Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Kafam karıştı!! NC 700x

Motovento
    REKLAM ALANI

Öncelikle herkese merhaba. Zonguldakta ikamet etmekteyim ve kawasaki er-6f mi satıp cbf 600 almaya karar vermiştim ki, hondanın bu motoru Türkiyeye getirmeyeceğini, transalple-cbf 600 yerine NC700x modelini getireceğini öğrendim ve kafam karıştı. Benim için önemli olan uzun yolda rahat bir sürüş pozisyonu ve rüzgar yememek. NC700x'e tur camı taksak yeterli olur mu acaba? Birde yıllık vergi farkı da mevcut iki model arasında. CBF600ün getirilmeyecek oluşu 2.el fiyatlarını nasıl etkiler dersiniz, ilerde satarken zorluk yaşarmıyım? Kısacası cbf600 mü, nc700 mi almalıyım, önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim. Birde bu NC700x'in otomatik vitesi (yanılmıyorsam DC versiyonu) gelmedi mi Türkiyeye acaba?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben Cbf1000 alın keyfinize bakın derim. Nc ile aynı vergiyi ödüyorsunuz sanırım. Yakıt bakımından cbf600dan bir farkı olmayacaktır hatta duruma göre daha az yakabilirsiniz. Uzun yolun keyfi de bir başka olacaktır. Bence er-6'dan sonra cbf1000 uzun yol için en uygun seçenek olacaktır.
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Motosikleti
    Honda CBF-150 (2011) & Honda NC-700X (2012)
    Herkese Merhaba,

Arkadaşlar ben bu işte yeniyim ve yardımlarınıza ihtiyacım var....

Geçen yaz başından honda dan 1 kur eğitim alıp iki tekere cbf 150 ile başladım... Şuan 18 bin km yi devirmek üzereyim. Her gün işim için (maltepe-karaköy) yaklaşık 60 km yol yapıyorum...

Başlangıçta fazla dediğim cbf150 artık beni kesmez oldu, dolayısıyla artık orta segmente atlamak istiyorum... Fuar öncesi aklımda 10-15 bin TL ikinci el DL-650 ve CBF600 modellerini düşünüyordum, ancak şimdi NC700X modeli de genel olarak çok hoşuma gitti...

Çok yol yaptığımdan yakıt ekonomisi önemli benim için, CBF600 ün çok yaktığını söylüyor birçok insan, bu nedenle diğer iki modele oranla geri planda kaldı...

DL-650 ise şehir içi trafikte çok rahat olamayacağım söyleniyor, ancak hafta sonları eşimle birlikte gezerken en rahat edecek makina olarak öne çıkıyor...

NC700X ise yakıt olarak en tasarruflusu kaldı, ancak daha model çok yeni ve artı eksilerini çok bilmiyorum, ayrıca artçı bölümü çok rahat görünmüyor...

Şimdi üstatlar tecrübelerinize ihtiyacım var... bana da bir yardım lütfen...

scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    yeni kasa cbf1000 cok guzel eger uzun yol tur motoru alacaksanız 1000cc den şaşmayın !!! ha bide Bmw r1200 rt var muhteşem 2.elde o da alınabilir......cbf te cok guzel ama bmw r1200rt baska bir sey bide cok az yakıyor ve yok yok vede daha hafif vs.....

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:26 ----------

Alıntı birdenizci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese Merhaba,

Geçen yaz başından honda dan 1 kur eğitim alıp iki tekere cbf 150 ile başladım... Şuan 18 bin km yi devirmek üzereyim. Her gün işim için (maltepe-karaköy) yaklaşık 60 km yol yapıyorum...

Başlangıçta fazla dediğim cbf150 artık beni kesmez oldu, dolayısıyla artık orta segmente atlamak istiyorum... Fuar öncesi aklımda 10-15 bin TL ikinci el DL-650 ve CBF600 modellerini düşünüyordum, ancak şimdi NC700X modeli de genel olarak çok hoşuma gitti...

Çok yol yaptığımdan yakıt ekonomisi önemli benim için, CBF600 ün çok yaktığını söylüyor birçok insan, bu nedenle diğer iki modele oranla geri planda kaldı...

DL-650 ise şehir içi trafikte çok rahat olamayacağım söyleniyor, ancak hafta sonları eşimle birlikte gezerken en rahat edecek makina olarak öne çıkıyor...

NC700X ise yakıt olarak en tasarruflusu kaldı, ancak daha model çok yeni ve artı eksilerini çok bilmiyorum, ayrıca artçı bölümü çok rahat görünmüyor...

bence her seyden önce 600luk motorlada egitim alıp 600luk motor kullanmanız cunku cbf cok hafif bir motor ,600lukte kullanırsınız ancak egıtım alıp agırlıgına alısın derım cbf den sonra, cok agır gelicek size yoksa cok rahat kullanırsınız zaten.Sehir ici sık kullanımınız varsa dediğiniz motorların hicbirini almak cbf 150 ye binerim
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cbf600'de ehlileştirilmiş 600rr motoru kullanılıyordu. Eh tabi buna göre de az yaktığı söylenemez. Hondanın yeni 670cc motoru hakkında henüz pek bir bilgi yok. En azından sanırım Türkiye'de yeni. Nasıl yakar , kronik arızaları nedir pek bilinmiyor. Tabi çift silindir olması artı. Cbf1000 , ER6-f de bir seçenek olabilir...
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Vergiyi falan boşverin NC 700X'i alın, benzin tüketiminden vergi farkını çıkarırsınız. Motoru çoğunlukla ne amaçlı kullandığınıza göre karar verin. Uzun yol demişsiniz ama senede kaç gün uzun yola çıkacaksınız, kaç gün şehir içinde gezeceksiniz ?

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vergiyi falan boşverin NC 700X'i alın, benzin tüketiminden vergi farkını çıkarırsınız. Motoru çoğunlukla ne amaçlı kullandığınıza göre karar verin. Uzun yol demişsiniz ama senede kaç gün uzun yola çıkacaksınız, kaç gün şehir içinde gezeceksiniz ?
    Ozaman ne anlamı kaldı, benzinden tasarruf ettiğini vergiye vereceksen. Kaldı ki uzun yol için istiyorsa daha da anlamsız oluyor, zaten çoğu motor uzun yolda fazla yakmaz ve genellikle uzun yol için kullanacağın bir motora yüksek vergi ödemek çok mantıklı da değil gibi.
    #sürenadam

scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    25 26 bin tl lik motor alan vergisini düşüncekse 100 cc alsın ,motor keyif işidir tasarruf işi değil sen al100 cc motor onunla uzun yola çık vergisiz mutlu olursun...
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

Motosikleti
    CBF1000F & CRF250L
    Alıntı birdenizci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese Merhaba,

benzin hesabını yapacaksanız bence işe cbf150 ile gitmeye devam edin, yoksa 600lük hangi makine olursa olsun şehir içinde aylık benzin masrafınız 400TL yi geçer yaklaşık olarak. cbf600 ün de fazla yaktıgı falan yoktur, cbf600 ve cbf1000 tecrubem var. bmw yi ayrı tutabiliriz, ancak diğer buyuk hacimli motorlar söz konusuysa benzin hesabı gereksiz, aralarında fazla fark yoktur. Ben cbf1000 ile 55 lira benzin alırken dl1000 li arkadaşım 60 tl lik alıyordu, dl650 de 50 lira alır belki.
    nc700x in düşük benzin tüketimi iddiası var, öyle de olabilir. Dizel bir araç gibi, düşük devirde yüksek torkla çalışan son teknoloji bir motor. Benzin tüketiminde iyi sonuçlar elde edeceğini düşünüyorum. Ayrıca rutin bakımları 12000 km de yapılır, diğer hondalar 6000km de.

ergün1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 SA
    NC 700 X ve 700 S de aynı Makine var.Sele yüksekliği 79 cm civarı 700 s de.100 km de 2,7 Lt yakıtı tüketimi var.60 NM tork ve yanlış hatırlamıyorsam 48 Ps gibi bir gücü var.600 kadar güçlü değil tabiiki ama ekonomik.şehir içi kullanım için ideal dar ve kısa.Ama turing için fazla uygun değil gibi.!75 üstü boyda olanlar için uzun yolda sıkıntılı olabilir.168 cm boya sahip biri olarak bana ideal geldi fuarda oturduğumda.Turing ağırlıklı kullanacaksanız CBF 600 ün konforuna ulaşamaz.Alabiliyorsanız temiz bir eski kasa cbf 1000 alın derim Turing ise amacınız.
    AKILLI OLALIM;DÜNYADA EŞİ BENZERİ OLMAYAN BU MÜKEMMEL COĞRAFYAYA,TÜRK İNSANINA VE TÜRK'LÜĞE SAHİP ÇIKALIM.100 YILI AŞKIN SÜRDÜRÜLEN TÜRK ULUSUNU BÖLMEYE YÖNELİK OYUNLARA ALET OLMAYALIM.HEPİMİZ KARDEŞİZ.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...

hocaseko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 XJ6 , 2014 MT 07 abs , 2018 cbr 650 FA
    xj6 100-110 gibi kullanınca 4.5 lt yakıyor...hem 600cc,hem 4 silindir,hem 78hp hemde 18750TL
    motorcu48 bunu beğendi.
    her fırsat elinde vardı,o ise sadece milletini düşündü.....

ergün1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 SA
    Ekleyeyim,doğrudur dual şanzıman modeli henüz gelmiyor TR ye.
    AKILLI OLALIM;DÜNYADA EŞİ BENZERİ OLMAYAN BU MÜKEMMEL COĞRAFYAYA,TÜRK İNSANINA VE TÜRK'LÜĞE SAHİP ÇIKALIM.100 YILI AŞKIN SÜRDÜRÜLEN TÜRK ULUSUNU BÖLMEYE YÖNELİK OYUNLARA ALET OLMAYALIM.HEPİMİZ KARDEŞİZ.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...

CBF 1000 güzel bir tercih olabilir dediğiniz gibi ama ben 0 motor almaktan yanayım, CBF 1000 fiyat olarak biraz fazla kalıyor bana göre, yakıt ve vergisini de katarsak 600 daha uygun gibi ama işte 2. el piyasası nasıl olacak onu tahmin edemiyorum.Boyum 178cm ve Ergün beyin belirttiği gibi uzun yolda rüzgar ve konfor açısından rahat edemeyeceksem Nc700x'ten biraz uzaklaşıcam gibi. Birde xj6 diversionda fiyat olarak güzel ama görünüm olarak şahsen pek bana hitap etmiyor doğrusu.

furkanmg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 600f
    nc700 s de düşünülebilir... 18750 fiyatıyla guzel bı secenek

dweios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu nc700s-x motosikletleri ben de merak ediyorum. Sitelerinde 78 mpg yazıyor (miles per galon bilmeyen arkadaşlar için) ve bu cc'de bir makina için inanılmaz bir tüketim.

X versiyonunu bilemem ama s versiyonu bence kesinlikle MT03 ile kıyaslanması gereken bir motor zaten ikisi de fun başlığı altında satılıyor.

Bence size NC700 X iyi olacaktır yeni motor teknolojisi ile. CBF600, XJ6 bunlar hep 70+ beygir gücünde motosikletler zaten. NC dediğimiz sanırım 50 beygir civarında olması lazım. Ama tabi bu motosiklet için referans olabilecek, tanıtabilecek henüz kimse yok sanırım. Ben de NC700S versiyonuyla ilgileniyorum ama şuanki bilgiler çok yetersiz.

Motosikleti
    Alıntı drutku adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBF 1000 güzel bir tercih olabilir dediğiniz gibi ama ben 0 motor almaktan yanayım, CBF 1000 fiyat olarak biraz fazla kalıyor bana göre, yakıt ve vergisini de katarsak 600 daha uygun gibi ama işte 2. el piyasası nasıl olacak onu tahmin edemiyorum.Boyum 178cm ve Ergün beyin belirttiği gibi uzun yolda rüzgar ve konfor açısından rahat edemeyeceksem Nc700x'ten biraz uzaklaşıcam gibi. Birde xj6 diversionda fiyat olarak güzel ama görünüm olarak şahsen pek bana hitap etmiyor doğrusu.
    xj6 yı gerçekten gördünüz mü? bende sizin gibiydim görünce çok beğendim...belki fikir verebilir benim motorum...

http://www.motosiklet.net/forum/tazi...ml#post2614773

erol 62 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS
    Ben x modeli ile ilgilendim, fakat orta sehpa, arka çanta, motor koruma ve turing cam derken fiyatı 23 binden fazlaya çıkıverdi, normal aksesuvarsız olarak 20.500 tl.
    Frenler çok güzel standart olarak kombine abs var.
    MUTLU OLAMIYORSAN BAHANE ÜRETME, KAFANI DEĞİŞTİRMEYİ DENE..

dweios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı erol 62 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben x modeli ile ilgilendim, fakat orta sehpa, arka çanta, motor koruma ve turing cam derken fiyatı 23 binden fazlaya çıkıverdi, normal aksesuvarsız olarak 20.500 tl.
    Frenler çok güzel standart olarak kombine abs var.
    Siz ilgilenmeyin yav. Sizde bu işin krallarından biri var DL boşverin .D

Motosikleti
    Honda CBF-150 (2011) & Honda NC-700X (2012)
    Arkadaşlar öncelikle yorum ve yardımlarınız için çok teşekkür ederim... İşimin yoğunluğundan vakit bulup devamlı takip edemiyorum. :( idare edin artık

Bugün istanbulda birkaç yere uğradım. NC-700X modelini fuar sonrasında hiç görmemiştim, Mutluhan'da tekrardan göz göze geldik ve tek kelimeyle yeniden aşık oldum

Belki fazla tecrübeli değilim ama "bence budur abi" diyorum kendime...

şimdi fiyat olarak nereden uyguna alabilirim? rakamlar konusunda yardımcı olacak bildiğiniz kimse var mıdır?

elimdeki cbf150 (2011/18.000km) piyasası nedir?

Motosikleti
    50 beygir,önde tek disk....20500 plaka hariç fiyat...honda ne yapmak istiyor anlamıyorum...

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)