Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

lütfen dikkat-motor mevsimi ve kazalara dair......

Motovento
    REKLAM ALANI
    cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    Arkadaşlar malum soğuk havalar sonrası güneşli günlerle beraberiz.
    Motosiklet sevdamız ve yollara düşüyoruz ama lütfen dikkat kazalar siftah yapmaya başladı......Bugün adapazarı ve çorluda kazalar oldu ve kayıplar yaralılar vs....
    Lütfen dikkat edelim ve sevdiklerimiz hatırlayalım....
    Büyük aşklar yolculuklarla başlar ama önce güvenlik....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kashmar54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kazalardan birisi bu akşam oldu. Allah rahmet eylesin

http://www.sakaryasondakika.com/asay...ldu-h6497.html
    "Son gün olmasın dostum, çelengim top arabam;
    Alıp beni götürsün tam dört inanmış adam!”

motoseyyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 500
    Bugün Yalova ve Topçular iskelesinde ne çok motorcu grubu gördük öyle.
    Yalova merkezde cruiser bir motosiklet kaza yapmıştı. Grup halinde seyir halinde olduğumuzdan durup bilgi alamadım.
    Evet kış ağır geçti ,herkes motorlarına hasret kaldı ama bu vuslat acıları da beraberinde getirmesin.
    '' Baki kalan bu kubbede bir hoş sada imiş ''

Motosikleti
    Alıntı kashmar54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bizlerde bugün o taraftaydık haberimiz oldu ve çok üzüldük Allah rahmet eylesin....Büyük ihtimallede karşılaştık yolda....Bu topiği aslında bu yüzden açmıştım kardeşim....
    speedy2, eray_uluyazı ve nadrov bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Tiger250
    Alıntı kashmar54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

yine bariyer, yine kopan bir organ.. Allah rahmet eylesin

aparat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Her ne kadar güneş yüzünü göstermiş olsada, asvalt hala soğuk ve lastiklerin ısınma süreci hala uzun lütfen bunuda göz ardı etmeyim arkadaşlar ve kaskınız hep olması gereken yerde olsun...

kazasız belasız sürüşler...rüzgarınız bol tekerleriniz düz bassın...
    ...kağıttan gemilerle okyanusları geçemezssin...
    Drift Religion

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Güneşi görüp deliren, sürekli makas atan arabalara da dikkat...
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bugün yaptığımız gezi de şile tarafında gruptan arkadaşımız aynı zamanda meslektaşım olan Cenk kaza yaptı. Virajda motor hakimiyetini kaybetti. Dağ yolunda olduğumuz için ambulans biraz geç geldi(20 dk) Cenk'in sol köprücük kemiği kırıldı. Ucuz atlattı. Çok daha kötü olabilirdi. Bir arkadaşımız da malesef akşam üzeri aldığımız habere göre vefat etti. Allahtan rahmet, kalanlara baş sağlığı diliyorum. Cenk'e de çok geçmiş olsun diyorum buradan da. Arkadaşlar lütfen güneş var diye gaz koluna asılmayalım. Asfalt çok soğuk ve motor yola tutunamıyor malesef. Kazasız belasız sürüşler.

furkanmg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 600f
    Allah rahmet eylesin kaybettiğimiz kardeşlerimize..
    Amman dikkat abilerim kardeşlerim.
    Benim motorum ufak demiyelim kaza her cc de kaza...
    Benim motorda büyük abs herşey var demiyelim her zaman trafiği tolere edicek hızda gidelim.
    Full korumadan bahsetmiyorum bile bakkala giderken bile giymeklazım..

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Tam kazalara gebe günlere girdik....
    Yolların durumu,
    motorların durumu,
    ve bizim psikolojik durumumuz...
    Ağır geçen kışın ardından yollara kendimizi atarken lütfen SEVDİKLERİMİZİ düşünelim....
    Kendimizi zaten düşünmüyoruz...
    En azından onları üzmeyelim....
    eray_uluyazı bunu beğendi.
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    dikkat dikkat dikkat..........

ReiZzZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bizim bir akrabada kazada vefat etti 3 gün önce dünde onun amcasının oğlu kaza yaptı onunda ayağı kırıldı dudakta dikişler var yatıyor malesef ikiside kask takmıyordu

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    hayatını kaybeden arkadaşlarımıza allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı ve sabırlar dilerim tünal ağabeyimle aynı şeyleri düşünmekteyim , hatta aynı şeyleri düşündüm diyebilirim ,

aman arkadaşlar lütfen dikkatli olalım gereksiz şeylerden kaçınalım , bir motosiklet kazası duyduğumda motosiklettten soğuyor gibi oluyorum aman dikkat.!
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Allah kazalarda hayatlarını kaybedenlere rahmet eylesin,yakınlarına sabırlar versin.
    Zaten trafikte motosikletlilere canavar gibi davranan,motosiklet gördüğünde yol vermeyen,sıkıştıran insanlar hep var,bu şartlarda azami dikkat gerekli..
    Allah hepimizi kazalardan korusun...

Motosikleti
    Hayat[H]onda
    Güneşin yüzünü gösterdiği ilk pazar gününde bu kadar kaza haberi çok ağır geldi bana :(
    yaralananlara acil şifalar dilerim,hayatını kaybedenlere Allah rahmet eylesin,ailelerine sabrı-cemil ihsan eylesin.
    Dün Kocaeli mt. olarak kaza yapanlar kervanına bende katıldım,2 arkadaşımızın daha kaza yaptığı haberini aldım.onlarada tekrardan geçmiş olsun.
    Gerçekten okadar karda-kışta,yağmurda,olumsuz hava şartlarında motor sürdüm hiç kaza haberi almamıştım.demekki olumsuz şartlar daha dikkatli olmaya sevkediyor insanı.

Motosikleti
    mondial 150 mc
    daha motoruma yeni yeni ısınıyordum ama bu haberler az beni silkti düşünmeye başladımmm Allah hepimizin yardımcısı olsun ne de olsa kaporta vucudumuz

saykem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 600
    Ben yaz kış motor kullanırım.Ama içinde bulunduğumuz mevsimde yollar çok daha tehlikeli.Sabahları nem ve çiğ yüzünden yollarda kaygan bölgeler oluşuyor ve lastiklerin yere tutunması imkansız hale geliyor.Bardaktan boşanırcasına yağan yağmurlarda bile lastikler daha iyi yola tutunuyor.Bu sebepten iki defa çok düşük hızlarda olduğum halde düştüm.Son defa düştüğümde yerdeki islaklığı farkettim ve hızımı o kadar düşürdüğüm halde göz göre göre motor kaydı ve hızım düşük olduğu için nerdeyse olduğu yerde yattırdım motoru.Bütün motorcu arkadaşlarımın daha dikkatli olması dileğiyle tekeriniz düz bassın herzaman....
    HAYAT; İSTEMEDİĞİMİZ HALDE BAŞIMIZA GELEN HERŞEYDİR

seckin_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw R1150GS Adv
    Kazalar kadar evraklarınızın (ruhsat, ehliyet vs.) yanımızda olması da önemli arkadaşlar. Ölen arkadaşımızın toprağı bol olsun, ailesine sabırlar dilerim. Dün öğlen vakti otobanda evrak eksikliği yüzünden tüm günümüzü heba ettik mesela, yazılan cezalar da cabası...

Lütfen yola çıkmadan önce bulunduğunuz ve gideceğiniz güzergahın hava ve yol durumunu kontrol edin. Kıyafetlerinizi ve korumalarınızı tam takır hazırlayın. Ehliyet/ruhsat gibi önem arz eden belgelerinizi yanınıza aldığınıza emin olun. Eğer bir iş yapıyorsak motora binmek gibi mesela, kılıfına uydurarak yapalım ki kimsenin canı yanmasın sevenlerimiz üzülmesin. Dün bacağı koparak vefat eden arkadaşla büyük ihtimal yolda karşılaşıp selamlaştık. Kaza haberini aldığımızda mola vermiştik. Resmen kanım dondu motordan soğudum bir an...
    FOR THE HORDE...

lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    Şakaya gelmiyor arkadaşlar bu motosiklete binme konusu. Maalesef zevkli olduğu kadar riski bol bir uğraşı. Gerekli önlemleri alalım, hava sıcak diye ekipmanları da kaldırıp bir kenara atmayalım. Hızımıza dikkat edelim, sevdiklerimizin yanına yarım saat bir saat erken gideceğiz diye yanlarından tamamen kopmayalım... Ölen arkadaşın kaza haberi beni fazlasıyla üzdü, lütfen dikkat başka canlar yanmasın. Diğer kaza yapan arkadaşlar da en kısa zamanda iyileşip motora tekrardan binerler umarım.

Motosikleti
    Alıntı Ahmet N. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güneşin yüzünü gösterdiği ilk pazar gününde bu kadar kaza haberi çok ağır geldi bana :(
    yaralananlara acil şifalar dilerim,hayatını kaybedenlere Allah rahmet eylesin,ailelerine sabrı-cemil ihsan eylesin.
    Dün Kocaeli mt. olarak kaza yapanlar kervanına bende katıldım,2 arkadaşımızın daha kaza yaptığı haberini aldım.onlarada tekrardan geçmiş olsun.
    Gerçekten okadar karda-kışta,yağmurda,olumsuz hava şartlarında motor sürdüm hiç kaza haberi almamıştım.demekki olumsuz şartlar daha dikkatli olmaya sevkediyor insanı.
    Her şey bizim için bence mutluluğu seçelim....ve birbirimizi üzmeyelim.....dikkat dikkat bir daha dikkat....

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)