Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Tiger Egzoz Susturucu mevzusu

Motovento
    REKLAM ALANI
    Onur994 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250 r
    Cbr 250 motosıkletım var uzun yola cıkacagım 3000 km ye yakın yol yapmayı dusunuyorum. Motorumda tiger tri-800 egzoz var uzun yolda çok kafa şişiriyor bu egzoza susturucu takma ımkanımız varmı ? Yardımlarınız ıcın sımdıden tesekkurler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    aranell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV650A
    Konu hortlayacak ama aynı sorundan bende muzdaribim, bende Tri 780 var egzoz çıkışında sarı prinç bir aparat var vidalanıyor güya susturucu ama çok bi etkisi yok gibi... Başka çözüm yolları arıyorum bilen duyan gören varsa bi yorum yazıversin...

Bu performans egzozlarının aşırı sesini nasıl kısabiliriz? Tamam ses güzelde biraz aşırı geldi bana

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    bunun sıfır kutusundan susturucu çıkmıyor mu?

bendeki akrapovicde çıktı bir arkadaşımdada aynı egzozdan vardı susturucusu olmadığı için sanayide benim susturucudan yaptırdı işe yaradı.

ancak önemli nokta susturucuyu bulmakta mutlaka vermişlerdir sıfır egzoz yahu kutudan çıkması lazım.

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    aynı sorun bended evar benim devil egzoza susturucu bulamıyorum

BerkB. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Thunderace YZF1000R
    İstanbulda Dragosta, Kurtarmanın ordaki BP arkasındaki Egzostçu hami eliyle susturucu yapıyor Ümraniye sanayinin içinde Güven oto sanayidede yapan bir usta var. Yani işi bilen egzostçularda susturucuyu yapabiliyor.

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Selamlar, Ben de Tiger egzosun susturucuyla ilgili verdiği hizmetten ne kadar memnun kaldığımı anlatayım. Yeni yamaha fazer 8 aldım gecen hafta, üzerinde de tiger ın TRI 800 Carbon Fiber egzosu var ama sahibi susturucusunu kaybetmişti. Benim için bir sorun değildi bu fakat muayeneden geçmeyeceği için, http://www.tigerexhaust.com a girip bir mail attım, acaba susturucusunu ücreti karşılığında gönderebilirler mi diye sormak için. Hemen mailime bir whatsapp numarası ile geri dönüp, egzosun bir adet fotoğrafını istediler, daha sonra adresimi isteyip susturucuyu ücretsiz bir şekilde adresime gönderdiler. Özellikle Serkan bey, sadece susturucyu göndermekle kalmayıp aynı zamanda kullanımı ile ilgili beni bilgilendirdiler. Gerçekten bizi uluslararası alanda en iyi şekilde temsil edeceklerine inandığım, çok iyi bir firma. Umarım bu kaliteyi korumayı başarabilirler. Sevgiler.
    wing41 bunu beğendi.

Motosikleti
    honda cbr 125r
    Mrb bnde aynı konudan muzdaribim bndede tri 780 var r25 takılı fakat çok ses çıkarıyor ve ilk çevirmede çevireceklerini biliyorum susturu arıyorum tek bulabildiğim egzozun başına takılan sarı bişi var onun dışında bişi bulamadım oda yukarda arkadaş yazmış fazla bi işe yaramıyormuş ist avp yakaşında susturucu yapacak veya bu egzoza uygun satabilecek biri varsa yönlendirirseniz çok sevinirim

ezme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XSR 900
    Bende de Yamaha XSR 900 var. Yamaha'nın akrapovic'i çok pahalıydı. Euro 4 uyumlu olduğu için Zard almaya çalıştım, Distribütör Mersin Motor Türkiye bi türlü ürünün temin etmedi. En sonunda Tiger dan Tri 780 aldım. Aldım almaya da bu sefer maksadını aşan bir durum oldu. Çatırtı patırtı, alev atmalar harika, yolda tüm araçlar kaçacak delik arıyor vs ama sadece 5 dk tahammül ediliyor. Silikon kulaklık alacağım o derecede.

Birde bu günlerde artan trafik polisi terörü var. Neyse bayim sağolsun Tiger'la iletişime geçti, db killer gönderecekler. Bakalım Ne kadar kesecek? Ama alternatif bir egzozcu da buldum Antalya'da. Db killer yapıyormuş kendisi. Ayrıca egzozun çapına göre alibaba da da satılıyor. Sabırlı olanlar orayı da deneyebilirler. Muffler noise damper, db killer kelimeleri ile aratılabilir.

Gelişmeleri bildiririm. Bence artık Tiger'ın da euro 4 normlarına uygun üretim yapması bunu sertifikalandırması ve bizlerinde gönül rahatlığı ile yerli malı tigerları motorlarımıza takmamız lazım.

Saygılarımla

Hocam biraz hortlattım fakat bende şuanda aynı sorun ile karşı karşıyayım ve çözüm için ne Tiger firması nede internetten birşey bulamadım ve yurt dışı sitelerde gezerken birşeyler buldum Ali expresten sipariş verdim geldiğinde ve uygulama yaptığımda sizlerimde bilgilendiricem.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:18 ----------

Bende sizin gibi yaptım hatta telefonla ulaşmaya çalıştım fakat maalesef maili geçtim telefonu bile meşkule attılar enteresan...

ezme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XSR 900
    Beyler Bayanlar Tekrar Merhaba,
    Tiger egzoz ve aşırı ses konusu çözüme ulaştı. Önce tiger pirinç malzemeden yapılmış çan benzeri bir susturucu içi aparat gönderdi. Bi nebze sesi azalttı. Fakat Ben çok memnun olmadım sesin tınısından... Antalya Eski sanayide referanslı bir egzoz ustası buldum ve bana yaklaşık yarım saat içinde db killer yaptı. Hatta Yapmadan önce ses seviyesi sordu ve benim istediğim kıvamda ses çıkacak şekilde yaptığını söyledi ve öyle de oldu gerçekten. Şuan polislerden yana da sıkıntım yok kafamda şişmiyor hatta intercom bile çok rahat kullanılıyor. Bilgilerinize sunarım.

Saygılarımla

Motosikleti
    Mt-07 motocage
    dostum bu ustanin numarasini alabilirmiyiz bende de tri780 var orjinal killer cacik cikti

banno1957 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran Xv 250(Satıldı) - Yamaha R25
    Alıntı ezme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler Bayanlar Tekrar Merhaba,
    Tiger egzoz ve aşırı ses konusu çözüme ulaştı. Önce tiger pirinç malzemeden yapılmış çan benzeri bir susturucu içi aparat gönderdi. Bi nebze sesi azalttı. Fakat Ben çok memnun olmadım sesin tınısından... Antalya Eski sanayide referanslı bir egzoz ustası buldum ve bana yaklaşık yarım saat içinde db killer yaptı. Hatta Yapmadan önce ses seviyesi sordu ve benim istediğim kıvamda ses çıkacak şekilde yaptığını söyledi ve öyle de oldu gerçekten. Şuan polislerden yana da sıkıntım yok kafamda şişmiyor hatta intercom bile çok rahat kullanılıyor. Bilgilerinize sunarım.

Saygılarımla
    Bu konuda detay alabilir miyim ? yarın bende gidip yaptırmak istiyorum , eğer olmazsa orijinal egzozu takacağım

Motosikleti
    CBR650R 2020
    Geçen hafta taktırdım. Haritalara birlik egzoz yazın çıkıyor. Anadolu yakasında, 100 tl ye yapıyor. Tak çıkar kolay alyanla. İstediğiniz düzeyde sesi ayarlıyor. Hatta ilk taktığında sesi orjinalden daha az oldu hoşuma gitmedi. Susturucu borusunu kısaltıp çıkışı genişletti tam istediğim gibi oldu. Tiger tri780
    banno1957 bunu beğendi.

banno1957 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran Xv 250(Satıldı) - Yamaha R25
    Alıntı Umut_1981 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen hafta taktırdım. Haritalara birlik egzoz yazın çıkıyor. Anadolu yakasında, 100 tl ye yapıyor. Tak çıkar kolay alyanla. İstediğiniz düzeyde sesi ayarlıyor. Hatta ilk taktığında sesi orjinalden daha az oldu hoşuma gitmedi. Susturucu borusunu kısaltıp çıkışı genişletti tam istediğim gibi oldu. Tiger tri780
    Teşekkürler , İzmir'de yaşıyorum :(
    Bugün sanayide dolaştım 2 tane egzozcuyla konuştum yapamayacaklarını söylediler.
    Müsait olduğunuzda fotoğraf atabilir misiniz ? örnek olsun elimde ,başka bir usta bulup ona yaptırmaya çalışırım.
    Bir de patlamalar için ne yaptınız , egzoz çok patırdıyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler