Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yağışlı havada kaymayacak scooter lastiği tavsiyesine ihtiyacım var.

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar,10 gün once bir scooter aldım.Biraz acemiyim her gün gitmem gereken yolda ciddi bir yokuş var ve yaşadığım şehirde sürekli yağmur yağıyor bugun scooterım ciddi bir şekilde kaydı.Sizce benim almam gereken ozel bir lastik vs. gibi bir ekipman var mı?Yardımcı olursanız çok sevinirim.Teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    xv250
    motor ne ki ?

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı zen61nez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,10 gün once bir scooter aldım.Biraz acemiyim her gün gitmem gereken yolda ciddi bir yokuş var ve yaşadığım şehirde sürekli yağmur yağıyor bugun scooterım ciddi bir şekilde kaydı.Sizce benim almam gereken ozel bir lastik vs. gibi bir ekipman var mı?Yardımcı olursanız çok sevinirim.Teşekkürler.
    daha iyi yol tutan lastik tavsiyesi verilir ama yağışta kaymayan bir madde bulmanız imkansız. Sürüşünüzü yumuşatın.
    twisten bunu beğendi.

Anlaş Winter Grip 2. Sc500 olarak da geçiyor. Mucizevi lastik.
    espresso bunu beğendi.

_recoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 950 Supermoto
    Michelin city grip winter modeli işinizi görür sanırım.

kuba nirvana 250

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Ben de skuter kullanıyorum. xmax 250. üzerinde michelin city grip ile gelmişti. 6000km oldu hala o lastikleri kullanıyorum. Ama yağmurlu havalarda sanki arka teker kayacakmış gibi tırsıyorum. bir kere yol çizgisinde kaydığını hissettim, topladım ama fena korktum. Sanırım bu motor için daha iyisi de yok lastik olarak. işe gidip gelme yolum 50km gidiş geliş toplam 100km tem otoyolundan gidip geliyorum. kışın soğuğu falan dert etmiyorum, ekipmanlarım tam ve hepsi kışlık, üşümeden işe gidip geliyorum ama hava durumunu takip eder oldum, yağmur ihtimali varsa metrobüsle gibip geliyorum, yağış yoksa motorla çıkıyorum. motorla gidince gidiş sürem en az 1 saat kısalıyor. 50km yolu 45 dakikada gidiyorum. metrobüsle gideceksem de en az 2 saat sürüyor.

Bu akşam da zincirlikuyu metrobüs durağında kalabalıkta tam 45 dakika turnikelerden geçip metrobuse binebilmek için uğraştım. Bu yağmur fobimi yenmem lazım.

lastiklerin ömrü dolunda anlas'ın lastiklerini denemeyi düşünüyorum. kışlık lastik dedikleri yazın da yolu iyi tutar mı? yaz kış ayrı lastik alsam çıkan lastiği nerede saklayacağım o sorun. kış lastiği beim bildiğim yazın kullanılırsa çabuk aşınır, varsın çabuk eskisin yeter ki yolu iyi tutsun. öyle viraj delisi falan da değilim zaten, skuterle fıtı fıtı gidiyorum, bir tek otoyolda yol boşsa ve düz yolda 120ye falan anca çıkıyorum.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de skuter kullanıyorum. xmax 250. üzerinde michelin city grip ile gelmişti. 6000km oldu hala o lastikleri kullanıyorum. Ama yağmurlu havalarda sanki arka teker kayacakmış gibi tırsıyorum. bir kere yol çizgisinde kaydığını hissettim, topladım ama fena korktum. Sanırım bu motor için daha iyisi de yok lastik olarak. işe gidip gelme yolum 50km gidiş geliş toplam 100km tem otoyolundan gidip geliyorum. kışın soğuğu falan dert etmiyorum, ekipmanlarım tam ve hepsi kışlık, üşümeden işe gidip geliyorum ama hava durumunu takip eder oldum, yağmur ihtimali varsa metrobüsle gibip geliyorum, yağış yoksa motorla çıkıyorum. motorla gidince gidiş sürem en az 1 saat kısalıyor. 50km yolu 45 dakikada gidiyorum. metrobüsle gideceksem de en az 2 saat sürüyor.

Bu akşam da zincirlikuyu metrobüs durağında kalabalıkta tam 45 dakika turnikelerden geçip metrobuse binebilmek için uğraştım. Bu yağmur fobimi yenmem lazım.

lastiklerin ömrü dolunda anlas'ın lastiklerini denemeyi düşünüyorum. kışlık lastik dedikleri yazın da yolu iyi tutar mı? yaz kış ayrı lastik alsam çıkan lastiği nerede saklayacağım o sorun. kış lastiği beim bildiğim yazın kullanılırsa çabuk aşınır, varsın çabuk eskisin yeter ki yolu iyi tutsun. öyle viraj delisi falan da değilim zaten, skuterle fıtı fıtı gidiyorum, bir tek otoyolda yol boşsa ve düz yolda 120ye falan anca çıkıyorum.
    Aslında çoğunlukla hangi mevsim kullanıyorsanız ona uygun lastikle devam etmek gerek mantık olarak. Ben de bir çift michelin city grip eskittim yine aynısını aldım. Kış lastiği belki bir miktar daha iyi ıslak ve soğukta ama İstanbul için çoğunlukla 10 derece üzeri güzel havalarda kullanıyorum. Aynen hava durumuna bakıp yola çıkıyorum. Bugün mesela sabah güzeldi akşam baktım full yağmur. Yaya çıktım metro ile gittim işe. Çünkü yağmurda kullanmak bayağı riskli yoğun trafikte. Mesele sadece lastiğin kayması değil ki. vizörün ıslanması gece görüşün yağmurda çok azalması üstüne bir de alt-üst yağmurluk giyme zorunluğu
    espresso bunu beğendi.

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Hemen baştan belirteyim, anlas winter grip'i kesinlikle tavsiye ediyorum yalnız bu lastik kış şartları için, yazın ise yazlık ya da dört mevsim lastik takmanız gerekecektir.

Lastiği baya bir yağışta test ettim, önemli hiçbir sıkıntı yaşatmadı rahatsız etmedi, yağış yeni başlarken bütün lastikler sıkıntı çıkartabilir, zemin iyice ıslanıp tozu çamuru akmadıkça her zaman dikkatli olmalısınız, bunun yanında aşırı yağışta zemin açısından risktir, yerlerde biriken suların üzerinden hızla geçmek de motoru kaydırır, yağmur fobinizi yenmenin ilk yolu güvenli ve yeni lastiklerle yola çıkmaktır, yerler doğru düzgün ıslanmışsa aklınızı yağışa değil yola verin, sakin sürdükten sonra zamanla bu fobiniz ortadan kalkacaktır, eğer ki dar bir dönüş, dik bir yokuşa çıkacak ya da inecekseniz, ayaklarınızı açın ve ön ve arka freni ani sıkmayın, hafif hafif frenleme ve yumuşak gaz açışlarıyla yol alın, çok düşük ya da yüksek hızla gitmeyin, bahsettiğim winter grip ile benim de var olan fobim yok oldu, dikkatli ama içim rahat bir şekilde yağmurda ilerliyorum, yağmurda yerlerde su dolu çukurlar, açık logar kapakları ve diğer araçların sıçrattığı sulara da dikkat edin.

Motosikleti
    MT-07
    Pirelli angel scooter da önerilir.

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    Anlas tournee ilk 9 bin km ye kadar çok iyi tutuyor. City grip kullanan arkadaşım da bunu doğruladı. Fakat özellikle 10bin km den sonra sanırım lastik özelliğini kaybediyor ve tutuş anlamında sorun çıkarıyor. Benim tecrübelerim bu şekilde oldu. Ha bu arada 15bin kmden sonra mutlaka değişmesi lazım. Lastik fizikel olarak ilk günkü gibi duruyor lakin tutuş berbat bir hale geliyor.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    iyi bir lastik tabiki lazım ama kaymayan lastik yoktur herhalde bazı kurallara uymanız lazım youtubeda yağmurlu havalarda kullanışla ilgili videolar var bunları izleyin

Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Peki normalde lastik ömrü kaç bin km oluyor motorlarda? Arabada 40-50bin km kullandığım lastik artık 5 ylı geçti sertleşmiştir deyip dişleri bitmese bile değiştirmiştim. Motorda 40bin km gitmez sanırım.

Peki normalde lastik ömrü kaç bin km oluyor motorlarda? Arabada 40-50bin km kullandığım lastik artık 5 ylı geçti sertleşmiştir deyip dişleri bitmese bile değiştirmiştim. Motorda 40bin km gitmez sanırım.
    50 bin km'dedir michelin city grip kullanıyorum. motoru sıfır aldığımdan beri aynı lastik. dişleri duruyor hala. tabii hamuru sertleşti diyebiliriz. yağmur, soğuk demeden hala taş gibi tutuyor. yaza doğru değiştireceğim artık. hani derler, b*kunu çıkarma. ben baya çıkardım yine aynı marka lastiği alacağım.

kaymayan lastik yoktur en önemli faktörlerden birisi hızın ve durma mesafen yağışlı havalarda hızlı gidersen ani fren malesef en baba lastik bile kayar..

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    15bin km ya da 3 yıl ortalama. 3 yıldan sonra sertleşiyorlar. Araba lastiği gibi diş derinliği azalmıyor ama lastiğin kimyasalı gereği sertleşme kaçınılmaz.

Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    15bin km ya da 3 yıl ortalama. 3 yıldan sonra sertleşiyorlar. Araba lastiği gibi diş derinliği azalmıyor ama lastiğin kimyasalı gereği sertleşme kaçınılmaz.
    Benim lastikler 4 yaşında oldu, daha topu topu 7500km yol yaptım ama yaşışlar bitip bahar gelebilirse motoru tekrar çıkarıcam o zaman yenilemem gerekecek demek ki.

Yazın da kışlık lastik kullansam ne olur? çabuk açınır ama zaten 15bin km yolu 3 yılda yapmıyorum, hadi olsun 5bin km'de bitsin bu bana 2 yıl demek 2 yılda bir lastik değiştiririm. yeter ki yağmura yakalanınca falan korkmayayım.

michelin city grip2 ile michelin city grip winter modelleri arasında kararsız kaldım.

Bir de istanbulda lastik değişimi neresi düzgün yapar? Yamaha servisleri yerine lastik konusunda uzman bir yerde düzgün olacağına eminsem azcık daha yüksek para vermeye razıyım.

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    michelin city grip 2 çıktı herkes memnun
    buzmotor Kabataş'tan alabilirsiniz
    sökme takma balans her konuda çok iyi bir şekilde memnun kalırsınız
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)