Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Üniversiteye motosikletle gitmek iyi hoş ama?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Rshta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Üniversiteye motosikletle gitmek istiyorum, peki kaskı ve kıyafetleri neryee koyacağım tecrübesi olan varmı?
    18 yaşındayım aranıza yeni katıldım motosiklet tutkusu oluştu seneye üniversiteye gitmek istiyorum umarım gerçekleşir, vede ünviersiteye motosikletle gitmek istiyorum ama kafamda soru işaretleri var...

günlük kıyafetle mi gideceğim yoksa günlük kıyafetin üstüne motosiklet montu vs. giyipmi yardımcı olursanız sevinirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    litresi yüksek güzel bir topcase alırsan canta ve ceketi motosiklet üzerinde bırakabilirsin.

(motosikleti düzgün bir yere park edeceğini varsayarsak)

Kask kilitleri var onları alıp ceketini cantaya atabilirsin.

vs. vs.
    Rshta bunu beğendi.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    güzel motosikletinin tipinden vazgeçip bi arka çanta takacaksın herşeyi çantaya koyacaksın.
    Rshta bunu beğendi.

topcase aklıma geldi ama pek hoş durmuyor malum en kötü öyle yapacağız evet ama başka bir yolu yokmudur kaskla ceketi motora kitlesem falan :D

(üniversitenin park yeri oluyor kapalı oraya par edeceğim)

Motosikleti
    Yamaha MT-25 & Honda XL 185S
    bende işe gidip geliyorum mt-25 e çanta takıp takmama konusunda kararsızım. ama kesinlikle kullanışlı birşey top case. Kask ve montu içine koyabiliyorsun.
    Rshta bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Topcase sevmiyorsan internette kask kilitleri var güzel, onlardan al motora kaskı kilitlersin.

Eğer riske girerim diyorsan cogu motorda yan çantalar gayet güzel, yan cantalardan alıp ceketi motor üzerinde bırakabilirsin.

Ya da sırt çantanda taşırsın.
    Rshta bunu beğendi.

https://www.r3-forums.com/forum/atta...1&d=1464191536 şöyle bir şey gördüm çiftli topcase gibi sanırım bu tür şeyler kullanışlımıdır bulnuurmu? almak istediğim motosiklet yamaha yzf r25 bir sıkıntı çıkarırmı?

Topcase takacağıma motoru satar maxi scooter alırım daha iyi
    Rshta ve espresso bunu beğendiler.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Motosiklet montun zaten günlük montun haline gelecek. Kışın üzerinden çıkarmana gerek olmadığı için onu saymıyorum.

Kask = arka çantaya konulabilir ya da kask kilidi ile motosiklet üzerine kilitlenebilir.
    Bot = bot giyeceksen ve derse girerken günlük ayakkabı ile değiştirmek istiyorsan yine arka çantaya koyabilirsin ama bot ve kask aynı anda sığmayabilir. kask için yine kilit alman gerekir.
    Dizlik = arka çantaya
    Eldiven = arka çantaya

sadece kask ve mont ise arka çanta olmadan kaskı motosikletin üzerine kilitleyip mont sırtında ya da elince devam edebilirsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:58 ----------

Alıntı Rshta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.r3-forums.com/forum/atta...1&d=1464191536 şöyle bir şey gördüm çiftli topcase gibi sanırım bu tür şeyler kullanışlımıdır bulnuurmu? almak istediğim motosiklet yamaha yzf r25 bir sıkıntı çıkarırmı?
    O çantalara kask koyamazsın. İstanbulda isen bazen polis bunlara sıkıntı çıkarıyor. Ruhsata işletmek gerekiyor galiba.
    Rshta bunu beğendi.
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

hocam motosiklet montu günlük montun haline gelecek demişsiniz bilmediğimden soruyorum dikkat çekmezmi :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:01 ----------

Hocam yani topcaseden kaçış yok diyorsunuz öylemi? başka çare kalmadı ekipmanı saklıcak yer konusunda

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Önce üniversiteyi kazanın, gerisi kolay.
    sey_47 ve zekeriyaimam bunu beğendiler.

Tabiki öncelik kazanmak ama önceden düşünüp karar vermekte hazırlıklı olmakta bir mahsur görmüyorum hocam burada aklımdaki sorular hakkında yardım istedim sadece...

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    https://www.motomax.com.tr/securage-...t-10x150-11424

bu kilitten aldım ben. motorun koltuğun altında duruyor hep.

ve bi yere gittiğimde kaskın çenesinden, montun kolunun içinden, dizliklerin de eklem yeri içinden geçirip. zinciri de arka teker ile koltuğun üstünden kilitliyorum.

yağmur yağmadığı sürece sıkıntı olmuyor.

okula kask montla gideceksen. sınıfta bırakabilirsin. kimse senin kaskını montunu sınıftan çalmaz.
    Rshta bunu beğendi.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Alıntı Rshta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam motosiklet montu günlük montun haline gelecek demişsiniz bilmediğimden soruyorum dikkat çekmezmi :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:01 ----------

Hocam yani topcaseden kaçış yok diyorsunuz öylemi? başka çare kalmadı ekipmanı saklıcak yer konusunda
    Dikkat çeksin zaten, sıkıntı ne :D
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

süper fikir hocam teşekkürler...

Motosikleti
    R25
    Ben üniversitedeyim ve full ekipmanla gidip geliyorum. Bu kadar hazırlığane gerek var anlamadım. Kampüste çok havan olur gerek yok öyle şeylere, güven bana

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben eldiveni çantama atıyorum. Kask ile ceketi de sınıfa götürüyorum. Pantolona yapacak bir şey yok zaten.

Çoğu öğrenci motorunun üstüne bırakıyor hem montu hem kaskı. Düzenli motorla giden 10-12 kişi varsa bizim fakültede, kaskı sürekli yanında taşıyan ben hariç ya bir ya da iki kişi vardır.
    Rshta bunu beğendi.

ekipmanları nereye koyuyorsunuz hocam? mtorounuz yzf r25 mi bu arada

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:22 ----------

Alıntı ÖmerFaruk199 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben üniversitedeyim ve full ekipmanla gidip geliyorum. Bu kadar hazırlığane gerek var anlamadım. Kampüste çok havan olur gerek yok öyle şeylere, güven bana
    ekipmanları nereye koyuyorsunuz hocam? mtorounuz yzf r25 mi bu arada

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:24 ----------

Alıntı gerivites adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dikkat çeksin zaten, sıkıntı ne :D
    Doğru fark yaratmak lazım hocam :D

FerhatKaraca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NT700 Deauville
    kaskı motora kilitle montu güzel bir sırt çantası al içine koy.
    pantolun korumalı kevlar pantolon ise zaten üstünde kalacak .. dizlik kullanıyorsan onu da çantana koy..yada benim deauvill gibi kendinden çantalı bir motor al hiç biriylr uğraşma
    Rshta bunu beğendi.

Motosikleti
    R25
    Hemen yanıma koyuyorum ben, arkadaşlarımda hep öyle yapıyor. Bizim kampüste hırsızlıkolayları çok yaşanıyor o yüzden gerçi ben dünyanın en güvenilir yeri olsa yine yanıma alırım. Dediğim gibi biraz da havamız olsun o kadar cefasini çekiyoruz
    Rshta bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)