Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Boyutu mu yoksa markası mı? Gelin düşüncelerinizi paylaşın.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Selam arkadaşlar.Malumunuzdur herkes motorunu korumaya çaldırmamaya özen gösteriyor.Bu konu hakkında konular açılmış ama zaman aşımına uğramış tabiri caiz ise.Benim sizlere sorum şu olacak.Motosikleti bağlamak için gidip gemi halatı satan yerlerden 16mm boyutlarında grade80 veya grade100 bir zincir alıp ucuna güzel bir kilit almak mı? , maggi veya securage gibi markaların 16mm olan ama fiyat olarak kasko ile yarışan kilitlerini almak mı? Yoksa Armor veya Onguard beast gibi modellerin 14mm yine kesilmediği iddia edilen yine nispeten diğerlerine göre uygun(bütçeye göre değişir tartışma konusu olmasın) olan zincirlerini almak mı? Şimdi burda aslolan şey bir zincirin kesilmemesi için gereken şey 16mm olması mı yoksa kaliteli bir malzemeden üretilmesi mi.son 2 haftadır kilit konusuna kafayı takmış vaziyette olan bendenize bir yardımınız olsun istiyorsanız fikirleriniz benim için önemli.Ha bu arada o saydığım markalı kilitlerin maymuncuk ile veya levye ile açılması ihtimali hakkında ne düşünüyorsunuz.Sonuçta zincir ne kadar kalın olursa olsun kilidin sağlam olmasıda bi o kadar önem arz etmekte.Hepinize sevgi ve saygılarımı iletiyorum.
    tyro06 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Bir tane malzemesi kalın bir zincir yanına da iki tane sağlam disk kilidi bütün işini görür
    Memurunuz bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Sağlam grade80 denen zincirlerin yalnızca kalınlığı yüzünden değil malzemesi de özel işlemlerle sertleştirilmiş çelik olduğu için demir makasıyla kesilemiyor.
    Ama aynı sğlamlıkta kilit de gerekiyor. dandik bir kilit takarsanız kilidi kırarlar bu sefer. iyi sağlam kilitler de ucuz değil. Zinciri ayrı al kilidi ayrı al derken iyi marka zincir kiltlerle yakın fiyata geliyor.

Biraz daha paraya kıyın Abus marka zincir kilit alın, ömür boyu kullanın. Hem abus yazısı görünecek şekilde bağlarsanız markayı hırsızlar da tanır boşuna uğraşmazlar.

Kasko yaptırmayı da ihmal etmeyin. ne kadar sağlam kilitlerseniz kilitleyin kafaya takınca bir şekilde çalarlar.
    Memurunuz bunu beğendi.

Motosikleti
    Piaggio X EVO 250
    Alıntı Memurunuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar.Malumunuzdur herkes motorunu korumaya çaldırmamaya özen gösteriyor.Bu konu hakkında konular açılmış ama zaman aşımına uğramış tabiri caiz ise.Benim sizlere sorum şu olacak.Motosikleti bağlamak için gidip gemi halatı satan yerlerden 16mm boyutlarında grade80 veya grade100 bir zincir alıp ucuna güzel bir kilit almak mı? , maggi veya securage gibi markaların 16mm olan ama fiyat olarak kasko ile yarışan kilitlerini almak mı? Yoksa Armor veya Onguard beast gibi modellerin 14mm yine kesilmediği iddia edilen yine nispeten diğerlerine göre uygun(bütçeye göre değişir tartışma konusu olmasın) olan zincirlerini almak mı? Şimdi burda aslolan şey bir zincirin kesilmemesi için gereken şey 16mm olması mı yoksa kaliteli bir malzemeden üretilmesi mi.son 2 haftadır kilit konusuna kafayı takmış vaziyette olan bendenize bir yardımınız olsun istiyorsanız fikirleriniz benim için önemli.Ha bu arada o saydığım markalı kilitlerin maymuncuk ile veya levye ile açılması ihtimali hakkında ne düşünüyorsunuz.Sonuçta zincir ne kadar kalın olursa olsun kilidin sağlam olmasıda bi o kadar önem arz etmekte.Hepinize sevgi ve saygılarımı iletiyorum.
    bu konu şu aralar benim de kafamı çok kurcalıyor. çok güzel bi konu açmışsınız, ben yazsam bu kadar yazardım Ne yaptınız bu arada? Ben şu sıralar Maggi 150x16mm zincir ve Active Blade kilidini almayı düşünüyorum ama pahalıya geliyor :(

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)