Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İŞTE SİZE UZAK DURMANIZ GEREKEN YERLİ! ÜRETİM ÇANTA MARKASI, " M O T R"

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Africa Twin DCT, Yamaha Vmax 1200, Versys x300
    Detayları sonra açıklayacağım arkadaşlar. Şimdilik şu kadarını söyleyeyim, nisan ayında sıfır africa twin dct aldım, çantayıda maalesef motr denilen merdiven altı firmadan. Geçen çok sallandığını farkedip sökünce alt tablanın kırılmış olduğunu farkettim. Bir gün öncesinde 560 km yol yapmıştım. Allahtan artçım yoktu ve çanta boştu.
    Düşünün arkadaşlar eşim arkada olsa ve hatta çanta bu şekilde kırılıp asfalta düşse, arkamdan üç çocuklu bir aile geliyir olsa ..vs..vs..vs..allah korudu..detaylar sonra..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Geçmiş olsun, kazasız bir şekilde fark etmeniz güzel.

rollcycle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1250GS ADV
    Alıntı aymer19 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Detayları sonra açıklayacağım arkadaşlar. Şimdilik şu kadarını söyleyeyim, nisan ayında sıfır africa twin dct aldım, çantayıda maalesef motr denilen merdiven altı firmadan. Geçen çok sallandığını farkedip sökünce alt tablanın kırılmış olduğunu farkettim. Bir gün öncesinde 560 km yol yapmıştım. Allahtan artçım yoktu ve çanta boştu.
    Düşünün arkadaşlar eşim arkada olsa ve hatta çanta bu şekilde kırılıp asfalta düşse, arkamdan üç çocuklu bir aile geliyir olsa ..vs..vs..vs..allah korudu..detaylar sonra..
    Öncelikle şunu söylemek isterim detaylar olmadan direk marka ismini vererek yüzeysel birşey anlatmanız biraz karalama kampanyası gibi gözüküyor. Samimiyetinize inanarak tavsiyem olayı detaylandırmanız ve markayla iletişime geçip geçmediğinizide anlatmanız.

Çanta yapmak çok kolay ve basit gözükebilir fakat büyük markalar çanta yapmadan önce 1 2 yıl bunun arge çalışmasını yapıyor.. Arazi için farklı asfalt için farklı bağlantılar ve çantalar yapılıyor. Mesela 2018 7 ayında olmamıza rağmen givi markasının 2018 motosikletlerin yüzde %90 ı için bir aksesuarı bulunmuyor sebebi pek çok modeli detaylı incelememiş olması. Türk ne yapıyor vidasını pulunu ölçüyor oraya oturan bir mekanizma tasarlıyor al diyor 2018 motoruna tak... Zaten sattığı 100 çantanın 1 i döner dönmez.. Üstelik herşey çantanın görüntüsü ve kalınlığı değil. Allah korusun söylediğiniz gibi otoyolda giderken bir kasise girseniz çanta arkanızdan gelen motosikleti veya araç sürücüsünü parçalayabilir. Türk üreticileri herzaman desteklemek şart fakat türk diye arge çalışması yapılmadan hiçbir geçerli sertifika alınmadan 10 liraya üretilen çantanın 100 liraya satılması hoş değil, bu yüzdende büyük bir markamız hala yok maalesef.

Geçmiş olsun..

Motosikleti
    Yok, rica ederim, kaealamak ne kelime.zamanım yoktu uzun yazamadım.Firma adı bu, antalyada üretim yaptıklarını ifade ediyorlar bundan bile emin değilim zira aynı çantalar , tıpatıp aynı modeller aliexpresste de satılmakta. Çantayı sahibinden sitesinden aldım. Kişi isimlerine gerek yok. Fiyatı uygundu ama yinede 1500 tl ye yakın. Full takım olarak aldım.sırt dayama iç çanta vs. Malzemesi güzel ama baya baya ağır. Tablayla beraber 7 kg. Herneyse çantanın n11 vs başka yerlerede de satışı vardı. İlk olarak trexes düşünmüştüm ama elinde hazır yoktu ıspartadaki üreticisinin, bende yola gitmek istiyordum, dolayısıyla haxır olan "motr" markasına yöneldik. Aldığım kişi bayisi gibi konuştu. İşi bildiği belliydi. Kötü tarafı fatura göndermedi. Ben çok önemsemedim fatura işini. Oysa şimdi anlıyorum ki çok önemliymiş. Çantayı burda bir ustam var ona taktırdım. İlk takıldığı andan itibaren bir sallanma söz konusuydu aldığım kişiye yazdım sorun olmaz sallanır zaten esner dedi. Akabinde ben kuyruk kırılabilir endişesiyle bu sefer netten araştırıp üreticiyle yazıştım. Bana önerilerde filan bulundu ama kimden aldınız gibi bir soru hiç sormadı.kılma olayı gerçekleşince ben ilk iletişimi whatsapp ta yazışmış olduğum kişi

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:10 ----------

yazdım. Niyetim iade yeni tabla temini vs zaten değildi -zira 4 mm aluminyum malzemeye güvenim kalmamıştı ve burda bir ustayla aynı tablayı 4 mm çelikten lazerde kestirmeye karar vermiştik- amacım firmanın üretimini check etmesini tafsiye etmekti. Adamın direk tepkisi resimlerini cekip gönderin oldu ama bunu ürünü merakından değilde benim bedavacı olduğumu sanmasından istediğini hissettim. Devamında bizden mi aldınız , yok bizim çanta değildir gibisinden itirazlar başladı. Bende resimleri çekip gönderdim. Çanta bizim ama tabla bizim değil diye söylediler ayrıca kanımı donduran şu ifadeleri kullandı bey!fendi, " avukatımızlada görüştüm zaten eğer tehlikeli bir durum olsaydı faturanız olmadığı için bizim bir sorumluluğumuz olmazdı." E oha ..ne deyim..Adamın derdine bak. Devamında ben satın aldığım kişinin adını vs de söyledim bana onunla zaten davalıyız tablayı o kestirmiştir vs gibisinden geçistirdi. Adamda resmen elimde fatura olmamasının özgüveni vardı. İlk başlarda telafi edelim orjinal tabla gönderelim ağzıyla konuşan vatandaş adresimi vereyim gönderin deyince bu rahatlıkla çark etmis vaxiyette size iyi günler dilerim diye birde dalga geçerek yüzüme kapattı. Ben bu sefer aldığım kişiye dönüş yaptım, oda üretici hakkında farklı hikaye anlattı. Yani sonuç itibarıyle üreticinin bayileriyle hiç bir diyaloğu yokmuş meğer tablayı onlar mı üretti de vazgeçtiler bu tasarımdan yoksa bayi kafasına göre mi kestirdi mechul . Bu ticari anlayıştaki insanlardan mal aldık. Ders oldu, ben lazerde kestirdim celikten, 700 gr yerine 2 kg oldu ama sağlam oldu. Esneyebiliyorda ayrıca usta hafifletmek için delikler delmis. Gayet güzel oldu. Kırılmaz bükülür. Malum bükülme kendini belli eder ama kırılma çok tehlikeli.
    Sonuç olarak bu şahıslar malının arkasında durmadı, bayi ile sorunluyuz ayaklarına yattı çantanın kendi çantaları olduğunu kabul ede ede kesilmeyen faturanın arkasına sığındı. Adamın dediğine bak, el vicdan, fatura olmadığı için kaza vs durumunda onları hiç bağlamazmış...mentaliteye bak...yazık...silinip gider birgün..

rollcycle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1250GS ADV
    Alıntı aymer19 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok, rica ederim, kaealamak ne kelime.zamanım yoktu uzun yazamadım.Firma adı bu, antalyada üretim yaptıklarını ifade ediyorlar bundan bile emin değilim zira aynı çantalar , tıpatıp aynı modeller aliexpresste de satılmakta. Çantayı sahibinden sitesinden aldım. Kişi isimlerine gerek yok. Fiyatı uygundu ama yinede 1500 tl ye yakın. Full takım olarak aldım.sırt dayama iç çanta vs. Malzemesi güzel ama baya baya ağır. Tablayla beraber 7 kg. Herneyse çantanın n11 vs başka yerlerede de satışı vardı. İlk olarak trexes düşünmüştüm ama elinde hazır yoktu ıspartadaki üreticisinin, bende yola gitmek istiyordum, dolayısıyla haxır olan "motr" markasına yöneldik. Aldığım kişi bayisi gibi konuştu. İşi bildiği belliydi. Kötü tarafı fatura göndermedi. Ben çok önemsemedim fatura işini. Oysa şimdi anlıyorum ki çok önemliymiş. Çantayı burda bir ustam var ona taktırdım. İlk takıldığı andan itibaren bir sallanma söz konusuydu aldığım kişiye yazdım sorun olmaz sallanır zaten esner dedi. Akabinde ben kuyruk kırılabilir endişesiyle bu sefer netten araştırıp üreticiyle yazıştım. Bana önerilerde filan bulundu ama kimden aldınız gibi bir soru hiç sormadı.kılma olayı gerçekleşince ben ilk iletişimi whatsapp ta yazışmış olduğum kişi

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:10 ----------

yazdım. Niyetim iade yeni tabla temini vs zaten değildi -zira 4 mm aluminyum malzemeye güvenim kalmamıştı ve burda bir ustayla aynı tablayı 4 mm çelikten lazerde kestirmeye karar vermiştik- amacım firmanın üretimini check etmesini tafsiye etmekti. Adamın direk tepkisi resimlerini cekip gönderin oldu ama bunu ürünü merakından değilde benim bedavacı olduğumu sanmasından istediğini hissettim. Devamında bizden mi aldınız , yok bizim çanta değildir gibisinden itirazlar başladı. Bende resimleri çekip gönderdim. Çanta bizim ama tabla bizim değil diye söylediler ayrıca kanımı donduran şu ifadeleri kullandı bey!fendi, " avukatımızlada görüştüm zaten eğer tehlikeli bir durum olsaydı faturanız olmadığı için bizim bir sorumluluğumuz olmazdı." E oha ..ne deyim..Adamın derdine bak. Devamında ben satın aldığım kişinin adını vs de söyledim bana onunla zaten davalıyız tablayı o kestirmiştir vs gibisinden geçistirdi. Adamda resmen elimde fatura olmamasının özgüveni vardı. İlk başlarda telafi edelim orjinal tabla gönderelim ağzıyla konuşan vatandaş adresimi vereyim gönderin deyince bu rahatlıkla çark etmis vaxiyette size iyi günler dilerim diye birde dalga geçerek yüzüme kapattı. Ben bu sefer aldığım kişiye dönüş yaptım, oda üretici hakkında farklı hikaye anlattı. Yani sonuç itibarıyle üreticinin bayileriyle hiç bir diyaloğu yokmuş meğer tablayı onlar mı üretti de vazgeçtiler bu tasarımdan yoksa bayi kafasına göre mi kestirdi mechul . Bu ticari anlayıştaki insanlardan mal aldık. Ders oldu, ben lazerde kestirdim celikten, 700 gr yerine 2 kg oldu ama sağlam oldu. Esneyebiliyorda ayrıca usta hafifletmek için delikler delmis. Gayet güzel oldu. Kırılmaz bükülür. Malum bükülme kendini belli eder ama kırılma çok tehlikeli.
    Sonuç olarak bu şahıslar malının arkasında durmadı, bayi ile sorunluyuz ayaklarına yattı çantanın kendi çantaları olduğunu kabul ede ede kesilmeyen faturanın arkasına sığındı. Adamın dediğine bak, el vicdan, fatura olmadığı için kaza vs durumunda onları hiç bağlamazmış...mentaliteye bak...yazık...silinip gider birgün..
    Tekrardan geçmiş olsun. Arka çanta takarken söylediğim gibi kuyruk şasiyle birkaç noktada birleşip desteklemek sağlıklı olur. 2kg bir tabla için çok ağır bir yük. Zaten standart bir kuyruğun vida bağlantılarından takılan çantalar için uyarılar bulunur maximum 5 - 10 kg gibi. Büyük markalar genelde tablayı aliminyum yapıyor söylediğiniz gibi esneme yapabilmesi için. Hem hafif hem dayanıklı oluyor. 1500 lira az para değil. En başta faturasız ürün almamanız çok yanlış birdaha sele kılıfı bile alsanız faturasını alın. Elinizde fatura olduğu sürece tüm tüketici haklarınızı kullanabilir ve böyle leş adamlarla muhabbet etmemiş olursunuz. Firmanın küçüklüğü size verdiği cevaptan belli... Tehlikeli bir durum olsaydı biz muhattap olmazdık.. Adamın tüketici haklarından haberi yok. Markayla ilgili bimerden destek isteyerek sanayi ve ticaret bakanlığına markayı şikayet edebilirsiniz. Belki birşey çıkmaz fakat şimdi bunların hepsi bilgisayar üzerinden yapılabiliyor. Söylediğiniz gibi başkaları madur olmasın.

Motosikleti
    Çok tesekkurler, sağolun. İnternetten bişey aldığınızda -ki küçük şehirlerde motosiklet adına birşey bulsbilmek mümkün değil- biraz " ne çıkarsa bahtına" oluyor. Ben diyelimki 15 kg lik köpek mamasına kadar internete bağlıyım. Ne kask ne dizlik ne bir eldiven yok buralarda. Çok kez aldığım ürün faturasız gelmiştir, küçük gelse hop hadi geri gönder. Firmalar vitrin ürünlerini, defolu ürünlerini hep biz anadoludakilere kakalıyor. Bir şikayet iade iki şikayet bi yerden sinra bıkıyor pes ediyorsunuz. Fatura kesilmediğini kargo gelince anlıyorsunuz, e koskoca çanta geri göndersen 50-100 kargo, hem zaten zor denk getirmişsin, neyse bosver diyorsun. Celiğe buyuk delikler acarak esner hale getirdi usta. Bugun 11 kg tasidim elimlede bastirdim sorun yok. Ayrica koye gittim 5 kg yujle yolun son 2 km si toprak tarla yolu, hızımı öncekilere uydurdum azaltmadım sorun çıkmadı. Çiftlikte çantayı söküp tüm ağırlığımı vererek yüklendim kırılırsa burda kırılsın diye yine sorun yok. Tabi cukurlarda ya da tümseklerde yük 5 katına bile çıkabilir zaten kırımlar buralarda oluyor ama şuan bu şekilde binmek durumundayım. P.tesi istanbuldaki satıcı 5 mm alu. dan kestirip gönderecek , duruma göre onu takabilirim.
    Tüm bu olumsuzluğa rağmen aluminyum çanta çok kullanışlı. Umarım sorun yaşamam.

Motosikleti
    istanbuldaki sahte satıcıda tabiri caizse tam bir serefsiz cıktı, sozverdigi rablayı gôndermedi. adı TARIK KURSUNLU dur. bu adamdan mal almayın sakın zira tam bir kaptı kactı. gunlerce oyaladı, en son kargoladım dedi, oysa yalanmış gelen bir sey yok. telefona cevap vermiyor whatsapp tan da yazmıyor. cidden dolandırıldım. SAKIN OLA NE MOTR DENİLEN BİR CANTA URUN ALIN NE DE TARIK KURSUNLU DENİLEN BİR SAHISTAN MAL ALIN. YAZABİLDİĞİM TÜM FORUMLARA YAZACAĞIM.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)