Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Topcase Yerine Arka Çanta

Motovento
    REKLAM ALANI
    Rakaful - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selamun aleykum arkadaşlar.

Kuba CR1 motosikletim var. Motosiklete topcase taktıran arkadaşlar olmuş ancak topcase bana itici geliyor.

Kaskımın sığacağı ve lastik tamir kiti ve köpüğü gibi ufak tefek şeyleri koyabileceğim bir çanta arıyorum.

Şöyle bir ürün buldum ancak kullanışlı olur mu bilemiyorum.

Fikir ve tavsiyelerinizi bekliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aynı durumdan bende sikayetciyim, motor çok heybetli olmayınca kurye gibi oluyor.

Konuyu takipteyim.

freelancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İkinize de katılıyorum beyler; topcase, enduro veya scooter olmayan neredeyse hiçbir motosiklete yakışmıyor. Belki de nedeni kendine has bir özelliği olmayan, neredeyse herkesin aynısını yaptığı, tasarım yoksunu tipinden olabilir. Şöyle biraz şekillileri de genelde motora özel ve çılgın pahalı bildiğim kadarıyla. Bütün bunlara rağmen, motora sabitlenmiş topcase'in rahatlığını çok az çanta verir diye tahmin ediyorum. Kullanması acayip kolay çünkü.

Arkaya yumuşak çanta fikri hiç aklıma gelmemişti; bence makul bir fikir olabilir. Sabitleme durumu nasıl ki bu aletlerin, yeterince güvenli ve rijit olarak oturabilecekler mi yerlerine? Öyle olursa değerlendirilebilecek bir seçenek gibi, ufkum açıldı

MT00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ER6F
    Alıntı Rakaful adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamun aleykum arkadaşlar.

Kuba CR1 motosikletim var. Motosiklete topcase taktıran arkadaşlar olmuş ancak topcase bana itici geliyor.

Kaskımın sığacağı ve lastik tamir kiti ve köpüğü gibi ufak tefek şeyleri koyabileceğim bir çanta arıyorum.

Şöyle bir ürün buldum ancak kullanışlı olur mu bilemiyorum.

Fikir ve tavsiyelerinizi bekliyorum.
    bu ürünü alıp 2 hafta kadar kullandım. fiyatına göre özellikle aynı işi gören malum italyan malı muadiline göre kalitesi ve kullanılışlığı çok iyi.. fullface kask alıyor. yan ve üst cepler de balaklava bez falan alıyor. içinden çıkan kılıf ile de su da geçirmiyor.

ancak motora inip binerken seni zorluyor.. scoter gibi binmdek zorunda kalıyorsun motora.. ayağını atacağın yer kalmıyor çünkü.

bence ürün günlük kullanım için değil uzun yol gezileri için daha uygun bir ürün.

ben bunu çıkartıp sırt çantasına geri döndüm ama ilk uzun yolumda tekrar takacağım..
    Rakaful bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Montaj kısmını bende merak ettim, bu arada çanta başka sitelerde 190 a kadar var , oraları da araştır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:31 ----------

Alıntı MT00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu ürünü alıp 2 hafta kadar kullandım. fiyatına göre özellikle aynı işi gören malum italyan malı muadiline göre kalitesi ve kullanılışlığı çok iyi.. fullface kask alıyor. yan ve üst cepler de balaklava bez falan alıyor. içinden çıkan kılıf ile de su da geçirmiyor.

ancak motora inip binerken seni zorluyor.. scoter gibi binmdek zorunda kalıyorsun motora.. ayağını atacağın yer kalmıyor çünkü.

bence ürün günlük kullanım için değil uzun yol gezileri için daha uygun bir ürün.

ben bunu çıkartıp sırt çantasına geri döndüm ama ilk uzun yolumda tekrar takacağım..

Hocam montajı nasıl yapılıyor? motor üzerinde sabit bıraksak sıkıntı yaratır mı
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

MT00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ER6F
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Montaj kısmını bende merak ettim, bu arada çanta başka sitelerde 190 a kadar var , oraları da araştır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:31 ----------

Hocam montajı nasıl yapılıyor? motor üzerinde sabit bıraksak sıkıntı yaratır mı
    içinden çıkan sabitleme ipleri ile vaya kancalı bagaj sabitleme ipleri ile yapılıyor.. iyi bağlarsan baya sağlam duruyor.

06Serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    Aleykum selam hocam. Ankara kalesinin oradan 60 tl ye bildiğimiz sırt çantalatından aldım. Lastik tamir kiti, çekme ipi, kilit, kask, dizlik, eldiven, vs her türlü eşyamı doldurabiliyorum. Gerektiğinde istediğim yere çanta ile girip çıkabiliyorum. Artçı bindirmek istersem ona veriyorum o takıyor. Siz bu çantayı muhtemelen artçı yerine sabitleyeceksiniz. Ben örümcek ile sabitleyip istediğim zaman rahatlıkla çıkarıyorum. Kuba cr1 motoru olan arkadaşımda aynı şekilde kullanıyor. Kesinlikle tavsiyem topcase takmayın çok çirkin duruyor
    Rakaful bunu beğendi.

Alıntı MT00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Tecrübenizi paylaşmanız benim için gerçekten önemliydi. Özellikle motosiklete binip inme konusunu hiç düşünmemiştim. Ama yine de kolay bir şekilde takılıp sökülüyorsa bu görmezden gelinebilir. Çok teşekkürler.

Alıntı 06Serhat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aleykum selam hocam. Ankara kalesinin oradan 60 tl ye bildiğimiz sırt çantalatından aldım. Lastik tamir kiti, çekme ipi, kilit, kask, dizlik, eldiven, vs her türlü eşyamı doldurabiliyorum. Gerektiğinde istediğim yere çanta ile girip çıkabiliyorum. Artçı bindirmek istersem ona veriyorum o takıyor. Siz bu çantayı muhtemelen artçı yerine sabitleyeceksiniz. Ben örümcek ile sabitleyip istediğim zaman rahatlıkla çıkarıyorum. Kuba cr1 motoru olan arkadaşımda aynı şekilde kullanıyor. Kesinlikle tavsiyem topcase takmayın çok çirkin duruyor
    Sırt çantasını da düşünmüyor değilim ancak otomobilde de motosiklette de belli bir zaman sonra sırt ağrısı yaşamaya başladığım için beni çok yorar diye düşünüyorum. Ama çantayı örümcekle bağlama fikri güzel.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Facebookda motosiklet çantası diye sayfa var. Çeşitler var. Hatta kendine özel bile yaptırabilirsin.
    Rakaful bunu beğendi.

halo1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX636R
    bende buna benzer bir ürün var. bagajın altından kayışla geçiriyorsun. gayet sağlam ve kullanışlı oluyor. genelde uzun yollarda kullandım hep
    Rakaful bunu beğendi.

Şimdilik örümcek sipariş ettim. Yarın elimde olur. Mevcut sırt çantamla bir süre deneyeceğim. Zaten nadiren git gel 130 km yol yapacağım için çok masrafa girmek istemedim. Şimdilik sezoncu tayfadanım kışın binmeyi henüz göze alamadım Değerli fikirleriniz için teşekkür ediyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)