Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

GAFF Topcase inceleme

Motovento
    REKLAM ALANI

Yerli malı yurdun malı diyerek GAFF marka 40 litrelik arka çantayı yakından inceleme fırsatım oldu.
    Öncelikle şunu belirtmek isterim gerçekten fiyatına göre kalitesi beni oldukça şaşırttı.
    İnce düşünülmüş bazı özellikler ve sağlamlık konusunda son derece başarılı bulduğumu söylemeliyim.

Çantanın kilit yerine metal parça yerleştirilmiş. Doğrusunu söylemek gerekirse bu metal parçayı ne GIVI de nede KAPPA da gördüm. Bence sağlamlık açısından güzel bir detay çok iyi düşünülmüş.

Bağlantı parçası oldukça kalın ve sağlam yapılmış.

Bağlantı civataları öyle diğerleri gibi teneke değil son derece kaliteli ve kalın sacdan imal edilmiş.

Sağlamlık demişken kasanın plastiğinide test ettim. İçine çökmeden 125kg taşıyabiliyor.

Diğer çantalarda görmediğim bir özellik olarak kapağın ağız kısmına hem titreşimlerde ses yapmaması hemde içine su almaması için lastik fitil geçirilmiş. Çok ince düşünülmüş güzel bir özellik.

40 litreye neler sığdırabileceğimi merak ettim. Resimde görünenlerin tümünü sığdırabildim hatta eldivenler için bile biraz yer arttı.

Dizlikleri kaskın içine koyabilirseniz bu şekilde sığdırabilirsiniz. Kask çene açılır ve 2XL olduğu için biraz fazla yer kapladı.

Bana sorarsanız çok başarılı bir çanta, öyle 200 - 300TL vermek yerine sadece 120TL ye böyle bir çanta almak bence daha mantıklı.
    SuleymanE, mhmtesk ve Zuzuuw bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    arayışta
    İnceleme için teşekkür ederim. Kim ne derse desin ben ilk tercihim yerli olur.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Bende maxem kullanıyorum aynı bunun gibi ince ayrıntıları sağlam
    Tavsiye ederim 45 lt 150 tl

Beğenmediğim yönleri ise reflektörleri oldu. Nereden ışık tutarsam tutayım bir türlü yeterli yansımayı alamadım. Ama yinede kırmızı yerine beyaz reflektör kullanmaları hoşuma gitti. Geceleri pek etkili olmasada, gündüz oldukça şık görünüyor. Ayrıca şunuda eklemeliyim, plastik kasanınn diğer markaların aksine köşeli ve keskin hatlara sahip olması ilk görüşümde beni cezbeden bir diğer unsur olmuştur.

Motosikleti
    TVS Apache Rrt 150
    Bende de aynından var ya da bi küçüğü de olabilir, gerçekten çok sağlam ve kullanışlı. Hem sağa hem sola yattım hele birinde sert vurdu yere ama çatlak bile yok, sadece yere değen yerleri çizildi o kadar. Topcase alacaklara gerçekten tavsiye ederim. Fiyatına göre on numara..

Çantanın içine konulacak ufak tefek şeylerin yolda giderken ses çıkarmaması ve çizilmesini istemediğim bazı eşyaları rahat rahat taşıyabilmek için çantanın iç kısmını kalın fakat yumuşak bir halıyla kapladım. Yaklaşım 1 saatimi aldı ama çok şık oldu.

mhmtesk, SuleymanE, Zuzuuw ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    AFRICA TWIN CRF1000L DCT
    Halıyı nerden aldınız hocam?

Alıntı ee_ee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Halıyı nerden aldınız hocam?
    Oto sanayide kumaş satan döşemecilerde bulabilirsiniz. Bu kullandığım halıyı özellikle arabalardaki subwoofer kolonların dışını kaplamada kullanıyorlar.

Yanlız söylemeyi unuttum halıyı yapıştırmak için çift taraflı bant kullanırsanız ileride sökmeniz gerektiğinde zorluk çekmezsiniz.
    celaleddin bunu beğendi.

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    3 yıldır kullandığım marka, malzeme kalitesi, dayanıklılık, fiyat/performans olarak düşününce çok iyi bir marka.

Arka çantaları sökülüp takılabilen şekilde yapabilmek adına, alt tablaya tırnakla geçirmeli yapıyorlar ve motor devrilirse o tırnaklar kırılıyor. Tek kötü yanı bu olsa gerek.

plastik rengi, elastik davranışı, kilidi halen tam fonksiyon çalışıyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler