Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Otomobillerin Sağ Arkasında Durmayın!

Motovento
    REKLAM ALANI
    serotizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Softail FXSTBI
    Ehliyet almak bu kadar kolay olduğu sürece yapacak birşey yok. Ayna kullanmayı bilmiyor ki yurdum sürücüsü. Bir de utanmadan kendini haklı görüyor.
    Geçmiş olsun...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gecmis olsun kutucan.

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun, okurken çok istedim adama gerekeni yapmanızı ama böylesi daha iyi olmalı. Benim de başım geri vitese takıp aynaya bakmadan geri gidenlerle belada. Tır, servis, otomobil...Servisçinin tepkisi arsız hırsız modundaydı. Sadece otomobil sürücüsü inip özür dileyip,bir şeyin var mı dedi.
    Tır sürücüsü ise beni görüp kornaya basan arabalar sayesinde durdu, benim kornam dikkatini çekmedi heralde.
    Sonuç olarak aynaya baksa bile geri geri gidenler olabiliyor. Tır kornası falan mı taktırsak ne yapsak...
    o yüzden aldığımız motorların kornalarını değiştiriyoruz zira fabrika çıkışlı kornasında ses dahi yoktu 10 liraya bağıran bi korna aldım taktım şimdi beni görmese bile bi korna sesi duyuyor ve dikkatini topluyor sürücüler bilginize...
    ANGARAJ

TwisTeD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gv250 2007
    Yorumları okurken geçen akşam izlediğim bir haber geldi aklıma. İstanbul üniversiteli gençler sivas davasının zaman aşımından düşmesini protesto ederken başka bir grup öğrencide "sivasta yaktık burdada yakarız" diye karşılık vermiş kavga çıkmış. Anlayana sivri sinek saz.
    Motorcu arkadaşıma geçmiş olsun.

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun. Karşı komşum dinlemeyip ağız burun yer değiştirseydiniz keşke.

Acı bir hatırayla arkasına bakmayı öğrenmiş olurdu.

sadeceo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    200 cc abooovv ...
    Çok büyük geçmiş olsun.

Öndeki aracın sol teker hizasında gitmek en güvenlisi.

Bir anda geri geldiğinde yanına yanaşıp kaskla birlikte direk camdan araba sürücü(k)süne kafa atabilirsiniz bu sayede araba sürücü(k) 'ü neye uğradığına şaşırır.*

* : Sakın yapmayın böyle şeyler

En güzel senaryo "" bize yakışır şekilde uyarmak.

Herkese kazasız sürüşler.

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun Kütük, Allah beterinden saklasın..
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Geçmis olsun kütükcan.
    Sag aynayi nasilsa kullanmiyor,koparip verseydin eline.
    Baktikça beni hatirlarsin diye romantik de olurdu hem.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

jeansatar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kocaoglan
    Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akşam saatleri, farım açık, korna, selektör, küfür, bağırma, arabaya vurma sonucu sol ayaklıkta durdu ancak Geri vitesim de yok ki kaçayım... Arabayla aramda bir metre falan mesafe vardı, ona rağmen geldi vurdu. Karşı komşu olduğunu söylemeseler olayı büyütürdüm de, mahalle insanı, yüz yüze bakıyoruz. Her yanı çizik CBF'im değil de tertemiz Fazer'ım olsaydı altımda, o zaman sorun çıkartırdım

Geçmiş olsun diyen tüm motorcu dostlara şimdiden teşekkürler.

çok geçmiş olsun,
    allah beterinden korusun bu adamın aynı mahallede oturuyor olması ve çevreden gelen arkadaşlar olayı buyumeden yatiştirmişlar
    “Bir memlekette; namuslular, namussuzlar kadar cesur olmadıkça, o memlekette kurtuluş yoktur”
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

turbocharge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke 200 (2014)
    Araba sürücüsü hem suçlu hem güçlü!Çok sinir bir durum geçmiş olsunn

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    birde önünde seyrederken duran arabanın yanından çok dikkatli geçeceksin içerideki öküzler zaaart diye kapıyı açabiliyorlar

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Geçmiş olsun. Benim de başıma gelmişti. Aksine o günde kornanın sigortası atmıştı. Korna da çalamadım. Bagajına yumruğu indirince kendine geldi. Sinirimden 3 tane daha geçirmiştim bagajına

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Geçmiş olsun.
    Aynaya bakmadan demişsin ... zaten otomobil sürücülerinde en uyuz olduğum şey, kamyon sürücüleri gibi geri giderken aynaya bakmalarıdır.
    Yahu otomobilde bir zahmet sağ kolunu şöyle yan koltuğa atar ve başını arkaya çevirerek bakarsın. Olması gereken budur. Bunu yapamayacak kadar kalas mısın be adam da aynalara bakarak geri gitmeye çalışırsın
    BIYIKLI bunu beğendi.

Motosikleti
    mondial mg 125
    Öncelikle geçmiş olsun. Hocam kafamda ki kaska güvendim diyorsun. Aman diyeyim. Sakın böyle durumlarda kaska güvenme. Kafaya darbe olduğunda boynunun kırılma olasılığı çok yüksek. O yüzden böyle durumlarda ilk yapılması gereken kaskın hemen çıkartılmasıdır.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yok
    Naptın ya kavga edicek daha iyi bi zaman bulamazsın burnuna 1 2 yumruk atsaydın sana da vuramazdı süper olurdu :D

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Geçmiş olsun kütük. Olabileceklere bakınca yine ucuz kurtarmışsın. Bu sag aynayı kullanmamak 4 tekercilerde kronik bir hastalık. Bir defasında eski motorla Rize'den Çorum'a giderken benim başımada geldi, az kalsın aracın altında kalıyordum. Seyir halindeydim yoksa coq'un dedigin gibi o kullanmadıgı aynasını yerinden söküp iyi dileklerimin bir göstergesi olarak hediye etmeyi düşünmedim degil. O gün bu gündür giçbir aracı sagdan takip etmem. Sürekli sol teker izinden giderim.
    Alıntı Levsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun.
    Aynaya bakmadan demişsin ... zaten otomobil sürücülerinde en uyuz olduğum şey, kamyon sürücüleri gibi geri giderken aynaya bakmalarıdır.
    Yahu otomobilde bir zahmet sağ kolunu şöyle yan koltuğa atar ve başını arkaya çevirerek bakarsın. Olması gereken budur. Bunu yapamayacak kadar kalas mısın be adam da aynalara bakarak geri gitmeye çalışırsın
    B ehliyetini almışım pratik olsun diye fazladan 3-4 gün daha egitim alıyordum. Biryerde hocayla geri geri gidiyoruz. Sağ elimi sag koltugun arkasına attım ve arka camdan gidecegim yeri bakarak geri geri gitmeye başladım. Sonra hocanın arkadaşı gördü. "Ne oo hala aynalardan geri geri gitmeyi ögretemedin mi "dedi. Toplumda 4 tekercilerin beynine nekadar kan gittigini o gün anlamıştım. Adamlara göre yan aynaya bakarak gitmek bir ustalık göstergesi.

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    cami hocası geri geri gelirken yolun kenarında stop etmiş vaziyette bekleyen ben p: baktım geliyo. Kör değildir heralde görür dedim. Demez olaydım. Geldı geldı araba beni yarıladı. Direksiyonu bi kırdı. Motoru itiyom. Hafif yatırıyom.biyandan bağırıyom.ön lastikle motorun ayak koyulan yeri arasında kaldı ayagım. Armut gibim şişti.bi hafta kulağını çınlattım hocanın.

hello_moto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Arkaya baksa da, araba geliyor mu diye baktığı için motosikleti görmüyor. Bence temel sorun o. Araba kullananlar, birisi geliyor mu ? Bisiklet ya da motosiklet geliyor mu diye bakmıyor. Araba geliyor mu diye bakıyor ve diğerlerini görmüyor.

Bunu bilerek yol almakda fayda var.

Hiç kimsenin terbiyesiz olma hakkı da yok. İlk olarka bir özür dilemesi gerekirdi. Zatne bunu da yapmayınca... ne desen haklısın.

Çok geçmiş olsun.

barbar74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125r
    Alıntı [Turan] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yorumları okudukca şaşırıyorum.. Maşallah herkez asalım keselim modunda utanmasak vururum paşalar gibi yatarım diyicez herhalde
    adam öküz olunca yapacan aslında .
    baksana haklıymıs gibi bide üstüne yürümüs adamın
    essek herif sen önce bi özür dilesene bi yerinde bişey var kardes desene arkadas iyi bile sabretmis baskası olsa döverdi mesela ben.
    motooooooooooooooooooooooorrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr rrrrrrrrrrrrrrr

Motosikleti
    Apache Rtr+Jl125C
    kaza yaptığımda bende çok sinirlenip hemen hemen aynı tepkileri vermiştim. Ama unutmamak lazım hiçkimse isteyerek kaza yapmaz. Adama o kadar küfür etmek yanlış. Birde burda tezahürat alıyor o küfürler. Adam geri vitese attığında sizin bunu farketmeniz mi geç sürdü yoksa mesafe mi kısaydı ? Sorunun her iki cevabındada sizdede hata olduğunu göreceksiniz. Evet büyük hatayı o yapmış, ancak kurallara göre
    1- Trafikte dikkat dağınıklığna yer yoktur
    2- Durmanız gereken yer aracın sağ tarafı değil, duraklamalarda şeritin tam ortası, seyir halinde şeritte sola yakın olmalıydı.
    1ci şartı sağlasayıdnız araç geri geri gelirken tık diye ön tekerinize çarpacak ve öyle duracaktı. büyük ihtimal dik durduğu için o aracın tamponu içe girecek ve sizin motorunuzda hiç hasar olmayacaktı.

Umarım yazdıklarımı yanlış anlamazsınız sadece bunlar kendi fikirlerim. Geçmiş olsun, en kötü kazanız böyle olsun ve Allah'ım başka kaza yazmasın.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)