Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

sanırım yapamayacagım, hayal kırıklıgı :((

Motovento
    REKLAM ALANI
    ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    Alıntı -unnamed- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    umit armut pis agzima dus yok...
    caba sarfadeceksin...teorikte burada anlatsakta pratik gerek sana...
    once duz yolda bi ilerle tecrube edin sonrasin da yokusta kalkmaya calis...
    bol bol pratik yap...
    debriyaja hakim olmayi ogrendikten sonra nasil zevk alacaksin o gunleri dusun...
    haklısınız...ben biraz acele ediyorum..o keyfi o zevgi düşündügüm için aldım bu motoru ama biraz erken düşündüm gibi..gaz vermeyede alışmalıyım önceki gibi degil dokundugumda elcige alıyo gazı motora kafa kaldırtacam diye korkuyorumm o an bir sürü şey geçio kafamdan ..önce bu düşünceleri atmalıyım kafamdan ...yani scooter kullanıyorken harbi motor kullanmıyomusum ben bugün yaptıgım alıştırmadan sonra..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    aparat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Yahu Ümit canını sıktığın şeye bak kardeşim ...

sıkma canını hiç birimiz anamızın karnında öğrenmedik bu işi, bir zaman sonra bu yazdıklarına bakıp güleceksin

senin ev ne tarafta bana yakın isen elimden geldiğince yardımcı olurum ondan sonrası saldım çayıra mevlam kayıra sıkma canını paşam
    ...kağıttan gemilerle okyanusları geçemezssin...
    Drift Religion

Tulpar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR650R
    Böyle düşünmen normal zamanla herşey yoluna girecektir panik yapmadan pratik yapmalısın ... İlk başladığında bu duyguları yaşamayan yoktur diye düşünüyorum ....

Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    Alıntı aparat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu Ümit canını sıktığın şeye bak kardeşim ...

sıkma canını hiç birimiz anamızın karnında öğrenmedik bu işi, bir zaman sonra bu yazdıklarına bakıp güleceksin

senin ev ne tarafta bana yakın isen elimden geldiğince yardımcı olurum ondan sonrası saldım çayıra mevlam kayıra sıkma canını paşam
    benim ev avrupa yakasında şişli ayazagada ...bu benim beya zamanımı alacak sanırım..günlük çalışmalara devam edicem ögrenene kadar devam..eskiden hiç dikkatimi çekmezdi vitesli motor kullananlar şim ise bütün kuryeleri tek tek izliyorumyoldan geçenlerii.hatta bazen durdurayım nasıl yapıo nasıl ediyo sorasım bile geliyo

wallaby - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S&T GV250
    sakın hevesini kaybetme, tek başına çıkacak kadar cesaret göstermişssin.
    Boşboş bir alana git debriajın kavrama noktası üzerinde sıkılmadan çalış.
    Pes etmek yok emin ol bu dediğime pişman olmazsın. Arkadaşlar sana zaten videoları paylaşmış atla deve değil halledersin iyi çalışmalar.

onuRRtas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GS500 K4'
    Ben kız arkadaşıma bile öğrettim dostum

Gerçekten karışık hiçbişey yok. Korumaların üstünde tam olsun düşmekten kalkmaktan korkma hepimiz düştük kalktık

Yanına tecrübeli bir abini al, bikaç saatini sana ayırsın yardım etsin emin ol 2-3 gün içinde herşeyi çözeceksin.
    Motorculuk insanın içinde hiç yayılmamış bir tohum gibidir. Ama üzerine su dökerseniz, bir motorun tepesine çıkarsanız tamamdır, O tohum büyüyecek ve fidan olacaktır. Fidan artık yayılmıştır ve son nefesinizi alana kadar asla sizi terketmez.

sarikemal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc 750 x
    iki gün sonra dans edersin üstünde merak etme

Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    ben gece çalışıyorum gündüz uyuyorum son bi kaç gündür ögrenmek için gündüz uyumadım gece nöbet..gerçekten ögrenmek istiyorum içimde büyük bi heves var azimliyim tabi çalışmalarda zorlandıgım zaman içime burukluk düşüyo..yakın çevremde motorlu arkadaşım yok herşeyi burdan ögrenip burdan görüyorum ve motorla ilgili herseyi burdan ögrendim diyebilirimm..aslında bana pratikte yardımcı olacak birisi olsa çok iyi olaca bi kaç saat ders verse en azından pratikte bişiler kaparım..gündüzleri hep evdeyim yardımcı olabilecek arkadaslar abiler olursa çok mutlu olurum...

Hocam motosiklet öğrenene kadar kafa da kaldırır,redline çizgisine de değer...Ben cub kullandım uzun süre.Sonra ybr verdiler.Gayet kolay geldi.Bindim gezdim geldim.Bir kez öğreneceksin vites işini.Arkadaşım kanuni aldı.(Cub) 1. viteste kalkarken 2-3 kez diktik motoru. Bam güm iniyor yere.Allaha şükür kaza bela olmadı.Ama o motor yatar da kalkar da.Sen öğrenmeye bak.İşin teori kısmını biliyorsun.Pratik elbette ki zaman alacak.Motosikletten inince biraz bacaklar titreyecek,konuşurken kekeleme olacak.Çok korkak davranmana gerek yok.Güçlü ol.Başaracaksın emin ol.Arkadaşımın annesi ehliyet aldı.Gaz pedalının fren pedalının yerini bilmiyordu.!!!Bu cesaretle şehirlerarası yola çıkmış...Gerisini sen hesap et.

Motosikleti
    Suzuki GS500 K4'
    Alıntı ümit_150_zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben gece çalışıyorum gündüz uyuyorum son bi kaç gündür ögrenmek için gündüz uyumadım gece nöbet..gerçekten ögrenmek istiyorum içimde büyük bi heves var azimliyim tabi çalışmalarda zorlandıgım zaman içime burukluk düşüyo..yakın çevremde motorlu arkadaşım yok herşeyi burdan ögrenip burdan görüyorum ve motorla ilgili herseyi burdan ögrendim diyebilirimm..aslında bana pratikte yardımcı olacak birisi olsa çok iyi olaca bi kaç saat ders verse en azından pratikte bişiler kaparım..gündüzleri hep evdeyim yardımcı olabilecek arkadaslar abiler olursa çok mutlu olurum...
    Keşke istanbulda olsaydım bikaç saatte sökmeni sağlardım kolamızı da içer muabbetimizi de ederdik :(
    Motorculuk insanın içinde hiç yayılmamış bir tohum gibidir. Ama üzerine su dökerseniz, bir motorun tepesine çıkarsanız tamamdır, O tohum büyüyecek ve fidan olacaktır. Fidan artık yayılmıştır ve son nefesinizi alana kadar asla sizi terketmez.

myhammer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xmax250
    sıkma canını alıstırma yapa yapa alısacaksın elin ayagın uyum içinde calısacak bi zaman sora
    merak etme ve vazgecme alısana kadar dikkat et ve boş bir yerde kendini geliştir motorun tepkimelerini ögren ben bu işi bacaracagına eminim yaparsın merak etme yeterki içindeki isteği kaybetme

Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    Alıntı onuRRtas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Keşke istanbulda olsaydım bikaç saatte sökmeni sağlardım kolamızı da içer muabbetimizi de ederdik :(
    evet çok güzel olurdun kola hiç bişi degil sinop cevizli mantısı bile yaptırırdımiçim biraz rahatladı desteklerinizle ..

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750 integra
    Ilk motorum 150 lik vitesli idi ilk yolculugu arkama artci alarak yaptim 6 km ucak gibi gelmisti sanki teknoloji harikasi 1 hafta o saskinlik gitmedi stop etmeler felan alisirsin kasma pratik yap bol bol
    www.erkakurye.com

motoru aldığım bayideki adama sordum debriyajı neresi vitesi nerden değişiyo diye adam bişeyler anlatıyordu ama ben motoru almanın heyecanıyla dinlemiyordum adamı, motorumun güzelliğini inceliyordum. Sonra adama "aaa ayak frenide varmış" dedim. Adam ehliyeti olan birini ara o götürsün bu şekilde olmaz dedi. ama o hevesle asla motorumu kimseye bırakamazdım. parayı ödedim kaskımı taktım atladım motora ara yollardan caddeye çıkana kadar vitesleri öğrendim, şehir içinde 72 km de vites işini otomatik olarak düşünmeden yaptığımı farkettim. yani diyeceğim o ki ben bile öğrendim

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Yeni motorun hayırlı,uğurlu olsun,çok sevindim. Scooterdan sonra zor gelmesi gayet normal ama 2-3 gün içinde bu işi çözersin. Bence dert edilecek bir durum asla değil..
    Tekrar hayırlı olsun,Allah kaza bela vermeden,güzel günlerde kullanmayı nasip etsin..

Motosikleti
    Suzuki GS500 K4'
    Alıntı ümit_150_zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet çok güzel olurdun kola hiç bişi degil sinop cevizli mantısı bile yaptırırdımiçim biraz rahatladı desteklerinizle ..
    Dostum gerçekten canını sıkıcak hiçbişey yok. Hepimiz senin evrelerinden geçtik. Kimse anasının karnından motorcu doğmadı. Sadece çabalarına pratiklerine dikkat et.

Ama bir konuda cidden katı olmalısın acemisin sonuçta. MUTLAKA MUTLAKA MUTLAKA dizliğin kaskın eldivenin ceketin olsun üzerinde. Sakın ama sakın trafiğe eksik çıkma.

Dipnot: istanbul'a yolum düşerse o mantıyı isterim, haberin ola.

Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    Alıntı demet72m2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoru aldığım bayideki adama sordum debriyajı neresi vitesi nerden değişiyo diye adam bişeyler anlatıyordu ama ben motoru almanın heyecanıyla dinlemiyordum adamı, motorumun güzelliğini inceliyordum. Sonra adama "aaa ayak frenide varmış" dedim. Adam ehliyeti olan birini ara o götürsün bu şekilde olmaz dedi. ama o hevesle asla motorumu kimseye bırakamazdım. parayı ödedim kaskımı taktım atladım motora ara yollardan caddeye çıkana kadar vitesleri öğrendim, şehir içinde 72 km de vites işini otomatik olarak düşünmeden yaptığımı farkettim. yani diyeceğim o ki ben bile öğrendim
    motoru aldım motoru eve aldıgım kişi getirdi..çocuk masallah çok güzel kullanıyodu...evet o vites işini bi kavrayabilsem gerisi çok kolay gelecek şuan vites atmada zorlanıyorum biraz

Motosikleti
    Mondial 150 MC
    Alıntı demet72m2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen yine iyisin.ben 10 dakika uğraştım yerinden kaldıramadım. sürekli stop ettirdim. bayinin eleman beni şehir dışıan çıkardı.ben en az 10 dakikada orada uğraştım.bişekilde motoru yürütünce gazladım.yarı yolda 2 bisikletçi gördüm onlarla biraz sohbet yine motoru yerinden kaldıramadım.o 2 arkadaş beni arkamdan iterek kalkış yaptım eve geldim bir abi vardı.benim debriyajı tuttu yavaş yavaş bırakıyor banada gaz verme diyor.motor hafif silkenenince gaz ver dedi.gaz vermemle hareket etmem bir oldu.böyle böyle alıştım
    "[B]Sarı[/B]"ya tutkumuz,yüreğimizde büyüttüğümüz "[B]Lacivert[/B]" sevdadandır.

Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    Alıntı u.ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni motorun hayırlı,uğurlu olsun,çok sevindim. Scooterdan sonra zor gelmesi gayet normal ama 2-3 gün içinde bu işi çözersin. Bence dert edilecek bir durum asla değil..
    Tekrar hayırlı olsun,Allah kaza bela vermeden,güzel günlerde kullanmayı nasip etsin..
    çok tesekler ugur valla 150 zc ile dans ediyodum ediyodum ama vitesliye geçince o benle dans etmeye basladı ..

Vitesli motor hiç kullanmayıp nasıl ehliyet aldığınızı bir öğrensek...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)