi ama yine de pahalı. Benim de aklımda kalın çelik parça ve kimyasal dübel ile bir sistem yapmak var.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Düşünce ve uygulama güzel. Aparat gayet sağlam benziyor. Fakat şöyle de bir durum var; bazen hırsızlar çalamadığı motora zarar verip kaçıyorlar. Yani motoru devirme, farını, grenajını kırma, deposunu yamultma vs gibi.

Açıkta duran her motorun ya çalınma yada zarar görme ihtimali az da olsa vardır. En iyi çözüm motosikleti kapalı bir alana park etmek veya kasko yaptırmak.

Diğer çözümler dediğim gibi çalınmasını engellese de zarar görmesini engellemez. Yine de böyle bir aparat yapman iyi olmuş, motorun çalınmasını beklemektense önlem almak her zaman daha iyidir.

Motosikleti
    CFMOTO 250 NK
    Çelik dübel de elbette iş görecektir; fakat saplama kullanarak hırsızın bina içine girip müdehalesi imkansız bir yere montajı yaparsanız sökümle ihtimali sıfıra iner. Dediğiniz ürünleri ben de araştırdım, çok pahalı. Üstelik taşınınca alyan başlar körlendiği için biz de sökemeyeceğiz. Bunun maliyeti düşük. Ayrıca 2 motor çok rahat bağlanabilir. Böylece masrafı bir komşunuz ile de bölüşebilirsiniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:45 ----------

Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Düşünce ve uygulama güzel. Aparat gayet sağlam benziyor. Fakat şöyle de bir durum var; bazen hırsızlar çalamadığı motora zarar verip kaçıyorlar. Yani motoru devirme, farını, grenajını kırma, deposunu yamultma vs gibi.

Açıkta duran her motorun ya çalınma yada zarar görme ihtimali az da olsa vardır. En iyi çözüm motosikleti kapalı bir alana park etmek veya kasko yaptırmak.

Diğer çözümler dediğim gibi çalınmasını engellese de zarar görmesini engellemez. Yine de böyle bir aparat yapman iyi olmuş, motorun çalınmasını beklemektense önlem almak her zaman daha iyidir.
    Tabi ki en sağlıklı olanı tamamen kapalı bir alanda muhafaza etmek. O zaman sadece hırsızdan değil; tozdan, yağmurdan, güneşten de koruruz makineyi. Lakin imkânlar dahilinde yapmak zorundayız. Çalamadığı motora hırsızın zarar verdiğini okudum birkaç kez; fakat en nihayetinde çalmasından iyidir. Hem motorun başına gelen art niyetli adam acele etmek zorunda ve kilidi gören muhtemelen başka motora yönelecek. Benim motora zarar vermek için zaman ayıracağını sanmam. En azından benim yaşadığım ortamda... Başka ortamda o ihtimal daha yüksek olabilir.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Buda benimki ben daha takma fırsatı bulamadım.Kafasu tıraşlanmış allen anahtar tutmayacak şekle getirilmiş imbus civata ile duvara kimyasal dübelle bağlayacağım.

https://eksiup.com/p/g4245500x8pk

serkan1987 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR650R
    Alıntı cot_grave adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese Merhaba,

Malûm, hırsızlar durmuyor. Geçen gün komşunun motosikletini 15 saniye içinde kamyonete yükleyip götürdü üç kişi. Güvenlikli sitedeyiz; lakin kameralar da gece işe yaramıyormuş. Onu da öğrenmiş olduk. Biz de kendimize göre tedbir almaya devam ediyoruz. Alarm, disk kilidi, zircir, takip cihazı derken motosikletimi bağlayabileceğim güvenli bir demir olmalı dedim. Kapalı alanda böyle bir imkan olmadığından mecburen açık alanda zincirliyordum motorumu. Şimdi ise sizlere de fikir verebileceğini düşünerek yaptığımız çalışmaya ait görselleri aşağıda paylaşıyorum.

resimag.com/p1/31c79896f55.jpeg
    https://eksiup.com/p/bo242956rgw6

resimag.com/p1/a25835bd6c2.jpeg
    https://eksiup.com/p/ke242962b5v8

Bana 100 TL'ye mal oldu. Çatı işleri yapan bir ustaya yaptırdım. Elbette hakkı en fazla 50 TL; ama yine de sağladığı fayda için değer. Size tavsiyem demir makasının kesemeyeceği kalınlıkta bir malzemeyle çalışın. ABUS'un ve birkaç markanın daha aynı amaç için üretilmiş çok pahalı buna benzer ürünleri var; fakat tek motor bağlayabilirsiniz. Üstelik tekrar söküp başka bir yere bağlayamıyorsunuz; çünkü güvenlk için çelik bilyelerle alyan başını körlemek zorundasınız. Benim tasarımımda malzeme ABUS malzemesi kadar sert ve kesilmeye dirençli olmayabilir; lakin gece yarısı hırsızın elinde spriral ile gelemeyecek olması, demir makasının da ağzının bu ürünün hiçbir yerine geçemeyecek olması ürünü güvenli kılıyor. 16 mm 180 cm'lik ONGUARD zincirle artık kafam rahat. Taşınınca da yanımda götürebilecek olmam ekstra bir güzellik.
    o güvenlik şirketini mahkemeye ver, sonuçta senin malını canını korumak için para alıyor.
    Asfaltı öpmeyen motorcu,motorcu değildir...

Onlara göre şeytan icadı, bize göre fizik kanunları..

Motosikleti
    CFMOTO 250 NK
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buda benimki ben daha takma fırsatı bulamadım.Kafasu tıraşlanmış allen anahtar tutmayacak şekle getirilmiş imbus civata ile duvara kimyasal dübelle bağlayacağım.

https://eksiup.com/p/g4245500x8pk
    Çok mantıklı. Dediğiniz gibi, civata kafası tıraşlanırsa amacını yerine getirecektir.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Güzel olmuş. Dikkat et de zinciri çıkartmadan sürmeye kalkma. Ben bu hatayı yapmış ve bahçe duvarını yıkmıştım.

Motosikleti
    CFMOTO 250 NK
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel olmuş. Dikkat et de zinciri çıkartmadan sürmeye kalkma. Ben bu hatayı yapmış ve bahçe duvarını yıkmıştım.
    ) Bahçe duvarını yıkmak... 1.000 cc ile mümkün tabi ki. ) Dikkat ederim hocam, eyvallah.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)